Hydrafacial Ne Sıklıkla Yapılmalı?

1.89K görüntülenme
0

Merhaba hocam,yüzümde çok fazla siyah nokta var ve cilt altında dolu dolu küçük şeyler var adını bilmediğim küçük şeyler. Ama en çok yüzümdeki siyah noktalar rahatsız ediyor. Hydrafacial yaptırmak istiyorum ne sıklıkla yaptırmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hydrafacial son zamanlarda en çok tercih edilen cilt yenileme ve cilt bakım uygulamalarının başında gelir. Hydrafacial cildin ihtiyacı olan tüm bakımları tek seansta uygular. Hydrafacial cilt bakımı cildin elastikiyetini geri kazandırmada ve cildin nemlendirilmesini sağlamada oldukça etkili bir uygulamadır. Hydrafacial cilt bakımı sivilceli ve lekeli ciltlerde pürüzsüz görünüm sağlamayı hedefler. Hem cildi derinlemesine temizleyen hem de cilt kusurlarını tedavi etmeyi amaçlayan bu cilt bakımı her cilt tipi için uygundur. Hydrafacial cilt bakımının etkileri kalıcıdır, işlem tamamen ağrısız ve acısız olarak tamamlanır. Özellikle siyah noktalarda çok etkilidir. Bazı durumlarda öncesinde klasik cilt bakımı da yaptırmanız gerekebilir. Eğer tedavi amaçlı gitmemiz gerekirse 2 haftada bir seans uygulamanızı tavsiye ederim. Ortalama 5-6 seans sonrası mükemmel sonuçlara kavuşacaksınız. Fakat cilt bakımı rutininiz olsun isterseniz ayda bir seans yaptırabilirsiniz.

10 Cevap

0
Misafir

Siyah noktalarım için çok etkili olduğunu duyduğum cilt bakımı Hydrafacial yaptırmak istiyorum. Hydrafacial ne kadar sürede bir yaptırmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial 4 aşamalı bir cilt bakımı uygulamasıdır. Cildin temizlenmesi, yenilenmesi, nemlendirilmesi ve korunması işlevlerine sahiptir. İlk aşamada cilt ölü hücrelerden temizlenir. İkinci aşamada peeling yapılarak cilt gözeneklerindeki kir ve yağlar alınır. Üçüncü aşamada vakum yapılarak gözenekler derinlemesine temizlenir. Hyalüronik asit ve çeşitli antioksidanlarla cilt nemlendirilir. Dördüncü aşamada led terapisi uygulanarak cildin ihtiyacına göre (akne giderici ya da kırışıklık önleyici) mavi ya da kırmızı led ile ciltte sıkılaşma ve koruma sağlanır. Hydrafacial 30-40 dakika civarında süren bir uygulamadır. Hydrafacial etkisini ciltte sürekli kılmak için ayda 1 kez yapılması yeterli olmaktadır.

0
Misafir

Doktor Hanım merhaba, Hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı? Bende siyah nokta sorunu çok fazla. Yaşım 24.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial uygulamasını ayda bir defa olarak yaptırabilirsin. Siyah noktaların temizlenmesinde oldukça faydalı olan bu işlem, aynı zamanda ciltteki leke ya da ince kırışıklıklar gibi sorunların giderilmesinde de oldukça etkili. Cildi derinlemesine temizlediği için siyah noktaların temizlenmesinde ve gözeneklerin açılmasında çok etkili. Bu sayede cildin çok daha temiz, ışıltılı ve canlı görünmesini de sağlıyor. Düzenli olarak ayda 1 defa yaptırmanızı öneririm. Yine de uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz hem cilt yapınıza bir bakalım hem ihtiyaçlarınızı analiz edelim hem de gerekli uygulamaları planlayalım. Sevgiler…

0
Misafir

Merhabalar doktor hanım, cilt bakımı için hydrafacial yaptırmak istiyorum. Acaba ne sıklıklarla uygulatmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hydrafacial işleminden maksimum verim almak istiyorsanız ayda bir kez tekrarlatmanız son derece faydalı olacak ve uygulamanın kalıcılık süresine de olumlu etki edecektir. Sevgiler.

0
Misafir

Merhaba hocam, cildimdeki lekeler ve sivilce izleri için hydrafacial uygulaması yaptırmak istiyorum. Acaba hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, cildi derinlemesine temizleyen Hydrafacial uygulamasını ayda bir kez tekrar etmeniz işlemin etkisini ve kalıcılık oranını artıracaktır. Sevgiler.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, benim cildim çok yağlı ve gözeneklerim bu yüzden çok tıkalı. Hydrafacial düşünüyorum. Tek seans yeterli mi ya da yeterli değilse Hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial cildi derinlemesine temizleyen, cildin üst katmanındaki lekelere etki eden ve ince kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan bir cilt bakım uygulaması. Dört aşamada uygulanan bu işlemde cilt temizleme, peeling, gözenek temizleme ve cilt nemlendirme işlemleri uygulanıyor. Cildimizin maruz kaldığı tüm etkenleri göz önüne alırsak, ben hastalarıma ayda bir defa Hydrafacial yaptırmalarını öneriyorum. Tek seans elbette ki fayda sağlar ancak uzun süreli olarak beklentinizi karşılamaz. Çoğu bakım uygulaması düzenli aralıklarla uygulandığında maksimum fayda sağlar. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, cildimdeki gözeneklerin resmen nefes almadığını ve cildimin yağ ile dolduğunu hissediyorum. Bunun için etkili bir uygulama olarak Hydrafacial duydum. Geçen yıl 1 kez yaptırdım iyi geldi. Tekrar yaptırmamda sakınca var mı? Hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial uygulaması cildin derinlemesine temizlenmesinde, cilt üzerindeki lekelerde ve ince çizgilerle ilgili sıkıntılarda oldukça etkili olan bir cilt bakım uygulaması. Dört aşamada gerçekleştirdiğimiz bu bakım uygulamasında ilk olarak cilt derinlemesine temizleniyor. İkinci aşamada peeling yani cilt soyma işlemi gerçekleştiriliyor. Üçüncü aşamada, gözenek temizliği yapılıyor. Cihazın vakum özelliği sayesinde gözenekler oldukça etkili temizleniyor. Son aşamada ise nemlendirici solüsyon, peptid, hyaluronik asit, serum ve antioksidanlar kullanılarak cilt nemlendirilir. Ben bu işlemin düzenli olarak yaptırıldığında ciddi faydalar sağladığını düşünüyorum ve hastalarıma ayda bir olarak uyguluyorum. Sizin için de aynı sıklığı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Merhaba Leyla hanım, işim gereği çok yoğun makyaj yapmak zorunda olduğum için cildim nefes almıyor ve gözeneklerim tıkanıyor. Ayrıca cildimde eskiden kalma sivilce izleri var. Hydrafacial cilt bakım uygulaması ile cildimdeki lekelerden kurtulmak ve daha canlı görünen bir cilde sahip olmak istiyorum ama bu Hydrafacial ne sıklıkla yaptırmam gerektiğini bilmiyorum?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial ciltte oluşan lekeler ve ince çizgiler üzerinde oldukça başarılı sonuçlar veren bir cilt bakım uygulamasıdır. Dört aşamalı bir cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial’da öncelikle cilt derinlemesine temizlenir ve peeling yani cilt soyma işlemi yapılır. Cihazın sahip olduğu vakumlama özelliği sayesinde gözenekler temizlendikten sonra cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller uygulanarak cildin nemlenmesi sağlanır. Hydrafacial cildi arındıran ve cildin nem dengesini koruyan bir cilt bakım uygulaması olduğu için cildi canlandırır. Cildin kazandığı bu parlak ve pürüzsüz görüntüyü koruyabilmek için Hydrafacial işleminin ayda bir tekrarlanması gerekir.

0
Misafir

Merhaba Leyla hanım, benim biraz problemle bir cilt yapım var. Gözeneklerim oldukça geniş ve siyah noktalarım var HydraFacial yaptırarak cildimde derinlemesine temizlenmesini ve canlı bir görünüm kazanmasını istiyorum ama bu uygulamayı yaptırmayan başladıktan sonra sürekli tekrarlamalımıyım, Hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial uygulaması cilt gençleştirme ve cilt yenileme tedavisi yaptırmak isteyen kişiler arasında oldukça popüler bir cilt bakımıdır. Yaşlanma karşıtı bir cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial 4 aşamalı bir işlemdir. İlk aşamada cilt Active-4 serumu ile derinlemesine temizlenir sonraki aşamada da cihazda bulunan elmas başlık ile peeling yani cilt soyma işlemi yapılır. Sonra gözenek temizliğine geçilir. Cihazda bulunan vakumlama özelliği ile gözenekler temizlenir ve cildin ihtiyacı olan vitamin ve serumlar kullanılır ve son olarak nemlendirici solüsyon, serum, peptid, hyaluronik asit ve antioksidan kullanılarak cildin nemlenmesi sağlanır. Ciltte derinlemesine bir temizlik sağlayan Hydrafacial işleminin etkisini sürdürmesi için ayda bir tekrarlanması gerekir. Düzenli her ay yapılan Hydrafacial cilt yaşlanmasını ve lekelenmeyi geciktirir.

0
Misafir

Merhaba Leyla Hocam, yüz bölgemde yağlı akne oluşumları, yağ sivilceleri, siyah noktacıklar var. Ben baş edemiyorum bu kadar oluşumla. Web sitenizde Hydrafacial uygulamasını okudum. Hydrafacial ne kadar sıklıkta yaptırabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, anlatmış olduğunuz cilt problemleri için tedavi amaçlı bir uygulamaya yönelmemiz gerekmektedir. Hydrafacial uygulaması, özellikle siyah noktacıklar üzerinde etkili bir tedavi sunmaktadır. Siyah nokta ve akne temizliğini gerçekleştirirken, cilt esnekliğini sağlayan, cildi sıkılaştıran ve nemlendiren çok etkili bir uygulamadır. Bu tür uygulamalarda yüz bölgesine uygulanan çeşitli müdahaleler sırasında hastaların canı yanabilmektedir. Bu, yüz derisinin hassas ve oldukça ince bir formda olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak Hydrafacial tedavisinde bu tür bir acı ya da ağrı hissiyatıyla karşılaşılmamaktadır. İki haftada bir uygulanan tedaviyle 6.seansın sonunda mükemmel sonuçlara ulaşılmaktadır. Hydrafacial tedavisinin sonundaki bakım önerileriyle kalıcılık etkisi uzatılabilmektedir.

0
Misafir

İyi günler hocam, yüz bölgemde fazla miktarda akne ve siyah noktalar var. Sıkıp çıkarıyorum ama yine oluşuyor. Hydrafacial yaptırmış iş arkadaşım, ben de yaptırmak istiyorum. Hydrafacial ne sıklıkta yapılmalı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, Hydrafacial cildin elastikiyetini geri kazandırma ve cilt nemlenmesini sağlamada son zamanlarda tercih edilen bir uygulama yöntemidir. Cildin ihtiyacı olan hemen her bakımı bünyesinde toplama özelliği gösteren etkili bir uygulamadır. Özellikle akne ve siyah noktaların temizliğini gerçekleştirirken aynı zamanda cildi sıkılaştıran ve gözenekleri küçülten bir yapısı vardır. Her cilt tipi için uygun bir tedavi yöntemi olan bu işlemin yapılması sırasında herhangi bir acı ya da ağrı duyulmamaktadır. Extrem durumlarda Hydrafacial öncesinde sizden derinlemesine cilt bakımı yaptırmanızı isteyebilmekteyiz. Tedavi amaçlı uygulamalarda 15 günde bir tekrarlanan seanslarla tedavi ilerlemektedir. 5 ya da 6 seans sonunda istenilen etki yakalanmış olur ve tedavi başarıyla sonuçlanmaktadır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.