Çatlak İzleri Nasıl Geçer?

718 görüntülenmeÇatlak Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba hocam, geçen yıl tüp mide ameliyatı oldum 128 kilodan 65 kiloya düştüm vücudumda sarkmalar ve çatlaklar oluştu.Sarkmalar beni rahatsız etmiyor ama çatlaklarımdan çok rahatsızım tamamen geçer mi ya da vücudumdaki çatlak izleri nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hızlı kilo alıp vermeye bağlı vücutta bu tür çatlaklar oluşabiliyor. Çatlakların derinliği ve rengi çok önemlidir. Eğer çatlaklarınız oluşur oluşmaz ve rengi kırmızıyken önleminizi alırsanız tedaviden sonuç alma ihtimaliniz daha yüksek olur. Çatlaklar ilk oluştuğunda kırmızı renkte oluşur, zamanla mor rengine ardından beyaz rengine dönüşür ve derinleşir. Derinleştikçe çatlak tedavisinden sonuç almanız azalır, çünkü çatlakları tamamen yok eden bir teknooji ya da bir tedavi yoktur. En iyi cihaz dahi en fazla % 70 sonuç verir. Vücudunuzdaki çatlakların derecesini ve derinliğini bilmediğim için ne kadar sonuç alacağınıza karar veremem, sizi muayene etmem gerekir. Çatlak tedavisinde başarılı sonuçlar aldığım Fraxel Dual Lazer teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Fraxel Dual Lazer tedavisi, vücudunuzun kolajenini yeniden şekillendirmesini hızlandırmak için cildinize derinlemesine nüfuz eden mikroskobik lazer kolonları ile hasarlı cildi tedavi eder. Fraxel’in etkisiyle ciltte epidermis ve dermis tabakaları zarar görürken, bununla birlikte cilt kendini hızlıca iyileştirir ve toparlar. Fraxel Dual’ın ana mantığı cilt hücrelerinin kendini yenileyerek tekrar oluşmasını sağlamaktır. Ortalama 4-5 seansa ihtiyacınız olur ve düzenli bir şekilde seanslarınıza gelirseniz % 70’e yakın bir sonuç alırsınız.

0

Merhaba Leyla Hanım, vücudumun hemen her yeri çatlak izleri ile dolu. Bu durum benim için artık rahatsız edici boyuta ulaştı. Çatlak izleri nasıl geçer? Hala bir çıkış yolu var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çatlak izleri çeşitli nedenlere bağlı oluşur. En önemli sebebi sık kilo alıp verme ve doğumdur. Çatlak izlerini yok etmede uyguladığım en etkili tedavi ise Fraxel Dual lazerdir. Bu uygulama, sadece çatlak izlerine etki etmekle kalmayacağı gibi, aynı zamanda cildinizi yenileyerek tazeler. Fakat çatlakların ne kadar süredir vücudunuzda var olduğu ve çatlak izi renkleri tedavi sürecinin gidişatını etkiler. O nedenle uzman bir hekime muayene olmadan bir şey yapmamanız gerekir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben hamilelikten sonraki bir yıl içerisinde 30 kilo verdim ve özellikle göbek ve kalçamda çatlaklar oluştu. Çatlak izleri nasıl geçer? Hangi yöntemi önerirsiniz? Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı kilo alıp vermelerde vücutta çatlak oluşumu sıklıkla rastlanan bir durum. Tedaviye başlamadan evvel incelememiz gereken süreç çatlakların ilk ortaya çıkışından başlıyor. Bunu anlamakta daha çok çatlakların renginden faydalanırız. Renk beyaza ne kadar yakınsa süreç o kadar ilerlemiş demektir. Çatlak izleri tedavisinde medikal estetik yöntemleri benim önerim oluyor. Örneğin Fraxel Dual lazer yöntemi oldukça memnun edici sonuçlar veriyor. Ancak tabii size özel kesin bir tedavi önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmem lazım. Uygun bir zamanda gelirseniz gerekli değerlendirmeleri yapalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Selamlar Leyla Hanım, sürekli kilo alıp verdiğim için vücudumdaki çok fazla deformite oluştu. Çatlaklar da bunlardan bir tanesi. Beni oldukça rahatsız eden bu durumu düzeltmek istiyorum. Acaba çatlak izleri nasıl geçer? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin de bahsettiğiniz gibi sık sık kilo alıp veren kişilerde çatlak oluşumu gözlenebilir. Sık karşılaştığımız bu durum karşısında uyguladığımız en etkili tedavi ise Fraxel Dual lazer teknolojisidir. Bu teknoloji yalnızca çatlak izlerinin görünürlüğünü azaltmak ile kalmaz, aynı zamanda cildinizi yenileyerek tazelik kazandırır. Ancak tedaviye başlamadan önce uzman bir hekim tarafından muayene olmanızı öneririm. Zira çatlakların oluşum zamanı ve hangi renkte olduğu da tedavi sürecini etkileyecektir.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 3 yıl obezite tedavisi gördüm. İstediğim kiloları verdim. Ancak vücudumda farklı bölgelerde çatlaklar oluştu. Çatlak izleri nasıl geçer? Tedavi için beni yönlendirmenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle aşırı kilo alıp verme durumları cildi çok etkiler. Aşırı kilo veren hastalarımda sıklıkla deri sarkmaları ve çatlak oluşumları ile çok fazla karşılaşıyorum. Bu noktada çatlaklarınızın şu an ne durumda olduğu ve ilk ortaya çıkışından bu yana geçen süre tedavide çok önemli. Çatlak izlerinin tedavisinin en kolay olduğu zaman ilk ortaya çıkmaya başladıklarında yaptığımız müdahalelerdir. Çatlaklar kırmızı veya mora dönük bir renkte ortaya çıkar ve zaman içerisinde rengi açılarak beyazlaşmaya başlar. Çatlakların rengi ne kadar açıldıysa ve beyaza yaklaştıysa tedavisi de o kadar zor olmaya başlar. Benim çatlak tedavisinde oldukça etkili olduğum Fraxel Dual lazer yöntemi bir çok hastam için de memnun edici sonuçlar veriyor. Genel sağlık durumunuz uygunsa tedaviniz için bu yöntemden faydalanabiliriz. Ancak net bir karar için öncelikle sizi muayene etmeliyim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hocam, çok sıkı kilo alıp veren biri olduğum için vücudumda çatlak izleri oluştu. Bacaklarımda oluşan çatlak izlerinin görünümü beni çok rahatsız ediyor. Çatlak izlerinden nasıl kurtulabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücutta oluşan çatlaklar ilk ortaya çıktığında renkleri mora dönük olur, zaman içerisinde ise bu renk açılır ve beyaz olur. Çatlak izlerinin rengi açıldıkça tedavisi zorlaşır. Bu nedenle çatlaklar ne kadar erken fark edilirse ve ne kadar erken müdahale edilirse o kadar iyi olur. Çatlak tedavisinde en çok tercih edilen tedavi yöntemi Fraxel Dual’dir. Fraxel Dual lazer teknolojisi kullanan bir cihazdır ve cilde derinlemesine nüfuz ederek kolajen üretimini tetikler ve cildin kendini yenilemesini sağlayarak çatlak izlerinin azalmasını sağlar.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar