Krem ile Boyun Sarkması Geçer mi?

1.20K görüntülenmeBoyun Estetiği
0
1 Yorum

Selam hocam benim boynumda çok fazla sarkma var. Ne yaptıysam geçmedi. Kullanmadığım denemediğim tarif kalmadı. Kendime güvenim kalmadı vücudum zayıf olsa da boynum yaşlı bir adam gibi görünüyor. Bana önerebileceğiniz bir krem var mı boyun sarkması için?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaş ilerledikçe boyunda bu tür sarkmalar oluşur. Hızlı kilo alıp verilmesi de aynı zamanda vücutta sarkmalara neden olabilir. Bazı hastalar boyun bölgesinden etkilenir ve sarkmaları boyun kısmında oluşur. Boyun derisi yüz bölgesine göre daha ince ve hassastır bu nedenle yüzden önce boynumuz kırışır ve sarkar özellikle cildi kalın olanların yüz ve boyun bölgelerinde sarkmalar görünür. Fakat maalesef bu sarkmaları önleyecek herhangi bir krem ya da doğal bir ürün yoktur. Cildin dışına sürülen bir maddenin cilt altına etki etmesi mümkün değildir. Boyun için önerilen cilt gençleştirme kremleri, gece kremleri, nemlendiriciler, yaşlılık karşıtı kremler bu sarkmayı geciktirebilir fakat sarkma varsa bu sarkmayı gidermez. Boyun sarkması için önerebileceğim Thermage ve Ulthera işlemleri olabilir. Bu iki işlemde tek seanslık uygulanan işlemlerdir. İkisi de boyun sarkmasını tedavi edebilir ve ikisinin de amacı cildi gençleştirmektir. Thermage radyofrekans ile etki ederken Ulthera ise ses dalgaları ile cilde etki eder ve sarkmaları giderir. Cilt altına uyarı göndererek kolajen üretimini arttırır ve cildin elastikiyetini sağlar. Her iki işlemde cilt altına etki ettiği için yüzünüze zarar vermez. Aynı gün günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Eğer sarkmanız bu iki cihazın etki etmeyeceği kadar fazlaysa boyun germe operasyon gerekebilir. Boyun germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir.Boyun germe estetiği aynı zamanda kırışıklıklarınızı yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmadığı için kimse ameliyat olduğunuzu anlamayacaktır.

0

Doktor Hanım merhaba, krem ile boyun sarkması geçer mi? Önereceğiniz bir marka var mı acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun sarkmasını ne yazık ki kremler ile tedavi edemezsiniz. Sarkma yaşandığında biz başlangıç seviyelerde Ulthera tedavisini ileri seviyelerde ise boyun germe ameliyatı öneriyoruz. Ancak bu hiçbir zaman hiçbir kremin fayda etmeyeceği yanılgısına neden olmasın. Kremler elbette ki fayda sağlar. Ancak bu fayda cildinizin kalitesini artırmaya yönelik olur. Sarkma, kırışıklık gibi problemlerin çözümü oluşmadan önce süreci yavaşlatmak ile ilgilidir, sarma oluştuktan sonrası için cildin çok daha alt katmanlarına veya tüm cilde cerrahi ile müdahale etmek gerekir. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, boynumda son zamanlarda oluşan sarkmalardan çok şikayetçiyim. Ancak ameliyat ya da benzer bir işlem yaptırmak istemiyorum. Acaba krem ile boyun sarkması geçer mi? Krem işe yarar mı? Cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, krem ve benzeri dermatolojik ürünler kırışıklık azaltmayı veya ortadan kaldırmayı vaat etse de bu maalesef doğru değildir. Vücudunuzdaki hiçbir kırışıklık krem ile azalmaz. Cildimizde zamanla oluşan kırışıklık ve sarkmalar vücuttaki kolajen üretiminin azalması sonucu ile meydana gelebilir. Bu nedenle kolajen üretimini harekete geçiren tedaviler uygulanabilir. Botoks, ulthera gibi tedavi yöntemleri kırışıklık tedavisinde en sık uyguladığımız yöntemlerdendir. Sizin için en uygun tedaviyi belirlemem için öncelikle muayene olmanız gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam, 48 yaşındayım. Yaş aldıkça boynumdaki çizgiler ve sarkıklıklar hız kesmeden artışa geçti. Ancak ameliyat olmak istemiyorum. Krem kullansam boynumdaki sarkıklıklar düzelir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle hiçbir kremin kırışıklık ve sarkma gidermediğini belirtmek isterim. Kremler yalnızca cilt yüzeyine etki eder. Cilt altı katmanlarına bir fayda sağlamaz. Kırışıklık ve sarkıklık gibi problemleri gidermek için cildin alt katmanlarına ulaşan medikal işlemlere başvurabilirsiniz. Boyun sarkmasını ortadan kaldırmak için ameliyat olmanıza gerek yoktur. Eğer sarkma çok ciddi boyutta değilse kısa süren bir botoks yardımıyla bu sorunu çözebilmek mümkün. Fakat sarkma çok ilerlemişse ulthera yöntemi ile cildinizdeki kolajen miktarını artırarak arzu ettiğiniz gerginliği sağlayabiliriz. Bunun için öncelikle kliniğimize gelerek muayene olmanız gerekmektedir. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam, 56 yaşındayım. 4 yıldır boyun sarkmasında şikayetçiyim. Çözüm yolu araştırıyorum. Krem ile boyun sarkması geçer mi? Önerir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ilerleyen yaşlarda boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklık gibi durumları gözlemlemek oldukça normal. Bu aşamada erken müdahale çok önemli. Farklı vitaminler içeren ve cilt için faydalı olan kremler elbette ki var ancak cildin derinine kadar bu kremlerin ulaşması mümkün değil. Ciltte alt katmanlara sadece medikal işlemlerle ulaşabiliriz. Sarkma ileri boyutta değilse botoks ile sorunu çözebiliriz. Daha ileri boyutlar için ise tavsiyem Ulthera ile sıkılaşma tedavisi. Ciltteki kolajen üretimini desteklemek ve cildin sıkılaşmasını sağlamak sorunu büyük oranda giderebilir. Özetle sarkmaları krem ile gidermeniz ne yazık ki mümkün değil. Sizi muayene edebilirsem sorununuzu analiz edebilir ve bu sayede sizin için uygulanabilecek en etkili tedavi yöntemini önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, 40 yaşındayım. Boynumda sarkma oldu. Sıkılaştırıcı krem ile boyun sarkması geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzde olduğu gibi boyunda da kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelebilir. Erken müdahale edilerek boyundaki bu çizgilerin oluşumunu geciktirmek mümkündür. Sıkılaştırıcı ve farklı vitamin içeren bakım kremleri elbette ki cildimiz için faydalıdır. Ancak bu kremler derinin bir noktasına kadar ulaşabilir. Kırışıklıların ve sarkmanın oluşumuna etki edebilmek için derinin alt katmanlarına ulaşmak gerekir. Bu da ancak medikal uygulamalar ile mümkündür. Biz boyun kırışıklıklarının ve sarkmaların giderilmesinde botox uygulamasından faydalanıyoruz. Botox ile oluşan kırışıma ve sarkmaların görüntüsünü olabildiğince aza indiriyoruz. Bir diğer tavsiyem ise Ulthera ile yapılan sıkılaştırma uygulamaları. Ses dalgaları ile derinin alt katmanlarına ulaşıyoruz. Ciltte kolajen üretimini tetikliyor bu sayede cildin daha güzel görünmesini ve forma girmesini sağlıyoruz. Kısaca, boynunuzdaki sarkmaları hiçbir krem ile tedavi edemezsiniz. Uzman bir doktor ile görüşerek uygun tedavi yöntemini geçe kalmadan belirlemenizi öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar