Gamze estetiği zararlı mı?

53 görüntülenmeGamze Estetiği
0
1 Yorum

Hocam uzun bir düşünme sonrası gamze estetiği yaptırmaya karar verdim, acaba gamze estetiği zararlı mıdır? Yaptırılmaması mı gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gamze estetiği lokal anestezi yöntemi uygulanarak gerçekleştirilen bir estetiktir. Ancak elbette her cerrahi operasyonda muhtemel olabilecek kanama ve enfeksiyon gibi riskler görülebilir çünkü bölgeye doğrudan müdahale edilmektedir. Bir diğer tehlike de oluşturulan gamzenin gereğinden fazla çukurluğa yol açmasıdır. Eğer böyle bir durum var ise tekrardan işlem yapılır ve gamze doğal hale getirilir. Fakat bu gibi durumlar çok nadir meydana gelir. Meydana gelmesi durumunda da olası riskler için en kısa sürede doktora danışılmalıdır. Gamze estetiğinde riskleri minimum düzeye indirmek için muhakkak işini bilen bir hekim ile çalışılmalıdır.

0

Doktor hanım merhaba, bakışlarımdan mı ya da yüz yapımdan mı kaynaklı bilmiyorum ama biraz sert bir ifadeye sahibim. İki yanağıma da gamze estetiği yaptırarak en azından bu ifademi biraz yumuşatmak ve sempatikleştirmek niyetindeyim. Takıldığım tek nokta gamze estetiği zararlı mı? Yüzümde veya cilt yapımda herhangi bir sorun yok, uygulanacak işlemin ekstra bir sorun çıkarmasını hiç istemem.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gamze estetiği çok kısa sürede tamamlanan ve kişide doğal bir gamze görünümünün oluşmasını sağlayan bir uygulamadır. Tek yanağınıza ya da her iki yanağınıza yaptırmak tamamen sizin tercihiniz. Bahsettiğiniz gibi yüzünüzdeki sert ifadeyi yumuşatmak adına iki tarafınıza uygulama yapmamız sizi hayalinizdeki sonuca çok daha fala yaklaştıracaktır. Sadece cilt altından doku çıkarıldığı için kolay bir uygulama olan gamze estetiğinin herhangi bir sakıncası ya da riski yoktur. Başlangıçta gamzenin görünümü derin olur ancak yaklaşık bir ay gibi bir zaman zarfının ardından belirginliği azalır ve doğal bir görünüm kazanır. Bunun yanında işlemin her zaman geri dönüş şansı bulunmaktadır. Dilediğiniz zaman yüzünüz eski görünümüne döndürülebilir ya da ilerleyen yıllarda gerek duyulması halinde işlem tazelenebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı