Botox®
Boyun Botoxu

Uzun boyunlu ve keskin çene hattına sahip olan Mısır Kraliçesi Nefertiti boyun estetiği denince akla ilk gelen isimdir. Mısır döneminden beri kadınların güzellik anlayışlarının başında uzun ve pürüzsüz boyun görünümü geliyor. Günümüzde de boyun estetiği denince, bu güzellik akımı devam etmekte. Nefertiti (boyun) botoks, boyun bölgesinde  gençleştirici ve canlandırıcı boyun botox uygulamasına verilen isimdir. Bu uygulamada kişilerin boyun ve çene çizgisi hedef alınarak daha genç ve sıkı bir boyuna sahip olmaları amaçlanır. Yüzün gölgesinde kalan boyun bölgesi oldukça hassas ve incedir. Kadınların çoğu, yüzlerine gösterdiği önemi boyun bölgesine göstermez. Bu nedenle ilk olarak kırışan ve sarkan bölgelerden biri boyundur.

Nefertiti Botoxu Nedir?

Boyun bölgesinin cilt dokusu hassas ve ince olduğu için buradaki kırışıkları tedavi etmek zordur. Zamanla yaş alma ile beraber platisma denilen boyun bantları da görünür hale gelir ve bunlar deri üstünden görünen dikey çekilmeler oluşturu. Bu çekilmeler başın hareketleri esnasında daha görünür hale gelir ve yaşlı bir görünüm oluşturur. Özellikle kırışıkların yoğunlaştığı durumlarda kozmetik kremlerle bu görünümü yok etmeniz neredeyse imkansızdır. Nefertiti botoksu, cerrahi müdahaleye gerek bırakmadan kişinin boyun bölgesindeki sarkmaları toparlar, platizma bantlarının görünümünü yok eder ve daha genç bir boyun görünümü yaratır. Nefertiti botoksu, aynı zamanda çenen hattının yeniden yapılanmasına da yardımcı olur.

Nefertiti Botoksunun Etkisi Ne Zaman Başlar?

Boyun BotoxuNefertiti botoxu aslında iki alana uygulanan botoks işlemine denir. İlk botoks enjeksiyonu alt çene hattı boyunca, diğeri ise boyun bölgesindeki platizma denilen kas bantlarına uygulanır. Böylece boyun ve çene çizgisindeki sarkık duran kaslar gerilir, daha yukarı çekilir. Bu da kişiye daha sıkı, gergin ve pürüzsüz bir boyun görünümü sağlar. Nefertiti botoks işleminden sonra kişiler daha canlı ve estetik görünecektir.

Nefertiti Botoksu ile Boyun ve Çene Estetiği  

Çene çizgisi kaybolmuş, yoğun kırışıkların arasında görünmez olmuş kişiler nefertiti botoksu ile daha belirgin çene yapısına kavuşabilir. Yüz germe operasyonundan sonra boyun bölgesinin daha genç, yüzün daha sıkı göründüğü bir boyun için nefertiti botoksu önerilir. Böylece sizin yüzünüze bakanlar bütünüyle sağlıklı ve genç birini görecektir.

Nefertiti Botoksu ile Ameliyatsız Boyun Estetiği 

Nefertiti botoksu, cerrahi bir işlem olmadığı için acısız olarak gerçekleşir. Botoks sırasında çok ince uçlu iğneler kullanılması, enjeksiyon sırasındaki acı hissini minimuma düşürür. Kişinin acı eşiği düşükse, botox yapılacak olan bölgeye topikal anestezi uygulanabilir.

Nefertiti botoksunun ilk etkisini tedaviden sonraki 2-3 hafta sonra görebilirsiniz. 2-3 haftadan sonra çene hattınızın daha belirgin ve şekilli olduğunu ve boyun batlarının kaybolduğunu göreceksiniz. Botoksun etkisi kişiye bağlı olarak 3-6 ay arasında sürer. İşlemin etkisini uzatmak için enjeksiyon işlemini tekrarlatmanız önerilir. Böylece kalıcılığını daha uzun süre arttırmış olursunuz.

Nefertiti (Boyun) Botoks Fiyatları

Boyun botoks fiyatları kullanılan botoks miktarına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak boyun botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Boyun Botoksu Ne İşe Yarar?

Boyun botoksu olarak da bilinen Nefertiti Botoksu boyundaki kırışıklık, sarkmaların giderilerek daha ince ve sıkı bir boyun görüntüsü sağlama amacıyla yapılır. Yaş almayla ya da genetik nedenlerle boyun bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmalar kişiyi olduğundan yaşlı gösterir. Nefertiti Botoksu bu nedenle geliştirilmiş bir uygulamadır. Çene altından başlayarak, gıdı ve tüm boyun bölgesini kapsayacak şekilde gerekli noktalara botoks maddesinin uygulanmasıyla işlem yapılır. Bu sayede boyun bölgesinin gençleşmesi ve estetik gönümü sağlanır. 15 dakika süren ve enjektörle yapılan Nefertiti Botoksu kolay bir işlemdir. 2 hafta içerisinde istenilen boyun görüntüsü oluşur. 4-6 arası kalıcılığa sahip olan Nefertiti Botoksu istenirse yeniden yaptırılarak kalıcılık süresi uzatılabilir.

Boyun Botoksu Kaç Günde Etki Eder?

Öncelikle diğer botoks işlemleri gibi boyun botoksu da anında etki etmeyen bir işlemdir. Bunun bilincinde olarak yaptırmanızı öneririm. Yaklaşık 15 dakika süren uygulama sonrası ilk etkileri 3 ila 4 gün arasında yavaş yavaş boynunuzda hissetmeye başlarsınız. Ancak tam olarak etkisini hissedeceğiniz günün gelmesi için en az 2 hafta geçmesi gerekmektedir. Boyun botoksunda botoks enjeksiyonu kırışıklık ve sarkmaların yoğunlaştığı bölgelere enjekte edilir. Böylece cildinizde lifting etkisi yaparak çok daha estetik ve gergin bir boyun görünümüne sahip olmuş olursunuz. Boyun botoksu geçici bir uygulamadır. 4 ila 6 ay arasında işlem kalıcılığını korusa da genellikle 4.aydan itibaren botoksun etkileri yavaştan azalmaya başlar. 6.ayda ise tamamen kaybolmaktadır. Elbette süreler kişi başında değişse de ortalama olarak bu şekildedir. Boyun botoksu ne kadar sık tekrar edilirse etkisi o kadar artar.

Boyuna Botoks Yapılır Mı?

Botoks genellikle yüze uygulanan bir işlem olarak bilinse de boyun bölgesine de sıklıkla uygulanmaktadır. Nefertiti botoksu adı verilen bu uygulama ile çene altından başlayarak gıdı ve boyun bölgesindeki kırışıklıkların giderilerek sıkı, pürüzsüz olması sağlanır. Uygulamadan önce anestezik kremle bölge uyuşturulur. Botoks maddesi enjektör yardımıyla 15 dakikalık bir sürede tüm boyun bölgesine uygulanır. Bu sayede boyundaki sarkma ve kırışıklıklar giderilir, kişi estetik bir boyun görünümüne kavuşur. Nefertiti botoksu 2 hafta içinde tam olarak etkisini gösterir. Boyun bölgesine uygulanan botoksun kalıcılığı 4-6 ay arası sürmektedir. Kişi eğer isterse düzenli aralıklarla Nefertiti botoksunu yaptırarak botoks etkisini kalıcı hale getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir