Botox®

Nefertiti (Boyun) Botoks

Boyun Botoxu

Uzun boyunlu ve keskin çene hattına sahip olan Mısır Kraliçesi Nefertiti boyun estetiği denince akla ilk gelen isimdir. Mısır döneminden beri kadınların güzellik anlayışlarının başında uzun ve pürüzsüz boyun görünümü geliyor. Günümüzde de boyun estetiği denince, bu güzellik akımı devam etmekte. Nefertiti (boyun) botoks, boyun bölgesinde  gençleştirici ve canlandırıcı boyun botox uygulamasına verilen isimdir. Bu uygulamada kişilerin boyun ve çene çizgisi hedef alınarak daha genç ve sıkı bir boyuna sahip olmaları amaçlanır. Yüzün gölgesinde kalan boyun bölgesi oldukça hassas ve incedir. Kadınların çoğu, yüzlerine gösterdiği önemi boyun bölgesine göstermez. Bu nedenle ilk olarak kırışan ve sarkan bölgelerden biri boyundur.

Nefertiti Botoxu Nedir?

Boyun bölgesinin cilt dokusu hassas ve ince olduğu için buradaki kırışıkları tedavi etmek zordur. Zamanla yaş alma ile beraber platisma denilen boyun bantları da görünür hale gelir ve bunlar deri üstünden görünen dikey çekilmeler oluşturu. Bu çekilmeler başın hareketleri esnasında daha görünür hale gelir ve yaşlı bir görünüm oluşturur. Özellikle kırışıkların yoğunlaştığı durumlarda kozmetik kremlerle bu görünümü yok etmeniz neredeyse imkansızdır. Nefertiti botoksu, cerrahi müdahaleye gerek bırakmadan kişinin boyun bölgesindeki sarkmaları toparlar, platizma bantlarının görünümünü yok eder ve daha genç bir boyun görünümü yaratır. Nefertiti botoksu, aynı zamanda çenen hattının yeniden yapılanmasına da yardımcı olur.

Nefertiti Botoksunun Etkisi Ne Zaman Başlar?

Boyun BotoxuNefertiti botoxu aslında iki alana uygulanan botoks işlemine denir. İlk botoks enjeksiyonu alt çene hattı boyunca, diğeri ise boyun bölgesindeki platizma denilen kas bantlarına uygulanır. Böylece boyun ve çene çizgisindeki sarkık duran kaslar gerilir, daha yukarı çekilir. Bu da kişiye daha sıkı, gergin ve pürüzsüz bir boyun görünümü sağlar. Nefertiti botoks işleminden sonra kişiler daha canlı ve estetik görünecektir.

Nefertiti Botoksu ile Boyun ve Çene Estetiği  

Çene çizgisi kaybolmuş, yoğun kırışıkların arasında görünmez olmuş kişiler nefertiti botoksu ile daha belirgin çene yapısına kavuşabilir. Yüz germe operasyonundan sonra boyun bölgesinin daha genç, yüzün daha sıkı göründüğü bir boyun için nefertiti botoksu önerilir. Böylece sizin yüzünüze bakanlar bütünüyle sağlıklı ve genç birini görecektir.

Nefertiti Botoksu ile Ameliyatsız Boyun Estetiği 

Nefertiti botoksu, cerrahi bir işlem olmadığı için acısız olarak gerçekleşir. Botoks sırasında çok ince uçlu iğneler kullanılması, enjeksiyon sırasındaki acı hissini minimuma düşürür. Kişinin acı eşiği düşükse, botox yapılacak olan bölgeye topikal anestezi uygulanabilir.

Nefertiti botoksunun ilk etkisini tedaviden sonraki 2-3 hafta sonra görebilirsiniz. 2-3 haftadan sonra çene hattınızın daha belirgin ve şekilli olduğunu ve boyun batlarının kaybolduğunu göreceksiniz. Botoksun etkisi kişiye bağlı olarak 3-6 ay arasında sürer. İşlemin etkisini uzatmak için enjeksiyon işlemini tekrarlatmanız önerilir. Böylece kalıcılığını daha uzun süre arttırmış olursunuz.

Nefertiti (Boyun) Botoks Fiyatları

Boyun botoks fiyatları kullanılan botoks miktarına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak boyun botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir