Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Hissizlik Olur mu?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben jinekomasti ameliyatı olmaya karar verdim. Önümüzdeki iki ay içinde düşünüyorum. Jinekomasti ameliyatı sonrası göğüste hissizlik oluşur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 23, 2020

Merhaba, Jinekomasti ameliyatı sonrası işlem gören bölgede morluk, ödem, meme bölgesinde kısmen his, duyu kaybı ve şişme olabilir. Bunlar kalıcı etkiler değildir geçicidir ve 3.haftadan sonra azalarak iyileşir. Çoğunlukla altı ay içinde bu problem geriler. Memeler son şeklini yaklaşık 3 ay sonra alır. Jinekomasti operasyonu sonrası bir hafta içinde işe dönebilirsiniz. Ameliyatın 7. günü dikişler alınır.
Ameliyat sonrasında sıkı bir korse giyilmesi gereklidir. Ortalama 3 hafta süreyle korsenin kullanılması yeterlidir. Ameliyattan bir ay sonra hafif sporlara başlayabilirsiniz, ağır sporlara başlamak için 3 ay beklemeniz önerilir. Yani ameliyat sonrası sadece hissizlik değil ödem ve morlukta oluşur ancak hepsi geçicidir. Hiçbiri kalıcı değildir bu yüzden ameliyat olmaktan korkmayın ve daha fazla ilerlemeden kararınızı verin.

blank

Hocam merhaba, jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum fakat meme ucu veya çevresinde his kaybı oluyormuş ve bu normalmiş. Doğru mu? Lütfen yardımcı olun bu bilgi beni çok endişelendiriyor.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba, jinekomastide ameliyat sonrası hafif hissizlik ödem olması çok olağandır. Kişiye göre değişmekle birlikte kısa sürede eski haline döner. Bazen doku fazlalığını almak için hem kesi hem liposuction beraber yapılması gerekebiliyor veya sadece liposuctionla problemi giderebiliyoruz. Fakat bunların hepsi geçici olan şeylerdir bu yüzden endişelenmeyin ameliyattan sonra kısa süre içinde hissizlik ve ödemleriniz geçecektir. Çok konforlu ve tercih edebileceğiniz bir ameliyattır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar