İple Yüz Germe İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam hayırlı günler, bu iple yüz germenin iyileşme süreci nasıl oluyor? Ben Adanada yaşıyorum bir hafta kardeşime misafir olcam o sırada anlaşılmayacak hale gelir mi? Yaptırıp adanaya dönsem iz miz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 8, 2020

İp askı, uygulamakta olduğum çok sayıda farklı ip türüne sahip bir işlem.İplerden bir kısmı erimeyen doku uyumlu iplerdir. Bir kısmı ise zamanla kısmen eriyen veya zamanla tamamen eriyen yapıdadır. Kalıcı iplerin biraz daha uzun süreli etki süresi avantajı olmasına karşın özellikle ince ciltlerde zaman içinde görünür hale gelme dezavantajı mevcuttur. Eriyen ipler ise daha kısa etki süreleri olmasına karşın uygulama bölgesindeki dokularda kolajen üretimini tetikleyerek cildin gerginliğine ilave katkıda bulunmaktadır.Günümüzde son derece hızlanan günlük yaşam akışı içinde, zamanımızın da önemli olduğu bu günlerde bütün cerrahi branşlarda olduğu gibi yüz estetiği cerrahisinde daha az doku hasarına neden olan, daha az riskli ve mümkün olan en kısa sürede normal hayata dönmeyi sağlayacak tekniklere olan ilgiyi artırmıştır. Uygulama yoğunluğuna bağlı olarak minimal morluklar ya da ödem gözlenebilir fakat bunlar 4, maximum 5 gün içinde tamamen düzelmektedir. Bu süreçte morluk önleyici önerdiğim kremi 2-3 saatte bir uygulayabilir ve ara ara buz kompresi uygulayabilirsiniz. 1 hafta ip askı ile yüz germe işlemi için gayet yeterli bir iyileşme sürecidir.

blank

Merhaba, 15 gün sonra en az bir yıllığına yurt dışına kalıcı göreve gideceğim. Bu yüzden  yüz bölgemi ve boynumu en kısa sürede gerginleştirmek durumundayım. İnternetteki bir makalenizde ip askı ile yüz germe işleminden bahsetmekteydiniz. Bu işlem hakkında bilgi almak ve iple yüz germe iyileşme sürecinin ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 16, 2020

Merhaba, iple askı yöntemi acısız olması, iz bırakmaması ve kolay uygulanabilirliğinden dolayı tercih edilen bir yüz germe işlemidir. Bu yöntemde medikal iplerin yüzdeki belirlenen noktalara gidişinde kolajen ve elastik lifler uygulamadan dolayı dolaşım artışına sebep olur ve cilt canlılaşır. Uygulama yöntemine bağlı olarak ve cilt yapısına göre, uygulamadan sonra morluklar görülebilmektedir. Buz uygulaması ve size önereceğim morluk giderici krem sayesinde en fazla bir hafta içinde morluklardan kurtulursunuz. Kremi gün içinde üç defa kullanmanız yeterli olmaktadır. Kullandığım medikal ipler oniki ay içinde vücut tarafından emilmektedir. Bu iplerle yüz ve boyun derisindeki lifting etkisi üç yıl boyunca etkin bir şekilde kalmaktadır. Uygulamadan sonraki bir hafta boyunca yüzünüze dokunmamanız ve sıcak banyo yapmamanız gerekmektedir. İşlem sonrasındaki bir ay özellikle cildin güneş ışığından korunması bakımından çok önemlidir. Bu bir aylık dönemde yüksek faktörlü yüz kremi kullanmanızı ve yüzünüzü güneşten korumaya yardımcı geniş kenarlı şapka takmanızı öneririm. İp askı yöntemi ile daha gergin bir cilde sahip olmakla kalmaz belirgin ve karakteristik yüz hatlarına da kavuşmuş olursunuz.

blank

İyi günler doktor hanım, size Çanakkaleden yazıyorum. 52 yaşındayım ve kısa bir süre sonra bir beyle ikinci evliliğimi yapacağım. Ameliyat olmadan ip ile yüz gerdirme işlemi yapıldığını öğrendim. İp ile yüz germe iyileşme süreci ne kadar sürede olmaktadır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

iyi günler hanımefendi, ip askı ile yüz germe işlemi kullanılan en etkili uygulamalardan biridir. Bu yöntem 35 yaşından sonraki hastalarımıza uygulanabilmektedir. Bu işlemde çeşitli formlarda medikal iplikler kullanılmaktadır. Kılçıklı, düz, tırnaklı ya da koni şeklindeki medikal ipler cildi tutarak yukarıya doğru çekilmesini sağlamaktadır. İp askı ile yüz germe işleminde lokal anestezi ya da geçici uyku hali olan sedasyon yöntemi ile hasta uyuşturulmaktadır. İşlemden sonra hastanede kalmaya gerek duyulmaz ve aynı gün taburculuk işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Bu işlemle yüzdeki kırışıklıklar yok edilir ve yüz hatları daha belirgin hale gelmektedir. Uygulamanın akabinde yüzde küçük morluklar görülebilmektedir. Ancak bu renk değişimleri 4-5 gün içerisinde kaybolur. Aynı zamanda Elmacık kemikleri olsun, yanaklar olsun, göz çevresi olsun daha genç bir görünüme kavuşur. İp askı yöntemi bittikten sonraki bir ay boyunca yüz güneş ışınlarından korunmalı ve yüksek dereceli güneş kremi sürülmelidir. Yüze dokunmamak ve bir hafta boyunca sıcak duş alınmaması gerekmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar