Blog, Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kulaklarınızı Gizlemeyin!

lazy

kulak Kepçe kulaklar kaderiniz değildir. Kepçe kulak ameliyatı sayesinde kulaklarınız normal boyutlarda görünür. Kepçe kulaklar hem kadınlar hem de erkekler için estetik dışı bir görüntü yaratır. Kulaklarınızın normalden büyük ve dışarı doğru açık görünmesi sizinle konuşan insanların dikkatini çeker. Karşınızdaki insanlar ilk olarak kulaklarınızı fark eder. Aynı zamanda kepçe kulaklar fotoğraflarda da göze çarpar.

Kadınlar için kepçe kulakları saçlarla gizlemek biraz daha kolay olsa da erkekler için kepçe kulakları gizlemek neredeyse imkansızdır. Kepçe kulak estetiği günümüzde kolaylıkla yapılan bir işlemdir. Kesi olmadan tamamlanan bu ameliyatta kulaklar, kulak arkasındaki deriye sabitlenerek daha estetik görünmeleri sağlanır. Dikişler kalıcı olduğu için kepçe kulak estetiğinin sonuçlarını ömür boyu görebilirsiniz.

Kepçe kulak nedir?

Kepçe kulak denilince bazı insanların aklına büyük kulak gelir. Kepçe kulak demek büyük kulak demek değildir.Kepçe kulaklar, kafa ile kulak arasındaki açının fazla olduğu durumlara verilen isimdir. Kulaklar daha açık görünür, özellikle arkadan bakıldığında kulaklarınız olduğundan daha büyük görünebilir. Bazı kişilerde ise kulakların kafa ile açısı normal olsa dahi, kulağın üst kısmı dümdüz olduğu için kepçe kulak şeklinde görülür.

Kulak kıvrımlarının oluşmaması, kulağın ütülenmiş gibi görünmesine yol açar. Kısaca, kepçe kulak kulak büyüklüğünden dolayı değil, kulak kıkırdaklarında görülen farklılık sebebiyle oluşur. Bu iki problem de günümüzde kepçe kulak estetiği ile çözülebilmektedir. Kepçe kulak estetiğinde kulakların boyu değil sadece duruşu değiştirilir.

Kepçe kulak estetiğini ertelemeyin!
Kepçe kulak estetiğini iş veya okul yoğunluğunuzdan dolayı sürekli ertelemeyin. Kepçe kulak estetiğinden birkaç gün sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Kepçe kulak estetiği 6 yaşının üzerinde olan herkes için uygundur. Kulak gelişimi 6 yaşında neredeyse tamamlanır. Kepçe kulak estetiğini ne kadar erken yaptırırsanız psikolojik gelişiminiz için o kadar doğru olacaktır. Özellikle ilkokul ve lise dönemlerindeki kişiler için kepçe kulak düşündüğünüzden daha büyük bir sorun olabilir.

Okulda dalga konusu olan kepçe kulaklar, kişilerde özgüven problemini ortaya çıkarıyor. Kepçe kulağın 7 yaşından sonra kendi kendine düzelmesi imkansızdır. Bu nedenle çocuğunuzda kepçe kulak varsa erken yaşlarda kepçe kulak estetiği yaptırabilirsiniz. Kepçe kulak estetiği, eşit olmayan kulakları eşitlemek, kulak simetrisini düzeltmek için de tercih ediliyor. Lokal anestezi altında yapılan bu estetik operasyondan sonra size ilk bakanlar yüzünüze odaklanacak, kulaklarınız kimsenin dikkatini çekmeyecektir.

Kepçe kulak ameliyatı

Kepçe kulak estetiği lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2 saattir. Kepçe kulak estetiğinde kulak kıkırdağı, kafa derisine dikilerek kepçe görüntüsü ortadan kaldırılır. Böylece kulaklar eskisi kadar büyük görünmez, kulak ile kafa arasındaki açı olması gerektiği gibi yeniden tasarlanır.

Hastanın üst kulağında düzlük varsa, kulak kıkırdağına dikişler atılarak kulağın daha kıvrımlı görünmesi sağlanıyor. Böylece kulağınız daha doğal ve estetik görünecektir. Kepçe kulak estetiğinde oldukça güçlü dikiş tekniği kullanılır. Kepçe kulak estetiğinin sonuçları kalıcıdır, kulaklarınız tekrar eski haline dönmez.

Kepçe kulak estetiğinde neredeyse sıfır iz!

Kepçe kulak ile ilgili bize en çok gelen sorulardan biri kepçe kulak estetiğinde iz kalır mı? oluyor. Kepçe kulak ameliyatında kulağın tam arkasında minik bir kesi yapılarak dikiş atılıyor. Bu kesi kulak arkasında kaldığı için yüzünüze karşıdan bakanlar ameliyat izini göremezler.

Kesi oldukça minik olduğu için kolay kolay kimse bu izi fark etmeyecektir. Eğer kepçe kulak estetiğini ameliyat izinden dolayı erteliyorsanız ameliyat olmak için zaman kaybetmemenizi öneririz. Kepçe kulak ameliyatından sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ameliyat sonuçlarını gördükten sonra keşke daha önce ameliyat olsaydım diyeceksiniz!

Kepçe kulak estetiğinden sonra iyileşme süreci

Kepçe kulak estetiğinden sonra rahat bir iyileşme süreci yaşarsınız. Ameliyattan sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz. Evde ilk birkaç gün dinlendikten sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ameliyattan 3 gün sonra duş almanız uygundur. Kepçe kulak estetiğinden sonra dikişlerinizi korumak ve kulağınızın yeni şeklini sabitlemek için kafa bandı takmanızı öneriyoruz.

Tenis bandı olarak da bulabileceğiniz bu bantlar kulaklarınızı iyileşme sürecinde koruyacaktır. Ameliyattan dolayı oluşan ödem ve şişlikler 7.günden itibaren azalır. Kulaklarınızın son halini ilk haftadan sonra görebilirsiniz. Spora başlamak için ameliyattan sonra 4 hafta beklemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir