Mini karın germe kimlere yapılır?

20 görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam, mini karın germe ameliyatı olmak gibi bir düşüncem var ancak benim için uygun olup olmadığı konusunda endişeliyim. Acaba mini karın germe kimlere uygulanır? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, mini karın germe tam karın germe ameliyatına kıyasla çok daha kısa süreli bir işlemdir. Mini karın germe ameliyatında karnın alt bölgesindeki fazla yağ dokuları vücuttan atılarak deri gerilir ve daha gergin ve estetik bir karın görüntüsü elde edilir. Mini karın germe ameliyatı genellikle doğum yapmış hastalara, doğum nedeniyle yağ ve deri fazlalıkları karnın alt bölgesinde birikmiş kişilere yapılır. Ayrıca göbek deliği yüksekte konumlanmış bireyler mini karın germe ameliyatı için uygun adaylar kategorisine girer.

0

Hocam merhaba, karnımdaki yağ fazlalıklarından dolayı oluşan sarkmaların önüne geçmek için mini karın germe ameliyatı yaptırma düşüncesindeyim. Açıkçası tam karın germe ameliyatlarını da okuyorum ancak tahminime göre mini karın germe ameliyatı bana daha uygun gibi görünüyor. Yine de tabii ki işi uzmanına bırakmak istiyorum. Bu operasyon için uygun bir aday olup olmadığımı tam olarak nasıl öğrenebilirim? Mini karın germe kimlere yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, mini karın germe estetiğini karın alt bölgesindeki minimal sarkma sorunlarını ortadan kaldırabilmek amacıyla uygulamaktayız. Amacımız alt karındaki bollaşan deriyi vücuttan uzaklaştırmak ve karın derisinin gerilmesini sağlamaktır. Fazlalık olan derinin çıkarılmasının ardından alt karın ve bel simidi dediğimiz bölgeyi tekrar şekillendirmiş oluyoruz. Bu operasyonu orta ve alt karın bölgesinde aşırı derecede yağlanma olmayan ve elastikiyetini yitirmiş sarkık karın yapısına sahip olanlara uyguluyoruz. Mini karın germe kimlere yapılır sorunuza cevap olarak şunu söyleyebilirim; yaptığımız muayenede karın bölgesindeki yağlanma oranına, alt karın bölgesindeki cildin sarkıklık derecesine, deri kalitesine ve bölgedeki yağ miktarının dağılımına bakmakta ve bunun sonucunda operasyon için uygun bir aday olup olmadığına karar vermekteyiz. Dilerseniz uygun bir zamanınızda kliniğimizi ziyaret edin ve sizin için en uygun operasyonun hangisi olduğuna muayene sonrasında karar verelim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı