Vaser Liposuction

Lipasuction en fazla merak edilen ve estetik cerrahide en çok talep edilen operasyonlardan birisidir. Liposuction'ın kelime anlamı ‘yağ çekme'dir. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu vücudumuzun her bölgesinde eşit yoğunlukta değildir. Hormonal ve genetik nedenlere bağlı olarak bu yoğunluklar değişebilmektedir. Normal ya da normalin üzerinde kilosu olan ancak bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposuction en iyi sonucu verir. Özellikle kadınlarda zor karın yağları, basen bölgesi, bacaklar ve kalça bölgelerinde, erkeklerde ise göbek ve bel bölgesinde tercih edilir.

Lazer Yardımlı Liposuction Nedir?

Plazma Lipo bir çeşit lazer lipoliz yöntemidir. Vücuttaki bölgesel yağ hücrelerinin lazer enerjisi kullanılarak eritilmesidir.

Lipoliz denilen bu yağ eritme işlemi için yüksek frekanslı 980 nm dalga boylu Nd yag lazer sistemini kullanarak kısa sürede çok yüksek bir güçle yağ hücrelerini parçalayarak eritilmesini sağlar. Plazma Lipo’yu özel yapan lazerin etkisini 360 derece çepeçevre yayan özel plazma teknolojisidir. Bu sayede çevre dokulara zarar vermeden, yakmadan diğer lazer lipoliz yöntemlerine göre daha güvenli ve daha kısa sürede etkisini gösterir.

Liposuction kimlere uygundur?

18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. İdeal hastalar normal veya normalin biraz üzerinde kilosu olan; fakat bölgesel yağları bulunan ve cilt elastikiyeti yüksek olan hastalardır.

Kilo alımında vücudumuz belirli bölgelere fazla yağ depolar. Diyet ve sporun yanında özellikle bölgesel yağlardan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği yöntemler arasında Liposuction (Liposakşın) uygulaması gelir. Liposuction (Liposakşın), vücut konturunu bozan yağ birikimlerini neredeyse iz bırakmaksızın uzaklaştırmaya yarayan işlemdir, vücut şeklini düzeltebilir.

Bu teknik için ideal hastalar; normal vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip, fakat vücutlarının belli  bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olan hastalardır. Liposuction (Liposakşın) bilindiğinin aksine, kilo vermeye yardımcı bir işlem olarak kullanılmaz. İşlemin, vücudunuzda bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlar var ise ve sağlıklı iseniz uygulanması doğrudur. Bu yöntemle toplanan yağlar aspiratör yerine enjektörde biriktirilerek, vücudun diğer bölgelerinde kalıcı dolgu olarak da uygulanabilir.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Uygulama, bölgesel anestezi ile ya da sedasyon denilen hafif uyuşukluk hali sağlanarak yapılır. 1-2 mm lik küçük kesi veya iğne deliği kadar bir alandan girilerek uygulanır. Uygulama süresi bölgeye göre değişir. Yüz, çene altı bölgesinde bu süre 15-20 dakika iken kollarda 30 dakika, bacaklarda 30-40 dakika arasıdır. Daha geniş bölgeler ve kombine tüm vücut uygulamaları için daha konforlu olması açısından genel anestezi tercih edilir.

Vaser Liposuction’un üçlü bir etki mekanizması vardır. İlk etkiyle; lazer enerjisi uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozar. Eriyen yağ hücreleri ve içeriği sıvı haline gelir. Bu sıvı ya vakumla dışarı alınır ya da vücudun kendi doğal yollarıyla bu sıvıyı atması beklenir ( Lipoliz ). İkinci etki; lazer enerjisinin çevre bölgede oluşturduğu ısı sayesinde görülür. Bu ısıyla bölgedeki kan damarları büzülerek kanama engellenir. Böylece kanama, morluk, hematom denilen kanlı sıvı birikimi görülmez. Ödem dediğimiz genel şişkinlik hali normal liposuction ile karşılaştırıldığında daha az görülür. Üçüncü etkisi ise; uygulanan bölgedeki cilt altı dokuda yeniden onarım ve bağ dokusu oluşumunu artırarak ciltte belirgin toparlanma ve gerilme oluşturmasıdır. Sıkılaşma etkisi aylar içerisinde artarak görülür.

Vaser cihazı ile yapılan Liposuction’da ise Klasik Liposuction’dan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile dışarı atılır; fakat Klasik Liposuction’da olduğu gibi buradaki kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar bulunmamaktadır. Dolayısıyla yağ alma işlemi sırasında sinir ve damarlara zarar verilmez.

