Saç Ekimi, Blog

Saç Ekimi ile Geniş Alın Problemine Son Verin

Saç Ekimi ile Geniş Alın

Geniş alın, yüz estetiğini gölgede bırakan bir durumdur. Geniş alın problemi genetik olarak gelişebildiği gibi, saç dökülmesi sebebiyle de meydana gelebilir. Geniş alına sahip olan kadınlar, bu durumu kakülle gizleyebilse de erkekler için geniş alnı saklamak neredeyse imkansızdır. Geniş alına sahip olan kişilerin yüzü istemsizce daha büyük görünür, yüz asimetrisi bozulur ve karşıdan bakıldığında ilk olarak alın bölgesi dikkat çeker.

Geniş alın bölgesini kalıcı olarak gizlemek için alın bölgesine yapılan saç ekimini değerlendirebilirsiniz. Saç ekimi sayesinde yüzünüz daha küçük görünür ve altın oran sağlanmış olur. Geniş alın nasıl gizlenir diye araştırmanıza artık gerek kalmadı! Geniş alın sorununuz için saç ekimi yaptırarak yüzünüzü ortaya çıkarın. 

Geniş alın bölgesi için en etkili çözüm: Saç ekimi

Saç Ekimi ile Geniş AlınGeniş alın, yüzün dengesini bozan estetik problemlerinden biridir. Hem kadınlar, hem de erkekler için geniş alına sahip olmak, estetik kaygılar meydana getirir. Geniş alnı gizlemek için yapılabilecek tek medikal uygulama saç ekimidir. 

Alın çizgisine uygulanan saç ekimi, alın daralmasını ve yüzün daha asimetrik görünmesini sağlar. Kişinin kendi saç köklerinden yapılan alına saç ekimi, saç çizgisinin aşağı doğru ilerlemesini sağlar. Yüzün altın oranına baktığımızda alın bölgesi yüzümüzün ⅓’ünü kapsamalıdır. Alın daraltma uygulamasında altın oran göz önünde bulundurularak, alın bölgesinin yüzü kaplandığı alan azaltılarak yüz hatlarının kusursuz görünmesi sağlanır. 

Alın daraltma uygulaması ile kalıcı sonuçlar alın! 

Alın daraltma estetiğinin en önemli özelliği alında kalıcı bir daraltma meydana getirmesidir. Kahkül bırakma, şapka takma, bandana sarmak gibi geçici uygulamalar, geniş alnın sadece birkaç saatliğine gizlenmesini sağlar.

Saç ekimi ile yapılan alın daraltma işlemi ise alnın kalıcı olarak daha dar ve estetik görünmesini sağlar.

Alın daraltma estetiği için kişinin sağlıklı, canlı saç kökleri alınır. Genellikle bu işlem için ense bölgesi tercih edilir. Enseden alınan saç kökleri, alın çizgisine eklenerek yeni saçların çıkması beklenir. Alın bölgesinde yeni beliren saçlar zamanla zayıflar ve dökülür. Bu aşamadan sonra yeni saçların çıkması 2-3 ay alır. 3.ayın sonunda çıkan yeni saç telleri kalıcı olacaktır. Yeni uzayan saçlarınız, bir sene içinde saçlarınızın geri kalanıyla eşit boya gelecektir. 

Saç çizgisinin yerini siz belirleyin

Saç çizgisinin çok geride kaldığını ve bu yüzden alnınızın çok geniş göründüğünü düşünüyorsanız saç ekimi sizin için uygun bir operasyon olacaktır. Alın daraltma için saç ekimi yaptıranlara genellikle 1000 ila 2000 arasında saç kökü yeterli olabiliyor. Alın daraltma uygulamasında 1,5 – 2 cm arasında saç çizgisi öne alınabilir. Eğer saç çizgisinin yerini beğenmiyorsanız, yüz hatlarınızı yeniden tasarlayarak saç çizgisinin yerini siz belirleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.