Yağlarınızdan kurtulmak ve vücudunuzu şekillendirmek ister misiniz?

Vaser Liposuction sayesinde vücudunuzu kendi yağınız ile şekillendirin!

Vaser Liposuction, bölgesel yağlarınızın alınmasına ve vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olur. Spor ve egzersiz programları ile veremediğiniz kilolarınızdan Vaser Liposuction ile kurtulabilir, daha ince görünebilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Liposuction en fazla merak edilen ve estetik cerrahide en çok talep edilen operasyonlardan birisidir. Liposuction’ın kelime anlamı ‘yağ çekme’dir. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu vücudumuzun her bölgesinde eşit yoğunlukta değildir. Hormonal ve genetik nedenlere bağlı olarak bu yoğunluklar değişebilmektedir. Normal ya da normalin üzerinde kilosu olan ancak bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposuction en iyi sonucu verir. Özellikle kadınlarda zor karın yağları, basen bölgesi, bacaklar ve kalça bölgelerinde, erkeklerde ise göbek ve bel bölgesinde tercih edilir.

Lazer Yardımlı Liposuction Nedir?

Plazma Lipo bir çeşit lazer lipoliz yöntemidir. Vücuttaki bölgesel yağ hücrelerinin lazer enerjisi kullanılarak eritilmesidir.

Lipoliz denilen bu yağ eritme işlemi için yüksek frekanslı 980 nm dalga boylu Nd yag lazer sistemini kullanarak kısa sürede çok yüksek bir güçle yağ hücrelerini parçalayarak eritilmesini sağlar. Plazma Lipo’yu özel yapan lazerin etkisini 360 derece çepeçevre yayan özel plazma teknolojisidir. Bu sayede çevre dokulara zarar vermeden, yakmadan diğer lazer lipoliz yöntemlerine göre daha güvenli ve daha kısa sürede etkisini gösterir.

ÇOK SORULAN SORULAR

Uygulama, bölgesel anestezi ile ya da sedasyon denilen hafif uyuşukluk hali sağlanarak yapılır. 1-2 mm lik küçük kesi veya iğne deliği kadar bir alandan girilerek uygulanır. Uygulama süresi bölgeye göre değişir. Yüz, çene altı bölgesinde bu süre 15-20 dakika iken kollarda 30 dakika, bacaklarda 30-40 dakika arasıdır. Daha geniş bölgeler ve kombine tüm vücut uygulamaları için daha konforlu olması açısından genel anestezi tercih edilir.

Vaser Liposuction’un üçlü bir etki mekanizması vardır. İlk etkiyle; lazer enerjisi uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozar. Eriyen yağ hücreleri ve içeriği sıvı haline gelir. Bu sıvı ya vakumla dışarı alınır ya da vücudun kendi doğal yollarıyla bu sıvıyı atması beklenir ( Lipoliz ). İkinci etki; lazer enerjisinin çevre bölgede oluşturduğu ısı sayesinde görülür. Bu ısıyla bölgedeki kan damarları büzülerek kanama engellenir. Böylece kanama, morluk, hematom denilen kanlı sıvı birikimi görülmez. Ödem dediğimiz genel şişkinlik hali normal liposuction ile karşılaştırıldığında daha az görülür. Üçüncü etkisi ise; uygulanan bölgedeki cilt altı dokuda yeniden onarım ve bağ dokusu oluşumunu artırarak ciltte belirgin toparlanma ve gerilme oluşturmasıdır. Sıkılaşma etkisi aylar içerisinde artarak görülür.

Vaser cihazı ile yapılan Liposuction’da ise Klasik Liposuction’dan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile dışarı atılır; fakat Klasik Liposuction’da olduğu gibi buradaki kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar bulunmamaktadır. Dolayısıyla yağ alma işlemi sırasında sinir ve damarlara zarar verilmez.

18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. İdeal hastalar normal veya normalin biraz üzerinde kilosu olan; fakat bölgesel yağları bulunan ve cilt elastikiyeti yüksek olan hastalardır.

Kilo alımında vücudumuz belirli bölgelere fazla yağ depolar. Diyet ve sporun yanında özellikle bölgesel yağlardan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği yöntemler arasında Liposuction (Liposakşın) uygulaması gelir. Liposuction (Liposakşın), vücut konturunu bozan yağ birikimlerini neredeyse iz bırakmaksızın uzaklaştırmaya yarayan işlemdir, vücut şeklini düzeltebilir.

Bu teknik için ideal hastalar; normal vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip, fakat vücutlarının belli  bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olan hastalardır. Liposuction (Liposakşın) bilindiğinin aksine, kilo vermeye yardımcı bir işlem olarak kullanılmaz. İşlemin, vücudunuzda bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlar var ise ve sağlıklı iseniz uygulanması doğrudur. Bu yöntemle toplanan yağlar aspiratör yerine enjektörde biriktirilerek, vücudun diğer bölgelerinde kalıcı dolgu olarak da uygulanabilir.

Minimal cerrahi bir yöntemdir.

Lokal anestezi altında uygulanır.

Büyük alanlar ve kombine tüm vücut uygulamaları hariç genel anesteziye ihtiyaç yoktur.

Vücutta şekil düzeltilmesiyle birlikte sıkılaşma sağlanır.

Daha az ödem, şişlik daha az morluk, daha az ağrı olur.

Daha güvenlidir, daha az kanama olur.

Uzun süre sıkı bandaj ve drenaj uygulanmasına gerek yoktur.

Erken dönemde günlük hayata dönülür.

Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction sinir ve damarlara zarar vermez.

Vaser Liposuction’da kullanılan kanüllerde rende tarzı bıçaklar bulunmadığı için yağlar sinir ve damarlar tahrip edilerek alınmaz. Dolayısıyla ameliyat sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik görülür.

Vaser Liposuction’da vücuttaki yağın parçalanması için ultrasonik ses dalgaları kullanılır.

Vaser cihazının V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma sağlanır, bu sayede ciltte sıkılaşma artar, cildin sarkma olasılığı azalır.

Vaser Liposuction sonrası ciltte herhangi bir kesi izi oluşmaz, dolayısıyla ameliyat sonrası iz kalmaz.

Minimal invaziv

Genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan

Vücut kontür düzeltilmesi ve cilt sıkılaştırmayı sağlayan

Anında sonuç verebilen

Klasik liposuctiona göre daha erken toparlanma, daha az şişlik ve ağrı, daha kısa süreli korse kullanımı gerektiren bir yöntemdir.

Vaser Liposucton yöntemi 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, normal vücut kitle endeksine sahip kişilerde, diyet ve spor yapılmasına rağmen giderilemeyen bölgesel fazlalıklar için uygundur, düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

Vücut kitle indeksi ideale yakın olup, lokalize yağ fazlalıkları bulunan

Cilt elastikiyeti klasik liposuction operasyonuna göre kritik olanlar

Beklentileri gerçekçi sınırlarda olan

2 litre veya daha az yağ aspirasyonuna ihtiyaç duyulan

2 veya 3 alanda aspirasyon planlanan

Operasyon sonrasında doktorun gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastane de 1 gece yatış yapılabilir. Vaser Liposuction’da cihaz yağ dokusuna karşı seçicidir ve bu sayede kas ve bağ dokuya ve damarlara zarar vermemesi, iyileşme sürecini hızlandırır.  Daha az morarma, kızarıklık görülür. Vücutta ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması ortama 1 ay civarı sürer. Ödemin atılması için çeşitli masaj terapileri uygulanabilir. Operasyon sonrasında her hastanın deri elastikiyetine göre,  2-3 hafta aralığında özel medikal korse giyilmesi operasyon sonucunun etkinliğini yükseltir. Bu süreden sonra kıvrımlı, ince hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Vaser Liposuction sonrasında genellikle 1 veya 2 gün içinde banyo yapılabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilmeye devam edilir.

Vaser Liposuction sonrası diyet ve spor alışkanlığına dikkat edilmezse, kilo alınması kaçınılmazdır. Bu durumda yağ oluşumu belirli bölgelerde değil, tüm bölgelerde eşit şekilde olur. Diyete dikkat edildiği sürece sağlıklı, şekilli ve fit bir görünüm sağlanır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vaser Liposuction estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Vaser Liposuction

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

VASER LİPOSUCTİON

Bir Sorunuz mu Var ?

Vaser Liposuction estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Vaser Liposuction” İçin 52 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba ben 29 yaşında bir erkeğim fakat göğüslerim beni çok rahatsız etmekte. Kıyafet giyerken hep bol tercih ediyorum çünkü kadın memesi gibi bir görüntü oluyor. İnsanlarla konuşurken bile sanki herkes göğüsüme bakıyor. Bu durum sosyal yaşantımı çok etkilemekte lütfen yardımcı olun hocam. Vaser Lipo yöntemiyle bu durumdan kurtulabilir miyim? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba ,erkeklerde kadınsı meme yapısının olmasına Jinekomasti denilmektedir. Bu durum erkeklerde özgüven sorununa neden olur haklısın. Gelişen teknoloji sayesinde meme dokusunda oluşan yağlar ultrasonik ses dalgasıyla eritilip dışarı atılıyor ve deri sıkılaştırılıyor. Bu şekilde şikayeti olan erkek hastalarımıza liposuction yöntemi ile müdahale edebilmekteyiz.Bunun dışında eğer hastanın meme dokusunda da fazlalık varsa Vaser Liposuction kullanmak da gerekebilir Böylece daha şekilli bir vücut görünümü sağlanmış olur. Bu yöntem ile Jinekomastiden kalıcı olarak kurtulmuş olcaksınız. Sağlık günler dilerim.

 2. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım, İyi akşamlar, Vaser Liposuction ile jinekomasti sorunumu çözebilir miyiz? Spor yapmama rağmen göğüslerim kadın göğsüne benziyor. İleride sarkma olmasından korkuyorum. Ne yapabilirim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   iyi akşamlar, Jinekomasti problemi Vaser Liposuction ile tedavi edilebilir. Eğer göğüslerinizde sarkma görülmeye başlandıysa Vaser Liposuction ile göğüslerinizdeki yağ dokusunu dışarı atarak daha sıkı ve fit bir forma kavuşturabiliriz. Vaser Liposuction ile göğüslerinizi yeniden şekillendirerek maskülen bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 3. Misafir dedi ki:

  Merhaba hocam ben 38 yaşındayım ameliyat olmayı istiyorum. Bölgesel fazlalıklarımdan bir türlü kurtulamadım. Ameliyat ile ilgili bazı sorularım var kaç saat sürmekte sonrasında ne kadar sıklıkta kontrole gelinme gerekiyor. Çünkü ben istanbul da ikamet etmiyorum o yüzden bu benim için çok önemli cevap verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba , ameliyat sonrasında genelde hastalarımızı 3 ila 4 saatlik dinleme sürecinden sonra taburcu edebiliyoruz. Ancak gerekli gördüğüm durumlarda mesela operasyon çok geniş bölgeye uygulandı ise yada hastanın dinlenmek istediği durumlarda hastanede 1 gece yatış yapılabilmektedir. Operasyon sonrasında en az 2 defa olmak üzere hekimin gerekli gördüğü sıklıkta ve aralıklarda hastanın kontrole gelmesi istenmektedir.

 4. Misafir dedi ki:

  Vaser Liposuction ameliyatı öncesi nasıl bir hazırlık yapmak gerekir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Bu ameliyata özel dikkat etmeniz gereken herhangi bir diyet ya da program yoktur. Sadece bütün ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat öncesinde 1 hafta 10 gün kadar bitki çayları ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, alkol kullanımını azaltmak ve son günlerde kullanmamak gerekmektedir. Sigara kullanımının da azaltılması yara iyileşmesi açısından fayda sağlayacaktır.

 5. Misafir dedi ki:

  Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatından önce ve sonra dikkat etmem gereken önemli detaylar var mı? Doktorum sigarayı bırakmamı söyledi, ameliyattan önce sigara içmek riskli midir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatından bir hafta önce bitki çayları, kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmanız ameliyatı kolaylaştıracaktır. Sigara tüketimi yara izlerinin iyileşme hızını etkileyen bir faktördür. Ameliyat sonrası daha hızlı iyileşmek ve yaralarınızın daha hızlı kapanmasını istiyorsanız ameliyattan en az bir hafta önce sigara tüketimini durdurmanızı öneririz.Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba, ben 30 yaşında yeni evliyim. Vaser Liposuction ameliyatı yaptırmaya karar verdim. Bir ay sonra ameliyat olacağım bu dönemde nelere dikkat etmeliyim? Vaser Lipo öncesi özellikle yapmam gereken bir hazırlık var mı? bilgi verir misiniz.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatından önce ciddi bir hazırlık süreci yoktur. Fakat Vaser Liposuction ameliyatını diyet ve rejim programlarından sonra olmanız önemlidir. Eğer yakın zamanda bir gebelik planlıyorsanız, Vaser Liposuction ameliyatını hamilelik sonrasına ertelemeniz daha uygun olacaktır.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir