Labioplasti Ameliyatı Kızlık Zarına Zarar Verir mi?

980 görüntülenmeGenital Estetik
0
1 Yorum

Hocam Merhaba, Ben 20 yaşındayım ve nişanlıyım. Genital bölgemi incelediğimde dudak kısımlarında aşırı bir sarkma ve asimetri görüyorum. Sanırım ergenlik döneminde fazla kilo alıp vermemden kaynaklandı fakat bu görüntüden çok rahatsızım. Seneye Düğünüm olacak bu şekilde evlenmek istemiyorum fakat en büyük korkum operasyonda kızlık zarıma bir zarar gelmesi açıkçası. Böyle bir durumda ne aileme ne nişanlıma durumu açıklayamam konu ile ilgili detaylı bilgilendirebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Öncelikle kızlık zarı vajinanın içinde yer alır dudaklar ise tamamen dış deridir; iç dudaklar yani Labium minörleri tanımalıyız. Kadınların genital bölgesinde yer alan iç dudaklar vajina içinde yer alır. İç dudaklar iki tanedir ve katlanarak klitoris üzerini kaplarlar. Genital bölgenin anatomisine baktığımızda dış dudaklar, iç dudakların üzerlerini örterler.dolayısıyle kızlık zarının Labioplasti ile hiç ilgisi yoktur, ve Labioplasti operasyonu kızlık zarına kesinlikle zarar vermez.Ameliyat ortalama 1-1,5 saat sürer ve Genel anestezi gerektirmez bu sayede ameliyat sonrasında taburcu olup evinize dönebilirsiniz hastane yatışı gerektirmeyen bir uygulamadır.Labioplasti ameliyatı regl döneminden hemen sonra yapılır. İşlem öncesinde küçülmenin tam olarak nereden yapılacağını belirlerim, daha sonra fazla olan dokuyu çıkartarak vajinanın iç dudakları daha sıkı bir form veriyorum.
Labioplastide kullandığım medikal dikişler kendiliğinden eridiği için dikişleri almamıza gerek kalmıyor. Ortalama bir ay sonra ameliyat izlerinin tamamen kaybolduğunu görebileceksiniz. Labioplasti ameliyatının hamile kalmaya, doğum yapmaya veya idrar yapmaya da engel olmadığını belirtmek isterim.

0

Leyla Hanım selamlar, vajina iç dudak kısmındaki sarkıklık beni çok rahatsız ediyor. Bu durum cinsel yaşantımı da olumsuz etkiliyor. O nedenle labioplasti ameliyatı olmak istiyorum ancak bir endişem var. Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar verir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, iç dudak sarkması için en etkili çözüm labioplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatında iç dudak bölgesinde sarkıklığa sebep olan deri vücuttan atılır. Kızlık zarı vajina içerisinde yer alır. İç dudak ise dış kısımdadır. O nedenle labioplasti ameliyatı kızlık zarına herhangi bir zarar vermemektedir. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, vajina bölgemde iç dudak kısımlarında sarkıklık var. Oldukça çirkin bir görüntüye yol açan bu durumda bir an önce kurtulmak ve ameliyat olmak istiyorum. Ancak merak ettiğim acaba labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar verir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, labioplasti ameliyatı yaş almaya, genetik faktörlere veya doğum yapmaya bağlı olarak sarkan vajina iç dudak kısımlarını toparlamanın en etkili yoludur. Bu ameliyatta yalnızca vajinanın iç dudak kısımlarına tedavi uygulanır. Kızlık zarı ise vajina içinde yer alır. Vajina içine herhangi bir müdahale yapılmadığından labioplasti ameliyatının kızlık zarına zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir.

0

Leyla Hocam merhaba, Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar verir mi? Ameliyat olmak istiyorum ama bu konuda çekincem büyük. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, labioplasti ameliyatları esnasında kızlık zarı herhangi bir zarar görmez. Bu ameliyatlarda yapılan tek işlem vajina bölgesindeki iç dudaklarda sarkmaya neden olan derinin keserek atılmasıdır. İşlemin yapıldığı bölge kızlık zarının bulunduğu bölgeden farklıdır. Dolayısıyla bu konuda herhangi bir endişe duymanıza gerek yok. Muayene için gelebilirseniz gerçek manada bu ameliyata ihtiyacınız olup olmadığına bir bakalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, ben labioplasti ameliyatı olmak istiyorum ama bekarım ve kızlık zarıma zarar gelsin istemiyorum. Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar verir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, labioplasti yani iç dudak sarkmasını giderme ameliyatlarında kızlık zarınız zarar görmez. Labioplasti operasyonlarında yaptığımız şey sadece vajinanın iç dudaklarında sarkmaya yol açan deriyi keserek atmaktır. Amacımız da vajina iç dudaklarının daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır. Bu işlem kızlık zarının olduğu alandan ayrı bir bölgede uygulanır. Bu konu ile tereddüt etmenizi gerektirecek bir şey söz konusu değildir. Önerim öncelikle bu ameliyata ihtiyacınız olup olmadığına bir hekim muayenesi sonrasında karar vermeniz olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, vajina iç dudak sarkması için labioplasti ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ama benim için önemli olan bir ayrıntı var. Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar verir mi hocam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Labioplasti yani iç dudak sarkması ameliyatı kızlık zarına zarar veren estetik bir operasyon değildir. Çünkü labioplasti kapsamında sadece vajina iç dudaklarında sarkmaya neden olan deri kesilerek atılır ve vajina iç dudaklarına daha güzel bir görünüm verilir. Labioplasti ameliyatında kızlık zarının bulunduğu alanda herhangi bir uygulama yapılmadığı için labioplasti ameliyatı ile kızlık zarının zarar görmesi de söz konusu olamaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar