Çatlak İzleri Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, geçen yıl tüp mide ameliyatı oldum 128 kilodan 65 kiloya düştüm vücudumda sarkmalar ve çatlaklar oluştu.Sarkmalar beni rahatsız etmiyor ama çatlaklarımdan çok rahatsızım tamamen geçer mi ya da vücudumdaki çatlak izleri nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 11, 2020

Merhaba, hızlı kilo alıp vermeye bağlı vücutta bu tür çatlaklar oluşabiliyor. Çatlakların derinliği ve rengi çok önemlidir. Eğer çatlaklarınız oluşur oluşmaz ve rengi kırmızıyken önleminizi alırsanız tedaviden sonuç alma ihtimaliniz daha yüksek olur. Çatlaklar ilk oluştuğunda kırmızı renkte oluşur, zamanla mor rengine ardından beyaz rengine dönüşür ve derinleşir. Derinleştikçe çatlak tedavisinden sonuç almanız azalır, çünkü çatlakları tamamen yok eden bir teknooji ya da bir tedavi yoktur. En iyi cihaz dahi en fazla % 70 sonuç verir. Vücudunuzdaki çatlakların derecesini ve derinliğini bilmediğim için ne kadar sonuç alacağınıza karar veremem, sizi muayene etmem gerekir. Çatlak tedavisinde başarılı sonuçlar aldığım Fraxel Dual Lazer teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Fraxel Dual Lazer tedavisi, vücudunuzun kolajenini yeniden şekillendirmesini hızlandırmak için cildinize derinlemesine nüfuz eden mikroskobik lazer kolonları ile hasarlı cildi tedavi eder. Fraxel’in etkisiyle ciltte epidermis ve dermis tabakaları zarar görürken, bununla birlikte cilt kendini hızlıca iyileştirir ve toparlar. Fraxel Dual’ın ana mantığı cilt hücrelerinin kendini yenileyerek tekrar oluşmasını sağlamaktır. Ortalama 4-5 seansa ihtiyacınız olur ve düzenli bir şekilde seanslarınıza gelirseniz % 70’e yakın bir sonuç alırsınız.

blank

Merhaba Hocam, benim basen bölgemde ergenlikten kalan çatlaklarım var, bi arkadaşım kolonya ile gliserini karıştırıp sür dedi, yaptım ama hiçbir işe yaramadı, çatlak izleri nasıl geçer hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, vücut çatlakları gerilen vücut derisinin yırtılması nedeniyle oluşmaktadır. İlk oluşmaya başladıklarında kırmızı, morumsu ve daha sonra da beyaz renk alan çatlaklar tedavi edilmediği sürece kalmaya devam eder.Çatlakların rengi ve derinliği tedavi süreci bakımından önemlidir. Çatlak tedavisinin evde yapılan çeşitli kürlerle geçmesi maalesef mümkün değildir. Çatlak tedavisi için ne kadar erken başlanırsa o kadar verim alınmaktadır. Derinleşen çatlaklarda seans sayısı ortalamanın üzerine çıkabilmektedir. Çatlak tedavisi için Fraxel Dual Lazer teknolojisini kullandığım kliniğimde hastalarımın tedavi sürecinden ve çatlak izlerinin azalmasından dolayı memnuniyetlerini her zaman duymaktayım. Uygulamada mikro boyuttaki lazer kolonları cildin altındaki tabakalara etki ederek hücrelerin kendini yenileyerek yeniden oluşmasını sağlamaktadır. Fraxelin etkisi ile dermis ve epidermis tabakaları zarar görmekte, kolajen ve hücre yenilenmesi hızlanmaktadır. Genel olarak beş seans verdiğimiz tedavi sonucunda % 70 oranında çatlaklarınızda bir azalma olduğunu görmektesiniz.

blank

İyi günler Leyla Hocam, ben kısa bir sürede 50 kilo gibi çok fazla miktarda kilo verdim ve çatlaklarım oluştu, çatlak izleri nasıl geçer bilgi alabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 21, 2020

İyi günler, çatlaklar vücut derisinin dermis tabakasının aşırı gerilmeye maruz kalmasından dolayı ortaya çıkan deri yırtıklarıdır. İlk oluştuklarında kırmızı olan bu yırtıklar daha sonra beyaz rengine dönmektedir. Çatlakların oluşma aşamasında yani kırmızıyken çatlaklar için önlem almak daha sonraki tedaviden sonuç alma ihtimalini kuvvetlendirmektedir. Çatlak tedavisinde en önemli nokta çatlakların derinleşmeden tedavi edilmesidir. Çatlaklar derinleştikçe tedaviden olumlu sonuç alma ihtimali zayıflar. Kliniğimde çatlak tedavisi için Fraxel Dual Lazer teknolojisinden yararlanmaktayım. Bu teknolojideki amaç cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamaktır. Bu şekilde yenilenen hücreler tekrar oluşmaktadır. Fraxel Dual Lazer ile cilt altına inen lazer kolonları hasarlı cildi tedavi ederken, cilt kolajen yapısının oluşumunu hızlandırmaktadır. Ortalama 4 ile 5 seans alacağınız bu tedavi ile çatlakların tedavisinde %70 oranında olumlu dönüş alınabilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar