Göz Altı Torbaları Işık Dolgusu ile Geçer mi?

blank
1 Cevap

Merhaba, Hocam göz altı torbalarım göz altı ışık dolgusu ile geçer mi? Fazlasıyla birikmiş bir tabaka mevcut beni olduğumdan çok yaşlı gösteriyor ve sürekli ağlıyor gibi gözüküyorum.Özellikle yorgun gecelerin ardından sabahları çok daha büyük bir facia oluyor göz altı torbalarım. Sorumun cevabını alabilirsem minnettar olurum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba, Öncelikle sizin şikayetleriniz doğrultusundaki göz altı torbalanmasının yüksek ihtimalle sebebi genetik faktörler, anlattığınız duruma bağlı olarak yorumladığımda bu torbalanmayı göz altı ışık dolgusuyla kamufle etmek çok zor olacaktır. Göz altı ışık dolgusu yorgun, çökük ve mor yapıdaki göz altı problemlerine çok uygundur fakat torbalanma söz konusu olduğunda fazla yağ ve deri de toplandığı göz önünde bulunduğunda alt göz kapağı operasyonu tek çözüm olacaktır. Alt göz kapağı operasyon Sedasyon uygulaması veya Genel Anestezi halinde hastanın durumuna bağlı olarak Poliklinik ortamda veya hastanede yapabildiğim bir işlemdir. İyileşme süreci hızlı ve konforludur. 1 hafta sonra dikişler alınır ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Göz altı torbalanmasını geçici çözümlerle sürekli olarak gündemde tutmak yerine kalıcı olarak çözüm hayatınıza daha mutlu devam etmenizi tavsiye ederim.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. Göz altımda torbalar var ve bu görüntü beni çok rahatsız ediyor. Beni daha yaşlı ve sürekli yorgun gösteriyor. Göz altı torbaları ışık dolgusu ile geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 11, 2020

Merhaba. Göz altı ışık dolgusu uygulamasını genelde morluk ve çöküklük durumlarında kullanmayı tercih ediyorum. Eğer göz torbaları çok yoğunsa bunun için göz altı ışık dolgusu %100 bir çözüm olmayabiliyor. Bu durumda hastalarıma alt göz kapağı ameliyatı öneriyorum. Böylece göz altı torbalarından kurtulmuş oluyorlar. Tabi öncelikle sizi görmek gelmeniz gerekir ona göre size en uygun işleme karar verilir.

blank

Merhaba hocam, gözaltlarımda torbalar var, gözlerim baya bi şiş şiş gözüküyor, babamda ve bizim bütün ailenin erkeklerinde de aynı durum var, gözaltı torbaları ışık dolgusuyla geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

Merhaba, gözaltındaki torbalanmalar genetik faktörler, alkol kullanımı, yaşın ilerlemesi, uyku düzensizliklerinden dolayı oluşmaktadır. Sizin anlattıklarınıza göre durumunuz kalıtsal. Gözaltı ışık dolgusu ile uygulama yaptığımız zaman gözaltı torbalarınızı saklamak zor olabilmektedir. Genellikle bu uygulamayı gözaltında mor halkaları olan ya da gözaltlarında çöküklük ve kararma yaşayan hastalarımıza uygulamaktayız. Sizde ise torbalanma sözkonusu olduğu için alt göz kapağı ameliyatı daha uygun olacaktır. Göz altındaki yağ torbasının alınması için göz kapağı içinden yaptığım kesi tekniğini uygulamaktayım. Eğer hem torbalardaki yağ alımı hem de deri fazlalığı alınma işlemi olacaksa o zaman kirpik dibinden yaptığım kesiden işlemleri tamamlamaktayım. Alt göz kapağı ameliyatı yaklaşık 40-50 dakika sürmektedir. Lokal anestezi ya da sedasyon kullanarak tamamladığım operasyon sonrasında göz çevresinde morluk, şişlik oluşabilmektedir. Bu etkiler yaklaşık on gün içerisinde kaybolmaktadır.

blank

Merhaba Leyla Hanım, 39 yaşındayım, gözlerimin altında yoğun bir şekilde torbalanmalar var, özellikle gece geç saatlere kadar doktora tezimin savunmasını hazırlamak için uyanık kaldığım zamanlarda bu torbalar daha da belirgin hale geliyor.  Gözaltı torbaları ışık dolgusu ile geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

Merhaba, gözaltı ışık dolgusu, gözlerinin altında morluk ya da çöküntü oluşmuş kişiler için uygun bir yöntemdir. Bu yöntemle morluklar ve çöküntüler giderilmekte ve canlı bir görüntüye kavuşturulmaktadır. Siz gözlerinizin altında torbalar bulunduğunu belirtmişsiniz. yağ dokusu, deri sarkmasıyla birleşince gözaltı torbalar oluşmaktadır. Bu torbalar genel anestezi ya da sedasyon uygulamasıyla hastane koşulları altında yapılmasını tercih ettiğim bir ameliyattır. Alt göz kapağı ameliyatında alt kirpik dibinden ya da alt göz kapağı içinden açılan minik kesilerle operasyonu gerçekleştirmekteyim. Bu iki teknikte de belirgin bir iz kalmamaktadır. Ameliyattan sonraki birinci hafta sonunda dikişler alınır ve rutin hayatınıza geri dönebilmektesiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar