Jinekomasti Ameliyatı Kimlere Yapılır?

blank
1 Cevap

Jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum Bunun için uygun bir aday mıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Alternatif tıbbi yöntemlerle durumu düzeltilemeyen erkek hastalar, iyileşmeyi engel tıbbi durumlara ya da hayati tehlike arz eden hastalığa sahip olmayan kişiler, fiziksel olarak sağlıklı ve normal kilolarda olan erkekler ve göğüslerinin çok geniş olduğu hissinden rahatsız olan erkekler jinekomasti ameliyatı için uygundur. Ergenlik çağındaki gençlere müdahale uygulanabilir fakat büyüme devam ettiği takdirde ileride ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulabilir.

blank

Merhaba hocam, bir arkadaşım jinekomasti ameliyatı yaptırdı, göğüslerine yaptırdığını söyledi, jinekomasti ameliyatı kimlere yapılır? Ben de yaptırabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, jinekomasti erkeklerde meme dokusunun kadınsı bir görünüme gelerek yağ dokusundaki fazlalaşma olarak tanımlanır. Erkeklerde meme dokusunun normal gelişimden farklı olarak büyümesine sebep olan faktörlerin başında ergenlikle beraber hormonal değişiklikler, beslenme bozuklukları, antidepresan gibi bazı ilaçların kullanımı, alkol kullanımı gelmektedir. Jinekomasti ameliyatı sağlıklı, normal kiloda ancak memelerinin görünümünden rahatsız olan kişilere, özgüven kaybı yaşayanlara, doku anomalilerinde hastaya hayati olarak tehlike arz eden durumlarda uygulanır. Genetik olarak ya da doku problemlerinden dolayı ortaya çıkan jinekomasti ergenlikten sonra ve spor yaparak giderilememektedir. Jinekomasti operasyonunda en etkili sonuçlar meme bölgesindeki yağ ve dokunun alınmasıyla ulaşılabilinir. Ameliyattan sonraki yıllarda memelerde büyüme devam ederse, ek bir ameliyat daha uygulanabilir. Eğer sizin de jinekomasti probleminiz varsa uygulanabilir. Bunun için öncelikle kliniğimize gelerek ön görüşme ve muayene olmanız gerekmektedir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar