Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

1.25K görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben yaklaşık 1 ay sonra kaş kaldırma operasyonu olacağım. İyileşme süreci çok zorlu geçer mi bu süreçte neler yapmam gerekiyor. Bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ve alın germe operasyonları sonrasında bu bölgeye bir kaç gün süre ile bant ve pansuman uygulanmaktadır. İyileşme sürecinde alnınıza buz kompres yaparak süreci hızlandırabilirsiniz. Operasyon sonrasında alın bölgesinde hafif şişlik olabilir.Bu durum normal ve geçicidir. Morluk çok karşılaştığımız bir durum değildir. Operasyon sonrasında 3. gün saçınızı yıkayabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta içinde dikişleriniz alınacaktır.İlk haftanın sonunda şişlikler de indiği için hastalar kendilerini iyileşmiş hissederler. Alınızı ve kaşlarınızı hareket ettirmekte bir süre zorlanmanız normaldir. Bazı hastalar hissizlikte yaşayabilir. Bunların hepsi iyileşme sürecinde beklenen durumdur. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorum. Ancak malumunuz özel sektör iznim kısıtlı. Kaş kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iyileşme süresi ile ilgili endişesi olan hastalarıma çoğunlukla endoskopik kaş kaldırma operasyonunu öneriyorum. Bu yöntemle kaş kaldırma yaptığımızda bölgede ödem oluşumu çok daha az oluyor. Süre ile ilgili olarak ortalama 7 günde işinize dönebilirsiniz ve 1 ayda iyileşmeniz tamamlanır. Tabi iyileşme sürecinde doktorunuzun önerilerini de bire bir uygulamanız önemli. Muayene için gelebilirseniz ihtiyacınızı bir analiz edelim. Genel sağlık durumunuz da uygunsa ameliyat olabilirsiniz. Rapor, izinleriniz ve iş sürecinizle ilgili de sorun yaşamayacağınızı tahmin ediyorum. Sevgiler…

0

Merhabalar hocam, kaşlarım çok düşük ve bu durum görüntümü olumsuz etkiliyor. Bu sebeple kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorum. Ancak daha önce hiç ameliyat olmadığımdan birtakım endişelerim var. Rica etsem kaş kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme sürecinin nasıl geçtiği ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesinde bir müddet bant ve pansuman desteği uygularız. Bu süreçte bölgeyi çok iyi korumalısınız. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi kaş kaldırma ameliyatı sonrasında da tedavi bölgesinde şişlik meydana gelebilir. Ancak korkulacak bir şey yoktur. Bu durum geçici ve normaldir. Morarma genellikle karşılaştığımız bir durum değildir. İyileşme sürecini hızlandırmak adına tedavi bölgesine sık sık buz kompres uygulayabilirsiniz. 3.günden itibaren ise saçlarınızı yıkamaya başlayabilirsiniz. Bazı hastalar işlem bölgesinde bir süre hissizlik yaşayabiliyor. Ancak bu durum beklediğimiz bir durum olmakla beraber geçicidir. Doktorunuzun önerilerine uyduğunuz takdirde iyileşme süreciniz daha konforlu geçecektir. Sevgiler.

0

Doktor hanım selamlar, kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorum ancak iyileşme süreci uzun mu değil mi merak ediyorum. İyileşme süreci çok zorlu geçer mi bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kaş kaldırma operasyonları cerrahi operasyonlar olduğundan iyileşme süreçleri ameliyatsız işlemlere göre çok daha uzun sürer. Bazı durumlarda bir gün hastanede yatış gerekebilir ve normal hayata dönmek bir haftayı bulabilir. Ancak endoskopik kaş kaldırma ameliyatı yaptırırsanız iyileşme süreciniz diğer operasyonlara göre daha kısa olacaktır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatında açılan kesiler minik olduğundan toparlama süreci de daha kısadır. Ayrıca iz kalma riski de daha düşüktür. Normal hayata dönüş 2 haftayı bulabilir. İşlem sonrası tedavi bölgesinde ödem görülebilir. Morarma ise çok sık rastlamadığımız bir durumdur. Ödemi hafifletmek için ise buz kompres uygulayabilirsiniz. Ameliyat sonrası doktor tavsiyelerine uyarsanız iyileşme süreci daha kolay geçecektir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben kaş kaldırma yaptırmak istiyorum. Ancak 2 küçük çocuğum var ve uzun süre ilgilenecek kimse yok. Kaş kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, zamanla ilgili sorun yaşayan hastalarıma ben endoskopik kaş kaldırma operasyonunu tavsiye ediyorum. Bu operasyonda saçlı deri altından milimetrik kesiler açıyoruz. Küçük kameralarla bu kesilerden girerek işlemi gerçekleştiriyoruz. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatlarında ödem oluşması riski de daha az. 7 -10 gün kadar sonra dikişler de alınıyor ve en fazla 15 günün sonunda hastalarımız sanki ameliyat olmamış gibi günlük yaşamlarına dönüş yapıyorlar. Muayene sonrası net konuşabilmekle birlikte endoskopik kaş kaldırma operasyonunu sizin için önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam iyi günler, ben de kaşlarımın düşük olmasından şikayetçiyim. Birçok hastanız gibi ben de özel sektör çalışanıyım ve uzun süreli izin almam zor. Kaş kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme süreci ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Kaç gün izin almalıyım iş yerimden? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vakti sınırlı olan hastalarımız için endoskopik kaş kaldırma ameliyatlarını daha çok öneriyoruz. Bu ameliyatlarda saçlı deri içerisinden birkaç ufak kesi açarak işlemi gerçekleştiriyoruz. Endoskopik küçük kameralar aracılığı ile bu kesilerden giriyor ve gerekli işlemleri yapıyoruz. Bu yöntemde ödem oluşma riski oldukça az. Ağrı da çok fazla oluşmaz. Ağrı kesici ve buz kompreslerle önüne geçilebilir ya da şiddeti azaltılabilir. 7 ila 10 gün sonunda kesilerden sonra attığımız dikişleri alırız ve pansuman yaparız. 10- 15 gün geçince sanki hiç operasyon geçirmemiş gibi rahatlıkla rutin hayatınıza dönebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı