Blog, Vaser Liposuction

Vaser Lipo nasıl uygulanır ve sonrası?

Vaser Liposuction son yıllarda popüler olan en etkili bölgesel incelme işlemlerinden biridir. Diyet ve spor programları ile bir türlü veremediğiniz göbek yağları, simit denilen bel yağları, kol ve bacaktaki aşırı yağlanmalardan Liposuction ile kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Vaser lipo nasıl uygulanır ve sonrası beklentileriniz ile ilgili bilmek isteyeceğiniz her şeyi anlatalım.

Vaser Liposuction nasıl uygulanır?

Yağ alınacak bölge ve miktar tespit edilir. Vaser Liposuction bir zayıflama yöntemi değil, incelme ve şekillendirme uygulamasıdır. Bu nedenle liposuction yaptıracak olan kişilerin mutlaka vücut kitle endeksi bu uygulamaya uygun olmalıdır. Yağların kolayca alınabilmesi için lokal anestezi içeren bir sıvı enjekte edildikten sonra ultrason ile yağlar sıvılaştırılır.

Sıvı forma getirilen yağların dışarı çekilmesi için vücuda 3-4 mm büyüklüğünde minik kesiler açılır. İnce kanüller yardımıyla buralardan sıvı forma getirilen yağlar çekilir. Son olarak estetik dikişle bu kesiler kapatılır.

Vaser Liposuction sonrası iyileşme süreci

Liposuction sonrası vücutta ödemlerin oluşması normaldir. Ödemlerin geçmesi 4 haftayı bulmaktadır. Ayrıca hastaya 2-4 hafta çok sıkı olmayan bir korse giymesi tavsiye edilir. Bölge çokluğuna bağlı olarak operasyon süresi değişmektedir. Operasyondan sonra hastalara yapılan masaj iyileşme sürecini hızlandırmakta oldukça etkilidir.

Uygun hastada doğru şekilde uygulandığı takdirde fazla yan etkisi olmadan uygulanan bu teknikte, kanama, morluk, his kaybı ve ödem minimaldir.

Operasyon sonrası, hastalar ilk 8 saat içinde ayağa kalkar. Erken mobilizasyon yani hareketlenmek ya da yürümek oldukça önemlidir. Ameliyat sonrası 3-5 gün içinde kişi normal hayatına döner. Ameliyat Sonrası 2-4 hafta boyunca korse mutlaka giyilmelidir. Bu cildin adaptasyonu ve ödemin azalması için mutlaka gereklidir. yağ dışında çevre dokuya zarar vermeyen Vaser Lipo yöntemi sonrası cilt adaptasyonu daha hızlı gelişir. Lenfatik drenaj masajı, her gün en az 35 dakikalık yürüyüş, proteinden zengin- karbonhidrattan fakir beslenme hızlı iyileşmeyi sağlar. Hızlı etki görülmesi psikolojik olarak da oldukça motive edicidir.

Vaser Liposuction kimlere uygundur?

Bölgesel olarak incelmek isteyen, işlem sonrası vücudunda belirgin izler olmasını istemeyen kişiler için uygundur. Jinekomasti problemi yaşayan erkekler için de en uygun tedavi yöntemi vaser liposuctiondır. Kadın memesi şekli görünen erkeklerde büyük meme problemi özgüven sorunu yaratabiliyor. İleri derecede görülen jinekomastiler de diyet ve sporla bu bölgedeki yağlardan kurtulmak mümkün olmuyor. Vaser teknolojisi sayesinde hızlı ve etkili yağ alımı sağlayabilirsiniz.

Vaser liposuction sonrası yağlar tekrar enjekte edilebilir mi?

Vaser Liposuction ın en güzel yanı, alınan yağların yüksek kalıcılık oranı ile meme, popo ve yüz gibi alanlara istenen miktarlarda enjekte edilebilmesidir. Yağ enjeksiyonu dolgu maddesi gibi kullanılarak istenen alanlara hacim ve dolgunluk verir. Aynı zamanda yağ hücrelerinin içindeki kök hücreler sayesinde nakledildiği dokuyu yeniler.

Vaser lipo fiyatları?

Vaser lipo fiyatları yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak vaser lipo fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.