Thermage Etkisini Ne Zaman Gösterir?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, Ben 47 yaşındayım yüzümde sarkma ve kırışıklıklar var ama ameliyat olmaktan ve dikişlerden çok korkuyorum, kendime bakamamaktan da korkuyorum çok yoğun ve biraz da düzensiz bir çalışma hayatım var bu yüzden hemen işlem sonrası günlük hayatıma dönmek, iyileşme süresi beklemeyeceğim bir yüz germe işlemi araştırırken thermage dikkatimi çekti fakat işlemin etkisini görme süresinin sonradan başladığını okudum bu konuda sizden beni aydınlatmanızı rica ediyorum Thermage yaptırdığımda germe etkisini ne zaman gözle görebilir hale geliyoruz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 24, 2020

Merhaba, Thermage uygulaması kolajen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar fakat etkisinin zamanla doğru orantıda arttırdığını gözlemliyoruz. Hastalarımın doğal yaşlanma sürecine ve cilt kalitelerine bağlı olarak 2-4 ay takibinde çok daha gözle görülür sonuçlar yarattığını belirtebilirim. Cilt altı kolajen üretimini tetiklendikten sonra deri kalitesi ve günlük alışkanlıklarımızın da bu konuda büyük etkisi olduğunu unutmamalıyız. Sigara, alkol kullanımı dengesiz beslenme gibi durumlar cildimize fazlasıyla negatif yansır. İşlem gören hastanın hücre yenileme hızı ve metabolizması da göz önüne alındığında her hasta farklı zamanlamalarda etki görebilir. Thermage’ın sonuçlarının 24 ay veya daha uzun süre hatta 5 yıla kadar kalıcılığını koruduğunu da birçok hastamla görüşmelerimde netleştirdik. Thermage uygulaması yaptırdıktan sonra hemen günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ağrısız izsiz ve mutlu eden sonuçları ile ameliyatsız yüz germe işlemlerinde en çok tercih ettiğimiz uygulamadır.

blank

Merhaba Hocam, yaşıma bağlı olarak özellikle göz kenarlarımda ve yanaklarımda gözle görülen şekilde ince çizgiler oluştu. Tabi bunda sigara kullanımımın ve dengesiz beslenmemin de etkisi var. İnternette Thermage uygulamasını yaptırdıktan aylar sonra etkisini gösterdiğini anladım. Thermage uygulaması sonuçlarını ne zaman görülür hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, sağlıksız beslenme yöntemleri , sigara, alkol kullanımı, hava kirliliği, güneş ışınları gibi cildimizi yaşlandıran çeşitli negatif faktörler bulunmaktadır. Thermage uygulaması radyofrekans dalga boyutunu cildin alt katmanlarına göndererek hücre yenilenmesi ve kolajen üretimini tetikleyip, artırarak hücre yenilenmesini gerçekleştirmektedir. Thermage uygulaması bir seans uygulanmaktadır. Uygulandığı zaman cilt üzerinde bir canlılık görülse de tam etkilerini 3-6 ay sonra belli etmektedir. Kalıcı etkisi 1 yıl ile 5 yıl arasında değişim göstermektedir. Uygulamanın ardından beslenme ve uyku düzenine dikkat etmek, sigara alkol gibi cilt kalitesini düşüren ve kişiyi yaşlı gösteren alışkanlıklardan vazgeçmek tedavinin kalıcılık süresini de olumlu etkilemektedir. Cerrahi işlemler gibi olmayan, herhangi bir ağrı, iyileşme süresi , kesi izi, komplikasyon olmadan, ameliyatsız olarak gerçekleşen konforlu bir yüz germe işlemidir.

blank

İyi günler Leyla Hocam, yüz ve dekoltemde kırışıklıklar, ince çizgiler ve hafif de olsa sarkmalar mevcut. Ameliyatsız tedavi yöntemlerini araştırırken Thermage CPT uygulamasının varlığını öğrendim. Thermage uygulamasının etkisini uygulama yapıldıktan bir süre sonra göstereceğini okudum, bu doğru mu? Thermage etkisini ne zaman gösterir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, Thermage tedavisi uygulandıktan hemen sonra kolajen yapılarında etkisini gösteren bir uygulamadır. Cilt altı tabakalarına verilen Radyofrekans dalga boyu hücreleri etkilemekte ve cildi sıkılaştırmaktadır. Takdir edersiniz ki bu işlem yapılır yapılmaz gözle görülecek bir işlem değildir. Uygulamadan sonraki 3. ayda tam olarak gözle görülür şekilde ortaya çıkmaktadır. Cilt altı kolajen yapıları radyofrekans ile tetiklendikten sonra kişinin metabolizma hızına bağlı olarak farklı zamanlarda da etki görülebilmektedir. Burada beslenme ve sağlıklı hayat koşullarının da hücre yenilenmesine etkisi olduğunu unutmamak gerekir. Thermage sonuçları 1 yıldan 5 yıla kadar değişen aralıkta etkisini sürdürmektedir. Uygulama kolaylığı ve konforlu tedavi şekli ile cerrahi bir müdahale olmadan cilt sıkılaştırma ve cilt gençleştirme işlemidir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar