Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Hissizlik Olur mu?

1.07K görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben jinekomasti ameliyatı olmaya karar verdim. Önümüzdeki iki ay içinde düşünüyorum. Jinekomasti ameliyatı sonrası göğüste hissizlik oluşur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Jinekomasti ameliyatı sonrası işlem gören bölgede morluk, ödem, meme bölgesinde kısmen his, duyu kaybı ve şişme olabilir. Bunlar kalıcı etkiler değildir geçicidir ve 3.haftadan sonra azalarak iyileşir. Çoğunlukla altı ay içinde bu problem geriler. Memeler son şeklini yaklaşık 3 ay sonra alır. Jinekomasti operasyonu sonrası bir hafta içinde işe dönebilirsiniz. Ameliyatın 7. günü dikişler alınır.
Ameliyat sonrasında sıkı bir korse giyilmesi gereklidir. Ortalama 3 hafta süreyle korsenin kullanılması yeterlidir. Ameliyattan bir ay sonra hafif sporlara başlayabilirsiniz, ağır sporlara başlamak için 3 ay beklemeniz önerilir. Yani ameliyat sonrası sadece hissizlik değil ödem ve morlukta oluşur ancak hepsi geçicidir. Hiçbiri kalıcı değildir bu yüzden ameliyat olmaktan korkmayın ve daha fazla ilerlemeden kararınızı verin.

0

Doktor Hanım merhaba, Jinekomasti ameliyatı sonrası hissizlik olur mu? Bu doğrultuda ameliyat kararı alacağım açıkçası.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti sonrasında işlem gerçekleştirdiğimiz bölgede ödem oluşumu ve hissizlik meydana gelmesi normal sayılır. Ancak söylemeliyim ki yaşanan bu hissizlik durumu geçici bir durumdur. Dolayısıyla bu sebepten kaynaklı bir endişe yaşamanıza gerek yok. Hissizliğin süresi ise kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Yine de dediğim gibi hissizlik ameliyat sonrası meydana gelen geçici bir etkidir. Jinekomasti sorununuzdan rahatsızlık duyuyorsanız hayat kalitenizi arttırmak için tedavi olmanızı kesinlikle öneririm. Sevgiler…

0

İyi çalışmalar Leyla Hanım, jinekomasti ameliyatı sonrası hissizlik olur mu? Oluyorsa bu durum kalıcı mıdır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti cerrahi yöntemler aracılığıyla tedavi edilen bir rahatsızlıktır. Jinekomasti ameliyatı esnasında göğüs ucu çevresinden açılan kesiler sonradan iyileşme sürecinde göğüslerde hissizlik yaratabilir. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur çünkü bu durum geçicidir.

0

Merhaba hocam, jinekomasti ameliyatı olacağım yakın zamanda ancak yakın çevremden ameliyattan sonra göğüslerde hissizlik oluştuğuna dair bir duyum aldım. Acaba doğru mu? Jinekomasti ameliyatı sonrası hissizlik olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, erkeklerde olağandışı meme bezi büyümesi jinekomasti olarak adlandırılır. Jinekomasti rahatsızlığını gidermenin en etkili yolu ise jinekomasti ameliyatıdır. Bu ameliyat sırasında fazlalık olan meme dokusu vücuttan atılır. Bu meme dokusunu vücuttan alırken açılan kesilerden yardım alınır. Dolayısıyla açılan bu kesiler ameliyat sonrası bir müddet göğüslerde hissizlik oluşmasına sebep olabilir. Ancak bu sizi ameliyattan vazgeçirmesin. Kalıcı bir durum değildir.

0

Doktor Hanım merhaba, ben jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Bazı yerlerde hissizlik olabilir diye okudum. Jinekomasti ameliyatı sonrası hissizlik olur mu? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti operasyonlarından sonra uygulama yapılan bölgede bir hissizlik yaşanabilir ve ödem oluşabilir. Bu durum normaldir ve endişe etmeyi gerektirmez. Bu tip durumlar geçici durumlardır ve kısa bir süre devam edebilir. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Muayene için gelebilirseniz yağlanma durumuna bir bakalım. Jinekomasti teşhisi koyarsak eğer, endişe etmeden ameliyat olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben jinekomasti ameliyatı sonrası hissizlik olur mu diye merak ediyorum. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatları sonrasında operasyonu gerçekleştirdiğimiz bölgede hafif bir hissizlik ve ödem yaşayabilirsiniz. Ancak bu endişe etmenizi gerektirecek bir durum değildir, geçicidir. Jinekomasti ameliyatlarından sonra bunların yaşanması normaldir. Bu durumlar kısa sürelidir. Geçicilik süresi kişiden kişiye değişebilir ancak dediğim gibi uzun süreli ya da ameliyat kararını etkileyecek durumlar değildir. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar