Boyun Germe İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

İyi günler efendim benim bir sorum olacak. Boynumda çok fazla sarkma var nasıl düzelir bilmiyorum ameliyatlı ya da ameliyatsız çözümlerinizin iyileşme süreci nasıl ilerliyor. Ertesi gün işime gitmemi engeller mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 19, 2020

Merhaba, boyun sarkması için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz var. Boyun sarkmasında yapılan işleme göre iyileşme süresi de değişiyor. Botox enjeksiyonu, mezoterapiler, altın iğne, ulthera, thermage gibi işlemler ameliyatsız yapabileceğimiz işlemlerdir ve aynı gün günlük iş hayatınıza devam edebilirsiniz. Hem uygulanması kısa sürüyor hem de günlük hayatınızı etkilemiyor. Botox ve mezoterapiler 15 dakikada uygulanabilen kısa işlemlerdir. Altın iğne, Ulthera ve Thermage işlemleri ise ortalama 1 saat süren işlemlerdir fakat yine de günlük hayatınıza dönmenize engel olmaz. Eğer çok fazla sarkmanız yoksa ilk önerebileceğim yöntemler bunlardır. Fakat eğer sarkmanız fazlaysa maalesef ameliyatsız yöntemler sizin için uygun olmayabilir. Tabii ki uygularsak önceki haline göre sonuç alırsınız fakat tamamen sarkmayı geçirmez. Ameliyat ile boyun germe, gıdı liposuction ya da minilift ameliyatlarını sizin durumunuza göre önerebilirim. Minilift ve gıdı liposuction için uygunsanız lokal anestezi ile işlemi uygulayabiliriz. İyileşme süreleri ise ortalama bir haftadır fakat iş hayatınıza dönmeniz için bir engel değildir. Ertesi gün işinize gidebilirsiniz. Boyun germe ameliyatı ise genel anestezi altında hastane ortamında yapılır ve 1 gece yatışınızı gerektirir. İyileşme süresi diğer işlemlere göre biraz daha uzundur. En az 2 hafta sürer. 1 hafta sonra işinize dönebilirsiniz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, boyun bölgemde biraz  sarkma var. Boynumdaki bu deriden kurtulmak istiyorum ama ameliyattan çok korkuyorum. Ameliyat olmadan boynumdaki sarkmayı durdurmak ve boyun derisinin sıkılaşmasını sağlamak mümkün olabilir mi? Boyun germe ameliyatı iyileşme süreci nasıl işliyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, sizin gibi ameliyattan çekinen hastalarımız için boyun bölgesi estetiğinde birçok farklı method kullanmaktayım. Vaser liposuction, Botoks, Thermage CPT, VShape, Ultherapy işlemleri ameliyatsız boyun germe işlemleridir. Bu işlemlerin yapıldığı aynı gün rutininize dönmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Vaktin çok önemli olduğu günümüzde işlemlerin kısa ve kolay uygulanabilir olması da hastalarımız için bir avantaj haline gelmektedir. Mezoterapi, botoks, Vshape işlemleri 15-20 dakikada, Ultheraphy, Thermage CPT gibi işlemler de ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Bu işlemlerden sonra günlük hayatınıza hemen dönebilmektesiniz. Uygulanan işleme göre seans sayısı da değişmektedir. Uygulanan seansların sonunda daha dinamik ve daha genç bir boyun ortaya çıkmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, benim boynumda çok fazla sarkma var, bu deri sarkması benim boynumu kalın göstermekle kalmayıp beni  şişman da gösteriyor.  Boyun germe ameliyatı diye bir ameliyat var mı? Siz yapıyor musunuz? Boyun germe ameliyatının süreci nasıl oluyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 29, 2020

İyi günler, boyun sarkması probleminiz için öncelikle kliniğimde sizi muayene ediyorum. Boyun bölgesinde çoğunlukla yaşın ilerlemesi ve yerçekiminin etkisiyle sarkma oluşmaktadır. Yaş ile beraber vücuttaki kolajen üretimi azalır bu da cildin elastik olmasını engelleyecek bir durumdur. Kolajen dokusu azaldıkça cilt kendini yenileyemez ve doğal olarak sarkmalar görülür. Eğer boynunuzda belirttiğiniz gibi çok fazla sarkma varsa o zaman genel anestezi altında ve hastane ortamında ameliyat etmekteyim. Ameliyattan sonra bir gece hastanede yatmanız gerekmektedir. Boyun germe ameliyatlarında iyileşme süresi yaklaşık olarak iki hafta sürmektedir. Hastanın kulak arkasından açtığım küçük bir kesiden boyun bölgesindeki sarkık deriyi yukarıya doğru çekip fazla olan deriyi kesmekteyim. Daha sonra da yine aynı bölümden dikişi ve operasyonu tamamlamaktayım. Bu ameliyatla boynunuzdaki kırışıklıklardam kurtulup daha genç bir boyun yapısına sahip olursunuz. Operasyon yaklaşık olarak 2,5-3 saat arasında sürer. Operasyondan sonra en az beş gün boyunca bandaj kullanmanız gerekmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar