Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir?

1.61K görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Vaser Liposuction’ın ameliyatının olası yan etkileri nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Vaser Liposuction sonrası Klasik Liposuction’ın aksine kanama, hematom ( kan birikimi), his kaybı ve ödem gibi yan etkilerin görülme olasılığı daha azdır. Vaser Liposuction ile yağ tabakaları arasında daha etkili geçiş sağlandığı için cilt düzensizlikleri oluşmaz, homojen bir görüntü elde edilir. Vücudun her bölgesine, yüz ve boyun gibi ince hassas bölgelerde bile uygulanabilen tıbbi komplikasyonu son derece nadir bir operasyondur.

0

Doktor Hanım merhaba, ben göbek bölgemdeki gitmeyen yağlar için Vaser Liposuction istiyorum. Ancak bazı olumsuz şeyler de duydum etraftan. Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction riskli operasyonlar kategorisinde yer almaz. Ancak her cerrahi operasyon belli oranda risk içerir. Bunların başında enfeksiyon ve kanama gelir ancak tecrübeli bir hekim seçmeniz sizi bu olası risklerden koruyacaktır. Vaser Liposuction vücudu şekle sokmakta sonuçlarıyla hastaları oldukça memnun eden bir operasyon. Yaşayabileceğiniz tek sıkıntı ameliyat sonrası vücutta şişme, morluk ve ödem görülebilir. Bunlar da maksimum 1 hafta kadar süren ve sonrasında kendiliğinden geçen zararsız yan etkilerdir. Ödem de 1 ay kadar sonra vücuttan atılmış olur. Muayene için gelebilirseniz hem vücudunuzun bu operasyon için uygunluğunu analiz edelim hem de duyduğunuz olumsuzluklar hakkında görüşelim ki aklınızda bir soru işareti kalmasın. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hocam, acaba vaser liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Yaptırmadan önce bilmek isterim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser lipo klasik liposuction’a kıyasla size çok daha konforlu bir operasyon süreci ve iyileşme dönemi sunar. Çünkü vaser lipo uygulamasında klasik liposuction’ın aksine yağlar mekanik olarak yapılmaz, eritilir. Böylece ameliyat sonrası ödem ve morluk oluşma riski çok daha düşük olacaktır. Ayrıca iyileşme süreci çok daha kısa ve hızlıdır. Yalnızca her cerrahi operasyonda olduğu gibi vaser lipo uygulamasında da enfeksiyon ve kanama gibi nadir görülen riskler bulunur.

0

Doktor hanım merhaba, vücudumdaki fazla yağlar için vaser liposuction yaptırmak istiyorum ancak sonrasında belirecek komplikasyonlar beni biraz ürkütüyor. Acaba vaser liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Bilgi alabilirsem çok sevinirim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction vücudunuzdaki fazla yağ hücrelerini dışarı atarak bedeninizi daha şekilli ve çekici bir hale getirir. Vaser liposuction’a özgü yan etkiler yoktur. Ancak cerrahi bir operasyon olduğu için sonrasında kanama ve enfeksiyon gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Fakat bu yan etkiler oldukça nadir karşılaştığımız durumlardır. Vaser liposuction’ın en avantajlı yanı ise klasik liposuction yönteminde kullanılan kanüllerin bu operasyonda kullanılmamasıdır. Vaser liposuction ile cilt altına gönderilen ses dalgaları fazla yağ hücrelerini eriterek sıvılaştırır. Böylece operasyon sonrasında meydana gelebilecek ödem, şişlik ve morarma gibi komplikasyonlar çok daha hafif geçecektir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben basen bölgemdeki inatçı yağlanmalardan kurtulmak istiyorum. Vaser Liposuction olmak istiyorum ancak endişelerim var. Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction yönteminin kişinin genel sağlık durumu üzerinde yol açtığı hiçbir olumsuz yan etki söz konusu değildir. Bu operasyon inatçı yağların vücuttan atılması ve vücudun istenilen şekle girmesinde oldukça etkileyici sonuçlar verir. Ameliyat sonrasında ufak morluklar, şişlik ve ödem yaşanabilir. Ancak bu durumların hepsi geçicidir ve maksimum 1 ayın sonunda azalarak yok olur. Ameliyat ağrısı ise 4- 5 gün kadar sürer. Onun şiddeti de ağrı kesiciler aracılığıyla en aza indirilir. Eğer sizi muayene edebilirsem vücut analizinizi yapar ve Vaser Liposuction için uygun olup olmadığınıza bakabilirim. Bazen inatçı yağlar için farklı yöntemler de kullanıyoruz. Ancak Vaser Liposuction gerekirse de endişe etmeden bu operasyonu olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben göbek bölgemdeki kilolarımdan şikayetçiyim. Denediğim hiçbir egzersiz, yaptığım hiçbir diyet işe yaramadı. Ameliyat son çare diyordum ama sanırım başka şansım da kalmadı. Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Ameliyat olursam sıkıntı yaşar mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction bölgesel yağlanmaların hızlı bir şekilde vücuttan atılması ve vücudun düzgün bir şekle kavuşması için kullanılan oldukça etkili ve memnun edici sonuçları olan bir yöntemdir. Vaser Liposuction genel sağlık durumunuz üzerinde olumsuz bir yan etki yaratmaz. Operasyon sonrasında 4- 5 gün kadar ağrı hissiniz olabilir ancak bu da kullanacağınız ağrı kesiciler ile oldukça şiddeti düşük bir ağrıdır. İşlem gören bölgede ödem ve morarma oluşabilir. Ancak bunlar da geçicidir. En fazla 1 ay içerisinde ödeminiz azalacak ve morarmalar geçecektir. Endişe etmenize gerek yok. Doktorunuz sizi muayene ettikten sonra Vaser Liposuction için uygun olduğunuza karar verirse güvenle operasyon olabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı