Ameliyatsız Yüz Germe, Mezoterapi

Mezolifting

mezolifting

MezoliftingMezolifting, yüz ve vücut üzerindeki problem alanlarını azaltmayı amaçlayan, cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Mezolifting olarak kullanılan mezoterapi tedavisi yüz, boyun ve göz altı gençleştirme ve ayrıca saç dolgunlaştırma amacı için kullanılabilir. Mezoterapi tedavileri Hyaluronik asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakası) enjekte edilmesiyle oluşur. Bu işlem, kolajen ve elastin üretimini teşvik ederek cildinizi besler ve canlandırır ve cildinizin metabolizmasını uyarır. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında yüzünüz daha ​​dolgun, nemlendirilmiş, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecek.

Mezolifting nedir?

Mezolifting yüz kaldırma ve gençleştirmeyi amaçlayan yüz mezoterapisidir, cildi canlandıran ve yüz yaşlanmasını önleyen maddelerin cilt altına enjekte edilmesine dayanır. Ayrıca bu tedavi sadece cildi yenilmekle kalmaz aynı zamanda yüzümüze sıkılık, elastikiyet ve dinçlik kazandırır. Mezolifting tüm yüz boyun, dekolte bölgesi ve ellerde kullanılabilir.

Mezoterapide kullanılan maddeler, nemlendirici ile kombine edilmiş besleyici kremlere benzer bir etkiye sahiptir, ancak doğrudan cilde enjekte edildiğinde etkisi daha fazladır. Kısacası, mezolifting olarak kullanılan yüz mezoterapisi, vitaminler ve diğer besin maddelerinin yüzünüze daha genç ve sağlıklı görünmenize yardımcı olacak şekilde enjekte etmesidir.

Mezolifting uygulaması nasıl yapılır?

Mezoterapi, Hyalüronik asitin epidermise ve mezoderm (orta tabaka) içine küçük yüzeysel enjeksiyonlar ile uygulanması işlemine dayanır. Mezolifting, cilt dokusunu beslemeyi ve gençleştirmeyi, hücre aktivitesini artırmayı ve kollajen ve elastin üretimini teşvik etmeyi sağlar. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında cildiniz nemlendirilmiş, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecektir. Mezoterapinin etkili olması için 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans önerilmektedir.

Tedaviden sonra 24-48 saat içinde yüzünüzde yüzeysel şişlik ve küçük iğne izleri olabilir. Bu izler göz çevresinde biraz daha uzun sürebilir, bu yüzden hastaların birkaç gün iyileşme süresine ihtiyacı olabilir.

Mezolifting tedavisinin faydaları

  • Cilt gençleştirme
  • Cildin sıkılığını ve esnekliğini arttırma
  • Cilt parlaklığını arttırmak
  • Kırışıklıkların önlenmesi
  • Yorgun görünümü azaltma

Mezolifting enjeksiyonları neler içerir?

Yüz mezoterapisinde kullanılan bu maddeler, antioksidanlar, amino asitler, vitaminler ve minerallerden oluşur. Cilt hücrelerini nemlendirmek ve beslemek ve iyi bir kolajen üretimini teşvik etmek için gerekli maddelerdir.

Mezolifting de kullanılan diğer ürünler:

Hyalüronik asit: Vücudumuzda doğal olarak bulunan bir bileşendir. Cildi nemlendirir ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yıllar içinde hyalüronik asit azaldığı zaman, cilt kırılgan hale gelir, incelir ve küçük kırışıklıklar ve doku kayıpları oluşturmaya başlar. Bu maddeyi yüz mezoterapisinde uygularken, cildi içeriden yeniden nemlendirilmesi sağlanır.

Dietilaminoetanol: Bu madde hücresel plazma membranının stabil ve antioksidan rolünü yerine getirir ve cildimizi hasardan korur.

Mezolifting kaç seans yapılmalıdır?

Mezoliftin cildin altına küçük vitamin enjeksiyonları, mineraller ve antioksidanlar uygulanmasından oluşur. Bu işlem 15 ila 20 dakika arasında sürebilir.

Yüz mezoterapisi ile mezoliftin için, en etkili sonuçlara sahip olmak isteyenler 8 ile 14 seans yaptırmalıdır. Her bir seans bir hafta arayla yapılabilir. 2 sene sonra yüz mezoterapisi mezolifting etkisinin uzun süre kalıcılığı için 1 seans daha tekrarlanmalıdır. Böylece lifting etkisi yaratarak cilde kaybettiği canlılığı ve gerginliği geri kazandırır.

Mezolifting Fiyatları?

Mezolifting fiyatları seans sayısına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak mezolifting fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.