Yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu?

1.01K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler Leyla hanım, ben silikon protez yerine yağ enjeksiyonu ile meme büyütme düşünüyorum. Sizin fikrinizi almak istiyorum. Hocam yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu? bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Evet olur. O yüzden birkaç defa tekrarlamak gerekir. Ama nadiren bazen hiç gerekmez. Yağın o bölgede oturması ile alakalı bir durum bu. Ya da tamamen emilebilir. %100 emildiğini hiç görmedim. Ama böyle bir ihtimalin olduğunu hastalarımızın bilmesi gerekir. Ben en az 2 kere tekrarlanması gerektiğini söylüyorum bütün hastalarıma. Tekrarlandığı zaman istediğimiz sonucu daha iyi elde edebiliyoruz. Hiçbir zaman meme dokusunun içerisine yağ transferi yapmıyoruz. O yüzden korkulacak bir şey yok. Bir zamanlar kanser dokusunu arttırıyorsunuz gibi söylemler vardı. Meme dokusunun içerisine kanüllerle ulaşmak mümkün değil. Dolayısı ile meme dokusunun üstündeki ve altındaki yağ dokusuna ve kas aralığına bunu yapabiliyoruz. O yüzden kalıcılığı daha fazla oluyor.Sevgiler.

0

Merhaba sevgili Leyla Hanım, meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak yağ enjeksiyonu mu yoksa protez mi yaptırsam karar veremedim. Yağ enjeksiyonu ile daha doğal ve etkili sonuçlar alındığına dair duyumlar aldım. Ancak bir endişem var. Yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu uygulaması meme büyütme operasyonlarında kullanılan yöntemlerden biridir. Bu operasyonda kişinin kendi yağ hücreleri alınarak gerekli işlemden geçirilir ve transfere uygun hale getirilir. Kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için zararsız bir işlemdir ve doğal sonuçlar verir. Yağ enjeksiyonu uygulamasında meme boyutu bir sutyen bedeni büyütülebilir. ve yağ enjeksiyonu operasyonu sırasında transfer edilen yağ hücreleri zaman içerisinde kilo değişime bağlı olarak erime riskine sahiptir. Eğer verilen yağların bir kısmı sonra erirse işlem tekrarlanabilir.

0

Merhaba hocam, yağ enjeksiyonu uygulaması ile meme büyütme operasyonu geçirmek istiyorum. Duyumlarıma göre silikon protez yağ enjeksiyonuna kıyasla daha yapay bir görüntü katıyormuş göğüslere. Ancak yağ enjeksiyonunda da korktuğum bir nokta var. Acaba yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu? Siz ne tavsiye edersiniz? Çok teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yağ enjeksiyonu uygulaması vücudunuzda fazla yağ bulunan bölgelerden çıkarılan yağ dokusunun meme bölgesine enjekte edilmesi işlemini gerektirir. Doğal sonuçlar alınır. Ancak söylediğinizin aksine silikon protez uygulaması ile de oldukça doğal sonuçlar elde etmek mümkün. Bu noktada önemli olan uzman bir cerrah bulmaktır. Aynı zamanda doktorunuza beklenti ve arzularınızı eksiksiz ve doğru bir biçimde aktarmanız önemlidir. Yağ enjeksiyonu kilo alıp vermeye bağlı olarak zamanla eriyebilir ancak silikon protezde böyle bir durumun meydana gelmesi söz konusu değildir. Bu nedenle silikon protez kalıcı bir uygulamadır söyleminde bulunmak mümkündür. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam, benim iki göğsüm arasında büyüklükte bir eşitsizlik söz konusu. Bunun için yağ enjeksiyonu bir çözüm mü? Yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben memedeki boyut eşitsizliklerini silikon protezler aracılığı ile gidermeyi daha çok öneriyorum. Bu şekilde iki memenin ölçüsü çok daha rahat ve kalıcı olacak şekilde dengeleyebiliyoruz. Yağ enjeksiyonlarında vücutta fazla yağ olan bir bölgeden bu yağları alarak meme bölgesine transfer ediyoruz. Aktarılan bu yağların tümünün dokuya tutunarak kalıcı olması ne yazık ki mümkün değil. Ayrıca kilo alıp verme durumlarında da erime görülebilir. Bu tip durumlarda işlemin tekrarlanması gerekir. Muayene için merkezimizi ziyaret edebilirseniz mevcut duruma bir bakalım ve sizin için en uygun etkili olacak yöntemi bu muayene sonrasında görüşelim. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, benim göğüslerimin biri daha küçük biri biraz daha iri. Boyutların eşitlenmesini istiyorum. Bunun için yağ enjeksiyonu yaptırsam etkili ve kalıcı mı? Yağ enjeksiyonu uygulanan memede yağ erimesi olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, memeye yağ enjeksiyonu vücudunuzun farklı bölgelerindeki yağ fazlalıklarının özel bir yöntemle alındıktan sonra memeye enjekte edilmesi yöntemiyle gerçekleştirilir. Şöyle bir gerçek var ki vücutta bir bölgeden diğerine aktarılan yağların hepsinin dokuya tutunması yani kalıcı olması mümkün olmaz. İlaveten yağ enjeksiyon işleminden sonra kilo alıp verme durumlarında memeye aktardığımız yağın da bir bölümü eriyebilir. Yağ enjeksiyonu tekrarlanması gereken bir işlemdir. Bir diğer yöntemde farklı ölçülerdeki silikon protezler ile iki memenin ölçüsünün dengelenmesidir. Ancak bunun için net ifadeler kullanabilmem için kesinlikle sizi muayene etmem gerek. Ancak bu şekilde doğru ve uygun yöntemi önerebilirim.

0

Merhaba leyla hanım, memelerimi büyütmek istiyorum. Yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme işlemlerinde oldukça doğal sonuçlar alındığını okudum bu yüzden silikon protez yerine yağ enjeksiyonunu tercih etmeyi düşünüyorum ama enjekte edilen yağların sonradan eriyebildiğini okudum. Bu doğru mu, yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme işleminden sonra yağ erimesi olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemlerinde kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu kullanılır. Yani eğer çok fazla ve çok sık kilo alıp verirseniz vücudunuzda bulunan diğer yağ kütleleri gibi memeye enjekte edilen yağlar da eriyebilir. Fakat kilonuzu koruduğunuz sürece memeye enjekte edilen yağların erimesi çok olası bir durum değildir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı