Vaser Lipo nasıl uygulanır ve sonrası?

Vaser Liposuction son yıllarda popüler olan en etkili bölgesel incelme işlemlerinden biridir. Diyet ve spor programları ile bir türlü veremediğiniz göbek yağları, simit denilen bel yağları, kol ve bacaktaki aşırı yağlanmalardan Vaser Liposuction ile kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Vaser Liposuction, vücuttaki yağı sıvı forma getirerek dışarı attığı için operasyon sonrası vücudunuzda daha eşit bir incelme göreceksiniz. Özellikle kıvrımlı hatlara sahip olmak isteyen kadınlar için Vaser Liposuction en iyi çözümlerden biridir.

Vaser Liposuction nasıl uygulanır?

Yağ alınacak bölge ve miktar tespit edilir. Vaser Liposuction bir zayıflama yöntemi değil, incelme uygulamasıdır. Bu nedenle liposuction yaptıracak olan kişilerin mutlaka vücut kitle endeksi bu uygulamaya yatkın olmalıdır. Yağların kolayca alınabilmesi için lokal anestezi içeren bir sıvı enjekte edildikten sonra ultrason ile yağlar sıvılaştırılır.

Sıvı forma getirilen yağların dışarı çekilmesi için vücuda 3-4 mm büyüklüğünde minik kesiler açılır. İnce kanüller yardımıyla buralardan sıvı forma getirilen yağlar çekilir. Son olarak estetik dikişle bu kesiler kapatılır.

Vaser Liposuction sonrası iyileşme süreci

Vaser Liposuction sonrası vücutta ödemlerin oluşması normaldir. Ödemlerin geçmesi 4 haftayı bulmaktadır. Ayrıca hastaya 2-4 hafta çok sıkı olmayan bir korse giymesi tavsiye edilir. Bölge çokluğuna bağlı olarak operasyon süresi değişmektedir.Operasyondan sonra hastalara yapılan masaj iyileşme sürecini hızlandırmakta oldukça etkilidir.

Uygun hastada doğru şekilde uygulandığı takdirde fazla yan etkisi olmadan uygulanan bu teknikte, kanama, morluk, his kaybı ve ödem minimaldir.

Operasyon sonrası, hastalar ilk 8 saat içinde ayağa kalkar. Erken mobilizasyon yani hareketlenmek ya da yürümek oldukça önemlidir. Ameliyat sonrası 3-5 gün içinde kişi normal hayatına döner. Ameliyat Sonrası 2-4 hafta boyunca korse mutlaka giyilmelidir. Bu cildin adaptasyonu ve ödemin azalması için mutlaka gereklidir. Bağ dokuya zarar vermeyen Vaser Lipo yöntemi sonrası cilt adaptasyonu daha hızlı gelişir. Lenfatik drenaj masajı, her gün en az 35 dakikalık yürüyüş, proteinden zengin- karbonhidrattan fakir beslenme hızlı iyileşmeyi sağlar. Hızlı etki görülmesi psikolojik olarak da oldukça motive edicidir.

Vaser Liposuction kimlere uygundur?

Vaser Liposuction bölgesel olarak incelmek isteyen, işlem sonrası vücudunda belirgin izler olmasını istemeyen kişiler için uygundur. Jinekomasti problemi yaşayan erkekler için de en uygun tedavi yöntemi vaser liposuctiondır. Kadın memesi şekli görünen erkeklerde büyük meme problemi özgüven sorunu yaratabiliyor. İleri derecede görülen jinekomastiler de diyet ve sporla bu bölgedeki yağlardan kurtulmak mümkün olmuyor. Vaser Liposuction ile hızlı ve etkili yağ alımı sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir