Ultherapy Etkisi Ne Zaman Başlar?

780 görüntülenmeUlthera (Ultherapy)
0
1 Yorum

Merhaba hocam Ultherapy’nin etkisi tam olarak ne zaman başlar? Yakın zamanda yaptırmak istiyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Ultheraphy’nin 30-40 dk süren tek bir seanslık tedavi sonrasında cildin yenilenme ve gençleşme süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya cıkması ve ideal bir hal alması 2-3 ay sonradır. Ultherapy, Deep Sea teknolojisini kullanır. Hedeflenmiş ses dalgalarını kullanan Ulthera teknolojisi, Hi -Fu olarak da bilinir ve cilt altında sıcak noktalar yaratır. Bu teknoloji sayesinde cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Kolajen üretimini destekleyen Ulthera uygulaması cildin kendini gençleştirmesini sağlar. Her ne kadar uygulamadan hemen sonra Ulthera’nın etkisini görmeye başlasanız da en ideal sonuçlar için 3 ay beklemeniz gerekir. Ulthera ile gıdı eritmek için bir seans yeterli olacaktır. Uygulama ortalama 25 dk sürer. Ulthera tedavisinin etkisi en az 2 yıl sürmektedir. 2 yıl geçtikten sonra etkisi zamanla azalabilir. Etki etme süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bunun sebebi, herkesin cilt yapısının ve cilt kalitesinin ve yaşının farklı olmasıdır.
İşlem sırasında ultrason enerjisinin cilt altındakı derin doku katmanlarına ulaşmasıyla anlık bir acı hissi duyulabilir. Ancak bu ağrı işlem öncesinde alınan bir agrı kesici ile giderilebilir.
Ultherapy sonrası sıkılaşma ve gençleşme etkisi meydana gelerek zamanla doğal ameliyatsız yüz germe etkisi görülür. Ultherapy’nin etkisi en az bir sene korunur.

0

Selamlar hocam, ultherapy uygulaması ile sarkıklıklarımdan kurtulmak istiyorum. Ultherapy etkisi ne zaman başlar acaba? Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ultherapy medikal işleminde asıl amaç vücuttaki kolajen artışına destek olarak canlı ve diri bir cilde kavuşmanızı sağlamaktır. Böylece cildin elastikiyet seviyesi de artar ve daha genç bir görünüm elde edilir. Fakat bu süreç hemen gerçekleşmez. Kolajen üretimini istenilen seviyeye getirmek 2 ila 6 arasında sürebilir. Sabır gerektiren bir süreçtir. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, ultherapy ile daha genç bir yüze sahip olmak istiyorum. Acaba ultherapy etkisi ne zaman başlar? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ultherapy tedavisinde ana amaç vücuttaki kolajen üretimini artırarak cildin yenilenmesini sağlamak ve cildin elastikiyet düzeyini artırmaktır. Böylece daha genç ve gergin bir yüz görünümü elde edilir. Ancak kolajen üretimini harekete geçirmek hemen gerçekleşen bir durum değildir. Bu nedenle ultherapy etkisinin tam anlamıyla hissedilebilmesi için 2 ila 6 ay arasında bir süre beklemeniz gerekir.

0

Leyla Hocam merhaba, 10 gün önce Ultherapy tedavisi oldum. Ultherapy etkisi ne zaman başlar? Sonuçları ne zaman alırım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Ultherapy ile cilt gençleştirme tedavisi olmaya karar verdiyseniz biraz daha sabırlı olmanız gerekir. Çünkü bu uygulama sonuçlarını 3- 6 ay arasında vermeye başlar. Hiçbir tedavi yöntemi ilk seans sonrasında mucizevi sonuçlar vermez. Nasıl ki yüzünüzdeki sorunlar tek bir günde ortaya çıkmadıysa cildinizin kendinizi onarması da belli bir süre alacaktır. Ultherapy son derece etkili sonuçlar veren, oldukça kişinin sonuçlarından memnun kaldığı bir uygulama. Sabırlı olursanız güzel sonuçlar alırsınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, ben 1 hafta önce Ultherapy yaptırdım. Ultherapy etkisi ne zaman başlar? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Ultherapy ile cildinizin çok daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ultherapy ses dalgalarını kullanarak cildin en derin katmanlarına ulaşır. Bu sayede kolajen üretimini tetikler. Cildin yenilenmesini ve beklenilen görüntüye kavuşmasını sağlayacak olan da zaten kolajen üretimindeki artıştır. Yalnız bu artışın seans sonunda hemen etkileyici bir şekilde yaşanmasını beklemeyin. Kolajen üretimi belli bir süreç gerektirir. Ultherapy’den etkileyici sonuçları almanız ve gözle görülür şekilde görmeniz için 2- 6 ay arasında bir süre sabretmeniz gereklidir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, orta yaşlı bir kadınım ama cildim biraz gevşemeye başladı. Cildim tamamen elastikiyetini kaybetmeden önce ameliyatsız bir yüz gençleştirme uygulamasından faydalanmak istiyorum. Ultherapy nin ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında oldukça popüler olduğunu öğrendim. Eğer Ultherapy yaptırırsam etkisini ne zaman görebilirim, Ultherapy etkisini hemen göstermeye başlar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Cildimizdeki kırışıklıklar ve sarkmalar kolajen üretimin azalması sonucunda cildin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle oluşur. Cilde eski formunun kazandırabilmek için kolajen üretimini artırmak ve cildin kendini yenilemesine destek olmak gerekir. Ultherapy uygulandığında yüzde bir lifting etkisi yaratan Ultherapy kolajen üretimini arttıran ve en etkili sonucu veren gençleştirme uygulamalarından biridir. Ultherapy uygulandığında hemen etkisini gösteren bir estetik uygulamadır ancak işlem yapıldıktan sonra da yaklaşık olarak 3 ay kolajen üretimi artmaya devam ettiği için Ultherapy nin gerçek etkisini görebilmek için 3 ay kadar beklemek gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar