Merhaba Hocam, aqua peel ve hydrafacial uygulamalarının farkı nedir? Ben cildime düzenli bir bakım yaptırmak istiyorum belli aralıklarla fakat kafam çok karışık, resmen ikiye bölündüm. Bazı arkadaşlarım aquapeel bazıları ise hydrafacial öneriyor siz ne dersiniz bu uygulamaların hangisi etkili ve faydalı olur?

Merhaba, öncelikle bilmemiz gereken şu ki iki cihaz da, ciltte klasik “sıkma” işlemi uygulanmadan, yeni teknoloji kullanan cilt bakımı teknikleridir. Vakum yoluyla cilt altı temizliğini sağlarken aynı anda yüze gerekli asitler eş zamanlı uygulanır. Fakat bilinmesi gereken en önemli nokta apua peel uygulamasında alfa hidroksit asit ile agua peel uygulanır.

Bu işlem ölü dokuları temizlemeyi ve gözenekleri açmayı hedefler. Daha sonra yine salisilik asit ile aqua peel uygulanır. Salisilik asit cildin alt katmanlarına kadar emilir. Bu uygulamalar cildi soyduğu için güneş ışınlarına olan hassasiyeti artırdığından cildi düzeltmeyi hedeflerken lekelere maruz kalması çok olasıdır. Özellikle yaz aylarında kesinlikle tercih edilmemesini öneririrm. HydraFacial ise ölü deriyi ve kirleri temizleyen yeni bir cilt bakım tedavisidir.

Cilt tabakasını nazikçe ortaya çıkarmak için cildinizi derinlemesine temizler ve cilt yüzeyini yeniler. Ardından, vakum kullanılarak gözeneklerde birikmiş kir ve makyaj artıklarını temizler. Son olarak, cildiniz HydraFacial’ın antioksidan ve peptit açısından zengin nemlendirici serumu ile nemlendirilir. Uygulama hızlı ve kolaydır ve sonrasında cildinizin güneşe herhangi bir hassasiyeti oluşmaz ve dilediğinzi mevsimde uygulamanız için tavsiye edebilirim.

Doktor Hanım merhaba, Aqua Peel ve Hydrafacial farkı hakkında bilgi almak istiyorum. Kendim için en uygun olan yöntemi nasıl öğrenebilirim?

Merhaba, öncelikle size özel en uygun yöntemi belirlemek için sizi muayene etmeliyim ve cildinizin özelliklerini, yapısını anlayabilmek adına birkaç analiz yapmalıyım. Çünkü cildin ihtiyaçları da kişiden kişiye farklılık gösterir ve her işlemin etkisi de bu doğrultuda farklılaşır. Genel bir bilgi vermem gerekirse hem Aqua Peel hem de HydraFacial aynı amaca hizmet eder.

Her ikisi de cildi temizlemeye ve kirlerden arındırmaya yönelik olarak uygulanır. Sadece Aqua Peel işleminde soyma işlemi biraz yoğundur. Bu nedenle biz kliniğimizde HydraFacial cilt bakımını kullanmaktayız. Dediğim gibi size uygun olan işleme sadece cilt tipinizi değerlendirdikten sonra karar verelim. Sevgiler…

Leyla Hanım selamlar, aqua peel ile hydrafacial arasındaki fark nedir? Hangisini yaptırmak istediğim konusunda kararsızım, size danışmak istedim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Merhaba, iki uygulama da son derece tatmin edici ve başarılı sonuçlar sağlayan işlemlerdir. Ancak sizin için hangisinin doğru olacağını bilebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Sevgiler.

Merhaba hocam, yüzümdeki sivilce izleri ve siyah noktalar için cilt bakımı yaptırmayı düşünüyorum. Acaba Aqua Peel ve Hydrafacial farkı nedir? Hangisi benim için daha uygun olur? Teşekkürler.

Merhaba, her iki cilt uygulaması da oldukça başarılı sonuçlar aldığımız cilt bakım işlemleridir. Sizin için en uygun olan cilt bakım tedavisine karar verebilmem için sizi öncelikle muayene etmem gerekiyor. Bu nedenle sorunuza kesin bir cevap vermem çok zor. Ancak her iki uygulamanın da oldukça benzer olduğunu ve benzer sonuçlar elde edeceğinizi söylemem mümkün.

Leyla Hocam merhaba, ben etkili bir cilt bakım uygulaması arıyorum. Aqua Peel ve Hydrafacial farkı nedir? İki uygulama arasında kaldım.

Merhaba, öncelikle etkili bir cilt bakımı derken, etkiyi hangi konuda ve hangi soruna yönelik olarak görmek istediğiniz çok önemli. Tabii doğru uygulamayı tespit etmede şikayetleriniz kadar cilt tipiniz, sorunun yoğunluğu ve benzeri faktörler de kritik. Dolayısıyla ben önerilerimi mutlaka muayene sonrasında vermeyi tercih ediyorum. Sorunuzu iki uygulama arasındaki fark genelinde cevaplayabilirim. Her iki uygulama da cildi temizler ve arındırır. Aradaki fark peeling işleminin yapılış şeklidir.

Aqua Peel’de Hydrafacial uygulamasına göre çok daha yoğun olacak şekilde bir peeling yani soyma işlemi uygulanır. Uygun bir vakitte gelebilirseniz hangi uygulama sizin sorun ve cilt tipinize daha uygun analiz ettikten sonra belirleyelim. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, 28 yaşındayım. Cildimin sürekli olarak temiz ve parlak görünmesini istiyorum. Bunun için hangi bakım uygulamasını önerirsiniz? Aqua Peel ve Hydrafacial farkı nedir? Teşekkürler.

Merhaba, Hydrafacial uygulamasını genellikle siyah nokta, sivilce, gözenek problemi, yeni beliren kırışıklar ile ilgili bana başvuran hastalarıma uyguluyorum. Aqua Peel işlemi de aynı şikayetle gelen hastalarıma uyguladığım bir yöntem. Burada hastamın yaşadığı şikayetler ve bu şikayetlerin yoğunluğu doğru uygulamayı önermemde çok etkili. Her iki uygulamada da cildi temizleyerek, gözenekleri sıkılaştırıyoruz.

Uygulamalar da benzer aslında ancak Aqua Peel’de yaptığımız peeling yani cilt soyma işlemi Hydrafacial uygulamasındakinden daha yoğun. Dolayısıyla yüzünüzü güneşten biraz daha dikkatli kullanmanız gerekli. Benim size tavsiyem eğer ki rutin bir cilt bakımı planlıyorsanız Hydrafacial uygulamasını her ay düzenli olarak yaptırmanız. Ancak tabi bu genel bir bilgi. Sizin için en uygun ve ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak olan uygulamanın ne olduğuna yaptığım muayene ve gerekli analizler neticesinde karar verip paylaşabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, yaşlanmayı geciktirmek için düzenli olarak bir cilt bakım uygulaması yaptırmak istiyorum ama Hydrafacial ve Aqua Peel arasında seçim yapmakta zorlanıyorum. Aqua Peel ve Hydrafacial arasındaki fark nedir?

Merhaba. Akne, sivilce, siyah nokta, anti aging, gözenek problemleri, minik kırışıklar gibi sorunların tedavisinde en çok kullanılan uygulamalardan biri Hydrafacial’dır. Uygulandığı ilk andan itibaren cilde parlaklık verir, gözenekleri sıkılaştırır ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Hydrafacial klasik cilt bakım uygulamalarının aksine vakumlama yöntemi kullanarak cilde zarar vermeden derinlemesine bir temizlik yaratır.

Hydrafacial’ın sahip olduğu bu vakumlama yöntemi cildin çizilmesini engel olduğu için klasik cilt bakım uygulamalarından daha iyidir. Aqua Peel da çok tercih edilen bir cilt bakım uygulamasıdır ve tek seferde cildi temizler, peeling yapar yani soyar, gözeneklerin açılmasını sağlar son olarak da cildi derinlemesine nemlendirir. Aqua Peel da vakumlama tekniği kullanan yenilikçi bir cilt bakım uygulamasıdır ve cilde zarar vermeden temizler ve nemlendirir, Hydrafacial’dan tek farkı peeling işlemi daha yoğun olduğu için cildin hassasiyetini artırır ve bu nedenle uygulamadan sonra cildi güneşten korumak gerekir.

Merhaba Leyla hanım, 26 yaşındayım gözenekli bir cildim var ve bu gözeneklerim her geçen gün büyüyor. Görüntüleri beni oldukça rahatsız ediyor ama asıl endişe ettiğim konu gözeneklerimin tıkanması nedeniyle cildimin hava almaması ve erken yaşlanmasıdır. Bu yüzden bunun önün geçmek için bir cilt bakımı yaptırmak istiyorum. Ancak Aqua Peel ve Hydrafacial arasında kaldım, iki uygulama arasındaki fark nedir?

Merhaba, ışıl ışıl ve canlı görünen bir cildi herkes hayal eder ancak herkes bunun için uğraşmaz. Sizin gibi cildine kıymet veren ve onu korumak isteyenler cildinin daha iyi görünmesini sağlamak için çeşitli cilt bakımı arayışına girerler ve birden fazla seçenek gördüklerinde de kararsız kalırlar. Sizin de merak ettiğiniz gibi genellikle birçok insan Aqua Peel ve Hydrafacial arasında kalır. Profesyonel cilt bakım uygulamalarından biri olan hydrafacial dört aşamalı bir cilt bakımıdır, bir cilt bakımından beklediğiniz her şeyi size sunar.

Cildinizi temizler ve gözeneklerinizin açılmasını sağlar ve sonra cildin ihtiyacı olan bütün mineral ve vitamin takviyesini yapar. Peeling yani soyma işlemi yaparak cildi ölü derilerden arındırır. Hydrafacial sonrasında cildiniz derinlemesine temizlenir ve canlanır. Hydrafacial ın en önemli farkı uygulama esnasında kullanılan solüsyonların etkinliğidir. Asıl farkı yaratan işlemde kullanılan bu solusyonlardır. Medikal cilt bakım uygulamaları arasında ön plana çıkan Aqua peel da derinlemesine bir cilt bakımı sunar.

Cilt bakımı sırasında cildin ihtiyacı olan her şey karşılanır ve sonunda cilt tonu eşitlenir, gözeneklerin görünümü azalır. Genel olarak aynı etkiyi sunan bu iki uygulama arasındaki en temel fark aqua peel’dan sonra cilt hassasiyetini artırabilir ve güneş ışınlarından korunması gerekir. Hydrafacial ise dört mevsim uygulanabilen bir cilt bakımıdır.

Merhaba hocam, ciltteki siyah noktalar için yaptırabileceğimiz tedavi yöntemleri yazıyordu geçen gün bir kadın ve moda dergisinde. O dergide okudum, aqua peel ve hydrafacial tedavisinden bahsediliyordu. Web sitenizde bu tedavilerle ilgili yazılar okudum. Aquapeel ve hydrafacial uygulamalarının farkı nedir hocam?

Merhaba, Aquapeel ve Hydrafacial tedavi yöntemleri eski yöntem akne ve siyah noktaların sıkılması uygulamalarından oldukça farklıdır. Bu iki yöntem de vakum tekniğini kullanarak cildi temizleyen teknolojik uygulamalardır. Aquapeel uygulamasında gözeneklerden cilt altına hidroksi asit ve salisilik asit verilmektedir. Bu yolla gözeneklerin temizlenmesi ve açılması hedeflenmektedir. Ancak bu uygulamada derinin en alt tabakasına kadar uygulanan maddeler emilmektedir. Bu iki madde de cildi soyduğu için güneş ışınlarıyla temas halinde olmasıyla ciltte lekelenmeler ve iz oluşumları görülmektedir. Bu bakımdan Aquapeel uygulaması tercih ettiğim bir yöntem değildir.

Kliniğimde Hydrafacial tedavisini hastalarıma önermekte ve uygulamaktayım. Yine bu tedavide yağ partikülleri ile dolmuş olan gözenekler vakumlama işlemi ile cihaz içine çekilmektedir. Daha sonra gözeneklerden cilt altına nem ve sıkılaşmayı sağlamaya yardımcı solüsyon verilmektedir. Bu özel solüsyon gözenekleri minimalize ederek tazelemektedir. Böylelikle cilt daha sağlıklı, daha genç ve daha parlak bir görünüme kavuşmaktadır. Antioksidan ve peptit ile zengin nemlendirici serum ile cilt neme doymaktadır. Cilt güneşe karşı hassasiyet sağlamadığı için bu uygulamayı istediğiniz her mevsimde yaptırabilirsiniz.

İyi günler Leyla Hanım, çevremdeki bazı insanlar bana aquapeel tedavisini bazıları da hydrafacial uygulamasını öneriyorlar. ben iki uygulama hakkında da yeterli bilgiye sahip değilim. Aqua Peel ve Hydrafacial Farkı nedir?

İyi günler, eski tip ve klasik uygulamalar olan sivilce sıkma, siyah noktaları iğne ile çıkarma gibi gibi teknolojik olmayan uygulamalar zaten yeterince hassas olan yüz derisine zarar vermekte, temizlik ve bakım yapılırken tahriş olmasına sebep olmaktadır. Hem Aquapeel hem de Hydrafacial uygulamaları son teknoloji ile üretilmiş cilt bakım cihazlarıdır. İki cihazda da vakumlama tekniği ile cilt temizliği sağlanmaktadır. Aquapeel uygulamasında cilt altına alfa hidroksi asit uygulamasının yapılmasıdır. Bu işlem ölü deriyi temizler ve gözenekleri açmaktadır. Hidroksit asit uygulamasından sonra salisilik asit uygulamasına geçilir. Bu uygulama derinin alt katmanlarına kadar emilmektedir.

Cildi soyan tekniklerin karşısında hassas olan cilt derisi her zaman güneşin zararlı etkilerine karşı savunmasız durumdadırlar. Aquapeel uygulamasında güneş lekelenmeleri yoğun olarak görülmektedir. Özellikle yaz aylarında kesinlikle uygulanmaması gereken bir yöntemdir. Hydrafacial tedavisi ölü deriyi ve siyah noktaları derinlemesine temizleyen bir sistemdir. Açılan ve temizliği yapılan gözeneklerden cildin alt tabakasına verilen özel serumlar ile cildin parlaması, gençleşmesi, gözeneklerin daralması sağlanmaktadır. Nemlendirici serumlar ile cildin nem doygunluğu sağlanmaktadır. Uygulama ve kullanım bakımından son derece konforlu olan bir tedavi şeklidir. Size önerim Hydrafacial tedavisidir.