Jawline Dolgusu Kalıcı Mı?

20 görüntülenmeJawline Dolgusu
0
1 Yorum

Sevgili Leyla Hanım selamlar, jawline dolgu işlemi kalıcı bir uygulama mıdır yoksa geçici midir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jawline dolgusu çene dolgusu olarak da bilinir ve günümüzde birçok ünlü isim de bu uygulamayı yaptırmaktadır. Jawline dolgusu hyalüranik asit kullanılarak uygulanır ve bu nedenle son derece güvenli bir işlemdir. Ancak dolgu uygulamalarının hiçbiri kalıcı uygulamalar değildir. Bu nedenle düzenli olarak tekrar gerektirir. Ayrıca jawline dolgusunun kalıcılık süresi hastadan hastaya farklılık gösterir ve 12-24 ay arası değişir. Kalıcılık etkisinde dolgu maddesinin markası ve içeriğinin de payı büyüktür. Fakat yağ dolgusu ile yapılan jawline işleminin kalıcılık süresi 3 yıla kadar uzar. Kök hücre destekli yağ enjeksiyonu uygulaması ise 5 yıl boyunca kalıcılığını korur.

0

Leyla hocam merhaba, ismim Ebru. Jawline dolgusu işlemi yaptırmak istiyorum. Ancak gıdı bölgemde biraz yağlanma da mevcut. Acaba bu durum işlem için herhangi bir engel teşkil eder mi? Ayrıca yaptırırsam Jawline dolgusu kalıcı mıdır? Bunu da merak ediyorum. En kısa sürede randevu alıp kliniğinize gelmeyi düşünüyorum. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Ebru Hanım merhaba, çene ucunun daha net ve belirgin olması ya da daha keskin bir hattın ortaya çıkması gibi isteği olanlarda jawline dolgusu işlemimizi uygulamaktayız. Ancak gıdı bölgesinde bir yağlanmanızın mevcut olduğunu belirtmişsiniz. Jawline dolgusu yaptırmak isteyip gıdı bölgesinde yağlanma olanlarda ekstra olarak liposuction işlemi yapıp gıdı bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırabiliyoruz. Eğer gıdı bölgesinde bir sarkma da mevcut ise bu kez sarkmanın derecesine göre Ulthera cihazıyla ya da ip askı yöntemiyle müdahalede bulunmaktayız. Kısacası bu durumlar jawline dolgusu için bir engel teşkil etmemekle birlikte beraberinde ek operasyonların uygulanmasına neden olmaktadır. Derin dolgu uygulamalarının bir ila iki yıl ortalamasında değişen kalıcılık süreleri mevcuttur. Dolayısıyla bu zaman zarfları içinde işlemi tekrarlamak gerekmektedir. Aralarda gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ile bu süreyi daha da artırabiliriz. Eğer yağ enjeksiyonu tercih edilirse en azından üç kere yağ enjeksiyonunu tekrarlarsak kalıcı bir sonuca ulaşabiliriz. Yağ enjeksiyonunu ilk sefer yaptıktan sonra gerekirse ilk 6 ay içinde 3 defa yapılmasını tercih ediyorum. Çünkü her seferinde %30 kaybolma ihtimali bulunuyor. Randevuya geldiğinizde sizin için hangi işlemlerin gerekli olduğuna muayenenin ardından net olarak karar verebilirim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı