Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, 37 yaşındayım, ben genel olarak burnumun büyük formundan oldukça rahatsızım. Burnum yüzünden sosyal hayatımda da artık mutlu değilim. Bu yüzden estetik operasyon yaptırmak istiyorum. Size sormak istediğim soru şu; Burun ameliyatı kaç saat sürer? Sevgiler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

İyi günler, burun estetiği ameliyatları genel olarak iki yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler açık ve kapalı tekniklerdir. Ameliyatın açık şekilde mi yoksa kapalı şekilde mi yapılacağına doktor hastayı muayene ettikten sonra karar verir. Burun ucunda ve burun kıkırdak yapısındaki şekil bozuklukları açık burun ameliyatları ile çok daha kolay olmaktadır. Burun ucunda ya da kıkırdak dokuda herhangi bir problem yoksa o zaman kapalı burun estetiği tercih edilmektedir. Burun estetiği ameliyatları başka bir operasyonla birleştirilmediği takdirde 2 ile 3 saat arasında sürmektedir. Kişide nefes alma zorluğu da bulunuyorsa o zaman hastaya Septorinoplasti operasyonu yapılır. Bu operasyonun süresi ise 4 ile 5 saat arasında değişmektedir. Burun operasyonlarında kullanılan uygun teknik ile yüze uyumlu naturel bir burun yapısı oluşturulması hem hastanın hem de doktorum operasyon sonunda memnun olmasını sağlar.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar