Erkeklerde meme küçültme ameliyatı oluyor mu?

900 görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Leyla Hanım, eşimin göğüsleri oldukça büyük aslında kadın memesi görünümünde denize gittiğimizde kendini mutsuz hissediyor, sosyal açıdan oldukça mutsuz. Erkeklerde meme küçültme ameliyatı oluyor mu, bir çözüm bulmam gerekiyor, yardımcı olabilir misiz, ne yapabiliriz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba , erkeklerde testosteron hormonun azalması sebebiyle memelerin kadın memesi gibi görünmesine jinekomasti adı verilmektedir. Erkeklerde östrojen hormonu artarak fizyolojik olarak meme büyümesine sebep olabilmektedir. Her yaşta ortaya çıkabilen jinekomasti, sebebi araştırıldıktan sonra liposuction yada genel anestezi ile ameliyathane ortamında tedavi edilebilmektedir. Dilerseniz eşinizle birlikte kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, ben 40 yaşında bir erkeğim. Erkeklerde meme küçültme ameliyatı oluyor mu? Ben göğüslerimdeki gitmeyen yağlardan çok rahatsızım.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, erkeklerde meme küçültme elbette mümkün. Ancak bunun yolu ameliyat mı değil mi net bir cevap verebilmem için öncelikle büyümenin teşhisini koymam lazım. Eğer deri altında inatçı yağlanma oluşumu varsa tedavi için ameliyat olmanız gerekmez. Liposuction bu inatçı yağlardan kurtulmakta oldukça etkilidir. Ancak yağlanma meme dokusunda oluştuysa bu sizde jinekomasti olduğu anlamını taşır ve jinekomasti tedavisi ancak cerrahi yolla mümkün olur. Uygun bir zamanda muayenen için kliniğimizi ziyaret ederseniz öncelikle teşhisinizi koyalım ve bu doğrultuda da tedavinizi planlayalım. Sevgiler…

0

Doktor hanım selamlar, birkaç yıldır göğüslerimde oluşan anormal bir büyüme söz konusu. Sebebini bilmiyorum ancak estetik müdahale şart diye düşünüyorum. Fakat emin olamadım, erkeklerde meme küçültme ameliyatı oluyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, erkeklerde görülen olağan dışı meme büyümesi jinekomasti olarak adlandırılır. Meydana gelen bu meme büyümesi genetik faktörlere bağlı oluşacağı gibi bazı ilaç kullanımları ve kilo almaya bağlı olarak da gelişebilir. Jinekomasti tedavisi için liposuction ve jinekomasti ameliyatı uygulanmaktadır. Ancak jinekomasti tedavisi planlanmadan önce jinekomastinin neyden kaynaklandığı ve ne seviyede olduğu çok önemlidir. Bu nedenle uzman bir hekimden yardım almanız gerekmektedir. Sevgiler.

0

Hocam iyi günler kolay gelsin, bir erkek olarak memelerim normalden daha büyük ve bu durum beni oldukça rahatsız ediyor. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de meme küçültme ameliyatı oluyor mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, erkeklerde memelerin olağandışı büyümesine tıpta jinekomasti adı verilir. Jinekomasti rahatsızlığını tedavi etmek için ise çeşitli yöntemler mevcuttur. Fakat tedavi yöntemine karar vermeden önce öncelikle muayene olmanızda fayda vardır. Memelerinizin normalden daha büyük olmasının nedenini saptamak en uygun tedavi yöntemine karar vermemize yardımcı olur. Eğer memelerinizdeki büyüme yağ dokusundaki büyümeden kaynaklı ise yalnızca liposuction işlemi sizin için yeterli olabilir. Ancak meme dokusunda bir büyüme meydana gelmiş ise jinekomasti ameliyatı olmanız gerekmektedir. O nedenle en kısa sürede muayene olmanızı öneririm.

0

Leyla Hocam merhaba, ben size erkeklerde meme küçültme ameliyatı oluyor mu diye sormak istiyorum. Çünkü spor ya da diyetle bu sorunu çözemiyorum. Sadece göğüs bölgemde yağlanma var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme küçültme ihtiyacı iki sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunlardan biri cilt altında oluşan yağlanmadır. Lokal anestezi altında Liposuction yöntemiyle bu yağlanma giderilerek meme küçültme yapılabilir. Bir diğer sebepse jinekomasti sorunudur. Burada meme dokusunda büyüme olur ve çözüm yolu ameliyattır. Jinekomasti ameliyatı ile meme küçültmede istenilen sonuç alınabilir. Müsait bir zamanda muayene için sizi merkezimizde ziyaret edelim isterseniz, bu şekilde önce sorunu teşhis edip sonrasında da etkili bir tedavi planı yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, 18 yaşındayım. Spor yapıyorum düzenli olarak ve sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Vücudum fit aslına bakarsanız ancak göğüslerimde yağlanma var ve kalıcı, hiçbir şekilde gitmiyor. Bundan nasıl kurtulabilirim? Erkeklerde meme küçültme ameliyatı oluyor mu? Bilgilendirmenizi rica ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet erkeklerde de meme küçültme ameliyatı oluyor. Eğer yaptığınız tüm çalışmalara rağmen gitmeyen inatçı bir yağlanmaysa ancak bu yağlanma sadece deri altında toplandıysa lokal anestezi altında Liposuction işlemi yaparak bu sorunuzu giderebiliriz. Ancak meme dokusunda büyüme var ise o zaman jinekomasti sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Bu sorunu neredeyse her 3 erkekten 1’i yaşıyor. Jinekomasti ameliyatları ile memede biriken bu yağ alınır veya meme bez dokusu alınır ve sorun giderilebilir. Ancak öncelikle bir muayene yaptırmanızı ve büyümenin nedenini analiz ettirmenizi öneririm. Sonrasında bir tedavi planı çizmek çok daha faydalı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar