Hydrafacial Ne Sıklıkla Yapılmalı?

826 görüntülenmeHydraFacial
0
1 Yorum

Merhaba hocam,yüzümde çok fazla siyah nokta var ve cilt altında dolu dolu küçük şeyler var adını bilmediğim küçük şeyler. Ama en çok yüzümdeki siyah noktalar rahatsız ediyor. Hydrafacial yaptırmak istiyorum ne sıklıkla yaptırmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hydrafacial son zamanlarda en çok tercih edilen cilt yenileme ve cilt bakım uygulamalarının başında gelir. Hydrafacial cildin ihtiyacı olan tüm bakımları tek seansta uygular. Hydrafacial cilt bakımı cildin elastikiyetini geri kazandırmada ve cildin nemlendirilmesini sağlamada oldukça etkili bir uygulamadır. Hydrafacial cilt bakımı sivilceli ve lekeli ciltlerde pürüzsüz görünüm sağlamayı hedefler. Hem cildi derinlemesine temizleyen hem de cilt kusurlarını tedavi etmeyi amaçlayan bu cilt bakımı her cilt tipi için uygundur. Hydrafacial cilt bakımının etkileri kalıcıdır, işlem tamamen ağrısız ve acısız olarak tamamlanır. Özellikle siyah noktalarda çok etkilidir. Bazı durumlarda öncesinde klasik cilt bakımı da yaptırmanız gerekebilir. Eğer tedavi amaçlı gitmemiz gerekirse 2 haftada bir seans uygulamanızı tavsiye ederim. Ortalama 5-6 seans sonrası mükemmel sonuçlara kavuşacaksınız. Fakat cilt bakımı rutininiz olsun isterseniz ayda bir seans yaptırabilirsiniz.

0

Merhabalar doktor hanım, cilt bakımı için hydrafacial yaptırmak istiyorum. Acaba ne sıklıklarla uygulatmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hydrafacial işleminden maksimum verim almak istiyorsanız ayda bir kez tekrarlatmanız son derece faydalı olacak ve uygulamanın kalıcılık süresine de olumlu etki edecektir. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, cildimdeki lekeler ve sivilce izleri için hydrafacial uygulaması yaptırmak istiyorum. Acaba hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, cildi derinlemesine temizleyen Hydrafacial uygulamasını ayda bir kez tekrar etmeniz işlemin etkisini ve kalıcılık oranını artıracaktır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim cildim çok yağlı ve gözeneklerim bu yüzden çok tıkalı. Hydrafacial düşünüyorum. Tek seans yeterli mi ya da yeterli değilse Hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial cildi derinlemesine temizleyen, cildin üst katmanındaki lekelere etki eden ve ince kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan bir cilt bakım uygulaması. Dört aşamada uygulanan bu işlemde cilt temizleme, peeling, gözenek temizleme ve cilt nemlendirme işlemleri uygulanıyor. Cildimizin maruz kaldığı tüm etkenleri göz önüne alırsak, ben hastalarıma ayda bir defa Hydrafacial yaptırmalarını öneriyorum. Tek seans elbette ki fayda sağlar ancak uzun süreli olarak beklentinizi karşılamaz. Çoğu bakım uygulaması düzenli aralıklarla uygulandığında maksimum fayda sağlar. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, cildimdeki gözeneklerin resmen nefes almadığını ve cildimin yağ ile dolduğunu hissediyorum. Bunun için etkili bir uygulama olarak Hydrafacial duydum. Geçen yıl 1 kez yaptırdım iyi geldi. Tekrar yaptırmamda sakınca var mı? Hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial uygulaması cildin derinlemesine temizlenmesinde, cilt üzerindeki lekelerde ve ince çizgilerle ilgili sıkıntılarda oldukça etkili olan bir cilt bakım uygulaması. Dört aşamada gerçekleştirdiğimiz bu bakım uygulamasında ilk olarak cilt derinlemesine temizleniyor. İkinci aşamada peeling yani cilt soyma işlemi gerçekleştiriliyor. Üçüncü aşamada, gözenek temizliği yapılıyor. Cihazın vakum özelliği sayesinde gözenekler oldukça etkili temizleniyor. Son aşamada ise nemlendirici solüsyon, peptid, hyaluronik asit, serum ve antioksidanlar kullanılarak cilt nemlendirilir. Ben bu işlemin düzenli olarak yaptırıldığında ciddi faydalar sağladığını düşünüyorum ve hastalarıma ayda bir olarak uyguluyorum. Sizin için de aynı sıklığı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, işim gereği çok yoğun makyaj yapmak zorunda olduğum için cildim nefes almıyor ve gözeneklerim tıkanıyor. Ayrıca cildimde eskiden kalma sivilce izleri var. Hydrafacial cilt bakım uygulaması ile cildimdeki lekelerden kurtulmak ve daha canlı görünen bir cilde sahip olmak istiyorum ama bu Hydrafacial ne sıklıkla yaptırmam gerektiğini bilmiyorum?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial ciltte oluşan lekeler ve ince çizgiler üzerinde oldukça başarılı sonuçlar veren bir cilt bakım uygulamasıdır. Dört aşamalı bir cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial’da öncelikle cilt derinlemesine temizlenir ve peeling yani cilt soyma işlemi yapılır. Cihazın sahip olduğu vakumlama özelliği sayesinde gözenekler temizlendikten sonra cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller uygulanarak cildin nemlenmesi sağlanır. Hydrafacial cildi arındıran ve cildin nem dengesini koruyan bir cilt bakım uygulaması olduğu için cildi canlandırır. Cildin kazandığı bu parlak ve pürüzsüz görüntüyü koruyabilmek için Hydrafacial işleminin ayda bir tekrarlanması gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı