Karın Germe Ameliyatında Göbek Deliğinin Yeri Değişir mi?

1.35K görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

İyi akşamlar Leyla hocam, ben karın germe ameliyatı olacağım. Size danışmak istediğim göbek deliği yeri değişecek mi? Bu konuda bilgi verir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Karın germe ameliyatında yağ dokusu çıkarılarak ve karın yeniden şekillendirildiği için göbek deliğinin yeri değişir. Göbek deliğinin yeri, ameliyat öncesinde hasta ile birlikte değerlendirerek ortak karar verilir. Göbek deliği genellikle karın germe ameliyatlarında eskisine göre daha yukarıda yapılabiliyor. Bunu tercih etmek istemeyen hastalar, ameliyat öncesi doktorlarla görüşerek göbek deliğinin mevcut yerini koruyabilir. Karın germe ameliyatında karın derisi yukarı doğru gerileceği için doğal olarak göbek deliği daha yukarı çıkacaktır. Sevgiler.

0

Leyla Hanım selamlar, karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değişir mi? Böyle bir şey duydum ama emin olmak için size de sormak istedim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, karın germe ameliyatından sonra göbek deliğinin yerinin değişip değişmeyeceği yapılan operasyona bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer tam karın germe ameliyatı uygulanıyorsa göbek deliği yeniden konumlandırılır. Ancak mini karın germe ameliyatı yapılıyorsa göbek deliğine müdahale edilmez. O nedenle sizi muayene etmeden sorunuza net bir cevap vermem doğru olmaz. En kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm.

0

İyi çalışmalar doktor hanım, karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Göbeğimdeki fazla sarkıklıklar artık beni oldukça rahatsız etmeye başladı. Ne spor ne diyet fayda ediyor. Fakat ameliyat sırasında göbek deliğinin yer değiştirdiğini duydum. Acaba karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değişir mi? Bu doğru mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bu soruyu doğru cevaplayabilmem için sizi muayene etmem gerekli. Çünkü karın germe ameliyatı esnasında göbek deliğininiz yeniden konumlandırılıp konumlandırılmayacağı sizde meydana gelen sarkmanın ciddiyet boyutuna bağlı. Karın germe ameliyatı ikiye ayrılır: tam karın germe ve mini karın germe. Her iki ameliyat da benzer özelliklere sahip olsa da bir farklılıkları vardır. Tam karın ameliyatı karın bölgesindeki sarkıklığın çok şiddetli olduğu ve oldukça geniş bir alana yayıldığı zamanlar uygulanır. Mini karın germe ise genellikle yalnızca alt karın bölgesinde hafif bir sarkma olan kişilere yapılır. Tam karın germede göbek deliğinin yerinin değiştirilmesi kaçınılmazdır. Fakat mini karın germede böyle bir şey söz konusu değildir. Dolayısıyla bu sorunuzun cevabı sizin hangi ameliyatı yaptıracağınıza bağlıdır. Bunu öğrenmek için de öncelikle muayene olmanız gerekiyor.

0

Leyla Hanım merhaba, ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Ancak en merak ettiğim konu karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değişir mi? Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sorunuza net bir cevap verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Çünkü bu durum kişiden kişiye göbekteki sarkma oranına bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer sarkma oranı azsa mini karın germe operasyonu ile sorunu çözeriz. Bu operasyonda göbek deliğinin yeri değişmez. Ancak sarkmanın fazla olduğu durumlarda tam karın germe ameliyatı yapmak gerekir. Bu ameliyatlarda ise göbek deliğinin yeri değişir ve yeni bir göbek deliği yeri belirlenir. Uygun olduğunuz bir zamanda merkezimize gelebilirseniz mevcut durumunuzla ilgili analizleri yapalım ve hangi operasyona ihtiyacınız olduğunu belirleyelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Hocam, ben son 1 yılda çok kilo verdim. Bu olaydan sonra da özellikle göbek bölgemde bir sarkma oldu. Bu yaz bu görüntüyle mayo ya da bikini giymek istemiyorum. Ama aklıma takılan bir soru var. Karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değişir mi? Cevaplarsanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göbek deliğinin yerinin değişip değişmeyeceği sarkmanın oranıyla dolayısıyla da operasyonun boyutuyla alakalıdır. Yaşadığınız huzursuzluğu çok iyi anlıyorum ve inanın aynı huzursuzluktan dolayı kapımı çalan çok sayıda hastam oldu. Karın germe ameliyatı ile çok güzel sonuçlar aldık. Sorunuza gelince net bir cevap için önce sizi muayene etmem gerekli. Çünkü sarkmanız çok fazlaysa o zaman tam karın germe operasyonu yapmamız gerekir ve evet bu operasyonda göbek deliğinin yeri değişir, yeni bir belirlenmesi gerekir. Ancak sarkma aşırı değilse o zaman mini karın germe operasyonu sorunu çözmek için yeterlidir. Bu ameliyatta göbek deliğinin yeri etkilenmez. Ancak eğer böyle bir beklentiniz varsa operasyon öncesi mutlaka doktorunuza dile getirin. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla hanım merhaba. Çok hızlı bir şekilde kilo kaybettiğim için karın bölgemde biraz sarkma oluştuğu için karın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak karın germe ameliyatı sonrasında  göbek deliğinin yerinin değişiyormuş. Böyle bir şey olabilir mi, karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değişir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, karın germe ameliyatında göbek deliğinin yerinin değişip değişmeyeceği operasyonun kapsamına göre değişkenlik gösterir. Eğer karın bölgesindeki sarkma çok fazlaysa kişiye tam karın germe ameliyatı uygulanır. Tam karın germe ameliyatında ciltte oluşan sarkmayı gidermek için fazla deri kesilip alınacağından dolayı göbek deliğinin yeri değişebilir. Bu durumda göbek deliğinin konumunun yeniden belirlenmesi gerekir. Ciltteki sarkmanın çok olmadığı durumlarda mini karın germe ameliyatı yeterli olur. Mini karın germe ameliyatında da karın bölgesine gerginlik kazandırılır ancak mini karın germe ameliyatından göbek deliği etkilenmez. Yani tam karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değişirken mini karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değişmez.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı