Bacak Estetiği, Vücut Şekillendirme

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak estetiği, alt bacakları çok ince ve diz içleri yağlı görünen kişilere yapılabilir. Çarpık bacak görünümü kişilerde travmalara yol açabilir. Çarpık bacaklı olan bir hasta etek giymede sorun yaşayabilir. Bacakları kapatma ihtiyacı sürekli duyar. Bu durum kişinin psikolojik durumunu olumsuz bir durum yaratacaktır. Çarpık bacak tedavisinde hastanın vücudundan fazla yağın alınarak bacak kısmına transfer edilmesi ile çarpık bacak sorunu giderilebilir.

Çarpık bacak estetiğine kullanılan yağ dolgusu tekniği zor ve yorucu bir ameliyat değildir. Hastalar aynı gün içinde evlerine dönebilir. Kadınların kendilerine güven içinde etek ve elbise giymeleri için çarpık bacak estetiği tavsiye edilir.

Çarpık Bacak Nasıl Tespit Edilir?

Çarpık bacakların tespiti küçük yaşlardan itibaren yapılabilir. Çarpık bacakların anlaşılması için kişinin iki topuğunu yan yana getirmesi istenir. Bu iki topuk yan yana geldiğinde diz bölgesinde açıklık varsa ve bu kısım birleşmiyorsa çarpık bacak problemi sizde var demektir. Ancak bu görünüm kemik eğriliğinden kaynaklanıyor ise bunun tedavisi ancak ortopedi doktoru tarafından kemiklerin kırılıp yeniden kaynama süreçleri ile ilerler. Zorlu ve uzun bir tedavidir.

Çarpık Bacak görünümü Nasıl Düzeltilir?

İnce ve çarpık görünümlü bacakların düzeltilmesi için yağ transferi kullanılır. Ancak çok zayıf kişilerde kullanılabilecek yağ yoksa alt bacak silikon protezi kullanılır. Bacaklardaki kemik eğriliği düzeltilemese de bacaklardaki yağ dağılımının eşitsizliğinden meydana gelen bozukluklar yağ transferi ile giderilir. Bu teknik sayesinde kemiklere değmeden sadece yağ transferiyle yapılan çarpık bacak estetiği ile ince veya çarpık bacaklar eşit ve kusursuz bir görünüme kavuşturulur.

Yağ transferinde hastanın bölgesel yağlanma olan bölgesinden liposuction ile yağ alınarak kapalı yağ enjeksiyonu tekniğiyle bacaklardaki zayıf görünen iç bölgelere aktarılır. Kişiden çekilen yağ, özel bir işlemle hava ile temas etmeden ihtiyaç olan bölgeye aktarılır, böylece çekilen yağ canlılığını korur. Çarpık bacak estetiğinde yağ dolgusu ile yapılan düzeltme ameliyatı kalıcıdır ve kişiler ömür boyu sürecek kusursuz bacak görünümüne kavuşur. Bu teknikle kişinin hem üst hem de alt bacaklarındaki eşit olmayan yağ birikimi de düzeltilebilir.

Çarpık bacak estetiğinde Yağ transferi neden tercih edilir?

Bacaklar vücut estetiğinin olmazsa olmaz noktalarından biridir. Bacaklar vücudun bütününü etkiler. Bu nedenle alt veya üst bacaktaki uyumsuzluk sorunu bütün bacağın görünümünü değiştirir. Yağ transferi tekniği ile alt ve üst bacak arasında uyum sağlanabilir. Yumuşak doku üzerinde oldukça etkili sonuçlar alınabilen bu teknik sayesinde çarpık bacaklar eşit bir görünüme kavuşturulur.

Yağ transferinin avantajlarından biri de kapalı lipokit tekniği sayesinde daha uzun süre canlı kalan ve daha fazla depolanan yağ miktarına ulaşmasıdır. Çekilen yağlar, kök hücreden zengin bir hale getirildiği için transfer edilen yağ dokusunun tutunma süresi çok daha uzundur. Yumuşak doku düzenleme ve şekil verme amaçlı kullanılan yağ transferleri ince bacaklarda dolgun bir görünüm sağlar.

Çarpık Bacak Estetiği Fiyatları

Çarpık bacak estetiği fiyatları işlemin yapılacağı hastaneye ve doktorun tecrübesine göre değişir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak çarpık bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir