Çene Estetiği

Çenenizin Görüntüsü Sizi Rahatsız Mı Ediyor?

Size en uygun olan çene estetiği ile istediğiniz görünüme kavuşmak artık çok kolay!

İdeal çene hattı, orta uzunlukta olmalı ve yüz şekline en uygun olarak aşağı doğru yuvarlak veya sivri görünmelidir.

Çene Estetiği Nedir?

Çene hattı zayıf veya aşırı büyük olanlar fotoğraf düzenleme programları ile çenesine kusursuz görünüm kazandırmayı deniyor. Fakat çene hattındaki kusursuz orantı için tek yol çene estetiğidir. Gelişen çene estetiği trendleri sayesinde jawline çizgisi belirginleştirilir, çene ucu daha hacimli bir hale getirilir. Bu aşamada kusursuz çene tanımı yapmak zordur çünkü herkesin yüzüne yakışacak çene yapısı farklı olabiliyor.  Quartz Poliklinik’te yapılan çene estetiği kişinin yüz hatlarına göre tasarlanıyor. Size en uygun olan çene yapısını öğrenmek için Nişantaşı’ndaki Quartz Poliklinik’i ziyaret edebilirsiniz.

Çene estetiği operasyonlarında hastanın isteği ve çene yapısının çok iyi anlaşılması gerekir. Bu doğrultuda hastanın çene yapısının incelenmesi, dudaklar ve burun gibi anatomik yapıların uyumluluğu içerisinde değerlendirilmelidir.

Çene estetiği, estetik bir problemin düzeltip ve yüzdeki uyumu sağlarken aynı zamanda ağzın, dudakların ve burnun görüntüsüne de olumlu estetik bir katkı sağlar. Çene yapısı değerlendirilirken tüm yüz anatomisinin düşünülerek hareket edilmesi, çene estetiği sonuçlarını olumlu etkileyen bir durumdur.

Çene Estetiği Kimlere Uygundur?

Çenesi küçük olanlar veya boyunla bitişik gibi görünen çene modelleri çene estetiği ile düzeltilebilir. Çenenin önde veya arkada durması, çene ucundaki küçüklük ve sivrilik gibi problemler yaşayan hastalarımız çene estetiği operasyonu ile daha çekici bir çeneye sahip olabilirler.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Çene estetiği, çene şekil bozukluğu ortadan kaldırmak için tercih ediliyor. Çene estetiği implant uygulamaları ya da çene ucunu oluşturan kemik yapının çeşitli yöntemlerde ilerletilmesi ya da geriletilmesi şeklinde yapılabilir. 

Çene protezleri “implantları” alt yüz ve çenenin ön plana taşınmasını sağlarken, kulak altında kalan sağ ve sol kısımdaki bölümlerde yetersiz kalabiliyor. Bu amaçla çene kemiği üzerinde farklı cerrahi müdahaleler yapılabilir. Tedavi yöntemleri için hastanın doktor ile hastanın muayenesi çok önemlidir.

Çene Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Çene estetiğinden sonra 1-2 gün hastanede kalmaları yeterli olur. İlk birkaç gün süreyle de hastaların beslenmesi sıvı gıdalarla yapılır. Daha sonra katı gıdalara kademeli bir geçiş süreci ile başlanır. Sadece çene estetiği yapıldıysa, hastaların günlük yaşamına dönmeleri bir hafta kadar sürer. Kombine ameliyat yapıldığı durumlarda bu süreç iki hafta kadar devam edebilir. Operasyon sonrasında hastaların konuşma ve diğer ağız hareketlerinde bir sorun ortaya çıkmaz. Çene estetiği, genel olarak ağız içinden yapıldığı için yüzde iz kalmaz.

Çene Estetiği İle Yüz Şeklinin Değişmesi Mümkün Müdür?

Toplum tarafından kabul edilen estetik ve güzel yüz şekli, çeneye doğru daralan üçgen yapıda, köşeli, uzun ve zayıf görünümlü yüz yapısıdır. Fakat kişilerin çoğu bu yüz şekline sahip olmayabilir. Daha yuvarlak yüz yapısı olan hastalar için uygulanabilen yağ yastıkçığı çıkartma işlemi ile hastaya üçgen ve zayıf bir görüntü kazandırılabilir.

Lokal anestezi altında yapılabilen bu operasyon, 40-60 dakika sürmektedir. Kesi ağız içerisinde olacaktır bu yüzden yüzde herhangi bir iz kalmaz. 1-2 gün içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Gerekli görülen durumlarda çene protezi de konabilir.

Çene Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Çene Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

ÇENE ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Çene estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Diğer Tedaviler