Pubis estetiği ile beraber karın germe ameliyatı da olabilir miyim?

Pubis estetiğinde, eğer bölgede sarkma varsa, bölgenin yukarı asılması ve fazlalık derinin çıkarılması gerekmektedir. Bu tarz bir ameliyat, karın germe ameliyatı ile beraber yapılabilir. Bu ameliyatın izi sezaryen izi kadardır ve iz o bölgededir. Eğer pubisin içi boşaldıysa, ameliyat sırasında germe yapıldıktan sonra, yağ enjeksiyonu da yapmaya karar verilebilir veya tam tersi pubis bölgesi aşırı belirgin ise bölgeye Vaser Liposuction uygulanabilir. Yani pubis estetiği ile beraber kombine ameliyatlar yapmak mümkündür.

Doktor Hanım merhaba, pubis estetiği ile beraber kombine ameliyatlar da yapılabilir mi? Ben kol germe ameliyatı da düşünüyorum çünkü. En azından ameliyat sonrası süreç aynı anda tamamlansın istiyorum.

Merhaba, iki ameliyatı kombine şekilde uygulayabiliriz. Bunun için tek kriterimiz genel sağlık durumunuzun ameliyat süresi için elverişli olması. Uygun bir vaktinizde kliniğimizi ziyaret edin lütfen ve gerekli analizleri gerçekleştirelim. Her iki bölge için de bakmamız gereken ayrı şeyler söz konusu. Öncelikle ihtiyacınız olan tedavinin ne olduğunu belirleyelim. Sonrasında da uygun olacak şekilde tedavinizi planlarız. Sevgiler…

Leyla Hanım merhaba, genital bölgemin üst kısmında bir şişlik söz konusu. Bu nedenle pubis ameliyatı olmak istiyorum. Aynı zamanda karın germe ameliyatı da yaptıracağım. Her iki ameliyatı da aynı anda yaptırmam mümkün mü? Pubis estetiği ile beraber kombine ameliyatlar da yapılabilir mi?

Merhabalar, hem pubis estetiği hem de karın germe estetiğini aynı anda olmanızda bir sakınca yoktur. Hatta kombine ameliyatlar hastaya bir kere anestezi verilmesinden dolayı daha avantajlı ve sağlıklıdır. Aynı zamanda her iki operasyonun da iyileşme dönemi birlikte atlatılmış olur. Eğer böyle bir düşünceniz var ise en yakın zamanda uzman bir hekime muayene olmanızı öneririm. Sevgiler.

Merhaba Leyla Hanım, genital bölgemin üst kısmındaki şişlik giderek artıyor. Bu durumdan oldukça rahatsız olduğum için pubis estetiği yaptırmayı düşünüyorum. Ancak uzun zamandır karın germe ameliyatı olmak da düşüncelerim arasında. Her iki uygulamayı da aynı anda olma şansım var mı?

Merhaba, pubis ameliyatı ile karın germe ameliyatını kombine olarak yapabilmek mümkündür. Hatta bu durum hasta açısından çok daha verimli ve konforlu olabilir. Çünkü tek seferde anestezi almış olursunuz ve her iki işlemin de iyileşme dönemini tek seferde atlatmış olursunuz. Böylece zamandan da tasarruf etmek mümkündür. Tabii öncelikle her iki operasyon için de uygun olup olmadığınızı anlayabilmem için sizi muayene etmem gerekiyor.

Leyla Hocam merhaba, ben size hem karın germe ameliyatı olmak istiyorum hem de pubis estetiği yaptırmak istiyorum. Pubis estetiği benim için daha öncelikli. Ancak iki ameliyat aynı anda olsa çok daha iyi olur. Pubis estetiği ile beraber kombine ameliyatlar da yapılabilir mi? Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Merhaba, eğer genel sağlık durumunuz uygunsa iki ameliyatı aynı anda yapmamız mümkün. Zaten birçok estetik operasyonu kombine şekilde uygulamayı tercih ederiz. Çünkü bu hasta için daha konforlu olur. Hem bir kere anestezi alınır hem de farklı bölgelerin iyileşme süreçleri aynı anda tamamlanır. Uygun bir zamanınızda muayene için gelin hem pubis estetiği için sarkma, cilt elastikiyeti ya da yağlanma oranı gibi durumların analizini yapalım hem de karın bölgesi için ihtiyacınızı tespit edelim. Bu doğrultuda etkin bir tedavi planı oluşturalım. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, genital bölgemin üst kısmında şişlik var ve bu görüntüden çok rahatsız oluyorum. İstediğim kıyafeti bile giyemiyorum. Pubis estetiği olmak istiyorum. Bir de çok kilo verdiğim için göbek bölgemde sarkma var, onların da alınmasını istiyorum. Öncelikli olarak pubis estetiği ama. Benim size pubis estetiği ile beraber kombine ameliyatlar da yapılabilir mi? Yani mesela hem pubis estetiği hem karın germe olsam? Teşekkürler.

Merhaba, estetik operasyonların birçoğunu kombine ameliyatlar olarak gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde kombine ameliyatların kişiye zararı olmaz aksine tek defa genel anestezi almış olursunuz ve iki farklı bölgenin iyileşme süreci bir arada tamamlanır. Böylelikle zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Pubis estetiği öncelikle sizi muayene etmeli ve sarkma, yağ oranı, derinin elastikiyeti gibi faktörleri incelemeyim. Sonrasında ameliyatta yapılacak işlemler ile ilgili planı sizinle de paylaşabilirim. Aynı ameliyat içerisinde karın germe de yapabiliriz. O işlem için de bölgeyi muayene etmeliyim. Eğer genel sağlık durumunuz uygun ise her iki işlemi de aynı anda yaparız. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, üst genital bölgem çok şiş ve dışarı çıkık görünüyor. Özellikle dar kıyafet giydiğimde bu alan çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Fiziksel olarak kötü görünen bu durumdan kurtulmak için pubis estetiği yaptırmak istiyorum. Pubis estetiği ile birlikte başka bir ameliyat kombine edilebilir mi? Vajinamda genişleme olduğu için aynı zamanda vajina daraltma ameliyatı da yaptırmak istiyorum. Bu iki ameliyatı kombine edebilir miyim?

Merhaba, estetik ameliyatların kombine edilerek yapılmasında bir sakınca yoktur. Bu durumda etkili olan kişinin kararıdır. Eğer pubis estetiğinin yanı sıra vajina daraltma ameliyatı da yaptırmak istiyorsanız bu ameliyatlar kombine bir şekilde yapılabilir. Eğer kişi birden fazla estetik ameliyat planlıyorsa bu ameliyatların kombine bir şekilde yapılması zaten kişi için daha iyidir. Eğer iki ameliyat farklı zamanlarda yapılırsa kişi iki kez iyileşme süreci geçirmek zorunda kalır. Bu nedenle kombine yapılan estetik ameliyatlar daha avantajlıdır.

İyi günler Leyla Hanım, 50 yaşındayım, doğumdan sonra karın bölgemde sarkmalar oluştu. Ama beni asıl rahatsız eden genital bölgemin üstündeki pubis denilen alanın aşırı yağlı ve şişkin görünmesi. Pubis estetiğiyle beraber karın germe ameliyatı da yapılır mı? Bir yerine iki ameliyat aynı anda olabilir miyim?

İyi günler, kadında pubis bölgesinin aşırı yağlı olması durumunda sezaryen bölgesinden yapılan bir kesi ile bu alandaki yağlı bölge çıkarılır, deri karın bölgesine doğru gerdirilir ve fazla olan deri çıkartılır. Karın bölgenizde sarkma olduğunu belirtmişsiniz. Bu gibi durumlarda sezaryen kesisi yapılan bölgeden aynı zamanda karın germe operasyonu da yapılabilir.

Karın bölgesindeki yağlar öncelikle vaser liposuction ile alındıktan sonra karın derisi aşağıya doğru çekilirken pubis bölgesi de karın bölgesine doğru asılarak birbirine yakınlaştırılıp dikilebilir. Kombine ameliyatlarla hastalar tek seferde konforlu bir şekilde operasyon geçirebilmektedirler.