Jinekomasti Ameliyatı Tehlikeli mi?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhaba, benim oğlum 20 yaşında jinekomasti sorunu var. Doktora gittiğimizde teşhis konuldu ameliyat ile kurtulabileceği söylendi. Oğlumun psikolojisini ve okul hayatını çok etkiliyor bu sorun. Bende artık ameliyat olmasını istiyorum fakat hocam oğlum daha önce hiç ameliyat olmadı benimde endişelerim var jinekomasti ameliyatının riski var mıdır? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum çok teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Jinekomasti ameliyatının riski yok denecek kadar azdır. Her ameliyatta olduğu gibi kan toplama ve ameliyat sonrası kanama riski vardır. Bunun önüne geçmek için jinekomasti ameliyatında dren kullanılır. Ameliyat sırasında hastaların enfeksiyon kapmaması için antibiyotik kullanımı önerilir. Bu risklerin yanı sıra kişinin iki göğsünün eşit olmaması ameliyat sonuçlarında da eşitsiz bir görüntüye sebep olur. Bu durumda kişinin ödemi ve şişkinliği indikten sonra yağ enjeksiyonu ile iki meme eşitlenir. Ameliyat risklerini en aza indirmek için uzman bir hekime ve uygun koşullara sahip hastanelerde ameliyat olunması önemlidir.Sağlıklı günler dilerim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, oğlum 18ini bitirdi, 19 dan gün almaya başladı. Memelerinde ergenlikten beri aşırı kilo almaya bağlı olarak jinekomasti problemi var. Daha doğrusu biz daha önce başka bir doktora gittik, o  doktor söyledi jinekomasti olduğunu.Leyla Hanım benim tek oğlum var, korkuyorum biraz,  bu ameliyat tehlikelimidir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

İyi günler, jinekomasti ameliyatı erkeklerdeki ergenlikle başlayan meme büyümesi sorununun yaşa, beslenmeye, hormonlara göre değişmesi sonucunda kalıcı sonuçlar oluşturabilen bir rahatsızlıktır. Cerrahi uygulamayla kolaylıkla çözümlenen bu rahatsızlıkta ameliyat riski son derece azdır. Jinekomasti steril hastane ortamında yapılan bir ameliyattır. Her operasyonda oluşan kanama riski bu ameliyat için de geçerlidir. Doku aralarında hematom (kan birikimi) oluşmaması için ve seroma (sıvı birikimi)oluşmaması için operasyonda dren kullanılır. Enfeksiyon kapılmaması için antibiyotik kullanılmaktadır. Meme asimetrisi de jinekomasti ameliyatında oluşabilecek bir durumdur. Operasyondan sonra oluşabilecek şişlikler indikten sonra yağ enjeksiyonu işlemiyle meme yapısı eşit duruma getirilir. Meme derisinde sıvı toplanmasının önüne geçmek için göğüs korsesi kullanılır. Sağlıklı günler dilerim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar