Bacak Estetiği, Blog

Ayak Bileği İnceltme

ayak bileği inceltme

Ayak bileği inceltme operasyonları hakkında detaylı bilgiyi ve ayak bileği inceltme fiyatlarını içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Daha çok kadınların başvurduğu bir yöntem olan ayak bileği inceltme estetiğine son zamanlarda talepler oldukça arttı. Çoğu kişi ayak bileğinin inceltilebilir olduğundan habersizdir. Genetik ve fiziki yapısından dolayı bazı kişiler her ne kadar zayıf olsa da ayak bileği kısmı kalın olabiliyor. Ayak bileği kısmı set, sıkı ve kaslı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yapılan estetik işlemler sonrasında herhangi bir şekilde sarkma veya deformasyon gibi durumlar yaşanmamaktadır.

Ayak bileği kalınlığı her ne kadar spor veya diyet yapılsa da incelmeyen bölgeler arasında yer almaktadır. Bileğimizde yer alan inatçı yağlardan dolayı normalden daha kilolu ve kısa görünebiliriz. Bu durum estetik açıdan kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Bununla birlikte kişilerde özgüven kaybına da neden olabilir. Çoğu kadın ayak bileği ince diye zarif ayakkabılar ve kısa kıyafetler giymekten kaçınmaktadır. Kalın ayak bileklerinizi artık saklamak zorunda değilsiniz. Ayak bileği inceltme estetiği ile bu sorunu kalıcı olarak çözebilirsiniz. 

Ayak Bileği Kalınlığı Nedenleri

Ayak bileği kalınlığı, belli başlı nedenler dolayı ortaya çıkmaktadır. Kalınlık genetik ve fiziksel özelliklerden en fazla meydana gelir. Özellikle genetik özelliklerden dolayı yağ dokusunun ayak bileğinde birikmesi sorunu daha kalın bilek görüntüsüne neden olmaktadır. Kadınlar yapıları gereği basen, bacak ve kalça bölgesinden kilo almaya müsaittir. Çünkü bu bölgelerde yağ dokusu birikimi daha fazladır. Aynı şekilde ayak bileğinde de yağ dokusu birikimi olabilmektedir. Vücudunuz ödeme müsait bir yapıda ise gün sonunda yapılan aktiviteler sonunda da ayak bileğinde oluşan ödem nedeniyle şişkinlikler meydana gelebilmektedir.  Ebeveynlerden veya aileden birinde ayak bileği kalınlığı var ise sizde de görülmesi normaldir. 

Ayak Bileği İnceltme Yöntemleri

Ayak bileğinde yer alan yağ dokusu daha sert ve sıkı bir yapıdadır. Bu nedenle egzersiz, hareket veya diyet gibi yöntemler ile ayak bileklerini inceltmek maalesef mümkün değildir. Ayak bileği inceltmek için Liposuction ameliyatının yapılması gerekir. Liposuction yöntemi ile ayak bileğinde yer alan fazla yağ dokusu sıvı hale getirilip vücuttan atılır. Vaser Liposuction yönteminde ses dalgaları ile yağ dokusu hücreleri parçalanmaktadır. Yağ dokusu hücreleri sıvı hale getirildikten sonra vücuttan atılması için ince kanüller kullanılır. İnce kanüller ile sıvı haldeki yağ bilekten çekilmektedir. Ayak bileği inceltme işlemi anestezi altında yapılmaktadır.

Hasta ameliyata alınmadan önce tüm kontrolleri yapılır. Doktor operasyonda ne kadar yağ dokusu alınacağına karar verir. Yeni ayak bileği ölçüsünün vücut ile orantılı olması önemlidir. Aksi takdirde tekrardan ortaya kötü bir görüntü çıkabilir.  Liposuction ile ayak bileği inceltme işleminden sonra hasta aynı gün kontrol altında tutulur. İyileşme süresi boyunca doktorun tavsiye ettiği varis çorabı  ve ilaçları doğru kullanmak başarını şansını arttıracaktır. Operasyondan kısa bir süre sonra normal hayata dönülebilmektedir. 

Ayak Bileği İnceltme Sonrası İyileşme

Liposuction yöntemi ile ayak bileği inceltme operasyonu sonrasında iyileşme süresinde doktor tavsiyelerini birebir uygulamak gerekir. İyileşme sürecinde ilk günler ağrı ve sızı olması doğaldır. Fakat dayanılmaz ağrılar çekiyorsanız mutlaka operasyonu yapan doktor ile görüşmelisiniz.  İyileşme süresi boyunca ayak bileğini zorlayacak aktivitelerden kaçınmak gerekir. Koşmak veya spor yapmak gibi aktiviteleri iyileşme dönemi sonrasına bırakmalısınız. Operasyon sonrasında ödem oluşması normaldir. Ortalama olarak 3 ay gibi bir süre zarfı sonunda şişlik, ödem veya ağrı sızı tamamen geçecektir. Yapılan operasyon kalıcıdır. Çünkü ayak bileği sıkı ve sert bir yapıya sahiptir. Bu nedenle tekrar ayak bileği kalınlaşması veya şişmesi gibi durumlar ortaya çıkmayacaktır.

Ayak Bileği İnceltme Estetiği Kimlere Yapılır? 

Ayak bileği inceltme estetiği genellikle aşağıda yer alan sorunlara sahip kişilere yapılmaktadır. Bunlar;

 • Ayak bileğinde fazla yağ dokusu birikimi olanlar, 
 • Vücut ölçüleri ile ayak bileği ölçüsü uymayan kişiler, 
 • Ayak bileğinde şişkinlik ve sürekli ödem oluşumu,
 • Bilekte aşil tendonunun görülmemesi,
 • Diz ve bilek kısmı düz bir şekilde iniyor ise (yani kıvrımlar yok ve ölçüsüzlük varsa). 

Yukarıda yer alan sorunlara sahip kişiler hem sağlık hem de estetik görünüm açısından ayak bileği inceltme operasyonuna başvurabilir.

Ayak Bileği İnceltme Estetiği Fiyatları

Ayak bileği inceltme estetiği fiyatları konusunda doktor muayenesi olmadan fiyat almak sağlıklı değildir. Günümüzde estetik operasyon fiyatlarını etkileyen çok fazla kıstas vardır. Hastanın durumu, hangi estetiğin hangi yöntem ve cihaz ile yapılacağı, doktor tecrübesi gibi durumlar fiyatı etkileyebilmektedir. En doğru fiyat bilgisini almak için operasyonu yaptırmak istediğiniz doktora muayene olmanız gerekir. 

Sağlık Bakanlığı kuralları gereği internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. Ayak bileği inceltme estetiği  fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Ayak bileği inceltme estetiği  fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ayak bileği inceltme estetiği  fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayak Bileği İnceltme” İçin 4 Soru Soruldu

 1. Bahar dedi ki:

  Merhaba Leyla Hocam, ben 20 yaşındayım. Ayak bileği kalınlığı bizim ailemizde genetik. Etek giydiğim zaman bileklerim kötü görünüyor. Ayak bileği nasıl incelir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, aslında çok dikkat edilmediğini düşünsek de ayak bilekleri vücutta dikkat edilen bir bölümdür. Bir insanın genel proporsiyonuna baktığımızda ayak bileklerinin ince olması o kişiye her zaman daha kadınsı ve zarif bir hava katmaktadır. Bilek çevresinde açtığım küçük kanüllerden cilt altına girip ve fazla olan yağları ve yağ hücrelerini Vaser Liposuction yöntemiyle almaktayım. İşlem sırasında yağ hücrelerini de aldığım için tekrar yağlanma oluşmaz. Uygulama yaklaşık olarak iki saatte bitmektedir. Tedavi sonrasında ayakta uzun süre kalmamanız, varis çorabını en az üç hafta boyunca kullanmanız ve vereceğim tavsiyelerle kısa sürede özlediğiniz ayak bileklerine kavuşmuş olursunuz.

 2. Saadet dedi ki:

  Merhabalar Hocam, Ayak bileklerim vücuduma oranla çok kalın, Ayak bilekleri nasıl incelir? Vücut proporsyonumdan gayet memnun olmama rağmen ayak bileklerimi saklamak adına kısa elbise etek şort giyemez oldum. Büyük bir kompleks oluşturdu bende ve ömürlük bir sonuç almak istiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ayak bileği kadınlarda zarafet belirtisi olarak gösterilen çok görünmüyor gibi bilinse de vücudumuzun en çok dikkat çeken bölgelerinden bir tanesidir. Bazı araştırmaların oturarak çalışan kişilerde de ayak bileği kalınlaşması sadece kilo faktörlü olarak değil kas zayıflaması kaynaklı kalınlaştığını belirtmektedir. Fakat kalın ayak bileğinin kalıcı tek çözümü vaser liposuction ile kemik etrafında toplanan fazla yağların alınmasıdır. Vaser liposuction yönteminde alınan yağ hücreleri sayesinde tekrar aynı alandan yağlanma da yaşanmadığı için sizlerin de istediği kesin sonuca ulaşmış oluyoruz. Küçük alan olarak uygulanacağı için günlük hayata dönüş ve iyileşme süreci gibi zorlu süreçlerle de uğraşmadan istediğiniz görünüme ulaşmanız toplam 2 saat gibi bir süreçte tamamlanmış oluyor. Vaser Liposuction’ın en güzel yanı da sinir damar ve bağ dokularına asla zarar vermiyor oluşudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.