Alın Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

972 görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben endoskopik alın germe estetiği olmak istiyorum ama tek endişem iz kalır mı? Bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Endoskopik alın germe ameliyatında sağ ve sol şakağınızda iki tane minik kesi izleri kalır. Bu izler ortalama 1,5-2 cm arasındadır. Fakat endoskopik ameliyatın en önemli avantajı bu kesilerin saçlı derinin altına gizlenebilmesidir. Böylece endoskopik alın germe ameliyatından sonra ameliyat izleriniz görünür olmayacaktır. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 60 yaşındayım. Ama alnımdaki kaşlarıma doğru indi sanki, bu yüzden görseniz 80 yaşında dersiniz. Alın germe ameliyatı olmak istiyorum ama alın germe ameliyatında iz kalır mı? Bir de onu dert etmek istemiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatlarında iz kalmaz. Kalsa da işlemler saçlı deri içinden yapıldığı için dışarıdan bakıldığında görülmez. Aslında kullanılan iki farklı teknik var. Bunlardan biri klasik alın germe bir diğeri ise endoskopik alın germe. Sİzi gördükten ve değerlendirdikten sonra hangi uygulamanın size uygun olduğuna karar veririz. Endoskopik yüz germe yönteminde germe işlemini sağ ve sol şakaklardan attığımız iki küçük kesiden girerek yaparız. İyileşme sürecinden sonra bu izler neredeyse gözden kaybolur. Klasik yöntemde ise sağ şakaktan sol şakağa kadar kesi atmak gerekir. Belki bu yöntemde daha huzursuz hissedebilirsiniz. Genel sağlık durumunuz uygunsa ameliyatınız yapılabilir. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, alnımdaki kırışıklıkları ortadan kaldırmak için alın germe ameliyatı olmak istiyorum. Ancak bir endişem var. Acaba alın germe ameliyatı sonrası iz kalır mı? Bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatında iki farklı yöntemden yararlanılır. Bunlar endoskopik alın germe ameliyatı ile klasik alın germe ameliyatıdır. Hastayı muayene ettikten sonra hangi uygulamanın yapılacağına karar verilir. Endoskopik alın germe ameliyatında daha küçük kesiler açılır ve bu kesilerin izleri saçlı derinin altına rahatlıkla gizlenebilir. Ancak klasik alın germede şakak bölgesinin her iki yanından boydan boya kesi açılacağından ameliyat sonrası iz kalma riski yüksektir.

0

Leyla Hanım merhaba, ben alın germe ameliyatı olmak istiyorum. Klasik alın germe düşünüyorum ancak emin de değilim. İz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle alın germe için iki tip ameliyat yapıyoruz. Bunlar klasik alın germe ve endoskopik alın germe. Sizin için en doğru tekniğe ise muayeneden sonra karar verebiliriz. Klasik alın germe ve endoskopik alın germe ameliyatlarında kesiler farklı bölgelerden açıldığından iz kalma oranları aynı değildir. Her iki ameliyattan sonra da iz bırakmamak için gayret ediyoruz ancak az da olsa iz kalabiliyor. Fakat endoskopik alın germe operasyonunda daha minik kesiler açıldığından iz kalma riski daha düşüktür.

0

Leyla Hocam merhaba, ben alın germe ameliyatında iz kalır mı diye öğrenmek istiyorum. Alnımdaki sarkmalardan çok şikayetçiyim ama daha kötü bir görüntü de olmasını istemem. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatlarında iki farklı teknik kullanırız. Klasik alın germede bir şakaktan diğerine kadar saçlı deri altından tek bir kesi atarak alnı gerer ve fazla deriyi keserek atarız. Endoskopik alın germede sağ ve sol şakaklardan ikişer kesi açarak germeyi bu kesiler aracılığı ile yaparız. Her iki yöntemde de izler saçlı deri altında kaldığı için görünmez. Ancak iz konusu sizin için çok önemliyse endoskopik alın germe daha uygun olabilir. Kesiler çok ufak boyutlarda olduğu için iyileşme sürecinden sonra neredeyse hiç kalmaz. Tabii en doğrusu için sizi muayene etmem daha iyi olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım, ben alın germe ameliyatı olmak istiyorum. Alnımda çok kırışıklık ve deri sarkmaları var. Ama alın germeden sonra iz kalıyor diyorlar. Alın germe ameliyatında iz kalır mı? Bu doğru bir bilgi mi? Yanıtlamanızı rica ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatlarında kesiler saçlı derinin olduğu bölgede yapılır. Biz alın germe ameliyatlarında iki farklı teknikten yararlanıyoruz. Bunlardan biri klasik alın germe ameliyatları. Bu operasyonda sağ şakaktan sol şakağa kadar 5- 6 cm uzunluğunda tek bir kesi atıyoruz. Alın germeyi yapıp fazla deriyi kesip atıyoruz. Kesinin atıldığı yerde iz kalabilir ancak bu izler saçlı deri altında olduğu için dışarıdan bakıldığında görülmez. Kullandığımız bir diğer alın germe yöntemi ise endoskopik alın germe estetiği. Bu yöntemde de saçlı deri üzerinde çalışıyoruz. Sağ ve sol şakaklardan 2’şer farklı kesi atıyoruz. Bu kesiler boyut olarak oldukça küçük. Ameliyat sonrasında ise hiç belli olmuyor. Muayene sonrası ihtiyacınız ve istekleriniz doğrultusunda sizin için uygun olan yönteme karar verilebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı