Krem ile Boyun Sarkması Geçer mi?

blank
1 Cevap

Selam hocam benim boynumda çok fazla sarkma var. Ne yaptıysam geçmedi. Kullanmadığım denemediğim tarif kalmadı. Kendime güvenim kalmadı vücudum zayıf olsa da boynum yaşlı bir adam gibi görünüyor. Bana önerebileceğiniz bir krem var mı boyun sarkması için?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 15, 2020

Merhaba, yaş ilerledikçe boyunda bu tür sarkmalar oluşur. Hızlı kilo alıp verilmesi de aynı zamanda vücutta sarkmalara neden olabilir. Bazı hastalar boyun bölgesinden etkilenir ve sarkmaları boyun kısmında oluşur. Boyun derisi yüz bölgesine göre daha ince ve hassastır bu nedenle yüzden önce boynumuz kırışır ve sarkar özellikle cildi kalın olanların yüz ve boyun bölgelerinde sarkmalar görünür. Fakat maalesef bu sarkmaları önleyecek herhangi bir krem ya da doğal bir ürün yoktur. Cildin dışına sürülen bir maddenin cilt altına etki etmesi mümkün değildir. Boyun için önerilen cilt gençleştirme kremleri, gece kremleri, nemlendiriciler, yaşlılık karşıtı kremler bu sarkmayı geciktirebilir fakat sarkma varsa bu sarkmayı gidermez. Boyun sarkması için önerebileceğim Thermage ve Ulthera işlemleri olabilir. Bu iki işlemde tek seanslık uygulanan işlemlerdir. İkisi de boyun sarkmasını tedavi edebilir ve ikisinin de amacı cildi gençleştirmektir. Thermage radyofrekans ile etki ederken Ulthera ise ses dalgaları ile cilde etki eder ve sarkmaları giderir. Cilt altına uyarı göndererek kolajen üretimini arttırır ve cildin elastikiyetini sağlar. Her iki işlemde cilt altına etki ettiği için yüzünüze zarar vermez. Aynı gün günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Eğer sarkmanız bu iki cihazın etki etmeyeceği kadar fazlaysa boyun germe operasyon gerekebilir. Boyun germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir.Boyun germe estetiği aynı zamanda kırışıklıklarınızı yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmadığı için kimse ameliyat olduğunuzu anlamayacaktır.

blank

Merhaba Leyla Hanım, boynumda gözle görülür derecede sarkma meydana geldi. Yaptığım meyveli ballı  doğal güzellik yöntemleriyle sarkmayı engelleyemiyorum. Bildiğiniz ve bana önerebileceğiniz bir krem var mı? Ameliyat olmadan boyun sarkmasını gidermek mümkün mü? Yaşım daha çok genç ameliyat olmak istemiyorum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhabalar, hastalarım sıkça yüz ve boyun kırışıklıkları için benden krem, losyon ve kür önerisinde bulunmamı istiyor. Şu bir gerçek ki yüzdeki ve boyundaki sarkmaları önleyen bir ürün henüz bulunamamıştır. Yüz ve boyun için önerilen gençleştirme ve yaşlılık karşıtı kremler sarkma oluşumunu ya da kırışıklık oluşumunu geciktirebilir ancak tamamen gidermez. Cildin yüzeyine sürülen bir losyonun, kremin ya da doğal bir kürün cilt altına etki etmesi neredeyse imkansızdır. Hızlı bir şekilde alınıp verilen kilolar sadece vücudu değil aynı oranda boyun ve yüzü de etkilemektedir. Boyun sarmasında Ulthera ve Thermage tedavilerini kullanmaktayım. Ulthera tedavisinde ses dalgaları, thermage tedavisinde ise radyofrekans dalgaları ile boyun sarkmalarını tedavi etmekteyiz. Kullandığım iki tedavide de asıl amaç kullanılan dalga boyunun cildin alt katmanlarına gitmesini ve kolajen üretimini arttırmasını sağlamaktır. Kolajen üretimi ile cilt sıkılaşır, tazelenir, fresh ve parlak bir cilt ortaya çıkar. Uyguladığım iki tedavi de tek seans şeklinde uygulanmaktadır. Seans sonrasında hastanın boyun sarkmasında gözle görülür değişmeler olmaktadır. Uygulanacak tedaviyle yeni başlayan boyun sarkmasının önüne geçmek mümkündür.

blank

Merhaba doktor hanım, benim sorunum boyun bölgemdeki derinin sarkması. Aldığım güzellik kremlerini ve vitamin komplekslerini ne kadar uygulasam da boynumdaki sarkmayı geçiremedim. Kremler boyun derisi sarkmasını geçirebilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 29, 2020

Merhaba, ilerleyen yaşla beraber yerçekimi ve dış etkenlerin de etkisiyle vücudun her yerinde olduğu gibi yüz ve boyun bölgesindeki cilt de sarkar ve kırışır. Bu doğanın getirdiği normal durumdur. Ne yazık ki bu sarkma ve kırışıklıkların düzeltilmesinde ve geçirilmesinde kremlerin çok etkili olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü kremler ne kadar vitamin içerirse içersin cilt altındaki derin çizgilere ve dokulara nüfuz etmesi oldukça zordur. Kliniğimizde boyun sarkması tedavisi için Ulthera ve Thermage işlemi yapılmaktadır. İki işlemde de boyun sıkılaşması ve kırışıklık tedavisi hedef alınmaktadır. Thermage işlemi radyofrekans ile cilt altına etki ederken, Ulthera işlemi ses dalgaları ile cilt altına etki ederler. İki işlemde de cilt altındaki kolajen üretimi arttırılır ve cildin yenilenerek gençleşmesi sağlanır.
Her iki işlem de tek seans olarak yapılmaktadır. Seans sonrasında rutin hayata dönmekte bir sakınca yoktur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar