Boyun Germe İyileşme Süreci?

784 görüntülenmeBoyun Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler efendim benim bir sorum olacak. Boynumda çok fazla sarkma var nasıl düzelir bilmiyorum ameliyatlı ya da ameliyatsız çözümlerinizin iyileşme süreci nasıl ilerliyor. Ertesi gün işime gitmemi engeller mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun sarkması için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz var. Boyun sarkmasında yapılan işleme göre iyileşme süresi de değişiyor. Botox enjeksiyonu, mezoterapiler, altın iğne, ulthera, thermage gibi işlemler ameliyatsız yapabileceğimiz işlemlerdir ve aynı gün günlük iş hayatınıza devam edebilirsiniz. Hem uygulanması kısa sürüyor hem de günlük hayatınızı etkilemiyor. Botox ve mezoterapiler 15 dakikada uygulanabilen kısa işlemlerdir. Altın iğne, Ulthera ve Thermage işlemleri ise ortalama 1 saat süren işlemlerdir fakat yine de günlük hayatınıza dönmenize engel olmaz. Eğer çok fazla sarkmanız yoksa ilk önerebileceğim yöntemler bunlardır. Fakat eğer sarkmanız fazlaysa maalesef ameliyatsız yöntemler sizin için uygun olmayabilir. Tabii ki uygularsak önceki haline göre sonuç alırsınız fakat tamamen sarkmayı geçirmez. Ameliyat ile boyun germe, gıdı liposuction ya da minilift ameliyatlarını sizin durumunuza göre önerebilirim. Minilift ve gıdı liposuction için uygunsanız lokal anestezi ile işlemi uygulayabiliriz. İyileşme süreleri ise ortalama bir haftadır fakat iş hayatınıza dönmeniz için bir engel değildir. Ertesi gün işinize gidebilirsiniz. Boyun germe ameliyatı ise genel anestezi altında hastane ortamında yapılır ve 1 gece yatışınızı gerektirir. İyileşme süresi diğer işlemlere göre biraz daha uzundur. En az 2 hafta sürer. 1 hafta sonra işinize dönebilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, ben boyun germe ameliyatı olmak istiyorum. 56 yaşındayım. Ameliyat sonrası kızım bana yardımcı olacak ama o da çalışıyor. İşinden izin alması lazım. Boyun germe iyileşme süreci ne kadar sürüyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun germede cerrahiye başvurmadan önce Ulthera gibi medikal tedavi yöntemleri ile sorunun çözülüp çözülemeyeceğine bakmak lazım. Bunun için de sizi görüp, boyundaki deformasyonu analiz etmeliyim. Varsayalım ki boyun germe ameliyatına karar verdik. Boyun germe ameliyatını genel anestezi altında yapıyoruz. 1 buçuk ile 3 saat arasında bir ameliyat süresi var. Hastanın durumuna göre değişiyor. Ameliyat bittiğinde hastanede kalmanız gerekli değil. Operasyon sonrası size verilen korseyi ilk 5 gün süreklilikle kullanmanız gerek. Bu, iyileşme sürecinde kritik bir öneme sahip. 1 hafta geçtikten sonra da dikişlerinizi alıyoruz. Eğer ameliyat kararı verirsek kızınızın işten ortalama 1 hafta 10 gün kadar izin almasını öneriyorum. Ve öncelikle sizi mutlaka muayene için bekliyorum. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, boyun germe ameliyatı iyileşme süreci ile ilgili kısa bir bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, boyun germe ameliyatı 1,5 ila 3 saat arasında sürer. Operasyon sonrası hastanede kalmanıza gerek yoktur. İyileşme süresi kişiden kişiye değişse de genellikle 1-2 hafta sürmektedir. Normal hayatınıza dönmeniz ise 10 günü bulabilir. Ameliyat sonrası bir süre korse takmanız bölgenin çabuk iyileşmesi açısından önemlidir. Ayrıca her cerrahi işlemde görüldüğü gibi boyun germe sonrası tedavi bölgesinde ödem, şişlik ve morarma gibi komplikasyonlar görülebilir. İlk zamanlar boynunuzu zorlayıcı hareketlerden kaçınmanızı öneririm. Doktor tavsiyelerine uyduğunuz müddetçe iyileşme süreciniz sorunsuz geçecektir.

0

Merhaba Leyla Hanım, yapılan muayeneler sonuc boynumdaki sarkıklıkları gidermek için boyun germe ameliyatı olmam gerektiği söylendi. Ancak işime yeni başladım ve izin alabilmem çok zor. Acaba boyun germe ameliyatı iyileşme süreci nasıl geçiyor? Çok uzun ve zorlu bir dönem mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, boyun germe ameliyatı iyileşme süreci sancılı geçmeyen bir sürece sahiptir. Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi elbette riskleri vardır ancak bu risklere oldukça nadir rastlarız. Bu noktada uzman bir cerraha operasyon yaptırmanızı öneririm. Boyun germe ameliyatı sonrası hastalarımız genellikle 10.günde normal yaşamlarına geri dönerler. Bu süre maksimum iki haftaya kadar uzamaktadır. Ameliyat sonrası hastanede kalmaya ihtiyaç duyulmaz. İşlem sonrası tedavi bölgesinde ödem, şişlik ve morarma görülebilir ancak bu komplikasyonlar da normal ve geçicidir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 55 yaşındayım. Boynumda sarkma var bu durum bizde genetik. Yalnız boyun germe iyileşme süreci benim için çok önemli. Çünkü yapmam gereken rutin işlerim mevcut. Bana bununla ilgili bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genetik etkenler veya ileri yaşların etkisiyle boyunda sarkma problemleri yaşanabiliyor. Şöyle ki öncelikle bu sarkmanın oranı medikal yollardan halledilebilir mi diye bakmam lazım. Eğer çözebilirsek ameliyata gerek kalmaz. Ama ameliyata karar verdik diyelim. Ortalama 1 buçuk 3 saat aralığında genel anestezi altında gerçekleşen bir operasyondur bu. Ameliyat sonrası hastanede kalmanıza gerek yok. İlk 5 gün size verilecek korseyi hiç çıkarmadan kullanmanız operasyonun başarısı için çok önemli. Dikişleriniz 1 hafta sonra alınıyor. Rutin yaşantınıza dönmeniz ise 10-12 kadar sürer. İlk zamanlarda ağır kaldırmayın ve yorucu aktivitelerden uzak durun. Tedavi planınızı netleştirebilmek için muayeneye gelebilirseniz çok daha iyi olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, ben çok kilolu bir kadındım. Son 6 ayda çok fazla kilo verdim. Boynumda da sarkma oldu. Bu görüntüyü hiç beğenmiyorum. Ameliyat olmaya karar verirsem sonrası çok zor geçer mi? Boyun germe iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle fazla kilolar verildikten sonra yüzde ve vücutta sarkmalar oluşabilir. Burada sarkıklar için genellikle medikal estetik uygulamaları tercih ederiz. Eğer sarkma aşırı miktardaysa boyun germe ameliyatlarına başvurur ve memnun edici sonuçlar alırız. Bu ameliyatları genel anestezi altında yaparız. Yaklaşık 1,5- 3 saat kadar sürer. Ameliyat sonrasında hastanede kalmanız gerekmez. İlk 5 gün size vereceğimiz korseyi sürekli olarak giymeniz gerekir. Bu, operasyonun başarılı sonuçlar vermesi için çok önemli. 1 hafta sonra dikişleriniz alınır ve ortalama 10- 12 gün içerisinde rutin hayatınıza dönebilirsiniz. İlk zamanlar ağırlık kaldırmamanızı ve yorucu aktivitelerden kaçınmanızı öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar