Ultherapy Etkisi Ne Zaman Başlar?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam Ultherapy’nin etkisi tam olarak ne zaman başlar? Yakın zamanda yaptırmak istiyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 3, 2020

Merhaba, Ultheraphy’nin 30-40 dk süren tek bir seanslık tedavi sonrasında cildin yenilenme ve gençleşme süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya cıkması ve ideal bir hal alması 2-3 ay sonradır. Ultherapy, Deep Sea teknolojisini kullanır. Hedeflenmiş ses dalgalarını kullanan Ulthera teknolojisi, Hi -Fu olarak da bilinir ve cilt altında sıcak noktalar yaratır. Bu teknoloji sayesinde cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Kolajen üretimini destekleyen Ulthera uygulaması cildin kendini gençleştirmesini sağlar. Her ne kadar uygulamadan hemen sonra Ulthera’nın etkisini görmeye başlasanız da en ideal sonuçlar için 3 ay beklemeniz gerekir. Ulthera ile gıdı eritmek için bir seans yeterli olacaktır. Uygulama ortalama 25 dk sürer. Ulthera tedavisinin etkisi en az 2 yıl sürmektedir. 2 yıl geçtikten sonra etkisi zamanla azalabilir. Etki etme süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bunun sebebi, herkesin cilt yapısının ve cilt kalitesinin ve yaşının farklı olmasıdır.
İşlem sırasında ultrason enerjisinin cilt altındakı derin doku katmanlarına ulaşmasıyla anlık bir acı hissi duyulabilir. Ancak bu ağrı işlem öncesinde alınan bir agrı kesici ile giderilebilir.
Ultherapy sonrası sıkılaşma ve gençleşme etkisi meydana gelerek zamanla doğal ameliyatsız yüz germe etkisi görülür. Ultherapy’nin etkisi en az bir sene korunur.

blank

Merhaba Leyla Hocam, boyun bölgeme Ultherapy yaptırsam etkisini hemen anında görebilir miyim hocam? Bu benim için çok önemli, Terapinin Etkisi ne zaman görülür lütfen bana bilgi verin.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, Kliniğimde boyun bölgesi sıkılaştırma tedavisini Ultheraphy ile yapmaktayım. Cerrahi müdahale istemeyen ve tedavinin kısa sürmesini isteyen hastalar için en uygun uygulama Ultherapydir. Hedeflenen ses dalgalarını kullanan bu teknolojide ultrason dalgaları hücrelerde travmaya sebep olmakta hücre yenilenmesi tetiklenmektedir. Cildin alt kaymanlarına verilen sıcaklık ile hasta bazen etkilenebilmektedir. Böylelikle hücre yenilenmesiyle beraber kolajen artışı da olmakta ve cildin sıkılaşması ve gerginleşmesi sürecine girilmektedir. Tedavide işlem süresi, genel olarak 25 dakika civarında sürmektedir. Tek seansta boyun germe işlemi konforlu bir şekilde tamamlanmaktadır. Ultherapy işleminin sonucu hemen görülse bile tam etki 3 ay sonra görülmektedir. İşlemin kalıcılık süresi 2 yıldır. Ancak iki yılın sonunda etkisi yavaş yavaş geçebilmektedir.

blank

İyi günler Leyla Hocam, yakın zamanda yüzüme Ultherapy yaptırmak istiyorum, Ultherapy etkisi ne zaman başlar? 4 ay sonra ikinci kez dünya evine gireceğim, lütfen bana yardım edin.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, Ultherapy tedavisi Deep Sea teknolojisini kullanan bir yöntemdir. Hedeflenmiş ses ve ultrason dalgalarını kullanan Ultherapy teknolojisi cilt altında ısı yaratmaktadır. Yayılan ısı dalgalarıyla deri kendini yenileme süreci başlatır ve aynı zamanda kolajen üretimi de artmaya başlar. Ultrason dalgalarının cilt altı katmanlarına ulaşması ile anlık acı ve ağrı duyulabilmektedir. İşlem öncesinde alınan ağrı kesici ile bu ağrının hissedilmesi azaltılabilmektedir. Ultherapy için ameliyatsız yüz germe tekniği de denilmektedir. Uygulama süresi yarım saat olan bu uygulama zamandan tasarruf etmek ve kısa sürede hızlı sonuç almak isteyen hastalar için çok ideal bir uygulamadır. Cildin gençleşmesini ve sıkılaşmasını sağlayan bu uygulama sonrasında etkiler hemen görülür yine de tam etki için 3 ay beklemek gerekmektedir. 3. ayın sonunda cildinizin ne kadar gergin, ne kadar genç durduğunu görebileceksiniz. Ulterapy tedavisinin kalıcılık süresi 2 ile 5 yıl arasındadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar