İyi günler doktor hanım , bu karantina günlerinde evde oturmaktan sürekli kendime bakıyorum ve bu çene altımdaki gıdık beni çok rahatsız ediyor. Vücudumda beni tek rahatsız eden yer diyebilirim. Bununla ilgili ne yapılabilir gıdık nasıl eritilir?

Merhaba, gıdı ya da diğer adıyla gıdık eritmenin ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemleri mevcut. Öncelikle gıdı bölgesinde fazla yağlanma varsa o yağlanmanın alınması gerekir. Gıdı bölgesindeki yağlanmayı vaser liposuction yöntemiyle alıyoruz. Vaser liposuction kullanılarak fazla olan yağ dokusu dışarı atılır.

Liposuction yapıldıktan sonra uygulama yapılan bölgenin hızla iyileşmesi için korse giyilmesi gerekir. Korse kullanımı ile derinin yeni yerine daha hızlı alışması sağlanır. Ameliyattan sonra gıdık bölgenizde belirgin bir iz kalmaz. Liposuction izi, boyun bölgesinin kıvrımlarının arasına gizlenir. Ameliyattan sonra kesi izi belli olmaz. Onun dışında gıdık bölgesi ip askı yoluyla eritilebilir. İp askı ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle iki saat sürer. Boyundaki sarkma ve çenede oluşan bombeli görüntünün ortadan kaldırılması için medikal iplerle bu bölge asılır. İple boyun ve gıdı germe estetiği oldukça güvenlidir, emilimi yüksek ipler tercih edilir. Ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalmaz, küçük izler ameliyat sonrası görünürlüğünü kaybeder.

Ameliyattan sonra boyun bölgesinde 10 gün kadar bandajlar takılı kalır. Böylece ameliyat sonrası iyileşme süreci daha risksiz ve güvenli geçer. Ameliyatsız yöntemlere gelecek olursak Ulthera ve Thermage önerebilirim. Ulthera uygulamasında, ultrason dalgaları kullanılarak cildin 5 mm altına inilir. Cilt alt bağ dokusu uyarılarak cildin daha fazla kolajen üretilmesi amaçlanır. Tek seansta tamamlanan Ulthera işleminde herhangi bir iz kalmaz, ağrı hissedilmez.

Ulthera cihaz başlığı sayesinde cilt alt dokuları görüntülenebilir. Thermage işleminde ise kullanılan ısı enerjisi cildin kolajen üretimini hızlandırır. Cilt altına gönderilen yüksek ısı kolajen dokuları canlandırır ve daha fazla üretilmesini sağlar. Thermage uygulamasının en ideal sonuçları uygulamadan sonraki 3-6 ay arasında görünür.

Merhaba, kilo vermeme rağmen kurtulamadığım gıdığım var. Gıdığımı nasıl eritebilirim?

Merhaba, gıdık sorununuz kilo vermenize rağmen gitmiyorsa ameliyatlı ve ameliyatsız uygulamalarımızla gıdığınızdan kurtulmanız mümkündür. Ameliyatsız uygulamalarımız gıdık sarkması başlangıç ve orta boyutlu olan hastalarımız içindir. Ameliyatsız yöntemlerden ilki Ulthera uygulamasıdır.

Ulthera ultrason ışınlarıyla yapılan, kolajeni arttırmaya yönelik bir işlemdir. Gıdısı başlangıç seviyesinde sarkan kişilere uygulanmaktadır. Ulthera işleminde odaklanarak (focus ultrason tekniği ile) ışınlar gönderilir. Bu nedenle küçük gıdılar ve genç hastalar için uygun bir işlemdir.

Thermage CPT işlemi ise, ameliyatsız bir yöntem olup daha geniş yüzeyde oluşan sarkmalar içindir. Radyo frekans ışınlarıyla derinin alt tabakasındaki kolajenin aktiflenmesi sağlanır. Gıdı ile birlikte boyun, çene, yüz bölgeleri de aynı seansta yapılabilir. Kişinin gıdısında yağ fazlası varsa liposuctionla yağların alınarak gıdının eritilmesi gerekebilir. Ameliyatla yapılan gıdı germe operasyonu ise gıdıdaki sarkan deri fazlasını yok etmeyi amaçlar. Deri fazlası alınarak gıdı bölgesi gergin ve sıkı bir hale getirilir. Genellikle Liposuctionla gıdı germe ameliyatı bir arada yapılmaktadır. Tüm bu yöntemlerle gıdı bölgesindeki fazlalıktan kurtulunur ve kişi canlı, diri, gergin bir boyna sahip olur.

Bizim ailemizde genetik olarak gıdık sarkması var. Özellikle 40-45 yaşlarından sonra bu durum çok daha belirgin bir hale geliyor ve rahatsız edici bir hal alıyor. Bende de yeni yeni sarkma olmaya başladı. Ama bu sorunu ileri boyutlara taşınmadan çözmek istiyorum. Sizden yardım almak istediğim konu da bununla ilgili. Gıdık nasıl eritilir?

Merhaba, öncelikle elbette size özel kesin bir tedavi planı oluşturabilmem için muayeneye gelmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Ben yine de öncesinde size genel bir bilgi aktarayım. Gıdı eritme tedavisinde farklı tedavi yöntemleri bulunuyor. Tedavi yöntemine karar verirken biz hastamızın mevcut durumunu doğru analiz etmeye çok önem veriyoruz. Bu noktada gıdı bölgesindeki yağlanmanın oranı, ne kadar süredir oluştuğu ya da cilt kalitesi, derinin sarkma riski gibi kriterler önemli.

İlk etapta yağlanma ve sarkma fazla değilse Ulthera, Thermage gibi ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cilt kalitesini arttıran medikal tedaviler etkili olabiliyor. Ancak yağlanma daha fazlaysa cerrahi yöntemler daha etkili sonuçlar veriyor. Bu aşamada önerim çoğunlukla Liposuction operasyonu oluyor. Sarkma olacağını ön görürsek bu işlemi germe ameliyatlarıyla da kombine şekilde uygulamayı tercih edebiliyoruz. Başta da belirttiğim gibi tedavi planınız için sizi muayene edebilirsem çok daha sağlıklı ve net önerilerde bulunabilirim. Sevgiler…

Merhaba, 24 yaşındayım. Gıdık bölgemde hafif bir yağlanma oluşuyor gibi hissediyorum. Özellikle başımı eğdiğimde daha belirgin oluyor. Ama ben bu aşamada ameliyat olmak istemiyorum ya da cerrahi bir müdahale de istemiyorum. Bu çok belirgin olmayan durumlarda gıdık nasıl eritilir? Bir tedavi şekli var mı? Teşekkür ederim.

Merhaba, elbette gıdık eritmede farklı tedavi yöntemleri var. Zaten sizin belirttiğiniz gibi durumlarda cerrahi yöntemlere başvurmayı tercih etmiyoruz. Ameliyatlar, medikal tedavilerimizin yeterli olmayacağını düşündüğümüz durumlarda gerçekleştirdiğimiz tedaviler oluyor. Siz yağlanmanın başlangıç seviyesinde olduğunu belirtmişsiniz. Bunun için önerim medikal tedaviler olacak.

Bu bağlamda ultrason dalgalarını kullanarak yağları eriten Ulthera ya da ısı enerjisiyle yağların erimesini sağlayan Thermage cihazları tedavide oldukça etkili. Bu cihazlar ciltte kolajen üretimini tetikliyor ve cildin kendini yenilemesini sağlıyor. Kişiden kişiye değişiklik gösterebilecek şekilde bu uygulamaların kesin sonuçlarını ortalama 3 ila 6 ay arasında gözlemleyebiliyoruz. Tabii size özel kesin tedavi yöntemini önermemde öncelikle bir muayene gerçekleştirmem şart ama genel bir bilgi olarak sorununuzu medikal işlemlerle de çözebileceğimizi söyleyebilirim. Sevgiler…

Leyla hanım merhaba, fazla kilom olmamasına rağmen gıdık bölgemde yağlanma olması beni çok rahatsız ediyor. Aynaya baktığımda gözüm sürekli o bölgeye takılıyor, komplekse kapılıyorum ve ne yapmam gerektiği konusunda hiçbir bilgim yok…

Gıdık nasıl eritilir? Bununla ilgili herhangi bir tedavi yöntemi var mıdır? Varsa bilgi alabilir miyim? Nasıl yardımcı olabilirsiniz, cevap verirseniz çok memnun olurum… İyi çalışmalar dilerim.

Merhabalar, kilo alma, kilo verme, genetik faktörler ya da başka nedenlerle sizin gibi gıdık bölgesindeki yağlanmadan veya sarkma şikayetinden muzdarip olan danışanlarımıza uyguladığımız çeşitli tedavi yöntemleri var. Bu tedavi yöntemlerinden biri, FDA onaylı ve son sistem cihazlarla yaptığımız sıkılaşma ve yağ eritme üzerine yoğunlaşan bir i̇şlem…

Bunun dışında da gıdı liposuction adı verilen ve çok daha kısa sürede ve çok daha kesin sonuç elde ettiğimiz bir uygulamamız bulunuyor. Her iki yöntemde de hastalarımız son derece verimli sonuçlar alıyorlar ve gıdı bölgelerindeki yağlanma gibi şikayetlerinden tamamen kurtuluyorlar. Böylelikle sıkılaşan cilt ve yağı alınan doku sizi daha genç ve diri bir görünüme kavuşturuyor… Randevu alarak kliniğimize gelirseniz, şikayetinizin boyutuna göre, hangisini seçeceğimize, hangi uygulamanın sizin için en uygun olduğuna birlikte karar verebiliriz. Böylelikle sizi rahatsız eden ve mutsuz olmanıza yol açan görüntüden kurtulmanız mümkün olacaktır. Sağlıklı ve güzel günler diliyorum…

Doktor Hanım iyi günler, 45 yaşındayım. 40 yaşından sonra gıdı bölgemde bir yağlanma oldu ve git gide arttı. Gıdık nasıl eritilir acaba? Liposuction yapıldığını duydum. Bu nasıl bir işlem?

Merhaba, gıdık bölgesinde belli bir yaştan sonra yağlanma ya da sarkma gibi problemlerin yaşanması çok normal. Çünkü ciltte kolajen üretimi yaşa bağlı olarak azalma gösterebiliyor ve bu da deformasyonların artmasına neden oluyor. Aslında bu sorunu ilk fark ettiğinizde tedavi için gelseydiniz Thermage ya da Ulthera gibi ileri teknolojili cihazlarla ciltte kolajen üretimini tetikleyebilirdik ve bu sayede cildin kendini yenilemesini sağlayabilirdik.

Ancak 5 yıl uzun bir zaman. Kademeli olarak sorunun bu süre içerisinde arttığını var sayarsak Liposuction etkili bir tedavi olabilir. Bu yöntemde gıdı bölgesine minimal boyutta kesiler atarız ve çok ince kanüller yardımıyla bölgeye girerek vakumla yöntemiyle fazla yağların bölgeden alınmasını sağlarız. Bu işlem ortalama bir saat kadar sürer. Deride sarkma olacağını ön görürsek farklı tedavilerle ya da operasyonlar ile bu işlemi kombine edebiliriz. Daha fazla vakit kaybetmeden tedaviniz için bir adım atmanızı öneriyorum. Sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar Doktor Hanım, normal kiloda ve genel hatlarıyla fit vücuda sahip bir kadınım. Ancak ayna karşısında kendime baktığımda vücudumla tezat oluşturacak şekilde bir gıdı bölgesine ve bu bölgede hafif de olsa beni rahatsız eden sarkık görünüme sahip olduğumu görüyorum.

Bu konuyu fazlaca kafama takıyorum. Gıdık nasıl eritilir? Bunun için neler yapabilirim? Hangi medikal ve estetik işlemlerden fayda sağlayabilirim? Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhabalar, hangi uygulamanın sizin için uygun olduğunu söyleyebilmem için mevcut gıdı görünümüzü görmem, yağ ve sarkma miktarına bakarak detaylı bir şekilde muayene etmem gerekmektedir. Ancak sıkı ve gergin bir gıdı görünümü sağlayan başlıca uygulamalardan kısaca bahsetmem gerekirse, Thermage ve Ulthera lazer uygulamalarını, gıdı liposuction işlemini ve gıdı germe ameliyatını sayabilirim.

Lazer uygulamaları ortalama 30 dakika içerisinde yapılan, gıdı bölgesinde gergin görünüm sağlamasının yanısıra bu bölgedeki kolajen üretimini de destekleyerek gençleşme sağlayan işlemler olurken, gıdı liposuction işlemi ise ince kanüllerle bölgedeki yağların alınarak vücuttan uzaklaştırılmalarını amaçlayan ve bu sayede hastaya fit bir gıdı görünümü sunan bir işlemdir.

Gıdı germe ameliyatları ise sarkma ve deri dokusunun fazla olduğu, diğer uygulamalarla arzu edilen sonuca ulaşılamayan hastalarımız için önerdiğimiz çözümdür. Sizin için hangi yöntemin ve uygulamanın en uygun olduğuna kliniğimizde yapacağımız muayene sonrasında beraber karar verebilir, hayaliniz olan gıdı görünümünü sağlayacak olan yolu beraber belirleyebiliriz. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, ben size kızım için yazıyorum. 20 yaşında ve gıdık bölgesindeki yağlanmadan dolayı yüzü çok kilolu görünüyor. Bir de bu durum olduğundan daha büyük gösteriyor yaşını. Bunun için bir tedavi yöntemi arıyoruz. Gıdık nasıl eritilir? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Merhaba, ne yazık ki gıdı bölgesinde yağlanma sorunu bir çok gencimizde var. Ve gözlemlediğim kadarıyla yaşanan bu problem onların psikolojilerini de olumsuz yönde etkiliyor. Yüz bölgesinde yaşlı ve yorgun bir görünümün oluşumuna yol açan bu problemin tedavisinde uyguladığımız farklı yöntemler söz konusu. Öncelikle gıdı bölgesindeki yağlanmanın oranına bakmak lazım.

Özellikle genç hastalarımda ben cerrahiden önce medikal işlemlerle sorunu çözmekten yanayım. Burada Ulthera ya da Thermage gibi yüksek teknolojili cihazlar tedavide oldukça etkili. Her iki uygulama da aslında aynı amaca hizmet ediyor. Sadece işlem esnasında yağların erimesi için Ulthera ultrason dalgalarından, Thermage ise ısı enerjisinden faydalanıyor. Bu uygulamaların sonuçlarını ortalama 3-6 ay arasında gözlemliyoruz. Medikal işlemlerin yeterli gelmeyeceğini düşünürsek muayene esnasında o zaman Liposuction da önerebilirim. Sevgiler…

Leyla Hocam merhaba, gıdık nasıl eritilir acaba? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Benim yüz bölgem çok kilolu duruyor. Bu işlemi artık yaptırmam lazım.

Merhaba, dediğiniz çok doğru. Gıdık bölgesindeki yağlanma kişinin yüzünün olduğundan çok daha kilolu görünmesine neden olabilir. Bu algıda olduğunuzdan daha yaşlı ya da daha yorgun görünmenize yol açar. Burada tedavi yöntemini belirlerken bölgedeki yağlanma oranına bakıyoruz. Hafif yağlanma için önceliğimiz medikal tedavi yöntemleri.

Ancak bu işlemlerin yeterli gelmediği durumlar da söz konusu olabiliyor. Bu gibi durumlarda Liposuction sorunun çözümünde oldukça etkili bir tedavi yöntemi. Ortalama bir saat kadar süren bu işlem sonucunda bölgesel yağlanmanın tümü ortadan kalkmış oluyor ve yüz bölgesi çok daha genç, çok daha dinamik bir görünüm kazanmış oluyor. Sevgiler…

Doktor hanım merhaba, gıdı bölgemde çok bariz olmasa da bir miktar sarkma mevcut. Başımı öne eğip gıdı bölgeme dokunduğumda içi boş bir sarkma hissediyorum. Geçtiğimiz aylarda bu yoktu bende, henüz yakın bir zamanda oluştu sanırım. Son bir haftadır gıdı bölgesi nasıl gerdirilir ya da gıdık nasıl eritilir benzeri pek çok video izledim ancak herkes farklı bir şeyler öneriyor ve kafam biraz karışık. Bunun için bana bir öneriniz olabilir mi?

Gıdı bölgesine uygulayacağımız tedavilerde öncelikle bölgedeki sorunun yağlanmadan mı yoksa sarkmadan mı kaynaklandığını tespit etmemiz gerekiyor. Yaptığınız uygulamayı doğru bir şekilde test ettiğinizi varsayarsam sizdeki sorun cilt sarkması yani gıdı sarkması olarak görünüyor.

Cilt sarkması olduğundan dolayı sizi bu durumda germe işlemleri içeren yöntemlerimize yönlendiriyoruz. Sorununuzun yeni oluşmaya başlaması ve sarkmanın az olmasına bağlı olarak efektif bir cihaz olan Thermage uygulamamız size önerebileceğim medikal estetik yöntemlerimizden birisi. Radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen Thermage tüm yüze, gıdı ve dekolte bölgesine ya da boyna farklı başlıklarla uygulanabiliyor. Yine Ulthera cihazı yardımıyla yağ dokusu eritilirken cilt gerginliği sağlanabiliyor. Mevcut yöntemlerden hangisinin size optimum fayda sağlayabileceğini ise ancak muayene ardından söyleyebilirim.

Leyla Hanım merhaba, sizi hem internet sitenizden hem YouTube gibi çeşitli platformlardan takip ediyorum. Öncelikle sizi çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Sorunuma gelecek olursam 25 yaşındayım ve normalin ortalama 4-5 kilo üzerindeyim.

Aslında görünüm olarak oldukça fitim diyebilirim. Ancak aynaya baktığımda gıdı bölgem çok gözüme çarpıyor. Çok fazla olmasa da beni rahatsız eden boyutta bir sarkma mevcut. Bunu yok etmek için nasıl bir yol izleyebilirim, bu gıdık nasıl eritilir, gerdirilir, düzeltilir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler, selamlar.

Merhaba, öncelikle güzel sözleriniz ve düşünceleriniz için teşekkür ederim. Bazı hastalarımız çoğu kişinin hiç umursamayabileceği küçük derecedeki gıdı yağlanma ve sarkmalarını kendine sorun edebiliyor. Aslında doğrusu da bu. Çünkü gıdı bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar ihmal edilirse zaman içinde artabiliyor. Bölgedeki yağlanmayı ilk aşamalarda tespit edebilirsek ameliyatsız yöntemlerle bunu ortadan kaldırabilmemiz çok daha kolay oluyor.

Yaşınız oldukça genç ve görünen o ki gıdı yağlanmanız henüz ilk aşamalarında ve çok fazla yoğunluk göstermiyor. Bu gibi durumlarda vücutta kolajen üretimini destekleyen Ulthera ya da Thermage gibi medikal tedavi yöntemlerini uygulamaktayız. Boyun ve gıdı bölgelerinde ortalama 30 dakika civarında kısa süreli uygulama içeren bu yöntemler ile cildinizin gençlik ışığını ortaya çıkarabiliyoruz. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek ve en uygun tedavi yöntemini belirlemek üzere sizi kliniğimize bekliyorum. Sevgiler…

Sayın Doktor merhaba, gıdı bölgemdeki görüntüden rahatsızım ve neredeyse tüm günüm gıdık nasıl eritilir konusunu araştırmakla, egzersiz videoları izlemekle, tedavi yöntemlerini okumakla geçiyor. Kendime artık harekete geçme zamanım geldi dedim. Bir akrabamın Ulthera cihazıyla gıdı bölgesindeki yağlardan büyük ölçüde kurtularak güzel bir görünüme kavuştuğunu biliyorum. Merak ettiğim bu yöntem benim için de uygun mudur? Yaşımı da söyleyeyim 33.

Merhaba, gıdı bölgesindeki yağlanma ve sarkmaları ortadan kaldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere yöntemlerimiz mevcut. Bizim size önerimiz kadar sizin de ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemlerden hangisine sıcak baktığınız önemli. Bahsetmiş olduğunuz Ulthera, ameliyatsız yöntemlerimiz arasında en popüler olanların başında geliyor.

Ulthera tedavisi ile gıdı bölgesindeki cildi sıkılaştırmak ve bölgedeki yağ dokusunu azaltmak mümkün oluyor. Fokus ultrason özelliğinde çok güçlü ve etkili bir cihaz olup bunun yanında FDA tarafından onaylanmış olan Ulthera ile germe ve yağları eritme konusunda oldukça başarılı sonuçlar almaktayız. Kısa sürede ameliyatsız sonuç almamızı sağlayan bu yöntemi sizde kullanıp kullanamayacağımıza ise ancak sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim. Gıdı bölgesindeki sorunlarda tedavi yöntemimizi belirlemede bölgedeki yağ ve sarkma oranları çok önemli. Dilerseniz iletişim kısmından bizimle irtibata geçin, uygun bir günde görüşelim ve sizin için uygun olabilecek tedavi yöntemini bulalım. Sevgiler…

Hocam merhabalar, yaşım 46. Geniş bir aileyiz, üç kız kardeşiz en büyükleri benim. Hepimiz farklı kilolardayız ve hepimizin gıdı bölgesinde farklı oranlarda yağlanmalar mevcut, dışarıdan bakıldığında ya da normal duruşumuzda kendini belli ediyor.

Kendim çeşitli egzersizlerle ya da uyguladığım diyetlerle kilo vermeye çalışsam da bu görüntümden kurtulmayı başaramadım ve artık gerekirse bir operasyonla bunun düzeltilmesini istiyorum. Bu mümkün müdür? Gıdık nasıl eritilir? Vereceğiniz cevap sadece benim için değil kardeşlerim için de önemli. Teşekkürler…

Merhaba, sadece kilolu değil zayıf olan kişilerde de gıdı yağlanmasına rastlayabiliyoruz. Sizin durumunuza bakıldığında sorunun genetik olduğunu söylemek mümkün. Ne yazık ki kendine çok iyi bakan, yediğine içtiğine dikkat eden ve sporunu eksiksiz yapan kişilerde bile gıdı yağlanması ve gıdı sarkması oluşabiliyor. Önemli olan bu soruna zamanında ve doğru yöntemle müdahale edebilmemiz.

Gıdı bölgesindeki yağlanmayı gidermek ve gıdık eritmek için kişiye özel uyguladığımız pek çok uygulamamız mevcut. Dolayısıyla size şunu müjdeleyebilirim ki; gıdı bölgenizi hayal ettiğiniz şekle getirmemiz mümkün. Peki, sizde hangi tedaviyi uygulayacağız? Buna gıdı bölgenizdeki sarkmanın derecesine ve yoğunluğuna göre karar veriyoruz.

Ameliyatlı yöntem olarak gıdı liposuction işlemini uyguluyor olsak da enjeksiyon ya da cihazlar aracılığıyla uyguladığımız ameliyatsız yöntemler de mevcut. Şunu da söylemeliyim; size önereceğimiz, sizin için uygun bulacağımız yöntem kardeşleriniz için uygun olmayabilir. Bu nedenle bahsettiğim üzere her hasta için uyguladığımız tedavi yöntemleri farklılık gösterebilmektedir.

Merhabalar, 34 yaşındayım. Çok çabuk kilo alan ve bir o kadar hızlı kilo veren birisiyim. Buna bağlı olarak mı oluştu bilmiyorum ama son dönemde zayıflasam da kilo alsam da gıdı bölgemde geçmeyen bir yağlanma mevcut. Bunun için önerebileceğiniz bir krem ya da kozmetik ürün mevcut mu? Acaba gıdık nasıl eritilir?

Merhaba, gıdık oluşumu gereğinden fazla kilo alımına bağlı olabileceği gibi genetik etkenler, yaşın ilerlemesi ya da kötü alışkanlıklar gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak kendini gösterebilmektedir. Eğer çok sık kilo alan biriyseniz vücudunuz ve gıdı bölgeniz buna olumsuz bir tepki vermiş olabilir.

Gıdı yağlanmanızın neden oluşmuş olabileceğini ve yağlanmayı hangi yöntemlerle eritebileceğimiz konusunda kesin bir şey söylemem için ilk olarak sizi detaylı bir şekilde muayene etmem gerekiyor. Bunun ardından size özel bir tedavi protokolü oluşturabilirim. Sorunuzun cevabına gelecek olursam; açıkçası gıdı yağlanmasının önüne geçmek için egzersiz ya da kozmetik ürünler pek bir fayda sağlamamaktadır. Gıdı liposuction gibi estetik cerrahi uygulamalarımız ya da Thermage veya Ulthera gibi medikal estetik yöntemlerimizle gıdık eritme konusunda etkileyici derecede başarı sonuçlar alabiliyoruz.

Doktor Hanım merhaba, 33 yaşındayım. Bizim ailenin kadınlarında genetik gıdı sarkması var. Ben erken müdahale etmek istiyorum. Gıdık nasıl eritilir?

Merhaba, öncelikle muayene için gelebilirseniz sarkmanızdaki oranı görmek isterim. Erken müdahale edersek medikal tedaviler gıdı eritme konusunda oldukça etkili. Ulthera ya da Thermage 15- 20 dakika gibi kısa sürelik bir uygulama ile istenen sonuçları almak mümkün. Kaç seansa ihtiyacınız olduğunu yine muayene esnasında belirleriz. Sevgiler…

Merhaba hocam, zayıf olmama rağmen gıdık bölgem çok fazla. Gülmesem bile normal duruşumda gıdığım belli oluyor. Acaba gıdık nasıl eritilir? Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Merhabalar, gıdık ne kadar zayıf olsak da bazı insanlarda var olan bir estetik problemdir. Egzersiz veya krem vs yardımıyla geçmesi beklenen bir durum değildir. Gıdık eritmek istiyorsanız mutlaka estetik operasyonlardan veya cerrahi işlemlerden destek almalısınız. Hangi operasyonun sizin için uygun olacağına ise gıdık bölgenizdeki sarkmanın şiddetine göre karar verebiliriz. O nedenle muayene olmadan sizin için doğru tedavi planlaması yapmamız zordur.

Gıdık eritmede hem medikal hem cerrahi yöntemlerden yararlanırız. Thermage ve Ulthera gibi medikal yöntemler gıdık sarkmasının çok şiddetli olmadığı kişilere uygulanır. Ancak liposuction veya boyun germe ameliyatı gibi daha kapsamlı tedaviler gıdık sarkması ileri boyuta ulaşmış hastalar için daha uygundur.

Leyla Hanım merhabalar, gıdık bölgemde aşırı kilo artışına bağlı olarak sarkma meydana geldi. Normal kiloma döndüm ancak sarkma gitmiyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Gıdık nasıl eritilir? Teşekkürler.

Merhabalar, gıdık bölgesini eritmek ve bu estetik sorunu çözmek için medikal ve cerrahi yöntemlere başvururuz. Gıdık bölgesini yok etmek için egzersiz ve krem gibi önlemler işe yaramaz. Mutlaka bir estetik cerrah dokunuşu gerekmektedir. Tedavide önem verdiğimiz nokta ise gıdıdaki sarkmaların boyutudur. Eğer fazla bir sarkma gözlemlemiyorsak thermage ve ulthera gibi vücuttaki kolajen artışına destek sağlayan medikal yöntemler uyguluyoruz.

Bu işlemler oldukça pratiktir ve 15-20 dakika gibi kısa bir zamanda halledilir. Ancak sarkma düzeyi ciddi boyuta ulaşmışsa liposuction ve iple veya boyun germe ameliyatı gibi daha uzun süreli işlemlerden yardım alıyoruz. En uygun tedavi planını oluşturmak ve muayene olmak için sizi kliniğimize bekliyoruz. Sağlıkla kalın.

Leyla Hanım merhaba, gıdık nasıl eritilir? Yardımcı olur musunuz? Ben de hafif bir sarkma var. Gitmesi için ne yapmalıyım. İyi günler

Merhaba, eğer sarkma çok fazla değilse medikal yöntemler sorununuzu gidermeye yardımcı olabilir. Özellikle Thermage veya Ulthera gıdı eritmede oldukça etkileyici sonuçlar veren tedavi yöntemleridir. Tabi ki bir öneride bulunmadan önce sizi muayene edip gerekli analizleri yapmamız çok daha doğru olacaktır.

Bu uygulamalarla giderilebilir bir durumsa oldukça konforlu bir tedavi süreci olur. Seans 15- 20 dakika kadar sürer. İlk seans sonrasında da sonuçları görmeye başlarsınız. Sorun ilerlemeden tedaviye başlamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Doktor Hanım merhabalar, benim gıdık bölgemde yağlanma problemim var. Çok fazla değil aslında sadece başımı öne doğru çok eğersem gıdımda katlanma oluyor. Bunu gidermek istiyorum. Gıdık nasıl eritilir? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, gıdı bölgesi yağlanmalarında ve sarkmalarında tedavi yönteminin belirlenmesinde oran çok önemli. Sadece başınızı eğdiğinizde gıdının daha belirginleşiyor olduğunu söylemeniz sebebiyle tahmin ediyorum ki yağlanma daha ilk aşamalarda ve yoğun değil. Gıdı bölgenizi kendi kendinize spor ya da egzersizler ile eritmeniz mümkün değil. Mutlaka medikal estetik uygulamalarından destek almak gerek.

Benim sizin için önerim yağlanma fazlalaşmadan mutlaka uzman bir hekime muayene olun. Muhtemelen Ulthera ya da Thermage gibi işlemlerden birinin uygulanması sorununuzu çözecektir. Bu uygulamalar, tek seanslıktır ve ortalama 45-60 dakika sürer. Vücutta kolajen üretimini destekler ve bu şekilde daha gergin bir cilde sahip olursunuz. Hem gıdıdaki yağlanma gider hem de sarkmaların önüne geçmiş olursunuz. Hızlı davranmanızı tavsiye ederim.

Merhaba doktor hanım, gıdım ne yağlı hem de sarkık görünüyor. Gıdımı eritmek ve sıkılaştırmak istiyorum. Gıdık nasıl eritilir, nasıl sıkılaştırılır?

Merhaba, genetik sebeplerden dolayı ya da dış faktörler nedeniyle birçok kişinin rahatsız olduğu gıdı ya da gıdık oluşabilmektedir. Birçok insanın rahatsız olduğu gıdı sorunu için diyet, egzersiz ya da krem gibi uygulamaların oldukça etkili olduğu söylenir ancak söylenenin aksine bu yöntemler gıdı eritme yada gıdı sarkıklığını gidermede etkili değildir.

Gıdı, çene bölgesinin altındaki derinin altına yağ birikmesinden ve derinin sarkmasından dolayı oluşur. Gıdı sorununun tedavi edilmesi için buradaki yağ birikintisinden kurtulmak ve cildin sıkılaşmasını sağlamak gerekir. Bunun için kişinin ya gıdı ameliyatı olması ya da gençleştirme uygulamalarının birinden faydalanması gerekir. Aksi halde gıdık yok olmaz.

Merhabalar, yaşım çok ileri değil, çok fazla kilolu da değilim ama yine de gıdım var, gıdık nasıl eritilir, gıdı eritme yolları nelerdir, birazcık bu konuda bilgi verirseniz sevinirim hocam.

Merhaba, gıdı çenenin altında cilt içinde biriken yağ dokusundan kaynaklanır. Gıdı oluşumu, genetik yatkınlıktan kaynaklanabileceği gibi kişinin yaşam tarzından da kaynaklanıyor olabilir. Alkol ve sigara kullanımı, dengesiz ve sağlıksız beslenme gibi etkenler cildin elastikiyetini kaybetmesine ve cilt altında yağ birikmesine neden olur ve bunlar da gıdı oluşumuna neden olabilir.

Gıdı oluşumu bu bölgedeki yağ birikiminden kaynaklandığı için buradaki yağ hücrelerini ortadan kaldırmak için deoksikolik asit gibi invaziv olmayan kozmetik enjektabllar yani mezoterapi gibi teknolojiler kullanılarak gıdı eritilebilir. Aynı zamanda Ulthera ve Thermage uygulamaları ile de gıdı eritilebilirken gıdıda biriken yağlar liposuction yöntemiyle de alınabilir.

Merhaba hocam, 40 yaşındayım, bir hamburgercide çalışıyorum. Evet biraz kiloluyum ama özellikle gıdık bölgem daha büyük vücuduma oranla. Gıdık eritme tedavi yöntemleri hakkında beni bilgilendirebilir misiniz?

Merhabalar, estetik cerrahi gıdık probleminin giderilmesinde hastalara çok çeşitli tedavi yöntemleri sunmaktadır. Liposuction, Ulthera, Thermage gibi çeşitli uygulamalarla tedavinizin yapılması ve böylelikle gıdı bölgenizdeki sizi rahatsız eden görüntünün ortadan kalkması sağlanmaktadır. İsterseniz size bu uygulamalardan kısa kısa bahsedeyim; Liposuction yöntemiyle çene altı gıdık bölgesinden minik bir delik açılarak kanül yerleştirilir. Kanül aracılığıyla yağlar parçalanmakta ve dışarı doğru çekilmektedir.

Liposuction yöntemiyle hem yağlar hem de yağ hücreleri alınmakta daha sonrasında aynı bölgede yağ oluşumuna izin verilmemektedir. Liposuction yöntemi uygulama süresi 45 dakika ile bir saat arasında değişmektedir. Ulthera yönteminde derinin yaklaşık 4 mm altına gönderilen ses dalgaları gıdık bölgesini eritmeye yardımcı olmakta aynı zamanda deri altı bölgesindeki derinin de sıkılaşmasını sağlamaktadır. Ulthera yöntemi uygulama süresi yaklaşık olarak yarım saattir.

Thermage uygulamasında ise çene altı temizlenir ve uygulamaya hazır hale getirilir. Uygulamanın birinci aşamasında cildin soğutulma işlemi vardır. Thermage uygulamasında cilt altına ısı verilerek kolajen oluşumunun arttırılması sağlanır. CRF başlığı ısı enerjisini deri altına ileterek gıdının sıkılaşmasını sağlamaktadır. Uygulayabileceğimiz bu üç yöntem de risksiz ve sizin gıdı bölgenizdeki yağları eritme anlamında üst düzey uygulama yöntemleridir.

İyi günler Leyla Hocam, gıdık bölgemde fazla bir yağlanma var, oldukça büyük, çenem oldukça küçük görünüyor, gıdık nasıl eritilir? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

İyi günler, gıdık bölgesindeki yağlanma kişileri yaşlı ve yorgun gösteren bir deformasyon şeklidir. Gıdının belirgin derecede büyük olması çene görünümünü etkilemekte ve çenenin olduğundan daha küçük görünmesine sebep olmaktadır. Gıdı estetiğinde bir çok seçenek mevcuttur.

Çene altındaki gıdı bölgesindeki yağlanmayı liposuction yöntemiyle gidermekteyim. Kanül yardımıyla açtığım ince delikten gıdı bölgesine girerek, o bölgedeki yağları parçalayıp almaktayım. Yaptığım bu işlemin süresi yaklaşık olarak bir saat kadar sürmektedir. Yağlarla beraber aldığım yağ hücreleri de bir kez daha yağ üretememektedir. Bu bakımdan yaptığım işlemin kalıcılık süresi de artmaktadır. Liposuction yöntemiyle gıdık bölgenizdeki yağlar ve yaşlı görüntü ortadan kalkmakta ve daha taze bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.