Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben yaklaşık 1 ay sonra kaş kaldırma operasyonu olacağım. İyileşme süreci çok zorlu geçer mi bu süreçte neler yapmam gerekiyor. Bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, kaş kaldırma ve alın germe operasyonları sonrasında bu bölgeye bir kaç gün süre ile bant ve pansuman uygulanmaktadır. İyileşme sürecinde alnınıza buz kompres yaparak süreci hızlandırabilirsiniz. Operasyon sonrasında alın bölgesinde hafif şişlik olabilir.Bu durum normal ve geçicidir. Morluk çok karşılaştığımız bir durum değildir. Operasyon sonrasında 3. gün saçınızı yıkayabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta içinde dikişleriniz alınacaktır.İlk haftanın sonunda şişlikler de indiği için hastalar kendilerini iyileşmiş hissederler. Alınızı ve kaşlarınızı hareket ettirmekte bir süre zorlanmanız normaldir. Bazı hastalar hissizlikte yaşayabilir. Bunların hepsi iyileşme sürecinde beklenen durumdur. Sevgiler.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. Anatomik olarak düşük kaş ve gözlere sahibim. Bu bana bezgin ve yorgun bir ifade veriyor ve ben bu ifadeden kurtulmak için kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorum. Ne zaman işime dönebilirim? Kaş kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Kaş kaldırma ameliyatı iyileşme süreci nispeten daha kısa bir cerrahi operasyondur. Her cerrahi operasyonda olacağı gibi bu operasyonda da bir miktar şişlik ve ödem görülmesi oldukça normaldir. İlk birkaç gün o bölgeyi bantlarız ve pansuman uygularız. Şişlik ve ödemlerin daha hızlı geçmesini sağlamak için buzla soğuk kompres yapılmasını öneririm. Ameliyatın 3. ya da 4. gününden itibaren saçlarınızı yıkamanızda bir problem yoktur. Bir hafta sonra dikişlerinizi alırız. Eğer sigara içiyorsanız ameliyat öncesi ve sonrasında içmemeniz önerilir. Sigara kullanmak geç iyileşmeye sebep olan bir durumdur.

blank

Öncelikle başarılı işlerinizi takip ediyorum ve tebriklerimi iletiyorum sayın doktor hanım, Ben bir kaş kaldırma operasyonuna hazır olduğumu düşünüyorum fakat sonrası süreci işlerim dolayısıyla planlamam gerekiyor. Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl ilerler?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, çok teşekkürler. Kaş kaldırma ameliyatının hemen ardından önerilerimiz elbette oluyor.Morarma ve şişlik genellikle üst göz kapaklarına inebilir.Şişlik miktarı hastadan hastaya değişecektir.Ameliyattan sonraki ikinci gün genellikle daha kötüdür, bu nedenle panik yapmayın çünkü şişliklerin çoğu ilk hafta içinde hızla kaybolur.Ağrı ve baş ağrıları 1-2 hafta normaldir. Ağrı alışılmadık bir durumdur ve 1 ila 2 haftadan fazla sürmemelidir ve devam ederse ağrı kesiciler reçete ediyorum.Anesteziden sonra veya ağrı kesici ilaç kullanırken alkol ALMAYIN, araç veya makine KULLANMAYIN. Ameliyattan sonra en az 2 hafta Aspirin, E Vitamini veya Aspirin içeren herhangi bir ilaç ALMAYIN. İlk 48 saat boyunca yatak istirahati önerilir ve buz kompresi uygulamak için en uygun pozisyondur. Bir hafta sonra, yürüme, bacak egzersizleri ve hafif bacak ağırlıkları veya egzersiz bisikleti sürmeye yalnızca devam edilebilir. 6 hafta sonra aerobik aktiviteye, yüzmeye, koşuya, devam edebilirsiniz.

blank

Leyla Hocam merhabalar, yakın zamanda söz kesmem olucak, kaşlarımın biraz daha güzel görünmesi için kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorum. Kaş kaldırma Ameliyatı sonrası iyileşme süresi çok oluyor mu? Bu süreçte neler yapmam gerekir, bilgi verirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 27, 2020

Merhaba, kaş kaldırma operasyonları içerisinde son yıllarda oldukça popüler olan ve sıklıkla tercih ettiğimiz yöntem olan Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatında endoskop adı verilen küçük kameralar kullanılır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatında saçların iç kısmındaki birkaç noktadan çok küçük kesiler açılarak endoskop denilen kameranın deri içine girerek kaş kaldırma operasyonunun yapılmasıdır. Genel anestezi altında ya da sedasyon adı verilen derinliği ayarlanabilir uyku halinde gerçekleştirilen bu işlem hastane ortamında uygulanır. Bu operasyonda endoskop sayesinde skar yani yara izi oluşumu engellenir ve iyileşme süreci çok daha kısa olmaktadır. Operasyonda acının minimum seviyelerde olmasından dolayı ağrı kesilerle iyileşme döneminin rahat geçmesi sağlanır. İyileşme döneminde kişiyi rahatsız edecek boyutta bir ağrı olmaz.Endoskop cihazı kullanımı sayesinde ödem sorunu diğer kaş kaldırma tekniklerine göre çok daha az oluşmaktadır. Yapılan kesilerdeki dikişler 7 ile 10 gün arasında alınır ve pansuman yapılır. 10 ile 15 gün sonra günlük rutine dönülebilir. Operasyonda yapılan kesi izleri saç derisinde kamufle olur ve dışarıdan belli olmaz. İşlemin sonuçları uzun sürelidir, botoks ya da dolgu işlemlerinin kısa süreli ve tekrarlanabilir etkileri yaşanmaz. Kalıcı özelliği sayesinde hasta memnuniyeti üst düzey olmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar