Jinekomasti Ameliyatı İyileşme Süreci?

1.25K görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Doktor hanım merhaba ben jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Ama iş hayatıma da hızlıca dönmem gerekiyor. Ameliyat kararımda iyileşme süreci beni çok etkileyecek. Jinekomasti ameliyatı iyileşme süreci nasıldır? Bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Saygılar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatında sadece liposuction yapıldıysa iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Liposuction sonrasında pansuman yapılır ve kişi evine gönderilir. Dren gerekmez. Eğer ameliyat ile göğüsten yağ alındıysa, meme germe ve meme dokusu çıkartma işlemleri yapıldıysa o zaman iyileşme süreci daha yavaş ilerler. Ameliyattan sonra dren takılır ve 1-2 gün sonra dren çıkartılır. Ameliyattan sonra göğüs korsesi takılması önerilir. Göğüs korsesi kişinin ameliyat sonrası göğüslerin daha hızlı sıkılaşmasını sağlar, ödem tutmasını önler. Böylece daha sağlıklı bir iyileşme süreci sağlanır.Sevgiler

0

Doktor Hanım merhaba,26 yaşındayım. Jinekomasti sorunum var. Ameliyat olmak istiyorum. Jinekomasti ameliyatı iyileşme süreci nasıl ilerliyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle sorunun jinekomasti olduğundan emin olmak lazım. Yani yağlanmanın meme dokusunda olduğunu kesinleştirmek lazım. Bunun için öncelikle sizi ben de bir muayene etmek isterim. Eğer sorun jinekomastiyse ve ameliyat kararı verirsek, bu ameliyatları hastane ortamında ve genel anestezi altında yapıyoruz. Operasyon esnasında taktığımız drenleri 2 günün sonunda çıkarıyoruz. Operasyon sonrası size özel medikal bir korse giydiriyoruz ve doktor kontrolünde bir süre bu korseyi sürekli kullanmanızı istiyoruz. Ameliyat sonrası ortalama 2-3 ay kadar yüksek efor gerektiren uygulamaları önermiyoruz. Rutin işlerinizi ise yine ortalama 10 gün içerisinde dönebilirsiniz. Tabii iyileşme süresinin her ameliyatta kişiden kişiye değiştiğini de unutmamak lazım. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, önümüzdeki yaz jinekomasti ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak işten çok uzun süre izin alabilmem zor görünüyor. Acaba jinekomasti ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle ameliyattan sonra bir gün hastanede kalmanız gerekir. Taburcu sonrası dinlenme sürecine evinizde devam edebilirsiniz. Yaklaşık 1 hafta sonra işinize dönebilirsiniz. Jinekomasti ameliyatı komplike bir ameliyat olmaması nedeniyle iyileşme süreci rahat geçen bir tedavidir. Bir müddet ameliyat bölgesinde morluk, ödem ve şişlik gibi olağan komplikasyonlar meydana gelebilir. Bir hafta sonra ise ağrı ve yan etkiler ciddi düzeyde azalacaktır. Jinekomasti ameliyatı sonrası yaklaşık 6 haftalık bir süreçte özel korse takmanız gerekir.

0

Merhabalar Leyla Hanım, 32 yaşında bir erkeğim. Yıllardır kiloma göre memelerimin çok büyük olmasından şikayetçiyim. Yalnızca büyük değiller aynı zamanda sarkıklar da. Bazı kadın arkadaşlarımdan daha iri memelerim var ve bu durum benim dış görünüşümü kötü etkiliyor. Aynaya bakınca kendimi hiç estetik bulmuyorum. Bu nedenle ameliyat olmak istiyorum ancak ameliyat sonrasındaki süreçte beni neler bekliyor merak ediyorum. Acaba jinekomasti ameliyatında iyileşme süreci nasıl geçiyor? Biraz bilgi alabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, jinekomasti rahatsızlığını yok etmek için birçok farklı tedavi yöntemi mevcut. Bu tedavi yöntemlerinden hangisinin size uygun olduğuna karar vermek için öncelikle muayene olmanız şart. Memelerinizde büyüme ve sarkmanın neden kaynaklandığı ve derecesinin ne olduğunu bilmeden tedavi yöntemine karar vermek doğru değildir. Şayet jinekomasti ameliyatı olduğunuz takdirde sizi bekleyen iyileşme sürecini ise şöyle toparlayabiliriz: Jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşir. Bu nedenle işlemden sonraki ilk gece hastanede kalmanız gerekir. İyileşme dönemi oldukça hızlı ve kolay geçer. Sancılı bir toparlanma dönemi sizi beklemez. Genellikle hastalarımız 2 ila 7 gün arasında iyileşip günlük yaşamlarına geri dönerler. Ameliyat sonrasında tedavi bölgesinde morarma ve ödem gibi komplikasyonlar belirebilir. Bunlar oldukça olağan ve geçicidirler. Bir süre ameliyat bölgesine korse takmanız daha çabuk iyileşme ve toparlanma açısından önemlidir.

0

Leyla Hanım merhaba, ben sizden Jinekomasti ameliyatı iyileşme süreci ile ilgili bilgi almak istiyorum. Ameliyat olacağım sanırım ancak zamanda kararsızım. Kolaylıklar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her cerrahi müdahalede olduğu gibi jinekomasti ameliyatları sonrasında da iyileşme süresi kişiden kişiye farklıdır. Şöyle ki öncelikle doğru teşhisi koymak lazım. Bazen memede yağlanma oluyor ancak meme dokusunda büyüme olmayabiliyor. O zaman Liposuction yapıyoruz ve bu yöntemde iyileşme süreci son derece hızlı. Jinekomastiye denilen meme bezi büyümesi var ise operasyonu genel anestezi altında uyguluyoruz. Ameliyatta takılan drenlerin 2 gün kalması gerekli. Sonrasında ise size bir korse giydirilir, bu korseyi düzenli kullanmak çok önemlidir. Bir süre dinlendikten sonra aşırı güç ve efor gerektiren aktivitelerden kaçınmak kaydıyla normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Vaktiniz müsait olduğunda merkezimizden randevu alarak muayene için gelirseniz öncelikle bir teşhis koyalım ve sonrasında tedavinizi en etkili yöntem doğrultusunda planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, 38 yaşındayım. 90 kiloyum. Çok zayıf bir adam olmasam da meme bölgemdeki yağlanmalar vücuduma göre çok fazla. Ameliyatla bu sorunu çözmek istiyorum. Ancak tahmin edersiniz ki özel sektör, izin sıkıntısı… Jinekomasti ameliyatı iyileşme süreci hakkında bilgi aktarabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatlarında iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterir. Öncelikle jinekomasti sorununuzun bir muayene ile detaylı analizinin yapılması gerek. Eğer yağlanma sorunu sadece cilt altındaysa Liposuction operasyonu ile bu sorun çözülebilir. Liposuction ameliyatlarında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ancak büyüme meme dokusunda da mevcutsa o zaman meme dokusu çıkartılacak ve memeye germe işlemi de uygulanacaktır. Bu operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyatta takılan drenler 2 gün sonra hastadan çıkarılır ve iyileşmenin hem daha hızlı hem de daha sağlıklı olması için hastaya bir korse giydirilir. Ameliyat sonrası bir süre dinlenmeniz sağlıklı olacaktır. İyileşme için önce yöntemi belirlemek adına muayene olmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar