Yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla hanım, ben silikon protez yerine yağ enjeksiyonu ile meme büyütme düşünüyorum. Sizin fikrinizi almak istiyorum. Hocam yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu? bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Evet olur. O yüzden birkaç defa tekrarlamak gerekir. Ama nadiren bazen hiç gerekmez. Yağın o bölgede oturması ile alakalı bir durum bu. Ya da tamamen emilebilir. %100 emildiğini hiç görmedim. Ama böyle bir ihtimalin olduğunu hastalarımızın bilmesi gerekir. Ben en az 2 kere tekrarlanması gerektiğini söylüyorum bütün hastalarıma. Tekrarlandığı zaman istediğimiz sonucu daha iyi elde edebiliyoruz. Hiçbir zaman meme dokusunun içerisine yağ transferi yapmıyoruz. O yüzden korkulacak bir şey yok. Bir zamanlar kanser dokusunu arttırıyorsunuz gibi söylemler vardı. Meme dokusunun içerisine kanüllerle ulaşmak mümkün değil. Dolayısı ile meme dokusunun üstündeki ve altındaki yağ dokusuna ve kas aralığına bunu yapabiliyoruz. O yüzden kalıcılığı daha fazla oluyor.Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla hocam, ben memelerimi silikon yerine yağ enjeksiyonu ile büyütmek istiyorum. Çok hareketli ve spor yapan bir insanım. Yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu? Hareketle beraber memelerimdeki yağlar da erir mi? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, memeye yağ enjeksiyonunda vücuttaki bel, karın gibi yağ fazlalığı olan bölümlerinden yağların özel bir işlemle çekilip meme dokusuna transfer edilmesi işlemidir. Yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olabilir. Vücudun yağ fazlalığı olan bölümden yağ hücrelerinin bir bölümü dışarı alındıktan sonra yaşayamaz. Yani başka bir deyişle transfer edilen yağ hücrelerinin tamamı dokuya tutunamaz. Yağ enjeksiyonunda zamana ve zayıflamaya bağlı olarak yağ hücrelerinde de doğru orantılı olarak zayıflama ve azalma görülebilir. Yağ enjeksiyonu işleminde uygulanan yağın memeye tutunması gerekir ki bu tamamen doku ile ilgili bir durumdur. Yağ enjeksiyonu işlemini birkaç kere tekrarlamak gerekmektedir. Tekrarlanma sayesinde meme üzerinde daha iyi sonuçlar görülebilmektedir. Eğer memelerinizdeki dolgunluğun fazla olmasını talep ediyorsanız o zaman yağ enjeksiyonu işlemi sizi çok fazla tatmin ve mutlu etmeyebilir. Çünkü yağ enjeksiyonu işleminde memenin tek seansta alabileceği yağ oranı sınırlıdır. Fazla oranda yağ vermek, meme dolaşımını etkileyebilir, bozabilir, yağ hücrelerinin ölmesine neden ol ur. Seans aralıklarının 6 ay olması gereken yağ enjeksiyonu işleminde tek seferde yeterli miktarda dolgunluk sağlanamayacağı için size meme protezini önerebilirim. Meme protezine ek olarak yağ transfer işlemiyle çok daha hacimli memelere kavuşabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar