Mini karın germe ameliyatından sonra ne zaman cinsel ilişkiye girilir?

52 görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

Hocam merhaba, mini karın germe ameliyatı olacağım. Merak ettiğim bir konu var. Mini karın germe ameliyatından ne kadar sonra cinsel ilişkiye girebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, mini karın germe ameliyatı kısa süren ve iyileşme dönemi konforlu geçen bir operasyondur. Herhangi bir problem yaşanmayan bir ameliyat sonrası doktorun da izniyle mini karın germe ameliyatı sonrasında cinsel ilişkiye 3-4 hafta sonra girilebilir. Ancak bu genel bir zaman aralığıdır. Bu süre kişiden kişiye değişeceği gibi doktor kontrolünde ilerlemelidir. Sevgiler.

0

Sevgili hocam kolay gelsin, uzun zamandır karın yağlarımdan kurtulmak için araştırma yapıyorum ve mini karın germe ameliyatını olmaya karar verdim. Yaşım genç, yeni evli sayılırım ve bu operasyonun cinsel yaşantıma bir zararı olur mu? Mini karın germe ameliyatından sonra ne zaman cinsel ilişkiye girilir? Ne kadar beklemeliyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle biz hastalarımızdan bu operasyon sonrasında tamamen iyileşmelerini istiyoruz. Çünkü ameliyat sonrasında dikkatli olunmaması bazı sorunların oluşmasına neden olabilir. Genel anestezi altında uyguladığımız mini karın germe ameliyatı ortalama 2-3 saat sürmekte olup operasyonun yaklaşık iki saat sonrasında hasta yemek yiyip yavaş yavaş yürüme alıştırmalarına başlayabilmektedir.. Hastanede kalmayı gerektirmeyen bu ameliyatın 3-4 gün sonrasında normal yaşantınıza dönebilmektesiniz. Ancak spor ya da cinsellik gibi efor gerektiren durumlar için biraz beklemeniz gerekmekte. Operasyonun ardından ortalama olarak 6-7 hafta sonrasında tüm spor aktivitelerinize ve cinsel yaşamınıza devam edebilirsiniz. Sizi çok iyi anlıyorum; siz ve eşiniz, aranızdaki ritmi yeniden kazanmak için epeyce endişeli olabilirsiniz. Ancak iyileşmek için kendinize ne kadar uzun zaman verirseniz istediğiniz sonuca sahip olma olasılığınız çoğalacaktır. Bu yüzden biraz beklemek, iyileşmek ve cinsel hayatınıza yeniden başlamak için doğru zamanı bulmak gerekmektedir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı