Thermage Etkisini Ne Zaman Gösterir?

765 görüntülenmeThermage CPT
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, Ben 47 yaşındayım yüzümde sarkma ve kırışıklıklar var ama ameliyat olmaktan ve dikişlerden çok korkuyorum, kendime bakamamaktan da korkuyorum çok yoğun ve biraz da düzensiz bir çalışma hayatım var bu yüzden hemen işlem sonrası günlük hayatıma dönmek, iyileşme süresi beklemeyeceğim bir yüz germe işlemi araştırırken thermage dikkatimi çekti fakat işlemin etkisini görme süresinin sonradan başladığını okudum bu konuda sizden beni aydınlatmanızı rica ediyorum Thermage yaptırdığımda germe etkisini ne zaman gözle görebilir hale geliyoruz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage uygulaması kolajen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar fakat etkisinin zamanla doğru orantıda arttırdığını gözlemliyoruz. Hastalarımın doğal yaşlanma sürecine ve cilt kalitelerine bağlı olarak 2-4 ay takibinde çok daha gözle görülür sonuçlar yarattığını belirtebilirim. Cilt altı kolajen üretimini tetiklendikten sonra deri kalitesi ve günlük alışkanlıklarımızın da bu konuda büyük etkisi olduğunu unutmamalıyız. Sigara, alkol kullanımı dengesiz beslenme gibi durumlar cildimize fazlasıyla negatif yansır. İşlem gören hastanın hücre yenileme hızı ve metabolizması da göz önüne alındığında her hasta farklı zamanlamalarda etki görebilir. Thermage’ın sonuçlarının 24 ay veya daha uzun süre hatta 5 yıla kadar kalıcılığını koruduğunu da birçok hastamla görüşmelerimde netleştirdik. Thermage uygulaması yaptırdıktan sonra hemen günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ağrısız izsiz ve mutlu eden sonuçları ile ameliyatsız yüz germe işlemlerinde en çok tercih ettiğimiz uygulamadır.

0

Merhaba doktor hanım selamlar, Thermage uygulaması etkisini ne zaman hissettirir acaba? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage uygulaması aslında vücuttaki kolajen üretimini artırır. O nedenle genç bir cilt elde edilmesini sağlar. Ancak kolajen üretimini artırmak sanıldığı gibi basit değildir. Belli bir süre geçmesi gerekir. En az 2 ay en fazla 6 ay içerisinde Thermage etkisini hissettirmeye başlayacaktır. Sevgiler.

0

Merhaba, Thermage etkisini ne zaman gösterir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage tedavisinde asıl amaç vücuttaki kolajen üretimini artırarak cildin yenilenmesini sağlamak ve cildin elastikiyet düzeyini artırmaktır. Böylece daha genç ve gergin bir yüz görünümü elde edilir. Ancak kolajen üretimini harekete geçirmek hemen gerçekleşen bir durum değildir. Bu nedenle Thermage tedavisi etkisinin tam anlamıyla hissedilebilmesi için 2 ila 6 ay arasında bir süre beklemeniz gerekir.

0

Leyla Hocam merhaba, 10 gün önce Thermage oldum. Sonuçları hemen almak istiyorum ama Thermage etkisini ne zaman gösterir? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef gençleştirme uygulamalarında hemen sonuç almak çok zor. Bunu şöyle düşünün… cildinizin dış ya da iç etkenlere bağlı olarak aldığı hasarlar bir günde oluşmuyor, belirli bir sürede ortaya çıkıyor. Dolayısıyla cildinizin kendisini onarması için de belirli bir süre yine gerekli. Biz medikal uygulamalarla bu onarım sürecini tetikliyoruz. Thermage, kolajen üretimin artmasını ve buna bağlı olarak gençleşmeyi sağlayan çok etkili bir uygulama. Ama sonuçlar için 3- 6 ay kadar beklemelisiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim yanak bölgemde sarkmalar var. Thermage ile bu sarkmalardan kurtulmak istiyorum. Ancak hızlı bir sonuç hayal ediyorum. Thermage etkisini ne zaman gösterir? Yanıtlamanızı rica ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage radyofrekans dalgalarını kullanarak kolajen üretimini tetikleyen ve kolajen üretiminin fazlalaşmasının etkisiyle cildin çok daha gergin, sıkı ve canlı bir görüntüye sahip olmasını sağlayan medikal bir tedavi yöntemidir. Elbette seans sonrası etkiler gözlemlenmeye başlanır ancak en etkili sonucu 3- 6 ay içerisinde alırsınız. Çünkü ciltte olumlu etkinin yaratılması kolajen üretiminin fazlalaşması ile ortaya çıkar. Kolajen üretimi için de belli bir zamanın geçmesine ihtiyaç vardır. En fazla 6 ay sonra uygulamanın maksimum etkisini görebilirsiniz. Aldığınız bu sonuçlar ise 5 yıl boyunca cildinizde etkisini gösterir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba,  cildim sarktı ve canlılığı kaybetti, bu durum bana kendimi çok yaşlı hissettiriyor. Thermage uygulaması ile cildimi sıkılaştırmak mümkün mü ve eğer Thermage yaptırırsam etkisini ne zaman görebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage ameliyatsız bir yüz gençleştirme işlemidir. Yaşlanma karşıtı olan bu uygulama cilde elastikiyetini geri kazandırmak için yapılır ve cilt kalitesini artırmayı hedefler. Thermage Radyofrekans teknolojisi kullanarak yüzü gerer ve gençleştirir. Thermage CPT’nin tek seans uygulanması yeterlidir ancak uygulandıktan sonra her ne kadar hemen cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırsa da tam etkinin görülebilmesi için 3 ila 6 ay beklemek gerekir. Bu süreçte kolajen üretimi artmaya devam ettiği için cildin kendini onarım süreci de devam eder.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar