Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir?

blank
1 Cevap

Vaser Liposuction’ın ameliyatının olası yan etkileri nelerdir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Vaser Liposuction sonrası Klasik Liposuction’ın aksine kanama, hematom ( kan birikimi), his kaybı ve ödem gibi yan etkilerin görülme olasılığı daha azdır. Vaser Liposuction ile yağ tabakaları arasında daha etkili geçiş sağlandığı için cilt düzensizlikleri oluşmaz, homojen bir görüntü elde edilir. Vücudun her bölgesine, yüz ve boyun gibi ince hassas bölgelerde bile uygulanabilen tıbbi komplikasyonu son derece nadir bir operasyondur.

blank

Hocam merhaba, basen bölgemdeki yağlanmalar uzun süredir yaptığım egzersiz programına rağmen gitmiyor. Vaser liposuction yaptırmak istiyorum ama yan etkileri olan bir işlem mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

Merhaba, Vaser liposuction uygulaması, yan etkileri klasik liposuctionla karşılaştırıldığında son derece az olan bir işlemdir. Klasik liposuction işleminde kanüller cilt altına girerek yağların mekanik olarak parçalanması sağlanıyor. Mekanik olarak parçalanan yağlar kanüllerden vücut dışına alınır, bu da işlem sonrasında cilt yüzeyinde çok fazla morluk ve ödem oluşmasına neden olur. Klasik liposuction işleminde yağ tabakaları homojen olarak dağılmadığı için cilt yüzeyinde dalgalı pürüzlü bir görünüm oluşur. Vaser liposuction işleminde ise ultrasonik ses dalgaları cildin altındaki yağ hücrelerine odaklanır. Yağ hücreleri ses dalgaları ile parçalanır ve sıvılaştırılır. Sıvılaşan yağ hücreleri kanül adı verilen özel minik borular yardımıyla vücut dışına alınır. Klasik liposuctiona oranla çok daha az ağrı oluşan Vaser yönteminde ağrı kesiciler ile ağrının dozunu azaltabilmek mümkün olmaktadır. Cilt üzerinde daha az morluk, daha az ödem oluşmaktadır. İyileşme döneminin daha kısa olduğu bu işlemde vaserin pürüzsüz etkileri daha kısa sürede görülebilmektedir.

blank

İyi günler hocam, yeni doğum yapmış birine Vaser Liposuction önerir misiniz? Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2019

İyi günler. Vaser Liposuction ameliyatı için mutlaka emzirme döneminizin bitmesini beklemelisiniz. Vaser Liposuction ameliyatının yan etkileri klasik Liposuction estetiğine göre çok daha azdır. Klasik Liposuction ameliyatında görülen hissizleşme ve dalgalı görüntüler Vaser Liposuction’da neredeyse hiç görülmez.Vaser Liposuction’ın yan etkisi yok denilecek kadar azdır. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar