Jinekomasti Ameliyatı Kimlere Yapılır?

941 görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum Bunun için uygun bir aday mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Alternatif tıbbi yöntemlerle durumu düzeltilemeyen erkek hastalar, iyileşmeyi engel tıbbi durumlara ya da hayati tehlike arz eden hastalığa sahip olmayan kişiler, fiziksel olarak sağlıklı ve normal kilolarda olan erkekler ve göğüslerinin çok geniş olduğu hissinden rahatsız olan erkekler jinekomasti ameliyatı için uygundur. Ergenlik çağındaki gençlere müdahale uygulanabilir fakat büyüme devam ettiği takdirde ileride ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulabilir.

0

Doktor Hanım merhaba, benim göğüslerimde yağlanma sorunu var. Jinekomasti ameliyatı kimlere yapılır? Ben 20 yaşındayım. Ben de ameliyat olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizinle ilgili net bir bilgi verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. jinekomasti meme dokusunda yağlanmanın oluşması sonucunda gelişen bir sorun ancak bazen yağlanma sadece deri altında olabiliyor ve jinekomasti ile karıştırılabiliyor. Eğer sadece deri altında yağlanma varsa ve meme dokusuna sıçramadıysa, bu tip durumlarda Liposuction ile sorunu çözebiliriz, ameliyata gerek kalmaz. Ancak jinekomastide tek çözüm yolu ameliyattır. Jinekomasti ameliyatını 18 yaşını doldurmuş, meme bezi büyümesi olan ve genel sağlık durumu uygun olan tüm erkek hastalar olabilir. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, jinekomasti ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak operasyon için uygunluk durumum nedir bir fikrim yok. Jinekomasti ameliyatı kimlere yapılır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı memede normalden fazla düzeyde büyüme görülen erkekler için uygulanır. Memedeki büyüme genetik faktörle veya sağlıksız beslenme ve kilo artışı ile açıklanabilir. Jinekomasti ameliyatı için önemli nokta memedeki büyümenin neyden kaynaklandığıdır. Fazla yağlanmaya bağlı olarak bir büyüme meydana gelmişse jinekomasti ameliyatına ihtiyaç duyulmadan yalnızca liposuction ile de sorun halledilebilir. Tedavi yöntemine karar verilebilmesi için ilk olarak bir doktor muayenesinden geçmeli, jinekomasti seviyesinin belirlenmesi gerekir.

0

Merhaba hocam, jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Henüz 20 yaşındayım fakat göğüslerim gereğinden çok büyük. Bu problemi artık çözmek istiyorum ancak jinekomasti ameliyatı için uygun muyum değil miyim bilmiyorum. Acaba jinekomasti ameliyatı kimlere yapılır? Rica etsem benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti erkeklerde birçok sebebe bağlı olarak meydana gelebilen bir rahatsızlıktır. Bu durumu ortadan kaldırmak için birçok tedavi yöntemi mevcuttur ama en etkilisi jinekomasti ameliyatıdır. Jinekomasti ameliyatı 18 yaşını geçmiş, ameliyat olmasında herhangi bir sakınca görülmeyen herkese uygulanabilir. Siz 20 yaşınızda olduğunuzu belirtmişsiniz. Yaşınız jinekomasti ameliyatı için uygun. Ancak öncesinde mutlaka bir doktor muayenesinden geçmeli, ameliyat için genel sağlık durumunuzun uygun olup olmadığını test etmeniz gerekmektedir.

0

Merhaba Leyla Hocam, ben jinekomasti ameliyatı kimlere yapılır onu öğrenmek istiyorum. Bende de jinekomasti olabilir. Nasıl anlayacağım? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genel sağlık durumu ile ilgili ameliyat olmasına engel teşkil edecek durumu olmayan, 18 yaşını doldurmuş ve göğüs bölgesinde yağlanma veya meme bezi büyümesi problemi olan erkek hastalar jinekomasti ameliyatı olabilirler. Ancak burada önemli olan konu teşhisin doğru konulması. Eğer böyle bir düşünceniz varsa, uygun olduğunuz bir zamanda sizi merkezimize davet etmek isterim. Öncesinde bir muayene ve analizleri yapalım. Bakalım yağlanma sadece cilt altında mı yoksa meme dokusunda büyüme de var mı. Eğer sadece cilt altında yağlanma varsa o zaman problemi Liposuction ile çözeriz ameliyata gerek kalmaz. Ancak dokuda da yağlanma görürsek o zaman jinekomasti ameliyatı yapmamız gerekir. Yağlanma oranına ve deri kalitesine de bakalım. Bazı durumlarda deride sarkma olmaması için fazla deriyi ameliyat esnasında kesip çıkarıyoruz ve germe uyguluyoruz. Dediğim gibi önce mevcut durumunuza bir bakalım, sonrasında uygun bir yol çizmek daha doğru olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 25 yaşındayım. 75 kiloyum. Göğüslerimde biraz yağlanma var, sporla ya da diyetle gitmiyor. Jinekomasti ameliyatı mı olmam gerekli? Jinekomasti ameliyatı kimlere yapılır? Bilgi verirseniz sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genel sağlık durumu elverişli olan, 18 yaşını tamamlamış ve göğüs bölgesinde gereğinden fazla büyüme görüntüsü olan kişilere jinekomasti ameliyatı yapılabilir. Ancak doğru yöntem belirlemek bu operasyon için önemlidir. Şöyle ki bazı hastalarımda yağlanma problemi sadece cilt altında oluyor, meme dokusuna sıçramamış oluyor. Bu tip durumlarda ben Liposuction işlemi ile sorunu çözmeyi tercih ediyorum. Ama eğer meme dokusunda da büyüme varsa o zaman jinekomasti ameliyatı yapıp, meme dokusunu alıyorum ve sarkan deriyi de meme germe işlemi ile toparlıyorum. Sizin hangi operasyona ihtiyaç duyduğunuzu ise sadece sizi muayene ederek anlayabilirim. Ne yazık ki muayene öncesi kişiye özel bilgi veremiyorum. Sadece yaş ve kiloya bağlı yorum yapılmasını doğru bulmuyorum. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar