Yağlarınızdan kurtulmak ve vücudunuzu şekillendirmek ister misiniz?

Vaser Liposuction sayesinde vücudunuzu kendi yağınız ile şekillendirin!

Vaser Liposuction, bölgesel yağlarınızın alınmasına ve vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olur. Spor ve egzersiz programları ile veremediğiniz kilolarınızdan Vaser Liposuction ile kurtulabilir, daha ince görünebilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Liposuction en fazla merak edilen ve estetik cerrahide en çok talep edilen operasyonlardan birisidir. Liposuction’ın kelime anlamı ‘yağ çekme’dir. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu vücudumuzun her bölgesinde eşit yoğunlukta değildir. Hormonal ve genetik nedenlere bağlı olarak bu yoğunluklar değişebilmektedir. Normal ya da normalin üzerinde kilosu olan ancak bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposuction en iyi sonucu verir. Özellikle kadınlarda zor karın yağları, basen bölgesi, bacaklar ve kalça bölgelerinde, erkeklerde ise göbek ve bel bölgesinde tercih edilir.

Lazer Yardımlı Liposuction Nedir?

Plazma Lipo bir çeşit lazer lipoliz yöntemidir. Vücuttaki bölgesel yağ hücrelerinin lazer enerjisi kullanılarak eritilmesidir.

Lipoliz denilen bu yağ eritme işlemi için yüksek frekanslı 980 nm dalga boylu Nd yag lazer sistemini kullanarak kısa sürede çok yüksek bir güçle yağ hücrelerini parçalayarak eritilmesini sağlar. Plazma Lipo’yu özel yapan lazerin etkisini 360 derece çepeçevre yayan özel plazma teknolojisidir. Bu sayede çevre dokulara zarar vermeden, yakmadan diğer lazer lipoliz yöntemlerine göre daha güvenli ve daha kısa sürede etkisini gösterir.

ÇOK SORULAN SORULAR

Uygulama, bölgesel anestezi ile ya da sedasyon denilen hafif uyuşukluk hali sağlanarak yapılır. 1-2 mm lik küçük kesi veya iğne deliği kadar bir alandan girilerek uygulanır. Uygulama süresi bölgeye göre değişir. Yüz, çene altı bölgesinde bu süre 15-20 dakika iken kollarda 30 dakika, bacaklarda 30-40 dakika arasıdır. Daha geniş bölgeler ve kombine tüm vücut uygulamaları için daha konforlu olması açısından genel anestezi tercih edilir.

Vaser Liposuction’un üçlü bir etki mekanizması vardır. İlk etkiyle; lazer enerjisi uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozar. Eriyen yağ hücreleri ve içeriği sıvı haline gelir. Bu sıvı ya vakumla dışarı alınır ya da vücudun kendi doğal yollarıyla bu sıvıyı atması beklenir ( Lipoliz ). İkinci etki; lazer enerjisinin çevre bölgede oluşturduğu ısı sayesinde görülür. Bu ısıyla bölgedeki kan damarları büzülerek kanama engellenir. Böylece kanama, morluk, hematom denilen kanlı sıvı birikimi görülmez. Ödem dediğimiz genel şişkinlik hali normal liposuction ile karşılaştırıldığında daha az görülür. Üçüncü etkisi ise; uygulanan bölgedeki cilt altı dokuda yeniden onarım ve bağ dokusu oluşumunu artırarak ciltte belirgin toparlanma ve gerilme oluşturmasıdır. Sıkılaşma etkisi aylar içerisinde artarak görülür.

Vaser cihazı ile yapılan Liposuction’da ise Klasik Liposuction’dan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile dışarı atılır; fakat Klasik Liposuction’da olduğu gibi buradaki kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar bulunmamaktadır. Dolayısıyla yağ alma işlemi sırasında sinir ve damarlara zarar verilmez.

18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. İdeal hastalar normal veya normalin biraz üzerinde kilosu olan; fakat bölgesel yağları bulunan ve cilt elastikiyeti yüksek olan hastalardır.

Kilo alımında vücudumuz belirli bölgelere fazla yağ depolar. Diyet ve sporun yanında özellikle bölgesel yağlardan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği yöntemler arasında Liposuction (Liposakşın) uygulaması gelir. Liposuction (Liposakşın), vücut konturunu bozan yağ birikimlerini neredeyse iz bırakmaksızın uzaklaştırmaya yarayan işlemdir, vücut şeklini düzeltebilir.

Bu teknik için ideal hastalar; normal vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip, fakat vücutlarının belli  bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olan hastalardır. Liposuction (Liposakşın) bilindiğinin aksine, kilo vermeye yardımcı bir işlem olarak kullanılmaz. İşlemin, vücudunuzda bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlar var ise ve sağlıklı iseniz uygulanması doğrudur. Bu yöntemle toplanan yağlar aspiratör yerine enjektörde biriktirilerek, vücudun diğer bölgelerinde kalıcı dolgu olarak da uygulanabilir.

Minimal cerrahi bir yöntemdir.

Lokal anestezi altında uygulanır.

Büyük alanlar ve kombine tüm vücut uygulamaları hariç genel anesteziye ihtiyaç yoktur.

Vücutta şekil düzeltilmesiyle birlikte sıkılaşma sağlanır.

Daha az ödem, şişlik daha az morluk, daha az ağrı olur.

Daha güvenlidir, daha az kanama olur.

Uzun süre sıkı bandaj ve drenaj uygulanmasına gerek yoktur.

Erken dönemde günlük hayata dönülür.

Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction sinir ve damarlara zarar vermez.

Vaser Liposuction’da kullanılan kanüllerde rende tarzı bıçaklar bulunmadığı için yağlar sinir ve damarlar tahrip edilerek alınmaz. Dolayısıyla ameliyat sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik görülür.

Vaser Liposuction’da vücuttaki yağın parçalanması için ultrasonik ses dalgaları kullanılır.

Vaser cihazının V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma sağlanır, bu sayede ciltte sıkılaşma artar, cildin sarkma olasılığı azalır.

Vaser Liposuction sonrası ciltte herhangi bir kesi izi oluşmaz, dolayısıyla ameliyat sonrası iz kalmaz.

Minimal invaziv

Genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan

Vücut kontür düzeltilmesi ve cilt sıkılaştırmayı sağlayan

Anında sonuç verebilen

Klasik liposuctiona göre daha erken toparlanma, daha az şişlik ve ağrı, daha kısa süreli korse kullanımı gerektiren bir yöntemdir.

Vaser Liposucton yöntemi 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, normal vücut kitle endeksine sahip kişilerde, diyet ve spor yapılmasına rağmen giderilemeyen bölgesel fazlalıklar için uygundur, düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

Vücut kitle indeksi ideale yakın olup, lokalize yağ fazlalıkları bulunan

Cilt elastikiyeti klasik liposuction operasyonuna göre kritik olanlar

Beklentileri gerçekçi sınırlarda olan

2 litre veya daha az yağ aspirasyonuna ihtiyaç duyulan

2 veya 3 alanda aspirasyon planlanan

Operasyon sonrasında doktorun gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastane de 1 gece yatış yapılabilir. Vaser Liposuction’da cihaz yağ dokusuna karşı seçicidir ve bu sayede kas ve bağ dokuya ve damarlara zarar vermemesi, iyileşme sürecini hızlandırır.  Daha az morarma, kızarıklık görülür. Vücutta ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması ortama 1 ay civarı sürer. Ödemin atılması için çeşitli masaj terapileri uygulanabilir. Operasyon sonrasında her hastanın deri elastikiyetine göre,  2-3 hafta aralığında özel medikal korse giyilmesi operasyon sonucunun etkinliğini yükseltir. Bu süreden sonra kıvrımlı, ince hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Vaser Liposuction sonrasında genellikle 1 veya 2 gün içinde banyo yapılabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilmeye devam edilir.

Vaser Liposuction sonrası diyet ve spor alışkanlığına dikkat edilmezse, kilo alınması kaçınılmazdır. Bu durumda yağ oluşumu belirli bölgelerde değil, tüm bölgelerde eşit şekilde olur. Diyete dikkat edildiği sürece sağlıklı, şekilli ve fit bir görünüm sağlanır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vaser Liposuction estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

VASER LİPOSUCTİON

Bir Sorunuz mu Var ?

Vaser Liposuction estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Vaser Liposuction” için 38 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam, Vaser Liposuction’un yapıldığı bölgeler nerelerdir? bu konuda bir bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, yüzün kulaktan itibaren dudağa kadar olan çizginin altında kalan kısımda yağ dokusu var ise o bölgeden başlayarak gıdıya, omuz bölgesindeki yağlı kısım ve yağın fazla olduğu alanlara liposuction yapılabilmektedir.Gıdı bölgesine yaptığımız liposuction ile belirgin ve güzel sonuçlar elde etmekteyiz. Aynı zamanda boyun bölgesinde oluşan yatay çizgiler için yine yağ enjeksiyonu yapabilmekteyiz. Vaser hi-def girişiminde kasları daha fazla görünür yapmak istediğimizden daha büyük bir alana uygulama yapmaktayız. Özellikle bazı hastalarımızda bacak ve diz çevresinde yağları eriterek alabiliyoruz. Böylece kas kütlesi daha belirgin oluyor ve incelme etkisi daha çok görünüyor. Hasta hem hacim olarak daha ince görünüyor hemde yüzeye uygulama yaptığımız için cilt daha sıkı oluyor. Vaser Liposuction alanı oldukça geniştir.Sevgiler

 2. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam benim karnımda doğumdan sonra sarkma oldu. Ciddi karın sarkmalarında vaser liposuction işe yarar mı? cevaplarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ciddi karın sarkmalarında işimizi hafifletir. Yani mutlaka germe yaptığımız bölgelerde yağı inceltmemiz gerekiyor. O inceltme için Vaser Liposuction kullanıyoruz. Vaser liposuction yapmadan karın germe yaparsak özellikle kilolu hastalarım için söylüyorum o zaman bütün bir vücut oluyor. Yani bel oyuntusunun olmadığı zerafetin olmadığı vücutlar oluyor. Kilolu bir hasta ile liposuction yapmadan karın germe ameliyatını da yapmamak gerekiyor ya da vaser liposuction ile birlikte karın germe yapmak gerekiyor.Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi günler Leyla Hanım, Vaser liposuction ve karın germe birlikte nasıl oluyor? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser lipo ve karın germeyi birlikte yapıyoruz. Çünkü Vaser Ultrasonik bir liposuction cihazı. Dolayısı ile yağları başka dokulara zarar vermeden erittiği için karın germe ameliyatında biliyorsunuz bir kesi alanımız var. Orada damarların, sinirlerin, dokuların, bağ dokunun korunması iyileşme açısından çok önemli. O yüzden bu ameliyatı Vaser ile kombinlemek çok daha iyi ve iyileşme sürecine olumlu olarak yansıyor. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  Leyla hocam selamlar ben 37 yaşındayım. Fazla yağlarımdan kurtulmak için yağ aldırmak istiyorum. Size danışmak istediğim, Vaser Liposuction ameliyatından kaç gün sonra işe dönebilirim? İyi çalışmalar dilerim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Liposuction sonrası iyileşme süreci kişiden ne kadar yağ alındığına ve anestezi türüne bağlıdır. Vaser Liposuction sonrasındaki 3-4 gün mutlaka hastaların evde dinlenmeleri önerilir. İş hayatına dönmeleri ortalama 2-3 hafta içinde gerçekleşecektir. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  Leyla hocam iyi çalışmalar ben yağ aldırmak istiyorum. Yaklaşık 20 kilo verdim ama bölgesel fazlalıklarım beni rahatsız eden karın bölgem istediğim gibi gitmedi. Vaser Liposuction ameliyatı olsam sonrası da sarkma görülür mü?Saygılar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba aşırı yağlanma olan bölgelerden yoğun miktarda yağ alımı yapıldığında cilt sarkması görülebilir. Bunun önüne geçmek için Liposuction ameliyatı vücut germe ameliyatı ile kombine edilebilir. Böylece yağ alınan bölge gerilerek daha zayıf ve ince görünmesi sağlanır.Sağlı günler dilerim.

 6. Misafir dedi ki:

  Merhaba Leyla hanım benim bölgesel fazlalıklarım var özellikle basen ve karın bölgesinde spor ve diyetle veremiyorum. O yüzden yağ aldırmayı düşünüyorum. Vaser Liposuction hangi bölgelere yapılır? cevaplarsanız sevinirim. İyi günler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba iyi günler Vaser Liposuction’ı bölgesel yağlanma görülen her yere yaptırabilirsiniz. Karın, bel, meme, kalça, bacak ve kollara liposuction işlemi yapılır. Eğer aşırı yağlanma görülürse vaser liposuction uygulaması birden fazla seansta yapılabilir. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım merhabalar benim jinekomasti sorunum var acaba vaser liposuction jinekomasti tedavisinde kullanılır mı? yardım rica ederim. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Liposuction’ın en yaygın kullanım alanlarından biri de Jinekomasti’dir. Büyük göğüslere sahip olan erkekler Liposuction ile meme bölgesindeki fazla yağlardan kurtulabilirler. Ameliyattan sonra daha fit ve sıkı görünen göğüslere kavuşabilirsiniz. Vaser Liposuction’da meme bölgesine ince kanüllerle girilerek içerideki yağ sıvılaştırılarak dışarı çıkartılır. Sevgiler

 8. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım merhaba, Vaser Liposuction sonrası ne zaman spora başlayabilirim? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Liposuction operasyonundan sonra 1 ay boyunca spordan kaçınmalısınız. 1 ay sonrasında doktorunuzun da onayını alarak hafif spora başlayabilirsiniz. Vaser Liposuction sonrasında kilo almamak ve fit görüntünüzü korumak için sporu hayatınızdan çıkarmamanız önerilir. Sağlıklı günler dilerim.

 9. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım İyi günler yağ aldırmak istiyorum ama vücudumda kilo almaya çok müsait. Vaser Liposuction sonrası kilo alırsam ne olur? Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler hocam.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Liposuction sonrası kilo alırsanız tekrar bölgesel olarak yağlanma görülebilir. Liposuction sonrası kilonuza dikkat etmeli ve aşırı yağlanmadan kaçınmalısınız. Kişiler ihtiyaç duyduğunda tekrar liposuction yaptırabilirler. Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir