Bıyık ekimi nasıl yapılır?

21 görüntülenmeSakal Bıyık Ekimi
0
1 Yorum

Merhaba hocam, 38 yaşında bir erkeğim. Yıllardır bıyıklarım çok gür idi. Hatta çevrem hep imrenidirdi bu özelliğime. Ancak son yıllarda bıyıklarım çok dökülmeye başladı. Ciddi bir azalma söz konusu. Bu sebeple bıyık ektirmek istiyorum. Merak ettiğim bu işlem nasıl yapılıyor? Rica etsem bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bıyık ekimi birçok erkek hastamın başvurduğu bir yöntem. Öncelikle operasyon öncesinde tedavi bölgesine lokal anestezi uygulayarak uygulama sırasında ağrı ve acı yaşanmasının önüne geçiyoruz. Bıyık ekimi işleminde donör bölge olarak daha çok ensedeki kıl köklerinden faydalanırız. Ensedeki saç kökleri micromotor yardımı ile toplanır. Hastadan hastaya değişiklik gösterse de genellikle 300 ila 500 arasında kök ense bölgesinden alınır. Toplanan bu kökler gerekli işlemlerden geçirilerek bıyık bölgesinde açılan kanallara transfer edilir. Donör bölgeye 3 gün süre takmak şartı ile bandaj konulur. Bıyık bölgesi ise 3 gün yıkanmamalıdır. Bıyık ekiminde iyileşme süresi 10 gün sürer. 6 ay sonra ise sağlıklı bıyıklara kavuşabilirsiniz.

0

Hocam merhabalar, umarım iyisiniz. 28 yaşında bakımlı bir erkeğim. Benim bıyık bölgemde çok göze batan seyreklikler var. Özellikle saçlarımı çok seven biriyim ancak istediğim imajı oluşturmamda bıyık seyrekliği benim için büyük sorun olmaya başladı. Acaba bıyık ekimi ile bu sorun net bir şekilde çözülür mü? Bıyık ekimi nasıl yapılır? Cevabınız için şimdiden teşekkür eder hayırlı günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle söylemem gerekir ki doğuştan gelen çeşitli etkenler ya da sonradan oluşan hormonal sebeplerden dolayı pek çok erkekte bıyık ya da sakal çıkmama sorunu oluşabiliyor. Kliniğimize gelen en yoğun hasta grupları içinde bu kesim de yer alıyor. Bıyık ekimi biraz sabredilmesi halinde çok iyi sonuçlar aldığımız, işlemi yaptıranların mutluluğunu gördüğümüz bir işlemdir. Kısaca bahsedecek olursam; bıyık ekimi için ensenizden alacağımız saç köklerinizi kullanıyoruz. Bunun nedeni ise vücudumuzdaki en güçlü, bunun yanında bıyık yapısıyla benzeşen saç tellerinin ense bölgesinde yer alıyor oluşudur. Bu bölgeden alacağımız saç tellerini bıyık bölgenizde dökülme olan noktalara tek tek eklemekteyiz. Bıyıklarınızın belli bölgesinde bir seyreklik varsa bölgesel olarak da bıyık ekimi yapmaktayız. Bu, sizin durumunuza uyuyor gibi görünüyor. Bir randevu alıp kliniğimizi ziyaret etmeniz halinde sizin özelinizde daha detaylı bilgiler verebilirim. Sevgiler…

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı