Çene Estetiği

Size en uygun olan çene estetiği ile istediğiniz görünüme kavuşmak artık çok kolay! Çenenizin Görüntüsü Sizi Rahatsız Mı Ediyor? İdeal çene hattı, orta uzunlukta olmalı ve yüz şekline en uygun olarak aşağı doğru yuvarlak veya sivri görünmelidir.

Çene Estetiği Nedir?

Çene hattı zayıf veya aşırı büyük olanlar fotoğraf düzenleme programları ile çenesine kusursuz görünüm kazandırmayı deniyor. Fakat çene hattındaki kusursuz orantı için tek yol çene estetiğidir. Gelişen çene estetik trendleri sayesinde jawline çizgisi belirginleştirilir, çene ucu daha hacimli bir hale getirilir. Bu aşamada kusursuz çene tanımı yapmak zordur çünkü herkesin yüzüne yakışacak çene yapısı farklı olabiliyor. Quartz Poliklinik’te yapılan çene estetik görünümü kişinin yüz hatlarına göre tasarlanıyor. Size en uygun olan çene yapısını öğrenmek için Nişantaşı’ndaki Quartz Poliklinik’i ziyaret edebilirsiniz.

Çene estetiği operasyonlarında hastanın isteği ve çene yapısının çok iyi anlaşılması gerekir. Bu doğrultuda hastanın çene yapısının incelenmesi, dudaklar ve burun gibi anatomik yapıların uyumluluğu içerisinde değerlendirilmelidir. Estetik bir problemin düzeltip ve yüzdeki uyumu sağlarken aynı zamanda ağzın, dudakların ve burnun görüntüsüne de olumlu estetik bir katkı sağlar. Çene yapısı değerlendirilirken tüm yüz anatomisinin düşünülerek hareket edilmesi, çeneye uygulanacak estetiğin sonuçlarını olumlu etkileyen bir durumdur.

Çene Estetiği Kimlere Uygundur?

Çenesi küçük olanlar veya boyunla bitişik gibi görünen çene modelleri çeneye yapılan farklı estetik uygulamalar ile düzeltilebilir. Çenenin önde veya arkada durması, çene ucundaki küçüklük ve sivrilik gibi problemler yaşayan hastalarımız farklı estetik yaklaşımlar ile daha çekici bir çeneye sahip olabilirler.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Çene estetiği, çene şekil bozukluğu ortadan kaldırmak için tercih ediliyor. Çene implant uygulamaları ya da çene ucunu oluşturan kemik yapının çeşitli yöntemlerde ilerletilmesi ya da geriletilmesi şeklinde yapılabilir. Çene protezleri “implantları” alt yüz ve çenenin ön plana taşınmasını sağlarken, kulak altında kalan sağ ve sol kısımdaki bölümlerde yetersiz kalabiliyor. Bu amaçla çene kemiği üzerinde farklı cerrahi müdahaleler yapılabilir.

Tedavi yöntemleri için hastanın doktor ile hastanın muayenesi çok önemlidir. günümüzde artık çene kemiğinin kırıldığı veya törpülendiği uygulamalar fazla tercih edilmez. Hem uzun tedavi süreci hem de fazla ağrılı bir süreç olduğundan genellikle kolay uygulanabilen ve yüzü dengeleyerek orantılayan küçük cerrahi operasyonlar veya medikal dolgular tercihen kullanılır. çene küçüklüğünde farklı modellerde çene protezi konurken, çenenin önde olduğu durumlarda diğer yüz bölgelerine dolgu uygulamaları yapılarak çene görünümü arka plana çekilir.

Çene Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Çene estetiğinde kemiklere müdahale edildiyse, sonrasında 1-2 gün hastanede kalmaları yeterli olur. İlk birkaç gün süreyle de hastaların beslenmesi sıvı gıdalarla yapılır. Daha sonra katı gıdalara kademeli bir geçiş süreci ile başlanır. Sadece çeneye estetik yapıldıysa, hastaların günlük yaşamına dönmeleri bir hafta kadar sürer. Kombine ameliyat yapıldığı durumlarda bu süreç iki hafta kadar devam edebilir. Operasyon sonrasında hastaların konuşma ve diğer ağız hareketlerinde bir sorun ortaya çıkmaz.

Çene estetiği, genel olarak ağız içinden yapıldığı için yüzde iz kalmaz.
Çene implantı dediğimiz çene protezi 1-2 saat süren küçük operasyondur aynı gün eve dönebilir. Ağız içinden konulduğu için iz kalmaz. 1-3 gün içinde işe dönülebilir. Medikal dolgu uygulamaları zaten kısa sürede tamamlanan ve iyileşme sürecine ihtiyaç olmayan çene estetiği uygulamasıdır. Farklı miktarda dolgular farklı bölgelere enjekte edilerek düzeltme yapılır.

Çene Estetiği İle Yüz Şeklinin Değişmesi Mümkün Müdür?

Toplum tarafından kabul edilen estetik ve güzel yüz şekli, çeneye doğru daralan üçgen yapıda, köşeli, uzun ve zayıf görünümlü yüz yapısıdır. Fakat kişilerin çoğu bu yüz şekline sahip olmayabilir. Daha yuvarlak yüz yapısı olan hastalar için uygulanabilen yağ yastıkçığı çıkartma işlemi (bişektomi) ile hastaya üçgen ve zayıf bir görüntü kazandırılabilir. Lokal anestezi altında yapılabilen bu operasyon, 40-60 dakika sürmektedir. Kesi ağız içerisinde olacaktır bu yüzden yüzde herhangi bir iz kalmaz. 1-2 gün içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Gerekli görülen durumlarda çene protezi de konabilir.

Çene Estetiği Fiyatları

Çene estetiği fiyatları yapılan cerrahi işleme veya medikal uygulamaya göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.