Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir?

2.38K görüntülenmeVaser Liposuction
0

Vaser Liposuction’ın ameliyatının olası yan etkileri nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Vaser Liposuction sonrası Klasik Liposuction’ın aksine kanama, hematom ( kan birikimi), his kaybı ve ödem gibi yan etkilerin görülme olasılığı daha azdır. Vaser Liposuction ile yağ tabakaları arasında daha etkili geçiş sağlandığı için cilt düzensizlikleri oluşmaz, homojen bir görüntü elde edilir. Vücudun her bölgesine, yüz ve boyun gibi ince hassas bölgelerde bile uygulanabilen tıbbi komplikasyonu son derece nadir bir operasyondur.

9 Cevap

0

Doktor Hanım merhaba, ben göbek bölgemdeki gitmeyen yağlar için Vaser Liposuction istiyorum. Ancak bazı olumsuz şeyler de duydum etraftan. Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction riskli operasyonlar kategorisinde yer almaz. Ancak her cerrahi operasyon belli oranda risk içerir. Bunların başında enfeksiyon ve kanama gelir ancak tecrübeli bir hekim seçmeniz sizi bu olası risklerden koruyacaktır. Vaser Liposuction vücudu şekle sokmakta sonuçlarıyla hastaları oldukça memnun eden bir operasyon. Yaşayabileceğiniz tek sıkıntı ameliyat sonrası vücutta şişme, morluk ve ödem görülebilir. Bunlar da maksimum 1 hafta kadar süren ve sonrasında kendiliğinden geçen zararsız yan etkilerdir. Ödem de 1 ay kadar sonra vücuttan atılmış olur. Muayene için gelebilirseniz hem vücudunuzun bu operasyon için uygunluğunu analiz edelim hem de duyduğunuz olumsuzluklar hakkında görüşelim ki aklınızda bir soru işareti kalmasın. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hocam, acaba vaser liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Yaptırmadan önce bilmek isterim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser lipo klasik liposuction’a kıyasla size çok daha konforlu bir operasyon süreci ve iyileşme dönemi sunar. Çünkü vaser lipo uygulamasında klasik liposuction’ın aksine yağlar mekanik olarak yapılmaz, eritilir. Böylece ameliyat sonrası ödem ve morluk oluşma riski çok daha düşük olacaktır. Ayrıca iyileşme süreci çok daha kısa ve hızlıdır. Yalnızca her cerrahi operasyonda olduğu gibi vaser lipo uygulamasında da enfeksiyon ve kanama gibi nadir görülen riskler bulunur.

0

Doktor hanım merhaba, vücudumdaki fazla yağlar için vaser liposuction yaptırmak istiyorum ancak sonrasında belirecek komplikasyonlar beni biraz ürkütüyor. Acaba vaser liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Bilgi alabilirsem çok sevinirim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction vücudunuzdaki fazla yağ hücrelerini dışarı atarak bedeninizi daha şekilli ve çekici bir hale getirir. Vaser liposuction’a özgü yan etkiler yoktur. Ancak cerrahi bir operasyon olduğu için sonrasında kanama ve enfeksiyon gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Fakat bu yan etkiler oldukça nadir karşılaştığımız durumlardır. Vaser liposuction’ın en avantajlı yanı ise klasik liposuction yönteminde kullanılan kanüllerin bu operasyonda kullanılmamasıdır. Vaser liposuction ile cilt altına gönderilen ses dalgaları fazla yağ hücrelerini eriterek sıvılaştırır. Böylece operasyon sonrasında meydana gelebilecek ödem, şişlik ve morarma gibi komplikasyonlar çok daha hafif geçecektir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben basen bölgemdeki inatçı yağlanmalardan kurtulmak istiyorum. Vaser Liposuction olmak istiyorum ancak endişelerim var. Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction yönteminin kişinin genel sağlık durumu üzerinde yol açtığı hiçbir olumsuz yan etki söz konusu değildir. Bu operasyon inatçı yağların vücuttan atılması ve vücudun istenilen şekle girmesinde oldukça etkileyici sonuçlar verir. Ameliyat sonrasında ufak morluklar, şişlik ve ödem yaşanabilir. Ancak bu durumların hepsi geçicidir ve maksimum 1 ayın sonunda azalarak yok olur. Ameliyat ağrısı ise 4- 5 gün kadar sürer. Onun şiddeti de ağrı kesiciler aracılığıyla en aza indirilir. Eğer sizi muayene edebilirsem vücut analizinizi yapar ve Vaser Liposuction için uygun olup olmadığınıza bakabilirim. Bazen inatçı yağlar için farklı yöntemler de kullanıyoruz. Ancak Vaser Liposuction gerekirse de endişe etmeden bu operasyonu olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben göbek bölgemdeki kilolarımdan şikayetçiyim. Denediğim hiçbir egzersiz, yaptığım hiçbir diyet işe yaramadı. Ameliyat son çare diyordum ama sanırım başka şansım da kalmadı. Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Ameliyat olursam sıkıntı yaşar mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction bölgesel yağlanmaların hızlı bir şekilde vücuttan atılması ve vücudun düzgün bir şekle kavuşması için kullanılan oldukça etkili ve memnun edici sonuçları olan bir yöntemdir. Vaser Liposuction genel sağlık durumunuz üzerinde olumsuz bir yan etki yaratmaz. Operasyon sonrasında 4- 5 gün kadar ağrı hissiniz olabilir ancak bu da kullanacağınız ağrı kesiciler ile oldukça şiddeti düşük bir ağrıdır. İşlem gören bölgede ödem ve morarma oluşabilir. Ancak bunlar da geçicidir. En fazla 1 ay içerisinde ödeminiz azalacak ve morarmalar geçecektir. Endişe etmenize gerek yok. Doktorunuz sizi muayene ettikten sonra Vaser Liposuction için uygun olduğunuza karar verirse güvenle operasyon olabilirsiniz.

0

Merhaba Leyla hocam, klasik Liposuctionın vücutta dalgalanma yaratmak gibi olumsuz yan etkileri var. Ancak bildiğim kadarıyla vaser liposcution daha iyi bir teknolojiye sahip oldu için böyle sorunlar oluşmuyor ancak yinede sormak istiyorum, Vaser liposuctionın yan etkisi var mı , varsa bu yan etkiler nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Eğer cilt elastikiyetini çok kaybetmişse klasik Liposuction’dan sonra maalesef dalgalanma gibi yan etkiler oluşabiliyor. Ancak Vaser Liposuction klasik Liposuction dan farklı olarak cilt altında biriken yağları keserek değil de eriterek vücuttan atıyor. Vaser Liposuction’da yağlar eritilerek vücuttan atıldığı için cilt altı dokusu zarar görmez. Bu yüzden Vaser Liposuction’dan sonra dalgalanma gibi yan etkiler ortaya çıkamaz.

0

Merhaba hocam, bölgesel yağlanmalarım için Vaser Liposuction’ın uygun bir yöntem olacağını düşünüyorum ama sonrasında yaşanabilecek olumsuzluklarla ilgili bir bilgi bulamadım. Bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz, Vaser Liposuction’ın olası yan etkileri nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction bir vücut şekillendirme operasyonudur, son dönemlerde birçok kadın ve erkek tarafından bölgesel incelme sağlamak için kullanılmaktadır. Sahip olduğu ileri teknoloji ile kişiye oldukça konforlu bir iyileşme süreci sunar. Operasyon sırasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek büyük komplikasyonlar yoktur, sadece her cerrahi operasyonda ortaya çıkabilecek enfeksiyon gibi olası riskler taşır. Klasik Liposuction’a göre çok daha kolay ve rahat bir iyileşme süreci sizi beklemektedir. Çünkü Liposuction’da kullanılan kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar vardır, bu bıçakların yardımıyla yağlar koparılarak alınmaktadır. Vaser Liposuction’da ise ses dalgaları yardımıyla yağların erimesi sağlanır ve sıvılaşan yağlar vücuttan dışarı atılır. Vaser Liposuction’da yağlar kesilmek yerine eritildiği için deri altı kanama görülmez. Bu nedenle operasyon sonrasında ağrı, morluk ve ödem gibi şikayetleriniz klasik Liposuction’a göre çok daha az olacaktır.

0

Hocam merhaba, basen bölgemdeki yağlanmalar uzun süredir yaptığım egzersiz programına rağmen gitmiyor. Vaser liposuction yaptırmak istiyorum ama yan etkileri olan bir işlem mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser liposuction uygulaması, yan etkileri klasik liposuctionla karşılaştırıldığında son derece az olan bir işlemdir. Klasik liposuction işleminde kanüller cilt altına girerek yağların mekanik olarak parçalanması sağlanıyor. Mekanik olarak parçalanan yağlar kanüllerden vücut dışına alınır, bu da işlem sonrasında cilt yüzeyinde çok fazla morluk ve ödem oluşmasına neden olur. Klasik liposuction işleminde yağ tabakaları homojen olarak dağılmadığı için cilt yüzeyinde dalgalı pürüzlü bir görünüm oluşur. Vaser liposuction işleminde ise ultrasonik ses dalgaları cildin altındaki yağ hücrelerine odaklanır. Yağ hücreleri ses dalgaları ile parçalanır ve sıvılaştırılır. Sıvılaşan yağ hücreleri kanül adı verilen özel minik borular yardımıyla vücut dışına alınır. Klasik liposuctiona oranla çok daha az ağrı oluşan Vaser yönteminde ağrı kesiciler ile ağrının dozunu azaltabilmek mümkün olmaktadır. Cilt üzerinde daha az morluk, daha az ödem oluşmaktadır. İyileşme döneminin daha kısa olduğu bu işlemde vaserin pürüzsüz etkileri daha kısa sürede görülebilmektedir.

0

İyi günler hocam, yeni doğum yapmış birine Vaser Liposuction önerir misiniz? Vaser Liposuction’ın yan etkileri nelerdir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler. Vaser Liposuction ameliyatı için mutlaka emzirme döneminizin bitmesini beklemelisiniz. Vaser Liposuction ameliyatının yan etkileri klasik Liposuction estetiğine göre çok daha azdır. Klasik Liposuction ameliyatında görülen hissizleşme ve dalgalı görüntüler Vaser Liposuction’da neredeyse hiç görülmez.Vaser Liposuction’ın yan etkisi yok denilecek kadar azdır. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.