Göz altım çökük ve mor ne yapmalıyım?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben 30 yaşındayım. Tenim esmer ama göz altlarım daha koyu renkte mutlaka kapatıcı kullanmam gerekiyor. Her gören yorgun musun diye soruyor bu durumdan çok sıkıldım lütfen bana yardımcı olun.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Gözaltı morluğu olan hastalara en çok uyguladığım şey göz altı ışık dolgusu. Özellikle gözyaşı oluğu deformitesi diyoruz buna. Gözyaşının aktığı alanda bir çukurluk vardır. Eğer bu çukur derinse insanı çok yorgun gösterir. Uykusuz olduğunuzda burası daha da derinleşir ve mor görünür. Dolayısı ile bu aslında bir hastalık ve rahatsızlık değil ama o bölgedeki yağ dokusunun biraz daha azalmasından, yaşlandıkça da göz etrafındaki yapının değişmesinden kaynaklanıyor aslında. Bu genetikte olabilir. İlla yaşla ilgili bir sorun olması gerekmiyor. Göz altındaki eksiklikten kaynaklanıyor. Bir diğer sorun bu bölgenin çukur olması ile birlikte göz etrafındaki cildin biraz daha koyu olması. Özellikle Ortadoğu’dan çok fazla hastam geliyor. Onlardaki en büyük problem cilt renkleri de biraz daha koyu olduğu için koyu tene sahip hastalarımda gördüğüm şey cilt koyu ama göz etrafında daha fazla bir koyuluk gözüküyor. Peki o zaman neler yapıyoruz? Enjeksiyonlarımız, mezoterapilerimiz, lazer tedavileri var bunlar için. O da morluğun derecesine göre. Hastanın çalışma durumuna göre bu uygulamaları yapıyoruz. Özellikle erkek hastalar çok fazla belli olsun ve morluk olsun istemiyorlar. O zaman kullandığımız cilt açıcı özelliği olan C vitamini olan uygulamalarımız oluyor. Hem peelingler yani gözaltına masajla uyguladığımız uygulamalarımız var. Bununla birlikte yaptığımız mezoterapi yani vitamin ya da içeriğindeki o cildi açan mineralleri içeren enjeksiyonlar yapıyoruz. Gözaltı ışık dolgusu özel bir dolgu. İçeriğinde hem minerallerin olduğu hem cilt açıcı özelliği olan hem de 8 tane aminoasidin olduğu ayrı bir dolgu maddesi. Her dolgu gözaltı ışık dolgusu değil maalesef. Yoğunluğu az ama içindeki minerallerden dolayı cilde çok iyi geliyor. Yani cildin rengini açan ve oradaki ince kırışıklıklara iyi gelen bir madde aslında. Göz etrafı duygularımızı ifade ettiğinden bizim için önemli.Bizi yorgun gösteriyorsa ‘’yorgun musun?’’ sorusuna karşılık geliyor. Ama dinamik olduğu zaman, aşağı bakan değil de yukarıya bakan bir göz ve daha güzel bir görüntü oluşuyor. Sevgiler.

blank

Merhaba hocam. Uykumu almama rağmen ve iyi beslenmeme rağmen göz altlarımın rengi her zaman koyu renkte ve mor gözüküyor. Birkaç krem de kullandım fakat çok faydasını göremedim. Göz altım çökük ve mor, ne yapmalıyım? Siz ne tavsiye edersiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 7, 2020

Merhaba, Cildimizin kalitesine ve yapısına, genetik mirasımıza, alkol ve sigara kullanımı gibi alışkanlıklarımıza göre göz altlarımız çukur ve mor bir görüntüye sahip olabilir. Bu görüntü bizi yaşımızdan büyük ve olduğumuzdan daha yorgun ve uykusuz gösterebilir. Bu sorunu 15-20 dakika süren, öncesinde hastalarımıza kremle lokal anestezi uyguladığımız göz altı ışık dolgusuyla aynı gün içinde hızlıca çözebiliriz. Sonrasında hayatınıza devam edebilirsiniz. Göz altı ışık dolgusu, hyaluronik asit dediğimiz, vücudumuzda hali hazırda bulunan bir bileşendir. Dolayısıyla herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. Ucu künt bir kanül yardımıyla göz altlarındaki çukurları doldurup yükseltiriz ve mor görüntüyü hızlıca giderebilmekteyiz. Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı kişiden kişiye değişebilmekle birlikte ortalama 1,5 – 2 senedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar