Jinekomasti Ameliyatı İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Doktor hanım merhaba ben jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Ama iş hayatıma da hızlıca dönmem gerekiyor. Ameliyat kararımda iyileşme süreci beni çok etkileyecek. Jinekomasti ameliyatı iyileşme süreci nasıldır? Bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Saygılar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, jinekomasti ameliyatında sadece liposuction yapıldıysa iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Liposuction sonrasında pansuman yapılır ve kişi evine gönderilir. Dren gerekmez. Eğer ameliyat ile göğüsten yağ alındıysa, meme germe ve meme dokusu çıkartma işlemleri yapıldıysa o zaman iyileşme süreci daha yavaş ilerler. Ameliyattan sonra dren takılır ve 1-2 gün sonra dren çıkartılır. Ameliyattan sonra göğüs korsesi takılması önerilir. Göğüs korsesi kişinin ameliyat sonrası göğüslerin daha hızlı sıkılaşmasını sağlar, ödem tutmasını önler. Böylece daha sağlıklı bir iyileşme süreci sağlanır.Sevgiler

blank

Hocam iyi günler. Eşim için yazıyorum size. Kendisi erkek olduğu için göğsünün kadın memesi gibi göründüğünden şikayetçi. Psikolojisi de bozuldu. Giydiği kıyafetleri sürekli bol seçmek zorunda kalıyor. Bize ne önerirsiniz, buna yapılabilecek birşey var mıdır? Jinekomasti ameliyatının iyileşme süreci nasıldır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba. Öncelikle eşinize verdiğiniz destekten dolayı sizi takdir ediyorum. Eşinizin bu durumu için en uygun teknik, jinekomasti cerrahi uygulamasıdır. Ancak hastanın durumunun hangi derecede olduğunu detaylı muayenede söyleyebilirim. Operasyon, durumun hangi derecede olduğuna bağlı olarak birkaç teknik ile yapılabilir. Bir cm’lik kesilerden girilerek alınan yağ dokusu, liposakşın ve aşırı derecedeki sarkmalar için yağ alımı ile birlikte deri alımı yapılıp sarkık görüntünün önlenmesi olarak birkaç teknikle operasyon gerçekleştirilebilir. Operasyon sonrası iyileşme süresi ise; jinekomasti operasyonları genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmelidir. İşlemden 3 saat sonra hasta yemek yiyebilir ve ayağa kalkabilir. Bu yüzden hastanede kalması gerekmez. Ameliyat edilecek bölgeye göre operasyon 1-2 saat sürmektedir. İşlem ağrılı bir işlem değildir. Ameliyattan hemen sonra göğüs korsesi giyilmeye başlanması önerilir. Bu korsenin kullanımı oldukça kolaydır. Korse üç hafta sürekli giyilmelidir. Üçüncü haftadan sonra sadece gündüz, özellikle ağır aktiviteler yapılırken korsenin giyilmesi faydalı olur. Bu süre de yaklaşık 6 haftadır. Jinekomasti sonrası işlem gören bölgede morluk, ödem ve şişme olabilir. Bunlar 3.haftadan sonra azalarak iyileşir. Memeler şeklini yaklaşık 3 ay sonra alacaktır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 39 yaşındayım, göğüslerim erkek göğsü gibi düz değil, bu yüzden erkeklere uygulanan jinekomasti ameliyatından yaptırmak istiyorum.  Avukat olduğum için ameliyattan sonra işe geri dönmem gerekiyor. Jinekomasti ameliyatı iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

İyi günler, jinekomasti operasyonu öncesinde meme muayenesiyle beraber memelerde ne kadar yağ olduğu, işlemin hangi şekilde gerçekleştirileceği hastayla paylaşılır ve anlatılır. Eğer kişinin memelerindeki yağ dokusu az ve liposuction operasyonuyla alınabilecek şekildeyse o zaman liposuctiondan sonra pansuman yapılarak hasta istirahat etmesi için evine gönderilir. Memelerdeki yağ ve deri oranının fazla olması durumunda hastaya genel anestezi uygulanarak operasyona başlanılır. Operasyon sürecinde memelerdeki yağlar alınır, meme derisi gerilir ve fazla olan meme dokusu çıkartılarak memeye dren takılır. Dren operasyondan sonra oluşabilecek sıvıların doku arasına karışmasını engelleyerek dışarı çıkmasına yardımcı olur. Ameliyattan 2 gün sonra drenler çıkartılır. Ameliyattan sonra hastanın istirahat dönemi bulunmaktadır. Hastaya göğüs korsesi takılması tavsiye edilir, böylelikle ödem oluşması engellenir ve göğüsün sıkılaşması hedeflenir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar