Dermapen ile Cilt Rengini Açma

Güneşin etkisi, yaşlılık faktörü ve beslenme alışkanlıkları bir araya geldiğinde cilt renginde eşitsizlikler meydana gelebiliyor. Eşit olmayan cilt rengi, kişilerde güven problemine yol açar. Cilt iğneleme teknolojisi, cilt renginin açılmasına böylece rengin eşitlenmesine yardımcı olur. Dermapen, hyaluronik asit ve peptitler gibi topikal serumların cilde nüfuz etmesini ve böylece kişilerin genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. Dermapen ayrıca cildin tonunu eşitler ve dokusunun pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Dermapen, ince çizgiler, geniş gözenek, kırışıklıklar, akne izleri, dudak kırışıklıkları ve renk eşitsizliğinde oldukça etkili sonuçlar yaratır.

Cilt rengini açmak

Dermapen / Mikro İğneli Terapi uygulaması, epidermis ve dermise uygulanan iğnelerin mikro yaralar açmasını sağlar. Cilde yapılan bu kontrollü mikro hasarlar, cildin normal fizyolojisi ile cildin yeniden büyümesi ve onarılması için vücudun doğal yeteneğinin gücünü teşvik eder. İlk aşamada, vücudunuzun büyüme faktörleri ve yeni epidermal büyüme yoğunlaşmaya başlar. Hasarların iyileşmesinin ikinci aşaması kollajen, elastin ve proteoglikanların birikmesiyle meydana gelir. Vücudun kendisini yeniden şekillendirmek ve iyileştirmek için kullandığı bu doğal yeteneği tıp dünyası için de şaşırtıcı bir süreçtir. Minik iğnelerle hasar oluşturulan cilt, kolajen dokusuyla onarılarak daha genç ve eşit tonda bir görüntüye sahip olur.

Melazma ve mikro iğneleme

Melazma, 20 ile 50 yaşları arasındaki kadınlarda yaygın bir cilt pigment bozukluğudur. Melazma nedenleri arasında güneş, UV hasarı, hamilelik ve bazı ilaçlar bulunur. Klinik olarak melazma, bej veya kahverengi renkte düzensiz şekilli hiperpigmente alanlardan oluşur. Bu alanlar genellikle güneşe maruz kalan yerlerde, örneğin üst dudak, yanaklar ve alın bölgelerinde meydana gelir.

Melazma tedavisi hipopigment unsurların topikal uygulamasından oluşur. Bu maddeler arasında hidrokinon, retinoik asit ve azelaik asit bulunur. Mikro iğneleme yani Dermapen sayesinde cilt renginizi açarak Melazma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Mikro İğneleme nedir?

Mikro İğneleme, ciltte mikro nokta delinmeleri yaratır; bunların çoğunluğu sadece açık gözeneklerden yapılır. Bu, vücut tarafından, kolajen ve elastin üretimini tetikleyen büyüme faktörlerinin salınmasını uyaran bir hasar olarak algılanır. Cildiniz iyileşme sürecini başlatarak herhangi bir yaralanmaya tepki gösterir. Cildiniz normal olarak izlerin, çatlak izlerinin ve kırışıklıkların onarıldığını varsayar, fakat Dermapen mikro iğneleme işlemleriyle cildin eşit şekilde onarılması için deriye bir nevi oyun oynanır. Mikro iğneleme cilt onarım süreci her Dermapen tedavisinden sonra aylarca devam edebilir. Sonuçlar birkaç gün içinde görülebilir. Cildiniz doğal olarak 45 gün içinde kendini iyileştirir, bu yüzden küçük bir mikro iğneleme uyarımı ile çok hızlı bir şekilde etkili değişiklikler görülebilir. Dermapen tek bir seans yerine kombine seanslarla uygulandığında olumlu sonuçlar görülür.

Dermapen nasıl yapılır?

Dermapen ile yüz rengini açmak yaklaşık bir saat sürer. Yüzünüz uyuşturulduktan sonra, steril tek kullanımlık mikro iğne yüzeye uygulanır ve rejeneratif iyileşmeyi uyaran bir reaksiyon dizisini tetikleyen küçük iğne delikleri açılır. Birkaç gün içinde çözülecek tedaviyi takiben kızarıklık görülebilir. İyileşme sürecinde, deri hücreleri büyüme sinyallerini kök hücrelere bırakır. Yeni fibroblastlar üretilir. Yeni kollajen lifleri, deriyi kalınlaştırır, yüzdeki izleri doldurur, tedavi alanında yeni, sağlıklı bir kolajen tabakası oluşturur. İyileşme süreci aynı zamanda endotel hücrelerinin (kılcal damarları ve kan damarlarını oluşturan hücrelerin ince tabakası) gelişmesini sağlar. Bu işlem cilde daha iyi kan sağlanması için yeni kılcal damarlar oluşturur.

Mikro İğneleme ne için kullanılabilir?

Dudak kırışıklıkları

Cilt dokusu / ton eşitlemesi

Gözenek görünümü

Ürün emilimini arttırmak

Cilt germe

Ameliyat izi

Yüz kırışıklıkları

Göz kenarındaki kırışıklık

Boyundaki kırışıklık

Akne izi

Deri çatlağı

Melazma ve Pigmentasyon hastalığı

Benzer Yazılar

Dermapen ile Cilt Rengini Açma” İçin 4 Soru Soruldu

 1. Aynur dedi ki:

  Merhaba bnde derpamen ve prp bir arada yaptırıyorum ne kadar saglıklı bı ve 3 seansa girdim hala yüzüm aynı hiç etkisini görmedin işlemden 6 ay sonra görebileceğim söyleniyor en fazla bu işlemler 40 dakika sürüyor normal mi

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba Aynur hanım, işlem ortalama 40’dk sürmektedir. Dilerseniz işlem yaptırdığınız yer ile tekrar bir görüşün. Sonucunu cildinize göre ilk seanstan itibaren görmeye başlarsınız.
   Sevgiler,

 2. ceyda dedi ki:

  merhaba dudak üstü dermapen uygulattırdırım kararmadan dolayı şimdi daha cok belirgin kararma sizce neden böyle oldu acılması gereken yerde yaptıralı 3 hafta oldu 🙁

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba mail ile bilgi verilmiştir.
   Sevgiler,

BİR SORU SORUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir