Liposuction ile alınan yağlar başka birine enjekte edilebilir mi?

1.77K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Leyla hocam selamlar, ben 38 yaşındayım. Bel ve karın bölgemde aşırı yağlanma var. Yağ aldırmak istiyorum. Size sormak istediğim eşimde yağ enjeksiyonu ile popo kaldırmak istiyorum. Benim vücudumdan alınan yağlar başka birine enjekte edilir mi? Bu konuda bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar,

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction ile alınan yağlar sadece kendi dokunuzdur. Şöyle düşünün. Kendimizden alınan bir parçanın başkasına verilme imkanı yok. Çünkü greft dediğimiz bir parça başkasına verilemiyor. Şuanki şartlarda. Belki ileride sağlık sektöründe daha farklı şeyler olur. Ancak şuanda sizden alınan yağ parçası sadece size verilebilir. Kısaca özetleyecek olursak Vaser Liposuction bizim yaza hazırlık için en çok yaptığımız ameliyatlardan biri. Çünkü yaza hazırlanırken hep böyle fit bir vücut olmasını istiyoruz. Bu Vaser Liposuction’ı hem selülitler için hem inceltmek için hem daha kaslı ve atletik bir vücut olması için uyguluyoruz. Vücutta sarkmalar olduğunda o bölgelere liposuction ile birlikte germe ameliyatları yapıyoruz. Erkeklerde jinekomasti çok büyük bir problem. Vaser Liposuction altın standart. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, annem önümüzdeki hafta Liposuction ile göbek bölgesi yağlarını aldıracak. Liposuction ile alınan yağlar başka birine enjekte edilebilir mi acaba? Ben de bacaklarıma dolgu yaptırmak istiyorum da.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile yağları alınan kişinin yağları farklı bir kişiye hiçbir şekilde enjekte edilemez. Liposuction ile alınan yağlar sadece kişinin kendi ihtiyacı dahilinde kendi vücuduna enjekte edilebilir. Muayeneye gelebilirseniz hem annenizin hem de sizin ihtiyaç analizinizi yapar tedavinizi ayrı ayrı planlarız. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım iyi günler, acaba liposuction ile alınan yağlar başka birine enjekte edilebilir mi? Böyle bir şey söz konusu mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, sizin vücudunuzdan alınan yağlar başka birinin vücuduna transfer edilemez. Aynı zamanda başka birinin vücudundan alınan yağlar da sizin vücudunuza transfer edilemez. Ancak kendi vücudunuzdan çıkarılan yağlar yine sizin vücudunuzun başka bir bölgesine transfer edilebilir. Ancak liposuction yaptırabilmeniz için bölgesel yağlanma problemine sahip olmanız gerekir. Eğer çok zayıf ve yağ açısından fakir biriyseniz size liposuction uygulayamayız. Liposuction uygulayamadığımız için yağ transferi de yapamayız. Liposuction yaptırabilmeniz için öncelikle bölgesel yağlanmanızın olması, ideal kilonuzda olmanız ve kronik bir rahatsızlığınızın bulunmaması gerekir. Sevgiler.

0

Selamlar Leyla Hanım, danışmak istediğim bir konu var. Basenlerim vücuduma göre çok ince ve bu durum da vücut şeklimin oldukça orantısız görünmesine sebep oluyor. Arkadaşım göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yakın zamanda liposuction yaptıracak. Acaba ondan alınan yağlar ile basenlerimi dolgunlaştırmak mümkün mü? Diğer bir deyişle liposuction ile alınan yağlar başka birine enjekte edilebilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, arkadaşınızın yağ dokusu ile sizin yağ dokunuz birbirinden çok farklıdır. Arkadaşınızdan veya başka birinden elde edilen yağ dokusu diğer bir kişinin vücuduna enjekte edilemez. Edilirse doku reddi nedeni ile sonucu ölüme kadar giden komplikasyonlara sebep olabilir. Bu nedenle böyle bir şey söz konusu değildir. Dolayısıyla yağ transferi işlemi yalnızca kendi vücudunuzdan çıkarılan yağ dokusu ile yapılabilir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben sizden Liposuction ile alınan yağlar başka birine enjekte edilebilir mi diye öğrenmek istiyorum. Mesela ben fazla yağlarımı aldırsam kardeşim bunlardan dolgu yaptırabilir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile alınan yağlar başkasına enjekte edilemez. Bir kişiden alınan yağlar sadece aynı kişinin farklı bölgelerine enjekte edilebilir. Vücudu forma sokmak ta uygulanan çeşitli yöntemler söz konusu. Kardeşiniz ile birlikte muayeneye gelirseniz her ikinizin de ihtiyaçlarını tespit ederek uygun tedavi yolları belirleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 19 yaşındayım. Göğüslerimin küçük olmasından şikayetçiyim. Büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Annem de 45 yaşında ve göbeğinde bölgesel yağlanma var. Liposuction ile alınan yağlar başka birine enjekte edilebilir mi? Annemin göbek bölgesinden alınan yağlar ile göğüslerime dolgu yaptırabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef böyle bir yol izlemek mümkün değildir. Kişinin kendi vücudundaki yağlar bir bölgeden başka bir bölgeye transfer edilebilir ancak bir kişiden farklı bir kişiye yakınlık derecesi ne olursa olsun mümkün değildir. Yani eğer yağlar sizin göbek bölgenizden alınsaydı göğüslere dolgu uygulaması yapılabilirdi ama annenizden alınan yağlar ile size dolgu uygulaması yapamayız. Anneniz için Liposuction sizin için de silikon ile meme büyütme ameliyatı öneririm. Daha sağlıklı ve size özel bilgi verebilmem için de sizi mutlaka muayene etmem gerek.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar