Alın Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben endoskopik alın germe estetiği olmak istiyorum ama tek endişem iz kalır mı? Bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Endoskopik alın germe ameliyatında sağ ve sol şakağınızda iki tane minik kesi izleri kalır. Bu izler ortalama 1,5-2 cm arasındadır. Fakat endoskopik ameliyatın en önemli avantajı bu kesilerin saçlı derinin altına gizlenebilmesidir. Böylece endoskopik alın germe ameliyatından sonra ameliyat izleriniz görünür olmayacaktır. Sevgiler.

blank

Merhaba, 32 yaşındayım ve strese, üzüntüye bağlı olduğunu düşündüğüm kırışıklıklarım ve çizgilerim var. Özellikle alın bölgemde çok fazla, kaşlarımı çatmasam bile çizgileri ve özellikle kaşlarımın aşağıya indiğini çok rahat görebiliyorum. Alın germe ameliyatı olduğum takdirde herhangi bir iz kalır mı ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 15, 2021

Kişilerin, genetik yapıları ve yaşlanmaya başlamaları gibi faktörlerden dolayı alın, yüz ve boyun bölgesinde sarkmalara yol açabilmektedir. Alın germe ameliyatı sanıldığının aksine korkulacak bir durum değildir. Alın germe ameliyatında alın ve şakaklarda gerdirilir ve istenirse kaş bölgesinde de kaldırma işlemi yapılır. Günümüzde, pek çok kişi şikayetçi olduğu sarkıklıklardan ve kırışıklıklardan kurtulmak için bu yönteme başvurmaktadır. Her yaştan hastalarım bu yönteme başvurarak güzel sonuçlar elde etmiştir. Ameliyattan sonra iz kalıp kalmaması hastaların en çok önem verdiği konuların başında gelmektedir. Yüz ve alın germe ameliyatını gerçekleştirirken saçlı derinin içine ve kulak arkasına kesi yapılır ve böylece izler saçların arasına ve kıvrımlara gizlenir. Bu şekilde dışardan görülme olasılığını düşürmüş oluyorum. Alın germe ameliyatı sonrası girilen iyileşme sürecinde kalan izler giderek ten rengini almaya başlayacağı için gözle görülmesi zor olacaktır. Yüz germe ameliyatı estetik bir cerrahi müdahale olduğu için oluşabilecek riskleri en aza indirmeye çalışıyorum. Hastalarımızın önceliği sağlıkları ve görünüşleri olduğundan sağlıklarını etkilemeyecek şekilde estetik görünüm kazandırıyoruz. Ancak gerçekleştirilen ameliyat sonrasında yapılacak bakım oldukça önemlidir. Özellikle sigara ve alkol gibi maddelere olan alışkanlık devam ederse hem iyileşme süreci yavaşlar hem de yapılan tedavi kısa ömürlü olur. Bu maddeleri kullanmaya devam eden bazı hastalarımızda izlerin kalabildiğini görebiliyoruz. O yüzden size de tavsiyem ameliyat sonrasında kendi yapacağınız bakımlara da özen göstermeniz olacaktır. Hekiminizle iletişimde olup ilerlerseniz uzun vadede güzel sonuçlar alabilirsiniz.

blank

Selamlar Leyla hocam. Alnımdaki kırışık görüntü beni oldukça yorgun ve üzgün gösteriyor. Sürekli fondötenle kapamak da cildimi yormaya başladı. Bu ifademden çok mutsuzum. Bunun için cerrahi operasyon düşünüyorum fakat iz kalması durumu beni düşündürüyor. Alın germe ameliyatında iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba. Botoks ve mezoterapi gibi işlemlerin yeterli gelmediği ve istediğiniz sonucu vermediği noktada, cerrahi alın germe operasyonuyla birlikte bahsettiğiniz sorunlardan kurtulabilirsiniz. Sürekli olarak yoğun kapatıcı fondötenler kullanmak da cildinizi yorar. Alın germe ameliyatı sizi yorgun ve üzgün ifadenizi yok edip, kırışıklıklarınızın giderilmesini sağlayacaktır. Bu operasyonda kesileri saçlı bölgenizin hizasında, iki adet şakak bölgesinden, iki adet de alnın üzerinde sağ ve sol taraftan olarak açılır, dolayısıyla kesi iziniz saçlarınızdan dolayı görünmeyecektir.

blank

Hocam alın germe ameliyatı olmayı düşünüyorum en korktuğum konu iz kalması. Alın germe ameliyatında iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Alın germe ameliyatını takiben saçlı deri bölgesinde morluk ve şişlik gibi uyuşukluk olması normaldir ancak bu birkaç hafta içinde azalacaktır. Dikişlerinizin 1-2 hafta sonra alınması gerekecek ve sizde küçük bir yara izi kalacaktır, ancak bunu mümkün olduğunca dikkatli gizlediğimiz için tamamen iyileştiğinizde gözle görülür bir ameliyat izi sorunu yaşamayacaksınız.

blank

Merhabalar hocam, benim alnımda oldukça fazla kırışıklıklar var. Alın germe operasyonu olmak istiyorum ama iz kalmasından korkuyorum. Acaba alın germe ameliyatında iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, alın germe operasyonlarında kullanmayı en çok tercih ettiğimiz yöntem Endoskopik Alın Germe Operasyonudur. Endoskopik Alın Germe Operasyonu ile minimum derecede iz kalmasından dolayı estetik cerrahlar tarafından oldukça tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Bu ameliyatta şakaklardan ve alnın iki yanından toplamda 4 tane olacak şekilde yaklaşık 1,5 ile 2 cm arasında mini kesiler açılmakta ve bu kesilerden alın bölgesine girilerek gerdirme işlemi yapılmaktadır. Bu teknikte mikro kamerayla alın derisi altına girilir ve alın derisi ile alın bölgesi dokusu birbirinden ayrılır. Endoskopik Alın Germe Operasyonunun en önemli avantajı kesi izlerinin saç derisinin altına gizlenebilir yapıda olmasıdır. Bu işlemle saç derisi altına gizlenen kesi izleri belli olmamaktadır. Kasların onarılarak aynı zamanda daha düz ve naturel görünmesini sağlayan bu estetik operasyonla yüze gençlik ifadesi geliyor.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar