Yüz Dolgusu Ne Kadar Dayanır?

175 görüntülenme
0

Merhaba Leyla Hanım, elmacık kemiklerimin daha görünür olmasını ve ifademe renk katmasını istediğimden yüz dolgusu yöntemine başvurmak istiyorum. Bunun için yavaştan araştırmalara başladım bile. Ancak yüz dolgusunun uzun süreler etkisini devam edip ettirmediği konusunda hala şüphelerim var. Kafamdaki soru işaretlerini yok etmeme yardımcı olursanız çok sevinirim. Yüz dolgusu ne kadar dayanır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle dolgunun hangi bölgeye ne amaçla uygulanacağı çok önemli. Yüz dolgusu işlemi çizgilenme ve kırışıklık bulunan bölgelere, çukurlanma görülen yerlere, elmacık kemiklerine ve dudağa uygulanır. Normal şartlarda hyaluronik asit kullanılan yüz dolgusu uygulamasında dolgunun geçerlilik süresi 12 ila 18 ay arasında değişkenlik gösterir. Sizin de yaptırmak istediğiniz bölge olan elmacık kemiklerinde ise dolgu maddesi diğer bölgelere kıyasla daha uzun süre kalıcılığını korumaktadır. Çünkü bu bölgede çok fazla mimik olmadığından dolgu etkisini daha uzun süre hissettirir. Hyalüranik asit ile uygulanan yüz dolgusu işlemi son derece güvenli ve başarılı sonuçlar aldığımız bir operasyon olmakla beraber, elmacık kemiklerinizi dilediğiniz görünüme kavuşturmada da oldukça etkisi olacaktır.

5 Cevap

0
Misafir

Yanaklarıma ve çeneme dolgu yaptırmak istiyorum. Yüze yapılan dolgu ne kadar kalıcıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz dolgusu yüzdeki yaşlanmaya bağlı etkileri gidermeye yönelik yüze hacim kazandırma, kırışıklık ve çizgileri giderme amaçlı yapılmaktadır. Yüz dolgusuyla kişi genç bir görünüme kavuşur. Cilt pürüzsüz ve ışıltılı görünür. Yüz dolgusu 2 çeşittir. Hyalüronik asitle yapılan dolgu 6 ay ile 1 yıl arası kalıcılığa sahiptir. Kişinin kendi fazlalık yağıyla yapılan dolgu ise daha uzun ömürlüdür. Yağ dolgusunun 1,5-2 yıl kalıcılığı görülmektedir. Yüz bölgesine yapılan dolgu yüzün çok mimik yapılan, hareketli bir alanındaysa (kazayağı, ağız çevresi gibi) yapılan dolgu daha kısa süreli kalıcılığa sahiptir. Hareketsiz bölgeler (orta yüz, yanaklar gibi) ise daha uzun süreli kalıcı olmaktadır. Dolgu kalıcılığı kişinin metabolizma hızı ve yüzüne gösterdiği özene göre de değişmektedir. Bu nedenle herkeste farklı süre kalıcı olmaktadır. Her iki dolgu çeşidi de zararsız, yan etkisiz, doğal içeriklerdir.

0
Misafir

20 gün sonra yeni anlaşma yaptığım firmada işe başlayacağım, yüzümün daha dinamik görünmesi ve çene hatlarımın daha belirginleşmesini istediğim için yüz dolgusu yaptırmaya karar verdim. Şimdi yaptırsam 20 gün sonraya dolgularım oturur mu? Ve yüz dolgusu ne kadar dayanır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz dolgusu uygulaması senelerdir güvenle kullanılan ve hastalarımız tarafından oldukça fazla tercih edilen yan etkileri olmayan güvenli ve memnuniyet oranı çok yüksek olan bir uygulamadır. Cilt altına enjekte ettiğimiz dolgu maddesi ciltteki ince dikey kırışıklıkları ve sarkmaları önleyerek cildin daha genç görünmesini sağlamaktadır. Dolgu uygulaması sonrasında yüz hatları toparlanarak daha dinamik, yorgun olmayan bir görünüm sağlanmaktadır. Dolgu uygulaması kliniğimizde yaklaşık 30 dakikada tamamlanmaktadır. Dolgunun ilk etkileri 2-3 günde görülmeye başlasa da tam olarak oturması 10-15 günde olmaktadır. Dayanma süresi ise her hastanın cilt yapısına, uygulanan dolgu maddesinin miktarına göre farklılıklar gösterse de ortalama 12-18 ay kadar devam etmektedir. Hastalarımızın yüzünde ihtiyaç duymaları halinde rötuş amaçlı uygulamalar da yapılabilmektedir. Yüz dolgusunun yenilenmesi ile kalıcılığı devam ettirilebilmektedir. Randevu tarihinizi biran evvel oluşturarak kliniğimizde muayene olduktan sonra yüz dolgunuzu yaptırarak 20 gün sonra dolgunuz tam olarak oturmuş olarak yeni işinize başlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Merhabalar, yüz dolgusu yaptıran bir arkadaşımdan birkaç ay içinde etkisini kaybettiğini gözlemledim. Nasıl bir klinikte yaptırdığı konusunda çok fazla bilgim yok, ben yüzümdeki kırışıklıklardan kurtulmak için dolgu işlemi yaptırmak istiyorum, Normal şartlarda yüz dolgusu ne kadar dayanır? Ne kadar aralıklarla yeniletmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yüz dolgusu dediğimiz uygulamada, deri altına hyaluronik asit içeren özel bir dolgu maddesi enjekte ederek mevcut bölgede bulunan kırışıklıkların yok edilmesi, ve gerekiyorsa daha dolgun görünmesini istediğimiz alanlarda istenilen etkiyi yaratmak hedeflenir. Kalıcılık süresi, mimiklerin daha yoğun olduğu noktalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama sekiz ya da oniki ay kalıcılık sağlamaktadır. Dudak kenarları gibi fazla mimik yaptığımız bölgelerde dolgu daha az sürede kalıcılık sağlarken yanak gibi çok fazla hareket ettirmediğimiz bölgelerdeki kalıcılığı daha fazladır. Tabii ki her uygulama gibi, uzman ve işinin ehli kişiler tarafından yapılması en iyi sonucu almanız açısından önem taşımaktadır. Düzenli olarak dolgu işlemi yaptırdığınız taktirde de oluşabilecek kırışıklıkların önlenmesi ve mevcut kırışıklıklarınızın derinleşmesini engellemek Mümkün olacaktır. Daha detaylı bilgi ve randevu için iletişim hattımızdan bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim…

0
Misafir

Merhaba Leyla Hanım, kırışıklıklarım için yüzüme dolgu yaptırmak istiyorum. Yüz dolgusunun kalıcı olmadığını biliyorum. Sizin yaptığınız uygulamalarda yüz dolgusu ne kadar dayanır? Teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz dolguları, botoks uygulamasına göre daha uzun süre etkisi görülen işlemlerdir. Yüze yapılan dermal dolgular (hyalüronik asit içeriği) etkisini 1,5 yıla dek göstermektedir. Dermal dolgu etkisini yitirdiğinde tekrarlanırsa git gide daha uzun süre etki sağladığı görülmektedir. Bir de kişinin kendi yağ dokusunu kullanarak uyguladığımız yağ dolgusu var. Yağ dolguları dermal dolgulara göre daha uzun süre kullanıma sahiptir. Yüzde istenen görünümü sağlamak için yağ dolgusunun belli aralıklar ile tekrarlanması gerekebilir. Ancak unutulmamalıdır ki, dolgu etki süreleri kişiden kişiye farklılık gösteren bir konudur.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, ablamla birlikte yüz dolgusu yaptırmaya karar verdik. O yazın nişan yapmayı düşünüyor. Biz iyice otursun etkileri diye şimdiden yaptıralım diye düşündük ama erken mi olur? Yüz dolgusu ne kadar dayanır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle ablanızın da sizin de yüz hatlarınızı bir incelememiz lazım. Sonuçta her ikinizin de yüzünüzde dolguya ihtiyaç duyduğu alanlar farklılık gösterecektir diye tahmin ediyorum. Tabi bu noktada dolgu uygulamasını ne amaçla yapacağımız da oldukça önemli. Çünkü yüz dolgusunu farklı amaçlarla uygulayabiliyoruz. Yüz dolgusu elmacık kemiklerine ve dudaklara da uygulanabildiği gibi kırışık ve çizgilerin olduğu bölgelere ve çukurlaşma görülen yerlerde uygulanır. Sorunuza gelince, yüz dolgusunun dayanıklılık süresi ile ilgili şunları söyleyebilirim. Hyaluronik asit kullanılarak yaptığımız yüz dolgusunun dayanma süresi genel olarak bir yıl ile iki yıl arasında olmaktadır. Bu süre hastanın yaşı ve cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Uygulama için bu tarihlerde de gelmeniz uygun. Zaten yüz dolgusu ihtiyaç duyulduğunda tekrarlanabilen bir uygulama olduğundan gerekli olursa rötuşlama işlemi de uygulanabilir. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.