Göz altım çökük ve mor ne yapmalıyım?

2.02K görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben 30 yaşındayım. Tenim esmer ama göz altlarım daha koyu renkte mutlaka kapatıcı kullanmam gerekiyor. Her gören yorgun musun diye soruyor bu durumdan çok sıkıldım lütfen bana yardımcı olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Gözaltı morluğu olan hastalara en çok uyguladığım şey göz altı ışık dolgusu. Özellikle gözyaşı oluğu deformitesi diyoruz buna. Gözyaşının aktığı alanda bir çukurluk vardır. Eğer bu çukur derinse insanı çok yorgun gösterir. Uykusuz olduğunuzda burası daha da derinleşir ve mor görünür. Dolayısı ile bu aslında bir hastalık ve rahatsızlık değil ama o bölgedeki yağ dokusunun biraz daha azalmasından, yaşlandıkça da göz etrafındaki yapının değişmesinden kaynaklanıyor aslında. Bu genetikte olabilir. İlla yaşla ilgili bir sorun olması gerekmiyor. Göz altındaki eksiklikten kaynaklanıyor. Bir diğer sorun bu bölgenin çukur olması ile birlikte göz etrafındaki cildin biraz daha koyu olması. Özellikle Ortadoğu’dan çok fazla hastam geliyor. Onlardaki en büyük problem cilt renkleri de biraz daha koyu olduğu için koyu tene sahip hastalarımda gördüğüm şey cilt koyu ama göz etrafında daha fazla bir koyuluk gözüküyor. Peki o zaman neler yapıyoruz? Enjeksiyonlarımız, mezoterapilerimiz, lazer tedavileri var bunlar için. O da morluğun derecesine göre. Hastanın çalışma durumuna göre bu uygulamaları yapıyoruz. Özellikle erkek hastalar çok fazla belli olsun ve morluk olsun istemiyorlar. O zaman kullandığımız cilt açıcı özelliği olan C vitamini olan uygulamalarımız oluyor. Hem peelingler yani gözaltına masajla uyguladığımız uygulamalarımız var. Bununla birlikte yaptığımız mezoterapi yani vitamin ya da içeriğindeki o cildi açan mineralleri içeren enjeksiyonlar yapıyoruz. Gözaltı ışık dolgusu özel bir dolgu. İçeriğinde hem minerallerin olduğu hem cilt açıcı özelliği olan hem de 8 tane aminoasidin olduğu ayrı bir dolgu maddesi. Her dolgu gözaltı ışık dolgusu değil maalesef. Yoğunluğu az ama içindeki minerallerden dolayı cilde çok iyi geliyor. Yani cildin rengini açan ve oradaki ince kırışıklıklara iyi gelen bir madde aslında. Göz etrafı duygularımızı ifade ettiğinden bizim için önemli.Bizi yorgun gösteriyorsa ‘’yorgun musun?’’ sorusuna karşılık geliyor. Ama dinamik olduğu zaman, aşağı bakan değil de yukarıya bakan bir göz ve daha güzel bir görüntü oluşuyor. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hanım, göz altlarımda çöküntüler ve morluklar çok belirgin. Bu durum görüntümü olumsuz etkiliyor. Böyle bir durumda ne yapmam gerekiyor? Ne önerirsiniz? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz altlarındaki çöküntüler ve morluklar yağ enjeksiyonu ve göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilmektedir. Her iki uygulama da oldukça etkilidir fakat kalıcılık süreleri değişir. Yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi 7 yıla kadar uzanırken, göz altı ışık dolgusu kalıcılık süresi 1,5 yılı geçmemektedir. Sizin için hangi tedavinin daha uygun olduğuna karar verebilmemiz için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 25 yaşındayım. Yaşım genç aslında ama göz altım çökük ve mor ne yapmalıyım? Yardımcı olmanızı rica ediyorum. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altında çökmeler bulunuyorsa gözünüzden gölgenin yansıması göz çevresinde karanlık bir görüntünün oluşmasına yol açar. Burada morlukların oluşmasına sebep olan etkenin öncelikle ortadan kaldırılması gerekir yani göz altı çukurluklarının ve çökmelerin. Biz göz altı ışıl dolgusu ile buradaki çöküntüleri doldururuz ve bu bölgeyi yüzün diğer bölgeleri ile aynı seviyeye gelmesini sağlarız. Böylelikle de gölge yansıması ortadan kalktığından o karanlık görüntü giderilmiş olur. Yüz daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. Muayene için gelebilirseniz yine de mevcut duruma bir bakalım ve en etkili tedavi yöntemine o şekilde karar verelim derim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, göz altlarım oldukça çökmüş ve morluklar oluşmuş durumdalar. Ne yapmalıyım bu durumda? Tavsiyeleriniz neler? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altlarındaki çökmeler ve çukurluklar genetik yapıya bağlı olarak meydana gelebileği gibi yaş aldıkça da ortaya çıkarlar. Ancak endişe duyulmaması gereken bu durumu tedavi edebilecek birçok estetik operasyon bulunmaktadır. Bunlardan en etkili olanları yağ enjeksiyonu ile göz altı ışık dolgusu uygulamasıdır. Elbette morlukların derecesine göre tedavi yöntemleri değişir. Bu nedenle sizi muayene etmeden kesin bir bilgi vermek istemem. Ancak yine de kısaca bu uygulamalardan bahsetmek isterim. Yağ enjeksiyonu kendi dokunuz kullanılarak yağ dokusunun transfer edilmesi işlemine denir. Alerjik reaksiyona neden olma riski sıfırdır ve kalıcılık süresi 5 ila 7 yıl arasında değişir. Göz altı ışık dolgusu ile çok daha basit bir uygulamadır. İçeriğinde hyaluronik asit ve polivitamin kompleksi bulunan bu uygulama ile daha ışıltılı ve aydınlık bir göz altı çevresi elde edilir. Ancak kalıcılık süresi 1 ila 1,5 yıl arasında sürer. Bu nedenle yağ enjeksiyonuna göre daha kısa ömürlüdür.

0

Leyla Hanım merhaba, 36 yaşındayım. Yüzümdeki yorgun görüntüden şikayetçi olduğum için size sormak istedim. Göz altım çökük ve mor ne yapmalıyım? Teşekkür ederim, iyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altında bulunan çöküntüler yüze yorgun bir ifade verir. Ayrıca bu çökükler dolayısıyla gözden gölgenin yansıması sonucunda göz çevresinde karanlık bir görüntüye yol açar. Bu çukurlukları hyalüronik asit bazlı göz altı ışık dolgusu ile doldururuz ve göz altını yüzün diğer bölümleri ile aynı seviyeye getiririz. Bu sayede gözden yansıyan gölge de ortadan kalkar ve morluk görüntüsü yüksek oranda azalmış olur. Benim size önerim göz çevrenizi gençleştirecek olan göz altı ışık dolgusudur. Bu uygulama ile yüzünüzdeki yorgun görüntüden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım. Gözaltım oldukça çökük ve mor, bu görüntüden kurtulmak için neler yapılabilir?  Ben yıllardır kurtulmayı deniyorum ama başaramadım. Gözaltı morluklarını ve çöküklerini tedavi edecek estetik bir uygulama var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz çevresindeki sorunları yok etmek için en çok kullandığımız estetik uygulamalar gözaltı ışık dolgusu ve yağ enjeksiyonudur. Gözaltı ışık dolgusu da yağ enjeksiyonu uygulaması da göz çevresine uygulandığında çok başarılı sonuçlar ortaya çıkar ve göz çevresi aydınlık bir görünüm kazanır. İki uygulama arasındaki en büyük fark ise yağ enjeksiyonu uygulamasının kalıcılık süresinin daha uzun olmasıdır. Yağ enjeksiyonu yaklaşık olarak 5-7 sene etkisini sürdürürken gözaltı ışık dolgusunda kalıcılık 1-1,5 yıl sürer.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar