İple Yüz Germe İyileşme Süreci?

1.02K görüntülenmeİple Askı Yöntemi
0
1 Yorum

Merhaba Hocam hayırlı günler, bu iple yüz germenin iyileşme süreci nasıl oluyor? Ben Adanada yaşıyorum bir hafta kardeşime misafir olcam o sırada anlaşılmayacak hale gelir mi? Yaptırıp adanaya dönsem iz miz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İp askı, uygulamakta olduğum çok sayıda farklı ip türüne sahip bir işlem.İplerden bir kısmı erimeyen doku uyumlu iplerdir. Bir kısmı ise zamanla kısmen eriyen veya zamanla tamamen eriyen yapıdadır. Kalıcı iplerin biraz daha uzun süreli etki süresi avantajı olmasına karşın özellikle ince ciltlerde zaman içinde görünür hale gelme dezavantajı mevcuttur. Eriyen ipler ise daha kısa etki süreleri olmasına karşın uygulama bölgesindeki dokularda kolajen üretimini tetikleyerek cildin gerginliğine ilave katkıda bulunmaktadır.Günümüzde son derece hızlanan günlük yaşam akışı içinde, zamanımızın da önemli olduğu bu günlerde bütün cerrahi branşlarda olduğu gibi yüz estetiği cerrahisinde daha az doku hasarına neden olan, daha az riskli ve mümkün olan en kısa sürede normal hayata dönmeyi sağlayacak tekniklere olan ilgiyi artırmıştır. Uygulama yoğunluğuna bağlı olarak minimal morluklar ya da ödem gözlenebilir fakat bunlar 4, maximum 5 gün içinde tamamen düzelmektedir. Bu süreçte morluk önleyici önerdiğim kremi 2-3 saatte bir uygulayabilir ve ara ara buz kompresi uygulayabilirsiniz. 1 hafta ip askı ile yüz germe işlemi için gayet yeterli bir iyileşme sürecidir.

0

Leyla Hanım selamlar, yanaklarımdaki ve yüzümdeki sarkmalar canımı sıkmaya başladı. Bu sebeple iple yüz germe estetiği yaptırmaya karar verdim. Rica etsem iyileşme süreci hakkında bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, iple yüz germe uygulamasında yüzü gerdirmek için medikal iplerden yararlanılır. Genellikle bir saati bulmayan uygulama sürecinden sonra bir süre yüzünüzdeki gerginliği hissedebilirsiniz. Gayet olağan olan bu durum geçicidir. İşlem sonrası yüzde ödem oluşabilir. Bu sebeple iyileşme süresi 1 ayı bulabilmektedir. Tedavi sonrası 2-3 gün içerisinde gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, ben iple yüz germe yaptırmak istiyorum. Sonrasında bir tatil planım var. İyileşmeye ne kadar zaman ayırmam lazım? İple yüz germe iyileşme süreci nasıldır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe ortalama 35- 40 dakika süren medikal bir uygulamadır. Bu uygulama sonrasında sadece yüzünüzde bir gerginlik hissedersiniz. Bu his kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçer. Uygulama sonrası hastanede kalmanıza gerek yoktur. 2- 3 gün sonra da rutin yaşantınıza dönüş sağlayabilirsiniz. Yalnızca yüz egzersizi ve yüz masajı bir süre tavsiye etmiyorum. Kısacası ortalama 1 hafta kadar iyileşmeye ayırın. Müsait bir zamanda muayene için gelirseniz hem mevcut durumunuza bakarız hem de sizin için en etkili işlem iple yüz germe uygulaması mıdır diye kontrol ederiz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, yüzümdeki sarkıklıklardan kurtulmak için iple yüz germe estetiği yaptırmak istiyorum. Acaba iyileşme süreci hakkında kısaca bir bilgi vermeniz mümkün müdür? Çok teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe estetiğinde saçlı deri üzerinde minik kesiler oluşturarak medikal ipler yardımıyla yüzünüzün daha gergin hale getirilmesini sağlarız. 45 dakika gibi kısa süre içerisinde tamamlanan bu operasyon sonrası bir süre yüzünüzde gerginlik hissedebilirsiniz. Bu süreç oldukça normaldir ve çok sürmez. Ödem oluşumuna da bağlı olarak yüzünüzün tam iyileşmiş halini alması 2 hafta veya 1 ay kadar sürebilir. Operasyon sonra 2-3 gün içinde normal yaşantınıza devam edebilirsiniz fakat aşırı mimik kullanımı ve yüzünüzü zorlayıcı aktivitelerden kaçınmanız gerekir.

0

Leyla Hanım merhaba, 54 yaşındayım. Yüzümde sarkma var. Yüzümü gerdirmek istiyorum. İple yüz germe iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe operasyonunda medikal iplikler aracılığıyla cildin daha gergin bir hale gelmesini sağlarız. Saçlı deriden açtığımız ufak kesilerden medikal iplerle cildi en gergin haline getiririz. Bu işlem yaklaşık 35- 40 dakika kadar sürer. Ağrı ve acı hissi vermez. Hastanede kalmanızı gerektirmez. Kesiler saçlı deri altında olduğu için iz kalmaz. İşlem sonrası yüzünüzde hafif bir gerginlik hissedebilirsiniz. Bu çok normaldir. Kısa süre içerisinde geçer. 2- 3 gün içerisinde günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Sadece yüz masajı ve yüz egzersizleri bir süre boyunca yapmayın. Yoğun mimik kullanımlarından kaçının. Tamamen sonucu görmeniz ödemlerinizin geçmesi ile 2-4 hafta sürebilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yaşlandığım için yüzümün her yeri sarktı. İple yüz germe uygulamasıyla yüzümü gerdirmek istiyorum ama uygulama hakkında pek bilgi edinemedim. İple yüz germe uygulaması nasıl yapılır ve iyileşme süreci nasıldır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe işleminde öncelikle saçlı deri içine küçük kesiler açılır. Bu kesilerden sayesinde cilt altına medikal ipler yerleştirilir. İnsan dokusuna uyum sağlayabilen bu ipler, cildin yukarı doğru kalkmasını sağlar, cildin yukarı kalmasıyla da sarkmalar ve kırışıklıklar yok olur. İple yüz germe işleminden sonraki iyileşme sürecinde kişiyi zorlayacak herhangi bir durum oluşmaz. Yaklaşık olarak 35-40 dakika süren bu uygulamadan sonra hastanede kalmaya gerek yoktur ve ortalama 2-3 gün içinde kişi günlük yaşamına dönebilir. İple yüz germe uygulamasından sonra kişi sadece yüzünde gerginlik hissedebilir, bu gerginlik hissi çok kısa bir süre içinde geçer.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı