Merhaba, ben 43 yaşında üç çocuk annesi bir kadınım. Özellikle hamilelik dönemlerimde saçlarımda gözle görülür şekilde dökülmeler meydana geldi. Saçlarımda çok ciddi bir azalma var. Bölge bölge azalmalar kendimi kötü hissettiriyor. PRP uygulamasını yaptırsam tedavinin etkilerini ve sonuçlarını ne kadar zamanda görebilirim?

Yetişkin insanlarda günlük 150 ve daha az saç telinin dökülmesi normal sayılmaktadır. PRP işlemi saç dökülmelerinde etkili sonuçlar sağlamaktadır. PRP işleminde kanın plazma ve trombositlerinden santrifüj cihazıyla ayrılarak, hücre yenilenmesini sağlayacak olan trombositlerin tekrar saç diplerine enjekte edilmesi işlemidir.

Büyüme faktörleri bakımından yoğun olan plateler hücreleri cildin yenilenmesi, hücrelerin iyileştirilmesi bakımlarından yara iyileşmelerinde önemli bir yer tutmaktadır. Uygulama yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Hasta genel olarak uygulama sırasında acı duymamaktadır. Yapılan PRP işleminden hemen sonra hasta günlük hayatına geri dönebilmektedir. Bu işlemde herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. PRP saç tedavisi uygulaması iki haftada bir yapılmakta ve uygulama süresi en fazla 30 dakika olmaktadır. Tedavi genel olarak 4 ay sürmektedir. PRP uygulamasında hastanın kendi kanı kullanıldığı için hiçbir alerji riski yoktur. Saç tedavisinin etkisi kişinin genetik faktörlerine bağlı olarak değişmektedir anca 3 ayda geri dönüş verebilmektedir.

Doktor Hanım merhaba, Prp saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir? Benim saçlarımda dökülme var. Hemen yeni saçlar çıkar mı?

Merhaba, PRP uygulamasında sonuçların gözle görülür bir hal alması için tedavi sürecinin tamamlanmış olması gerekir. Seans aralıkları 15 gün olarak planlanır ve genel olarak tavsiye ettiğimiz seans sayısı ile 6 ila 8 arasında değişir. Burada öncelikli hedefimiz saç dökülmesinin önüne geçmek ve ikinci aşamada da saç köklerindeki hücrelerin onarılmasını sağlayarak saçların daha güçlü çıkmasını sağlamaktır. Uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz gerekli analizleri yaparak tedavinizi planlayabiliriz. Sevgiler…

İyi çalışmalar hocam, çok fazla saçım döküldüğü için Prp tedavisi yaptırmak istiyorum ancak anında sonuç almak benim için önemli. Rica etsem söyler misiniz, Prp saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir? Teşekkürler.

Merhaba, Prp dökülme karşıtı saç tedavisi ilk uygulamadan itibaren kendinizdeki olumlu değişimi fark edebileceğiniz bir işlemdir. Bu tedavi, kişiden kişiye değiştiği gibi 6 ila 8 seans arasında önerilebilir. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, benim ön şakaklarımda açılma var. Prp ile tedavi olmak istiyorum. Prp saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir? Hızlı sonuç alır mıyım? Yanıtlarsanız sevinirim.

Merhaba, PRP ile ilk seansın hemen ardından etkileyici sonuçlar görmeniz ne yazık ki mümkün değil. Etkili sonuç almak için tedaviyi tamamlamak gerekir ki PRP planlı bir tedavi sürecidir. Ortalama 6- 8 seans PRP uygulamasından istenilen sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Şöyle ki PRP de amaç ilk seans itibariyle saç dökülmelerinin durması. Gözle görülür azalmayı ilk seans sonrası fark edersiniz. Ancak hücrelerin kendini onarması vakit alacağından yeni saçların çıkması bu kadar hızlı gerçekleşmez. Sağlıklı günler dilerim.

Selamlar doktor hanım, saç dökülmelerimi ortadan kaldırmak için prp tedavisi yaptırmak istiyorum. Hızlı sonuç alabilir miyim? Prp saç tedavisi etkisini ne zaman göstermeye başlar? Teşekkürler şimdiden.

Merhabalar, Prp saç tedavisi ilk seanstan itibaren uygulamanın etkilerini hızlıca alabileceğiniz bir işlemdir. Saç köklerindeki hasar görmüş dokuları onarmaya yönelik bir uygulama olan Prp yaklaşık 6 ila 8 seans arasında sürebilir. İlk seanslardan itibaren saç dökülmeleriniz hızla azalmaya başlar ancak dökülen saçların yerine yenilerinin çıkması daha fazla zaman alabilir.

Leyla Hanım merhaba, ben prp saç tedavisi yaptırmak istiyorum. Ancak sonuçlarını hızlı görmek istiyorum. Bu öyle bir yöntem midir? Prp saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba, PRP saç tedavilerinde amaç saç köklerine yapılan uygulama ile zarar görmüş olan hücrelerin yenilenmesini sağlamaktır. Seans sayıları kişinin ihtiyacına göre değişiklik gösterir. Ancak ortalama 6- 8 seans PRP uygulanması istenilen sonuçların alınmasını sağlar. Saç dökülmeleri ilk seanstan itibaren fark edilir derecede azalmaya başlar. Ancak burada beklentiniz dökülen saçların yerine yenilerinin gelmesi ise bu biraz zaman alabilir. Çünkü bu durum hücrelerin kendisini yenilemesi ile alakalıdır ve hücrelerin yenilenmesi için vakte ihtiyacı olur. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba doktor hanım, eşimin saçları çok dökülmeye başladı. PRP tedavisi yaptırmak istiyoruz ama sonuçları hemen görebileceğimiz bir uygulama olması bizim için çok önemli. PRP saç tedavisi için kullanıldığında etkisini ne zaman gösterir?

Merhaba, PRP saç tedavisinde kullanıldığında saç köklerine uygulanır ve zarar görmüş hücrelerin yenilenmesini sağlar. Hücrelerin tamamen kendini yenileyebilmesi için ortalama olarak 6-8 seans PRP uygulanması gerekir ancak ilk seanstan itibaren PRP nin etkisini görürsünüz. İlk seanstan sonra saç dökülmesini gözler görülür bir biçimde azaltır ve tedavi süreci içinde saç dökülmeniz tamamen durur. PRP tedavisinden sonra dökülen saçların geri çıkması ise hücrelerin kendini yenileme süreci tamamlandıktan sonra gerçekleşeceği için biraz zaman alır.

Merhaba, saç dökülmesi sorunun için PRP yaptırmayı düşünüyorum ama PRPnin etkisini hemen görebilir miyim, PRP saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir?

Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan PRP uygulaması, üç aşamalı bir işlemdir. Öncelikle kişiden kan alınır sonra bu kan özel işlemlerden geçirilerek platelet hücresi bakımından zenginleştirilir ve son olarak elde edilen plazma saç diplerine enjekte edilir. Plateletler, dokuların onarılmasını sağlayan kan hücreleridir. Saç dökülmesi tedavisinde de platelet bakımından zengin olan plazma enjekte edildiği alandaki dokuların yenilenmesini sağlar ve saç dökülmesini azaltır. PRP tedavisinin etkili olabilmesi için 15 günde bir tekrar edilmesi ve yaklaşık olarak 6-8 seans uygulanması gerekir. Ortalama 3-4 ay kadar süren bu süreç sonunda saç hücrelerinin onarımı büyük oranda sağlanmış olur. İlk seanstan itibaren saç dökülmesinin azaldığını görürsünüz ancak hücrelerin yenilenmesinden sonra saçların tekrar büyümesi biraz zaman alır.

İyi günler Leyla Hanım, 30 yaşındayım. Saçlarımda dökülmeler son zamanda epey çoğaldı. Prp yaptırmak istiyorum ama prp tedavisinin etkisini ne zaman gösterir merak ediyorum?

İyi günler, PRP tedavisi son yılların en gözde saç tedavilerinin başında gelmektedir. Tedaviyi yaptıracak olan kişinin kanındaki zengin trombositlerin kullanılarak saç kalitesini artırmaya ve yeni saçların çıkmasını hedefleyen bir tedavi şeklidir. Hiçbir alerjik etkisi yoktur çünkü kişinin kendi kanındaki plazma kullanılmaktadır. Plazma içeriğindeki zengin trombositler sayesinde saç dökülmelerinin de önüne geçmektedir. PRP uygulaması en fazla yarım saat sürmektedir. Tedavinin uygulama süresi 4 aydır. İki hafta aralıklarla uygulanan bu tedavide genel olarak 3. aydan itibaren tedavinin olumlu sonuçlarını görebilmektesiniz. Tedavi bitiminden sonra yılda bir ya da iki kez tekrar eden uygulamayla saç köklerinizin sağlamlaşması da garanti altına alınmaktadır.

Merhabalar, size Ankaradan yazıyorum, bir çocuk annesiyim. Benim sorunum saçlarımın kızıma hamileliğim sırasında çok dökülmüş olması. Arkadaşlarımın da çocukları var, onlarda benimki kadar dökülme olmadı. Prp saç tedavisi etkisini ne zaman görürüm?

Merhaba, saç dökülmeleri genellikle genetik yapıdan kaynaklanmakla beraber, hamilelik döneminde de kadınlarda sık görülen bir problemdir. PRP tedavisinde kanın plazması ve trombositlerinden ayrılması işlemi santrifüj cihazında yapılır. Ayrılan trombositler saç köklerine enjekte edilerek büyümeye etki eden hücreleri uyarmaktadır. Bu hücreler saç köklerini etkilemekte aynı zamanda cildin yenilenmesini de sağlamaktadır. Tedavide baş derisine uygulanan trombositten zengin plazma kişinin kendisine ait olduğundan dolayı alerjiye sebep olmamaktadır. Ayrıca uygulama sırasında acı duyulmamaktadır. Uygulama süresi 30 dakika olan PRP uygulamasında tedavinin bütünü 4 ay civarında olmakla birlikte geri dönüt tedavinin başlamasından sonraki 3. ayda kendini göstermektedir.