Yağlarınızdan kurtulmak ve vücudunuzu şekillendirmek ister misiniz?

Vaser Liposuction sayesinde vücudunuzu kendi yağınız ile şekillendirin!

Vaser Liposuction, bölgesel yağlarınızın alınmasına ve vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olur. Spor ve egzersiz programları ile veremediğiniz kilolarınızdan Vaser Liposuction ile kurtulabilir, daha ince görünebilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Liposuction en fazla merak edilen ve son yıllarda estetik cerrahi de en çok talep edilen  operasyonlardan birisidir. Liposuction’ın kelime anlamı ‘yağ çekme’ dir. Yağın vücuttan emilmesi işlemini yapan Vaser teknolojisi, bölgesel yağların alınmasını ve vücudun şekillendirmesine yardımcı olur. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu vücudumuzun her bölgesinde eşit yoğunlukta değildir. Yağ dokusunun dağılımı hormonal ve genetik sebeplerden farklı bölgelerde yoğunlaşabilir. Bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposuction en iyi sonucu verir. Liposuction  kadın hastalarda en  zor bölgelerden karın yağları, basen, bacaklar ve kalça bölgelerinde, erkek hastalarda ise göbek ve bel bölgesinde uygulanır. Vaser liposuction bir kilo verme uyguaması değildir. Vücut hatlarını bölgesel olarak inceltip şekillendiren,  forma sokan ve hatların güzelleşmesini sağlayan bir işlemdir.

Lazer Yardımlı Liposuction Nedir?

Plazma Lipo bir çeşit lazer lipoliz yöntemidir. Vücuttaki bölgesel yağ hücrelerinin lazer enerjisi kullanılarak eritilmesidir.  Lipoliz denilen bu yağ eritme işlemi için yüksek frekanslı 980 nm dalga boylu Nd yag lazer sistemini kullanarak kısa sürede çok yüksek bir güçle yağ hücrelerini parçalayarak eritilmesini sağlar. Plazma Lipo’yu özel yapan lazerin etkisini 360 derece çepeçevre yayan özel plazma teknolojisidir. Vaser Liposuction diğer lazer lipoliz uygulamalarına göre çok daha güvenlidir, çünkü dokulara zarar vermeyen bu girişimde etkide çok kısa sürede görülür. 

Lazer Lipoliz işleminde, lazer enerjisi fiber optik yardımıyla yağ dokusu içerisine gönderilir ve yağların hasar görmesi ve parçalanması sağlanır. Fototermal etki yağ hücrelerinin zar kısmında hasar oluşturmakta ve yağ hücrelerinin parçalanmasına ve direnç gösteren bölgeden tamamen yok edilmesini hedefler. Bununla beraber cildin kolajen üretimini uyararak sıkı ve gergin görünmesini sağlar.

ÇOK SORULAN SORULAR

Vaser Liposuction’ın , uygulandığı bölgeye üç temel etkisi olan bir mekanizması bulunmaktadır. Birinci etkide; lazerin yaydığı  fotomekanik etki, uygulanan bölgedeki  yağ hücrelerinin zar yapısını ve hücre bütünlüğünü bozar. Eriyen yağ hücrelerinin içi sıvı haline gelir. Bu sıvı, hücrelerin arasındaki alana yayılır. Erimiş duruma geçen yağ hücreleri ince bir kanül aracılığıyla ve düşük basınçla vakumlama yöntemiyle dışarı alınır ya da vücudun kendi doğal yollarıyla bu sıvıyı atması beklenir(Lipoliz). İkinci etkide; lazer enerjisi, çevre bölgede fotomekanik ısı etkisi oluşturur. Bu ısı sayesinde, uygulama yapılan bölgedeki kan damarları büzülür ve kanama engellenir. Böylelikle uygulama yapılan bölgede hematom denilen kanlı sıvı birikmesi, kanama ve morluk görülmez. Ödem dediğimiz genel şişkinlik hali normal liposuction ile karşılaştırıldığında daha az görülür. Üçüncü etkide; fototermal ısı etkisinin oluşturduğu alanın dışındaki alanda fotostimulasyon etkisi oluşur. Fotosimulasyon oluşan alanda cilt altı dokuda yeniden onarım ve bağ dokusu oluşumunu artırarak ciltte belirgin toparlanma ve gerilme oluşturulur. Sıkılaşma etkisi aylar içerisinde artarak görülür.

Vaser cihazı ile yapılan Liposuction’da ise Klasik Liposuction’dan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile dışarı atılır; fakat Klasik Liposuction’da olduğu gibi buradaki kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar bulunmamaktadır. Böylece Liposuction işlemi esnasında sinirlere ve damarlara zarar verilmez.

Vaser Liposuction uygulamasında yağ dokusunun içine bir miktar sıvı verilir. Bu sıvı ile yağ dokusunun şişmesi sağlanır. Uygulama yapılacak bölgeye 1 ile 2 mm boyutunda minik kesi uygulanır. Bu kesilerden vücut içine sokulan kanüller aracılığıyla ses enerjisi verilir. Ses enerjisi şişmiş hale gelen yağ hücrelerini patlatarak katıdan sıvı hale dönüştürür ve yağların tamamen erimesi sağlanır. Homojen olarak erime gösteren yağlar vaser liposuction uygulamasının aslında standart liposuction uygulamasına oranla üst teknoloji olduğunun bir kanıtı niteliğindedir. Deri altına yayılan eriyik haldeki yağlar aspirasyon özelliğindeki özel kanüller aracılığıyla çekilerek vücut dışına çıkartılır. Burada uygulanan ultrasonik enerji hiçbir şekilde dokulara ve damarlara zarar vermez. 

 

Vaser Liposuction bölgesel anestezi ile ya da sedasyon denilen hafif uyuşukluk hali sağlanarak yapılır. 1-2 mm lik küçük kesi veya iğne deliği kadar bir alandan girilerek uygulanır. Uygulama süresi bölgeye göre değişir. Yüz, çene altı bölgesinde bu süre 15-20 dakika iken kollarda 30 dakika, bacaklarda 30-40 dakika arasıdır. Kombine ameliyatlarda daha geniş alanlara uygulama yapıldığı için genel anestezi tercih edilir. Vaser liposuction sonrasında iyileşme çok hızlı biçimde gerçekleşir. Vaser üst teknolojisi sayesinde dokularda ve ciltte sıkılaşma sağlanır. Kolajen üretimi aktif hale getirilerek cildin elastikiyet derecesi de bir miktar artırılabilir. Yağ hücrelerinin sıvılaştırılıp vücut dışına çıkarılmasıyla beraber deride genişleme görülür. Vaser Liposuction ile deri dokusu sıkılaşarak işlem yapılan bölgeye oturması sağlanır. Deri gerginleşmeye başlayarak yavaş yavaş vücut formunu alır.  

Kadın ve erkeklerde bölgesel yağlanmalar farklı bölgelerde oluşmaktadır. Yine de büyük çoğunlukla aynı yerlerde oluşan yağ fazlalıklarının bu yöntemle vücut dışına çıkartılması gayet kolay olmaktadır. Kadınların tercih ettiği bölgeler göbek, alt karın, üst karın, bel, kalça, basen, üst bacak, kol, omuz, sırt bölgesinde uygulanmaktadır. Erkeklerin tercih ettiği yağ aldırma bölgesinin başında göbek ve bel bölgesi gelmektedir. Kilolu erkeklerin ortak problemi olan meme büyümesi yani jinekomasti operasyonlarında da Vaser Liposuction rahatlıkla ve güvenle kullanılmaktadır.

Vaser Liposuction ile alınan bölgesel yağlar meme büyütme, meme dikleştirme, dudak dolgusunda, çene ve yüz dolgusunda, yine popo dikleştirme ve popo büyütme estetiğinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bacak eğrilik problemlerinde, yüz kırışıklıklarının azaltılmasında da güvenle kullanılan bu yağlarla istenilen vücut formu kolayca elde edilebilmektedir.  Vaser liposuction ile alınıp istenilen bölgeye nakledilen yağların bir bölümü zamanla eriyebilmektedir. Yapılan bu işlemde yağlarda %70 civarında bir kayıp yaşanabilmekte ancak yağların %30u ömür boyu kalıcılığa sahip olmaktadır.

FDA tarafından onaylı bir teknolojiye sahip olan Vaser Liposuction diğer tüm yağ alım tekniklerinin önüne geçmiştir. Vaser Liposuction uygulaması, 18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. Liposuction için uygun olan hastalar kilosu normal yada normalin biraz üzerinde olan ama; vücutlarında bölgesel olarak yağlanması bulunan ve cilt elastikiyeti fazla olan kişilerdir. 

Kilo alımında vücudumuz belirli bölgelere fazla yağ depolar. Bu bölgeler genel olarak vücudumuzda fazla çalışmayan ve yağ alımına müsait olan bölgelerdir. Liposuction (Liposakşın) uygulaması diyet ve spor yapmasına rağmen bir türlü bölgesel yağlanmalarından kurtulamayan kişiler tarafından tercih edilir. Liposuction, vücut konturunu bozan yağ birikimlerini neredeyse iz bırakmaksızın uzaklaştırmaya yarar, vücut şeklini düzeltebilir.

Vaser Liposuction için uygun olan hastalar; vücut ağırlığı normal olan, sıkı ve elastik bir cilde sahip, ama vücutlarında  bölgesel yağlanma olan hastalardır. Liposuction uygulaması, bilindiğinin aksine, kilo vermeye yardımcı bir işlem olarak kullanılmaz. Vaser Liposuction yöntemi ile alınan yağlar aspiratör yerine enjektörde biriktirilerek, vücudun diğer bölgelerine dolgunluk vermek amacıyla kullanılabilir.

 • Minimal cerrahi bir yöntemdir.
 • Lokal anestezi altında uygulanır.
 • Büyük alanlar ve kombine tüm vücut uygulamaları hariç genel anesteziye ihtiyaç yoktur.
 • Vücutta şekil düzeltilmesiyle birlikte sıkılaşma sağlanır.
 • Daha az ödem, şişlik daha az morluk, daha az ağrı olur.
 • Daha güvenlidir, daha az kanama olur.
 • Uzun süre sıkı bandaj ve drenaj uygulanmasına gerek yoktur.
 • Erken dönemde günlük hayata dönülür.
 • Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction sinir ve damarlara zarar vermez.
 • Vaser Liposuction’da kullanılan kanüllerde rende tarzı bıçaklar bulunmadığı için yağlar sinir ve damarlar tahrip edilerek alınmaz. Dolayısıyla ameliyat sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik görülür.
 • Vaser Liposuction’da vücuttaki yağın parçalanması için ultrasonik ses dalgaları kullanılır.
 • Vaser cihazının V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma sağlanır, bu sayede ciltte sıkılaşma artar, cildin sarkma olasılığı azalır.
 • Vaser Liposuction sonrası ciltte herhangi bir kesi izi oluşmaz, dolayısıyla ameliyat sonrası iz kalmaz.
 • Genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz, 
 • Vücut kontürü düzeltilmesi sağlanır
 • Cilt sıkılaşması sağlanır
 • Minimal düzeyde invaziv görülür
 • Sonuçları hemen, gözle görülür derecede olur
 • Daha az şişlik ve ağrı yaşanır
 • Uygulama sonrası daha az süreli korse kullanımı gerektiren bir yöntemdir
 • Enfeksiyon ve kanama riski yoktur
 • Vücut kendini daha çabuk toparlar
 • Yağ alımı daha hızlı ve kolay olduğu için ödem oluşumu da daha az olmaktadır
 • Hastalar kısa süre zarfında gündelik hayatlarına dönebilirler

Vaser Liposucton yöntemi ;

 • 18 yaşından büyükseniz,
 • Ciddi sağlık problemleriniz bulunmuyorsa,
 • Vücut kitle endeksiniz normal aralıktaysa,
 • Bölgesel fazlalıklarınız bulunuyorsa,
 • Diyet ve spor ile dirençli yağlarınızdan kurtulamıyorsanız
 • İdeal vücut kitle indeksine sahipseniz
 • Cilt elastikiyetiniz orta ve orta üstü sıkılıktaysa
 • Vücudunda iki litre ya da daha az yağ aspirasyonu yapılması durumunda
 • Lokalize yağ fazlalıkları bulunuyorsa
 • İki ya da üç alanda aspirasyon ihtiyacı varsa
 • Bölgesel yağlarından kurtulup vücudun başka yerlerinde bu yağlardan faydalanmak isteyenler 

tarafından rahatça uygulanabilmektedir. Vaser Liposuction teknolojisi düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

Vaser Liposuction uygulamasının temel hedefi vücudun egzersiz ve diyet ortaklığına cevap vermeyen karın, bel, basen, kalça, popo, bacak içi ve bacak dışı, sırt, kol gibi bölgelerde biriken fazla yağ depolarında biriken yağ hücrelerinin parçalanarak vücut dışına çıkarılmasıdır. İşlem  öncesinde yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz, operasyondan sonra vücut hatlarınızın değişmemesi ve fit görünmeniz bakımından önemlidir. Uygulama öncesinde sigara kullanımını bırakmalı, vitamin ve demir takviyesi yapılmalıdır. İşlem öncesinde herhangi bir gribal enfeksiyonda ya da soğuk algınlığı alma durumunda işlemin ertelenmesinde hiçbir sakınca yoktur. 

Vaser Liposuction teknolojisi yağ dokusuna karşı seçici bir özellikte bulunmasından dolayı kas, bağ ve damarlara zarar vermez. Bu bakımdan iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Operasyon sonrasında doktorun gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastane de 1 gece yatış yapılabilir. 

Vaser liposuction sonrasında hastanın üç hafta boyunca korse kullanması tavsiye edilir. Aynı diğer estetik müdahalelerde olduğu gibi, bu uygulamada da, yağ alınan bölgede hafif morarma, kızarıklık ve ödem görülebilir. Ancak bu tepkiler klasik liposuction uygulamasına oranla daha az görülmektedir.  Uygulama yapıldıktan birinci haftanın sonuna doğru azalan şişlikler ve ödem yaklaşık 10 gün sonra azalır. Vücutta ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması yaklaşık 1 ay civarı sürer. Vücuttaki ödemin atılabilmesi için çeşitli masaj terapileri uygulanabilmektedir.

Operasyon sonrasında her hastanın deri elastikiyetine göre,  2-3 hafta aralığında özel medikal korse giyilmesi operasyon sonucunun etkinliğini yükseltir. Sonrasında daha kıvrımlı ve ince hatlara sahip olabilirsiniz. Vaser Liposuction girişiminden sonra genelede kişiler 2 gün içinde duş alabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilmeye devam edilir.

Vaser Liposuction işlemi her mevsimde uygulanabilme özelliğine sahiptir. Ancak bu işlem sonrasında korse giyme zorunluluğu olmasından dolayı yaz aylarında korse kullanımı hastalara zor ve sıkıcı gelebilir. Bu bakımdan serin ya da soğuk aylarda yaptırmak daha uygun olmaktadır. Eğer hasta uygulama sonrası dinlenme süresini serin bir yerde geçirebilecekse o zaman istediği mevsim vaser liposuction uygulamasını yaptırmasında herhangi bir sorun olmaz. Vaser Liposuction işleminden sonra kanüller için açılan mini kesilerin güneşten korunması gerekmektedir. Güneşten ve sıcaktan koruma sağlandığı takdirde istenilen her dönem bu işlem yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction sonrası diyet ve spor alışkanlığına dikkat edilmezse, kilo alınması kaçınılmazdır. Bu durumda yağ oluşumu belirli bölgelerde değil, tüm bölgelerde eşit şekilde olur. Diyete dikkat edildiği sürece sağlıklı, şekilli ve fit bir görünüm sağlanır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vaser Liposuction estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Vaser Liposuction

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

VASER LİPOSUCTİON

Bir Sorunuz mu Var ?

Vaser Liposuction estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Vaser Liposuction” İçin 52 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba ben 29 yaşında bir erkeğim fakat göğüslerim beni çok rahatsız etmekte. Kıyafet giyerken hep bol tercih ediyorum çünkü kadın memesi gibi bir görüntü oluyor. İnsanlarla konuşurken bile sanki herkes göğüsüme bakıyor. Bu durum sosyal yaşantımı çok etkilemekte lütfen yardımcı olun hocam. Vaser Lipo yöntemiyle bu durumdan kurtulabilir miyim? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba ,erkeklerde kadınsı meme yapısının olmasına Jinekomasti denilmektedir. Bu durum erkeklerde özgüven sorununa neden olur haklısın. Gelişen teknoloji sayesinde meme dokusunda oluşan yağlar ultrasonik ses dalgasıyla eritilip dışarı atılıyor ve deri sıkılaştırılıyor. Bu şekilde şikayeti olan erkek hastalarımıza liposuction yöntemi ile müdahale edebilmekteyiz.Bunun dışında eğer hastanın meme dokusunda da fazlalık varsa Vaser Liposuction kullanmak da gerekebilir Böylece daha şekilli bir vücut görünümü sağlanmış olur. Bu yöntem ile Jinekomastiden kalıcı olarak kurtulmuş olcaksınız. Sağlık günler dilerim.

 2. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım, İyi akşamlar, Vaser Liposuction ile jinekomasti sorunumu çözebilir miyiz? Spor yapmama rağmen göğüslerim kadın göğsüne benziyor. İleride sarkma olmasından korkuyorum. Ne yapabilirim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   iyi akşamlar, Jinekomasti problemi Vaser Liposuction ile tedavi edilebilir. Eğer göğüslerinizde sarkma görülmeye başlandıysa Vaser Liposuction ile göğüslerinizdeki yağ dokusunu dışarı atarak daha sıkı ve fit bir forma kavuşturabiliriz. Vaser Liposuction ile göğüslerinizi yeniden şekillendirerek maskülen bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 3. Misafir dedi ki:

  Merhaba hocam ben 38 yaşındayım ameliyat olmayı istiyorum. Bölgesel fazlalıklarımdan bir türlü kurtulamadım. Ameliyat ile ilgili bazı sorularım var kaç saat sürmekte sonrasında ne kadar sıklıkta kontrole gelinme gerekiyor. Çünkü ben istanbul da ikamet etmiyorum o yüzden bu benim için çok önemli cevap verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba , ameliyat sonrasında genelde hastalarımızı 3 ila 4 saatlik dinleme sürecinden sonra taburcu edebiliyoruz. Ancak gerekli gördüğüm durumlarda mesela operasyon çok geniş bölgeye uygulandı ise yada hastanın dinlenmek istediği durumlarda hastanede 1 gece yatış yapılabilmektedir. Operasyon sonrasında en az 2 defa olmak üzere hekimin gerekli gördüğü sıklıkta ve aralıklarda hastanın kontrole gelmesi istenmektedir.

 4. Misafir dedi ki:

  Vaser Liposuction ameliyatı öncesi nasıl bir hazırlık yapmak gerekir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Bu ameliyata özel dikkat etmeniz gereken herhangi bir diyet ya da program yoktur. Sadece bütün ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat öncesinde 1 hafta 10 gün kadar bitki çayları ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, alkol kullanımını azaltmak ve son günlerde kullanmamak gerekmektedir. Sigara kullanımının da azaltılması yara iyileşmesi açısından fayda sağlayacaktır.

 5. Misafir dedi ki:

  Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatından önce ve sonra dikkat etmem gereken önemli detaylar var mı? Doktorum sigarayı bırakmamı söyledi, ameliyattan önce sigara içmek riskli midir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatından bir hafta önce bitki çayları, kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmanız ameliyatı kolaylaştıracaktır. Sigara tüketimi yara izlerinin iyileşme hızını etkileyen bir faktördür. Ameliyat sonrası daha hızlı iyileşmek ve yaralarınızın daha hızlı kapanmasını istiyorsanız ameliyattan en az bir hafta önce sigara tüketimini durdurmanızı öneririz.Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba, ben 30 yaşında yeni evliyim. Vaser Liposuction ameliyatı yaptırmaya karar verdim. Bir ay sonra ameliyat olacağım bu dönemde nelere dikkat etmeliyim? Vaser Lipo öncesi özellikle yapmam gereken bir hazırlık var mı? bilgi verir misiniz.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatından önce ciddi bir hazırlık süreci yoktur. Fakat Vaser Liposuction ameliyatını diyet ve rejim programlarından sonra olmanız önemlidir. Eğer yakın zamanda bir gebelik planlıyorsanız, Vaser Liposuction ameliyatını hamilelik sonrasına ertelemeniz daha uygun olacaktır.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir