Göz Altı Torbaları Işık Dolgusu ile Geçer mi?

757 görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

Merhaba, Hocam göz altı torbalarım göz altı ışık dolgusu ile geçer mi? Fazlasıyla birikmiş bir tabaka mevcut beni olduğumdan çok yaşlı gösteriyor ve sürekli ağlıyor gibi gözüküyorum.Özellikle yorgun gecelerin ardından sabahları çok daha büyük bir facia oluyor göz altı torbalarım. Sorumun cevabını alabilirsem minnettar olurum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Öncelikle sizin şikayetleriniz doğrultusundaki göz altı torbalanmasının yüksek ihtimalle sebebi genetik faktörler, anlattığınız duruma bağlı olarak yorumladığımda bu torbalanmayı göz altı ışık dolgusuyla kamufle etmek çok zor olacaktır. Göz altı ışık dolgusu yorgun, çökük ve mor yapıdaki göz altı problemlerine çok uygundur fakat torbalanma söz konusu olduğunda fazla yağ ve deri de toplandığı göz önünde bulunduğunda alt göz kapağı operasyonu tek çözüm olacaktır. Alt göz kapağı operasyon Sedasyon uygulaması veya Genel Anestezi halinde hastanın durumuna bağlı olarak Poliklinik ortamda veya hastanede yapabildiğim bir işlemdir. İyileşme süreci hızlı ve konforludur. 1 hafta sonra dikişler alınır ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Göz altı torbalanmasını geçici çözümlerle sürekli olarak gündemde tutmak yerine kalıcı olarak çözüm hayatınıza daha mutlu devam etmenizi tavsiye ederim.

0

 Merhaba hocam, göz altı torbalarım çok belirgin. Işık dolgusu yöntemi bu problemime çare olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ışık dolgusu tedavisi göz altındaki torbaları ve morlukları gideren, çöküntülere iyi gelen bir yöntemdir. Cerrahi bir işlem olmayan bu tedavi çeşidi pratik ve kısa süreli iyileşme sağlamasıyla da sık tercih edilir. Fakat göz altı torbalarının şiddeti fazla ise ışık dolgusu çözüm olmayabilir. Böyle bir durumda alt göz kapağı ameliyatı çok daha mantıklı bir karar olacaktır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 45 yaşındayım. Son birkaç yıldır göz altlarımda torbalanma oldu. Uygun bir tedavi arıyorum. Göz altı torbaları ışık dolgusu ile geçer mi? Yanıtlamanızı rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı torbaları için en etkili çözüm ameliyattır. Genel anestezi altında gerçekleştirdiğimiz bu operasyondan sonra bölgede herhangi bir iz kalmaz. Ameliyattan bir hafta sonra rutin yaşantıya geçilebilir. Göz altı ışık dolgusu, bölgedeki çökmelerin giderilmesi neticesinde göz etrafının daha genç ve canlı bir hale getirilmesinde etkilidir. Muayene için uygun bir vaktinizde kliniğimizi ziyaret edebilirseniz, daha detaylı bir muayene yapalım. Nasıl bir yol izleyebiliriz üzerine konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar doktor hanım, göz altı ışık dolgusu tedavisiyle göz altı torbalarımdan kurtulmam mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusu tedavisi göz altı çevresindeki deformiteleri gidermek için uygulanan son derece etkili yöntemlerden bir tanesidir. Ameliyatsız bir yöntem olan ışık dolgusu ile daha aydınlık ve parıltılı bir göz altı çevresine kavuşmanız mümkündür. Ancak torbalanmalarına şiddeti çok yüksek ise ve bunlara kırışıklık da eşlik ediyorsa ışık dolgusu yeterli olmayabilir. Alt göz kapağı ameliyatı sorunlarını gidermede çok daha etkili ve kalıcı bir yöntem olacaktır. Ancak sizi muayene etmeden net bir bilgi vermem söz konusu değildir.

0

Leyla Hanım merhaba, bende genetik olur göz altı torbası problemi var. Ben 25 yaşındayım. Hem annemde hem anneannemde göz altı torbası var. Ben tedavi olmak istiyorum. Göz altı torbaları ışık dolgusu ile geçer mi? Önerir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusu genellikle göz çevresini daha genç, dinamik ve canlı bir görüntüye kavuşturmak için uyguladığımız bir yöntem. Ancak bu uygulamanın odak noktası göz altındaki çukurlaşan bölümleri doldurmak ve göz altını morlukları da azaltarak çok daha aydınlık bir görüntüye kavuşturmak. Göz torbaları ise yağ dokusunun deri sarkmasıyla birleşmesi sonucunda oluşur. Bu torbaları genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyatla almak kesin çözümdür. Bu ameliyat sonrasında hiçbir iz kalmaz ve bir hafta sonunda günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Tabi ki size özel bir bilgi aktarmamın tek yolu öncelikle sizi muayene etmek olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, göz çevresindeki sorunlarda en etkili sonuç veren uygulamanın gözaltı ışık dolgusu olduğunu öğrendim. Benim de gözaltı torbalanma şikâyetim var, gözaltı ışık dolgusu ile gözaltı torbaları geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gözaltı ışık dolgusu genel anlamda göz çevresindeki sorunları ortadan kaldırarak göz çevresinin gençleşmesine yardımcı olur. Ama gözaltı torbaları eğer yoğunsa gözaltı ışık dolgusu ile saklamak mümkün olmayabilir. Bu nedenle genellikle gözaltı torbaları için alt göz kapağı ameliyatını daha uygun buluyorum. Alt göz kapağı ameliyatı ile göz altı torbalarını tamamen yok edebiliriz. Aynı zamanda göz çevresinde kırışıklık vb. sorun varsa alt göz kapağı ameliyatı ile bu sorunlarınızdan da kurtulmuş olursunuz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar