Yağ Enjeksiyonu
Bacak Yağ Enjeksiyonu

Bacak Yağ Enjeksiyonu Kusursuz bacaklar herkesin hayalidir. Bacaklarında simetri problemi olanlar ve ince bacakları olanlar için günümüzün en yaygın tedavilerinden biri bacak yağ enjeksiyonu ile bacak düzeltme estetiğidir. Bu işlemde kişinin kendi vücut yağı kullanılarak daha simetrik ve kusursuz bacaklara sahip olması amaçlanır.

Kişinin vücudundaki fazla yağlar kullanılarak yapılan bu estetik Vaser Liposuction ile alınan yağların bacakta istenen bölgelere alınan yağların enjeksiyonu ile yapılır. Böylece transfer edilen yağların kalıcılığı sağlanmış olur. Çarpık bacak estetiği, eşit olmayan bacaklar ve diz kapağı bölgesindeki estetik problemler yağ enjeksiyonu ile ortadan kaldırılır.

Bacak yağ enjeksiyonu neden yapılır?

Bacaklarında simetri problemi olanlar için etek, şort, bikini giymek her zaman sorun yaratır. Kendini güvende hissetmeyen kadınlar sürekli çarpık veya ince hatta kalın bacaklarını gizlemek ister, bacakları açıktayken mutlu olmaz.

Yağ enjeksiyonu ile bacak estetiği artık çarpık veya ince bacakların daha estetik görünmesini sağlıyor. En doğru teknik ile alınan yağlar bacağa uygulayarak kalıcı bir simetri sağlanır. Hatta bacakların belli bölgelerindeki yağ birikimleri de kalıcı olarak liposuction ile alınır. Tüm bu liposuction ve yağ enjeksiyonu ile bacaklara istenen şekil verilebilir. Bacaklarınız eşit, dolgun ve pürüzsüz görünür.

Kök hücre bakımından zengin olan yağlar uzun süre kişinin bacaklarının eşit görünmesine yardımcı olur. Sigara kullanımı, kilo alıp vermek, ileri yaş gibi durumlar transfer edilen yağların kalıcılığının azalmasına neden olabilir. Ayrıca aşırı kilo alıp verme gibi süreçlerde enjekte edilen yağlarda vücudumuzdaki diğer bölgeler gibi eriyebilir.

Çarpık görünümlü bacak yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Çarpık bacaklar, alt bacağın daha ince olmasından dolayı veya bacak kemiklerindeki bozukluktan dolayı meydana gelir. Bacağı çarpık olan kişilerde genellikle baldır kısmı daha zayıftır. Bu nedenle bu bölgeye yağ enjeksiyonu yapılarak bacağın normal görünmesi sağlanır.

Bazı çarpık bacak örneklerinde de dizin iç kısmında ayak bileğinin iç kısmına kadar doku eksikliği görülür. Bu da her iki bacağın kapalıyken aralarında boşluk olmasına sebep olur.

Parantez bacaklar yağ enjeksiyonu ile daha estetik ve sütun şeklinde yapılabilir ama herhangi bir kemik düzelme ameliyatı estetik cerrahinin tedavi alanına girmez. Tabii ortopedistler tarafından yapılabilir fakat oldukça zorlu bir süreçtir. Estetik cerrahide bacak yağ enjeksiyonu ile bu kusurların görünümü kısmen de olsa düzeltilerek daha az dikkat çeker hale getirilir.

Bacak yağ enjeksiyonu ile düzeltme nasıl yapılır?

Bacak düzeltme estetiği en yaygın şekilde yağ enjeksiyonu ile yapılır. Yağ enjeksiyonunun kalıcılığını arttırmak için kök hücre ile kombine estetik uygulaması da yapılabilir. Böylece yağ enjeksiyonunun kalıcılığı %70 oranına kadar çıkabilir.

Vaser liposuction tekniği ile tek bir seansta hastanın karın yada basen bölgesinde 300 ila 400 cc arasında yağ çekilir. Alınan yağlar hastanın bacaklarının uygun noktalarına enjekte edilerek her iki bacağın simetrisi sağlanır.

Çok ince bacaklara sahip olan kişilerde bacakların tamamına yağ enjektesi yapılarak daha dolgun görünmeleri sağlanabilir. Ayak bileği ve diz içine de yağ enjekte edilerek bacakların kusursuz görünmesi sağlanabilir. Kişinin bacaklarındaki zayıflık ileri derecede ise iki seans yağ transferi yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu nedir – Nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu yağın fazla olduğu bölgelerden liposuction ile alınıp eksik olduğu bölgelere transferini içeren cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle ameliyathane şartlarında anestezi altında yapılması gerekir. Bacak yağ enjeksiyonunda bacak içlerinde özellikle diz bölgelerinde fazla yağ bulunan bölgeler olabilir.

Ameliyat sırasında bu bölgelerdeki yağlarda alınarak kullanılabilir. Yağ transferi öncesi fazla yağın alınacağı ve transfer edileceği bölgeler çizilerek belirlenir. Anestezi verildikten sonra hastaya belirlenen bölgelere liposuction kanulleri ile girilerek yağlar alınır. Alınan yağlar konsantre edilerek istenen bölgelere simetriyi sağlayacak şekilde enjekte edilir.

Ameliyat izsiz bir ameliyattır. Sadece liposuction kanullerinin girebileceği 0.3 mm lik kesiler yapılır, bu kesiler kıvrımlar arasına gizlendiğinden ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz. Gerekli bölgelere yağ transfer kalın uçlu enjektörler vasıtası ile yapılır. Ameliyat bittikten sonra hastaya varis çorabı veya korse giydirilir. Bu korse hem ödemi önlemek hem de yağların şeklini korumak ve erimesini engellemek içindir.

Ameliyat sonrası korse veya çorabın 4 hafta giyilmesi önerilir. Ameliyat sonrası morluklar ve ödem olabilir. Bir miktar ağrı normaldir. Ağrı ve morluklar 1 hafta içinde azalarak kaybolur. Ameliyatın sonrasında bacakların son şeklini alması 3 ay sürer.

Bacak Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bacak Yağ Enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bacak Estetiği için Enjekte Edilen Yağlar Erir mi?

Liposuction esnasında alınan yağların kişinin ihtiyaç duyulan bölgesine enjekte edilmesi çok sık yaptığımız bir işlemdir. Bu şekilde vücudumuzda kaybolan hacmi geri kazanabilir, hatlarımızı dolgunlaştırabilir, asimetrileri giderebiliriz. Liposuction sırasında alınan yağlarınız size enjekte edildiğinde vücudunuzla hızla ve tamamen uyum sağlar. Fakat kendi yağınız olduğu için, enjekte edilen yağların bir bölümü vücut tarafından eritilecektir. Vücudunuz tarafından emilecek olan yağların kesin bir oranını verememekle beraber, bu durum kişinin metabolizmasına bağlı olarak yaklaşık %30 – %40 kadarının erimesini bekleriz.

Bacak Yağ Enjeksiyonu” İçin 1 Soru Soruldu

  1. ayla dedi ki:

    merhaba

    ben ayla

    sizeden bazi bilgiler istiyorum söyleki ben bir cok estetik amelyati yaptirmak istiyorum goz cevresi amelyati bacak estetigi tabi kendi yag aldirarak birde yüzdeki bazi yerlerde amelyat olmak istiyorum sizinle özel bir konusma yapabilirmiyim ben almayadayim su an 1 asimi oldum 5 hafta sonra 2 asidan sonra gelebilirim ama dedigim gibi fiyatta ve sizle konusursam cok daha iyi anlatabilirim kendimi

    simdiden cok tskler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir