Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacaklar kişilerde travmalara yol açabilir. Çarpık bacaklı olan bir hasta etek giymede sorun yaşayabilir. Bacakları kapatma ihtiyacı sürekli duyar. Bu durum kişinin psikolojik durumunu olumsuz bir durum yaratacaktır. Çarpık bacak tedavisinde hastanın vücudundan fazla yağın alınarak bacak kısmına transfer edilmesi ile çarpık bacak sorunu giderilebilir.

Çarpık bacak estetiği zor ve yorucu bir ameliyat değildir. Hastalar aynı gün içinde evlerine dönebilir. Kadınların kendilerine güven içinde etek ve elbise giymeleri için çarpık bacak estetiği tavsiye edilir.

Çarpık Bacak Nasıl Tespit Edilir?

Çarpık bacakların tespiti küçük yaşlardan itibaren yapılabilir. Çarpık bacakların anlaşılması için kişinin iki topuğunu yan yana getirmesi istenir. Bu iki topuk yan yana geldiğinde diz bölgesinde açıklık varsa ve bu kısım birleşmiyorsa çarpık bacak problemi sizde var demektir

Çarpık Bacak Nasıl Düzeltilir?

İnce ve çarpık bacakların düzeltilmesi için yağ transferi kullanılır. Bacaklardaki kemik eğriliğinden doğan veya bacaklardaki yağ dağılımının eşitsizliğinden meydana gelen bozukluklar yağ transferi ile giderilir. Bu teknik sayesinde kemiklere değmeden sadece yağ transferiyle ince veya çarpık bacaklar eşit ve kusursuz bir görünüme kavuşturulur.

Yağ transferinde hastanın bölgesel yağlanma olan bölgesinden yağ alınarak kapalı lipokit tekniğiyle bacaklardaki eğri bölgelere aktarılır. Kişiden çekilen yağ, özel bir işlemle hava ile temas etmeden ihtiyaç olan bölgeye aktarılır, böylece çekilen yağ canlılığını korur. Bacak eğriliği düzeltme ameliyatı kalıcıdır ve kişiler ömür boyu sürecek kusursuz bacak görünümüne kavuşur. Bu teknikle kişinin hem üst hem de alt bacaklarındaki eşit olmayan yağ birikimi de düzeltilebilir.

Yağ transferi neden tercih edilir?

Bacaklar vücut estetiğinin olmazsa olmaz noktalarından biridir. Bacaklar vücudun bütününü etkiler. Bu nedenle alt veya üst bacaktaki uyumsuzluk sorunu bütün bacağın görünümünü değiştirir. Yağ transferi tekniği ile alt ve üst bacak arasında uyum sağlanabilir. Yumuşak doku üzerinde oldukça etkili sonuçlar alınabilen bu teknik sayesinde çarpık bacaklar eşit bir görünüme kavuşturulur.

Yağ transferinin avantajlarından biri de kapalı lipokit tekniği sayesinde daha uzun süre canlı kalan ve daha fazla depolanan yağ miktarına ulaşmasıdır. Çekilen yağlar, kök hücreden zengin bir hale getirildiği için transfer edilen yağ dokusunun tutunma süresi çok daha uzundur. Yumuşak doku düzenleme ve şekil verme amaçlı kullanılan yağ transferleri ince bacaklarda dolgun bir görünüm sağlar.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir