Erkeklerde meme küçültme ameliyatı oluyor mu?

blank
1 Cevap

Leyla Hanım, eşimin göğüsleri oldukça büyük aslında kadın memesi görünümünde denize gittiğimizde kendini mutsuz hissediyor, sosyal açıdan oldukça mutsuz. Erkeklerde meme küçültme ameliyatı oluyor mu, bir çözüm bulmam gerekiyor, yardımcı olabilir misiz, ne yapabiliriz? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba , erkeklerde testosteron hormonun azalması sebebiyle memelerin kadın memesi gibi görünmesine jinekomasti adı verilmektedir. Erkeklerde östrojen hormonu artarak fizyolojik olarak meme büyümesine sebep olabilmektedir. Her yaşta ortaya çıkabilen jinekomasti, sebebi araştırıldıktan sonra liposuction yada genel anestezi ile ameliyathane ortamında tedavi edilebilmektedir. Dilerseniz eşinizle birlikte kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

blank

Merhaba hocam, benim göğüslerim büyük ve aşağıya doğru sarkık. 51 yaşındayım. Bu görüntü beni çok rahatsız ediyor. Hatayda yaşıyorum, burası çok sıcak, doğal olarak beni de çok etkiliyor. İstanbula sık sık gidip geliyorum arkadaşımın vasıtasıyla sizden haberim oldu. Erkeklerde de meme küçültme ameliyatı oluyor mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, erkeklerde yaşın ilerlemesiyle beraber bazı hormonlarda azalma ve yükselme görülür. Östrojen hormonları erkeklerde yaşlılıkla beraber artabilir, erkeklik hormonu dediğimiz testesteron ise azalabilmektedir. Hastanın benimsediği yaşam tarzı da meme büyüklüğüne etki eden önemli bir faktördür. Alkol kullanımı, ilaçlar, sağlıksız ve dengesiz beslenmenin yanı sıra sedantif hayat tarzı memelerde büyüklüğe ve sarkıklığa sebep olabilmektedir. Kişiyi sosyal anlamda ve psikolojik olarak olumsuz etkileyen ve özgüvenini kaybetmesine neden olan bu durum teknolojinin de ilerlemesiyle beraber uygulaması kolay bir duruma gelmiştir. Eğer meme dokusunda yağlanma bulunuyorsa yağ alma yöntemiyle problem giderilmektedir. Memelerdeki büyüme, deri sarkıklığı, meme genişliği söz konusuysa o zaman jinekomasti operasyonuyla kolay şekilde bu durumu çözebilmekteyiz. Kliniğimize gelerek muayene olabilir, sizi rahatsız eden bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar