Merhaba hocam, ben 20 yaşındayım ailemde gamzesi olan var bende çok beğeniyorum, yaptırmak istiyorum acaba gamze estetiği ne kadar kalıcı?

Merhaba, gamze estetiği genellikle kalıcı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Fakat yine de bazı hastalarda, özellikle yanak dolgunluğu bulunan kişilerde, gamzede açılmalar meydana gelebilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında Hollywood yanağı işlemi tavsiye edilir. Bu uygulama yapıldıktan sonra gamze estetiğinin uygulanması ileride yaşanması muhtemel gamze açılması sorununun önüne geçecektir. Ancak her halükarda işlemi uygulatmadan önce uzman bir hekime muayene olmanızı önermekteyim. Sevgiler.

Yanağımda gamze olmasını çok istiyorum. Küçüklüğümden beri hevesim var. Gamze yaptırmak istiyorum. Gamze estetiği ne kadar süre kalır?

Merhaba, gamze estetiği ömür boyu kalıcı etkiye sahiptir. Lokal anesteziyle 30 dakikalık bir sürede yapılan oldukça kolay bir işlemdir. Kişinin yüz hatları bu sayede daha estetik ve çekici hale gelmektedir. Uygulama sonrası kişi hemen günlük yaşantısına dönebilir. Gamze estetiğinde yanak içinden kesi yapıldığı için dışarıdan kesi izi görünmemektedir. İşlem tek seferde gerçekleştirilir. Kişi sonraki yıllarda gamze görünümünden sıkılırsa geri alma işlemiyle yanak eski haline getirilebilir.

Merhaba bikini ve iç çamaşırı modelliği yapmaktayım. Bel bölgeme daha güzel bir hava katmak için gamze estetiği yaptırmak istiyorum. Bu estetiği uyguluyor musunuz? Gamze estetiği ne kadar kalıcı?

Merhaba, gamze estetiğini yüz, bel ve çene bölgelerinde uygulamaktayız. Bel bölgesinde yaptığımız gamze estetiğine Venüs Gamzesi de denmektedir. Venüs gamzesi popo kıvrımının hemen üzerinde her iki yanda simetrik bir biçimde yer almaktadır. Venüs gamzesini lokal anesteziyle liposuction yöntemiyle yapmaktayız. 30 dakika ile 60 dakika arasında bir sürede uygulama tamamlanmaktadır. Hasta için zahmetsiz, acısız, pratik bir işlemdir.

Gamze estetiğinin avantajlarından biri de kalıcı olmasıdır. Tek seansta yapılan cerrahi bir operasyon olduğu için işlemin tekrarı gerekmez. Bazı kişiler fikirlerini değiştirerek gamzeden vazgeçmek ve yeniden gamzesiz görünümlerine dönmek istemektedirler. Bu kişiler için de geri dönme operasyonu yapılabilmektedir.

Merhabalar Leyla Hanım, çocukluğumdan beri yüzünde gamzesi bulunan kişilere hep imrenir ve benim de olsun çok isterdim. Bu konuda size küçük bir sorum olacaktı; gamze estetiği ne kadar kalıcı? Bir süre sonra işlemin tekrarı gerekir mi yoksa tek seferlik uygulama ile kalıcı bir sonuç elde etmem mümkün müdür? Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Merhabalar, kişinin yüzüne çekicilik ve hoş bir hava katan gamzeler için gamze estetiği kolaylıkla yapılmaktadır. Tüm işlemin tamamlanması için yaklaşık olarak bir saatlik bir zaman dilimi yeterli olmaktadır. Gün ortasında bile rahatlıkla yaptırabileceğiniz, oldukça kolay bir işlemdir. Sorunuzu cevaplayacak olursam; gamze estetiği kalıcı sonuçlar sunan bir işlemdir. Tek bir seferlik uygulama yeterlidir ve devamlılığı için tekrar seansına gerek duyulmamaktadır. Ömür boyu kalıcı bir işlemdir.

Leyla Hocam merhaba, birkaç zamandır gamze estetiğini araştırıyorum. Bazı ünlülerde gördüm ve çok hoşuma gidiyor bu estetiğin sonuçları. Ben de yaptırmak istiyorum ama gamze estetiği ne kadar kalıcı diye merak ediyorum. Yani sürekli tekrarlatmam gerekecek mi? Teşekkür ederim.

Merhaba, gamze estetiği özellikle son zamanların oldukça popüler bir işlemi. Tıbbi adıyla dimpleplasty olarak da bilinen bu işlemin tercih edilirliği de günden güne artıyor. İşlemin kalıcılığına gelince, gamze estetiği ameliyatlarında biz gamze çukurunu istenilen derinlikte uygulayabiliyoruz ve elde edilen sonuçların ömür boyu kalıcılığı oluyor yani bu ameliyatın yeniden tekrarlanması gerekmiyor. Eğer ki ilerleyen süreçlerde gamzeleri istemezseniz işlemi tersine çevirip gamze çukurlarını da kapatabiliyoruz.

Gamzeler, kişinin gülüşünü daha belirgin hale getiren, kişiye sempati katan ve masumiyetin simgesi olan ifadeler. Çoğu kişinin de bu konudaki beğenisi minimum oranda. Kalıcılık ve zararlı olması gibi konularda endişe duymadan operasyonu olabilirsiniz diye düşünüyorum. Belirttiğim gibi istenilen sonuçların elde edilmesi için doktor seçiminize dikkat edin. Sevgiler…

Sevgili hocam merhaba, ben Damla 22 yaşındayım ve gamzeleri olan herkese hayran olan biriyim:) Kendi gülüşümde de yanaklarımda gamze oluşması en büyük arzum. Edindiğim bilgilere göre kısa süreli bir işlemle bu gerçekleşebiliyor? Ancak gamze estetiği ne kadar kalıcı acaba? Kişiye göre değişen bir durum mudur? Eğer yaptırırsam sadece bir kez yaptırmak istiyorum çünkü.

Damla hanım merhaba, gülerken sağladığı çekicilik ve sempatik bir görünüm oluşturması nedeniyle gamze estetiği sizin gibi pek çok kişi tarafından talep edilen en popüler estetik cerrahi işlemlerimizin başında gelmektedir. Edindiğiniz süre bilgisi doğru; tek yanak için ortalama 30 dakikanızı alan kısa süreli kolay bir işlemdir. Kimi hastamız tek taraflı istediği gibi iki taraflı isteyen hastalarımız da oluyor.

İşlemin süresi buna göre değişkenlik göstermektedir. Ancak her hâlükârda kısa bir zaman ayırmanızın yeterli olduğu bir tedavi prosedürüdür. Hızlı sonuç veren ve iyileşme süresi oldukça kısa olan etkili ve küçük bir operasyon olarak nitelendirebileceğim gamze estetiği kalıcı bir işlemdir. Bir kere yaptırdıktan sonra işlemi tekrarlamak gerekmez ancak bazı nadir durumlarda kişi elde ettiği sonuçtan memnun olmazsa tekrar uygulama yaptırabilmektedir.