İyi günler Leyla Hanım, benim yüz terleme problemim var. Sadece sıcak havalarda değil, normal hayatımda da aniden yoğun bir şekilde terleyebiliyorum. Yüzdeki terleme nasıl önlenir?

İyi günler, terleme insanlara özgü bir olay olup vücuttaki en önemli görevi vücudun ısısını düzenlemektir. Terleme ile vücuttan toksik maddeler atılır. Bunun yanında terleme ile derinin ihtiyacı olan nem ve ph derecesi ayarlanır. Bütün insanların fiziksel farklılıkları olduğu için her insanda ter bezleri aynı oranda çalışmamaktadır. Kimi insanda ter bezleri aşırı çalışmakta, bu durum kişinin aniden yaşadığı terleme sıkıntısıyla başa çıkmakta zorlandığı bir durum haline gelmektedir.

Aşırı terlemenin altında yatan nedenler kaygı, öfke, utanmak, sıkılmak gibi psikolojik nedenlerle olduğu gibi, menopoz başlangıcı, böbrek üstü bezi hastalıkları, obezite, kanser ilaçları ya da çeşitli tedaviler için kullanılan kimi ilaçların yan etkisi olarak da ortaya çıkabilmektedir. Bu sıkıntılı durum kişilerin sosyal hayatlarını olumsuz olarak etkilemektedir. Şayet kişinin terleme sorunu panik , heyecan, aşırı stresten ve kişinin kendini sıkmasından dolayı gerçekleşiyorsa botoks uygulaması ile bu durumdan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Botoks işlemi ile problemli bölgedeki sinir sisteminin duyarlılığı engellenerek terlemenin önüne geçilmektedir.

Terleme problemlerinde en etkili uygulama olan botox yöntemi her ne kadar el, ayak, koltuk altı terleme tedavilerinde kullanılsa da son zamanlarda yüz terlemesinde etkili sonuçlara ulaşıldığı için bu bölgede de kullanım oranı artmıştır. Botoks etkisini 4 ile 6 ay aralığında değişen sürelerde göstermektedir. Bu sürelerden sonra etkisini devam ettirmek için tekrar uygulanan botox işlemi hastaların gündelik hayatlarını daha rahat geçirmeleri bakımından önemli bir tedavi yöntemidir.

Yüzümde aşırı terleme oluyor. Yüzümdeki terlemeden nasıl kurtulabilirim?

Merhaba, terleme sorununda öncelikle kişi muayene ve tetkiklerden geçerek terleme nedeni bulunmalıdır. Terleme sorunu stres, psikolojik nedenler, ilaç kullanımı, hormonal nedenler gibi pek çok nedenden kaynaklanabilir. Terleme genellikle koltuk altı, el ve ayak bölgelerinde görülse de yüz bölgesinde de oluşabilmektedir.

Yüzde görülen terleme sorununa çözüm olarak terleme botoksu uygulamaktayız. Öncelikle terlemenin yüzün hangi noktalarında oluştuğu belirlenir. Sonra bu noktalara uygulanan botoks ile ter bezlerinin çevresindeki kasların kasılması azaltılır. Bu sayede kişi daha az terler, terlemenin yarattığı kötü görünümden kurtulur. Terleme botoksu uygulanan bölgede 6 ay etkili olmaktadır. 6 ayın sonunda kişi isterse yeniden botoks yaptırarak kalıcı olarak terleme sorunundan kurtulabilir.

Doktor Hanım merhaba, ben 20 yaşındayım. Özellikle yüzümde çok terleme oluyor. Yüzdeki terleme nasıl önlenir? Sosyal ortamlarda çok huzursuz hissediyorum.

Merhaba, böyle bir problem yaşıyorsanız psikolojik olarak kendinizi huzursuz hissediyor olmanız son derece doğal. Neyse ki bu tedavisi olmayan bir rahatsızlık değil. Üstelik tedaviyi de acısız, kısa sürede ve yan etkisi olmayacak şekilde yapıyoruz. Genellikle estetik dokunuşlarda adını duyduğunuz botoks, aşırı terleme tedavisinde de inanılmaz etkili. Muayene için uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz birkaç analiz yapalım ve ufak dokunuşlarla ter bezlerinizi kontrol altına alarak sizi yaşadığınız bu sorundan bir an önce kurtaralım. Sevgiler…

Merhaba Leyla Hanım, yüzüm vücudumun diğer bölgelerine göre daha sık ve çabuk terliyor. Bu durum da görüntümü olumsuz etkiliyor. Bunu nasıl engellerim? Yüzdeki terleme nasıl önlenir?

Merhaba, botoks kırışıklık önlemenin haricinde terleme tedavisi için de uygulanır. Aşırı terleme rahatsızlığının önüne geçmek için de botokstan faydalanılır. Botoks tedavisinde aşırı terlemeye neden olan ter bezlerinin normalden fazla çalışması engellenir. Böylelikle aşırı terleme sorunu da ortadan kalkmış olur. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, ben sizden yüzdeki terleme nasıl önlenir diye öğrenmek istiyorum. Muayene için gelebilirim. Bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Merhaba, aşırı terleme sorunlarında botoks uygulaması tedavi sürecinde oldukça memnun edici sonuçlar veriyor. Gereğinden fazla çalışan ter bezlerine müdahale eden bu uygulama bu sayede aşırı terlemenin önüne geçilmesini sağlıyor.

Vücudun farklı bölgelerinde aşırı terleme tedavisinde kullanılan botoks, yüzdeki aşırı terlemenin de önüne geçiyor. Dediğiniz gibi muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri de bir yapalım ve vakit kaybetmeden tedavinizi planlayalım. Botoks çok kolay ve konforlu bir işlem olduğu için probleminizin kısa sürede çözülmesi sizi de memnun edecektir. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla Hanım, kendimi bildim bileli yüzüm çok çabuk ve aşırı terliyor. Hızlı yürümeye dahi başlasam 2 dakika içerisinde bir saat efor sarfetmiş kadar terliyorum. Bu durumu nasıl çözebilirim? Yüzdeki terleme nasıl önlenir?

Merhaba, sizin gibi aşırı terleme sorunu yaşayan hastalarımıza botoks tedavisini öneriyoruz. Botoks tedavisi ile birlikte ter bezlerinin gereğinden fazla çalışmasının önüne geçilir. Böylece siz de çoğu insan gibi normal oranda ter dökmeye başlarsınız. Yüz haricinde avuç içi, koltuk altı ve ayak gibi bölgelere de botoks tedavisi yaptığımızı belirtmek isterim. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, benim sorunum yüzümün çok terlemesi. Resmen sıcaklayınca alnımdan boncuk boncuk ter süzülüyor. Yüzdeki terleme nasıl önlenir? Özellikle makyajlıyken çok sıkıntı verici bir durum. Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.

Merhaba, aşırı terleme problemi için benim önerdiğim en etkili yöntem botoks işlemidir. Botoks ile terleme görülen bölgelerdeki ter bezlerine müdahale edilir ve ter bezlerinin gereğinden fazla çalışması engellenir. Botoks sadece yüzdeki terleme için kullanılmaz. Ayrıca kol altı, el ve ayak terlemeleriniz varsa bunların tedavisinde de botoks uygulamasından faydalanılabilir.

Uzman bir estetik hekime başvurmanızı ve tedavinizi vakit kaybetmeden planlamanızı öneririm. Botoksun kalıcılığı 4- 6 ay arasındadır. Gerekli zaman aralıklarında yenilenmesi gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba leyla hocam, ani duygu değişimi yaşadığımda yani sinirlendiğimde ya da heyecanlandığımda yüzüm terliyor. Yüzümde oluşan bu terlemeyi nasıl önleyebilirim, terleme sorunu nasıl tedavi edilir?

Merhaba. El, ayak, yüz ya da koltuk altı hiç fark etmez, terleme ter bezlerinin aşırı çalışmasından dolayı oluşur ve terlemenin tedavi edilmesi için ter bezlerinin normal bir şekilde çalışması gerekir.

Ter bezlerinin gereğinden fazla çalışmasına engel olabilecek tedavi yöntemi botoxtur. Botox uygulandığı alandaki ter bezleri üzerinde geçici felç etkisi yaratarak ter bezlerinin gereğinden fazla çalışmasını önler. Yüzdeki terlemenin önlenmesi için de botox uygulamasından faydalanabilir. Özellikle saçlı deriye yapılır.

Merhaba, mevsimsel değişim fark etmeksizin yüzümde aşırı terleme meydana geliyor. Beni oldukça rahatsız eden bu durumdan nasıl kurtulacağımı bir türlü bulmadım, bu konuda ne önerirsiniz yüzdeki terleme nasıl önlenir?

Merhaba, terleme bir sağlık sorunu değil aksine vücudun sağlık bir şekilde çalıştığının göstergesidir. Ancak bazı kişilerde yoğun ve ani duygu değişimleri ya da çevresel faktörler nedeniyle vücut ısısı çok fazla yükseldiği için tez bezleri vücut ısısını dengelemek için aşırı çalışmaya başlar ve yoğun miktarda ter salınımı olur. Böylece kişinin gündelik yaşantısını olumsuz etkileyen aşırı terleme sorunu ortaya çıkar. Aşırı terlemenin tedavisinde etkin bir şekilde kullanılan uygulama ise botoxtur.

Terlemenin olduğu alanlar 1×1 cm’lik alanlar şeklinde işaretlenir. İşaretlenen bu alanlara çok az miktarda seyreltilmiş botox maddesi yani botulinium toksini adı verilen madde enjekte edilir ve ter bezlerinin aşırı çalışmasına engel olunur. Yapılan çalışmalara göre aşırı terleme sorunu için uygulanan botox terlemeyi % 85 oranında azaltarak aşırı terleme sorununda etkili bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Yüzdeki terleme de yine botox uygulanarak tedavi edilebilmektedir. Siz de terleme sorunu için alanında uzman bir hekime başvurup botox yaptırarak yüzünüzdeki terleme sorununu önleyebilirsiniz.

Merhaba hocam, ben her zaman çok terleyen bir insanım, özellikle yüzümden alın bölgemden, dudaklarımın üstünden, kulak önünden, dudak altından ve yanaklarımdan terleme yaşıyorum. Yüzdeki terleme nasıl önlenir acaba? bilgi alabilir miyim?

Merhaba, terleme vücudun ısı dengesini sağlayan doğal bir olaydır. Aynı zamanda terleme vücuttaki nem, ph, ve tuz oranlarının ayarlanması görevini görmektedir. Terleme kişinin isteğinden bağımsız olarak gerçekleşmektedir. Kişinin yaşadığı olumsuz ruh hali, psiko-sosyal gerginlikler, ilaç kullanımı, hastalık tedavileri, tiroid bezi bozuklukları, menapoz, kanser tedavileri ya da kalp -damar hastalıkları da kişinin aşırı şekilde terlemesine sebep olabilmektedir.

Bu durum kişinin sosyal hayatını negatif etkileyebilmekte, içine kapalı, çekingen, stresli ve kaygılı bir birey haline getirebilmektedir. Milimetrik incelikteki iğnelerle uyguladığımız botox yöntemiyle kalıcılığı altı aya kadar varabilen bir tedavi uygulamaktayız yüz bölgesine. Etkisinin ve kalıcılığının sağlanması bakımından genel olarak yılda iki kere yaptırılması önerilen bu uygulama yüz kaslarına kesinlikle zarar vermemektedir. Aynı diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi kaslar ile sinirler arasındaki etkileşimin durdurulması temeline dayalı olan bu tedavi yöntemiyle kişinin normal hayatı konforlu bir hale getirilmektedir.

İyi günler Leyla Hanım, benim yüz terleme problemim var, hava sıcak olmasa bile yüzümden terleme yaşayabiliyorum. Yüzdeki terleme nasıl önlenir? bir tedavisi var mı?

İyi günler, terleme fizyolojik bir olaydır ve vücut ısısını düzenleme görevi görmektedir. Terlemenin altında yatan nedenler dış faktörlere bağlı olmayabilmektedir. Hormonal değişimler, sinir sistemindeki dalgalanmalar, ilaçlar, obezite gibi değişimler de kişinin terlemesini etkileyebilmektedir.

Bazı kişilerde ter bezleri bölgesel olarak fazla çalışabilmektedir. Bu tamamen kişinin yapısına bağlıdır. Eğer kişideki terleme problemi kişinin kendisini sıkmasından, korku, kaygı, endişe , heyecan gibi psikolojik durumlarda çok daha fazla ortaya çıkıyorsa o zaman kişiye botoks tedavisi önerilmektedir. Botox tedavisinin terleme üzerindeki olumlu etkileri son yıllarda daha da kullanım oranının artmasını sağlamıştır. Botox tedavisinde kaslar ile sinir uçları arasındaki temas etkisiz hale getirilmektedir. Kalıcılığı 4 ile 6 ay arasında olan botox işleminin belirli aralıklarla yenilenmesi yüz terleme tedavisinde gereklidir.