Vaser Liposuction iyileşme süreci

Operasyon sonrası, işlem uygulanan bölgeye bandaj uygulanır. Bu bandajın 4-5 gün takılması önerilir. Vaser Liposuction yönteminde ilk pansuman 3. gün yapılır. Operasyon sonrası ilk günlerde işlem yapılan bölgede şişlik veya morluk görünebilir. Bu çok normaldir, bu durum kendiliğinden düzelecektir. Yağ çekilen bölgenin büyüklüğüne göre kişi sosyal hayatına 3-7 gün içinde dönebilir.

Vaser Liposuction’ın Avantajları Nelerdir?

Minimal cerrahi bir yöntemdir.

Lokal anestezi altında uygulanır.

Büyük alanlar ve kombine tüm vücut uygulamaları hariç genel anesteziye ihtiyaç yoktur.

Vücutta şekil düzeltilmesiyle birlikte sıkılaşma sağlanır.

Daha az ödem, şişlik daha az morluk, daha az ağrı olur.

Daha güvenlidir, daha az kanama olur.

Uzun süre sıkı bandaj ve drenaj uygulanmasına gerek yoktur.

Erken dönemde günlük hayata dönülür.

Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction sinir ve damarlara zarar vermez.

Vaser Liposuction’da kullanılan kanüllerde rende tarzı bıçaklar bulunmadığı için yağlar sinir ve damarlar tahrip edilerek alınmaz. Dolayısıyla ameliyat sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik görülür.

Vaser Liposuction’da vücuttaki yağın parçalanması için ultrasonik ses dalgaları kullanılır.

Vaser cihazının V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma sağlanır, bu sayede ciltte sıkılaşma artar, cildin sarkma olasılığı azalır.

Vaser Liposuction sonrası ciltte herhangi bir kesi izi oluşmaz, dolayısıyla ameliyat sonrası iz kalmaz. 

Lazer Liposuctionun, Klasik (Konvansiyonel) Liposuctiona göre avantajları nelerdir?

Minimal invaziv

Genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan

Vücut kontür düzeltilmesi ve cilt sıkılaştırmayı sağlayan

Anında sonuç verebilen

Klasik liposuctiona göre daha erken toparlanma, daha az şişlik ve ağrı, daha kısa süreli korse kullanımı gerektiren bir yöntemdir.

Lazer Liposuctionun, Klasik (Konvansiyonel) Liposuctiona göre farkı nedir?

Klasik Liposuction (Yağ Aldırma) yaparken kanüllerin ucundaki rende tarzı bıçaklarla; sinir ve damarlar koparılarak yağlar alınır. İşte bu yüzden de deri altı kanama, takibinde aşırı morluklar, ameliyat sonrası aşırı ağrı, geçmesi zaman alan deri uyuşuklukları ve dalgalı görünümler yaşanabilir. Günümüzde Vaser uygulamaları ile bu sorunlar büyük ölçüde aşılmıştır. Ucunda herhangi bir kesici kısım olmayan probunuz yağların arasında gezinerek ses dalgalarının açtığı yolda ilerler,  bu aşama tamamlanarak 3-4 mm lik kesiden yağlar erimiş olarak kendiliğinden likit bir şekilde, ince pipet gibi künt kanül ile (Vent X kanül) girilerek erimiş yağlar emilerek çıkarılır. Alınan yağlar zarar görmez ve gerektiğinde vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerinde yağ enjeksiyonu işlemi için de kullanılabilirler. Liposuction ameliyatları ile birlikte meme büyütme, meme küçültme ve ya dikleştirme, karın germe, yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombine olarak uygulanabilir. Ayrıca Vaser’ın in V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma da sağlanır. Bu sayede, cildin sıkılaşmasını arttırılmış, sarkma olasılığı azaltılmış olur. Damarlar zarar görmeyeceği için kanama ve morarma son derece azdır. Sinirler hasar görmeyeceği için de kısa dönemde ağrı, ileri dönemde uyuşukluk son derece az olacak ya da hiç olmayacaktır bu sayede klasik Liposuction yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünümü de oluşmamaktadır.

Lazer Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Vaser Liposucton yöntemi 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, normal vücut kitle endeksine sahip kişilerde, diyet ve spor yapılmasına rağmen giderilemeyen bölgesel fazlalıklar için uygundur, düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

Vücut kitle indeksi ideale yakın olup, lokalize yağ fazlalıkları bulunan

Cilt elastikiyeti klasik liposuction operasyonuna göre kritik olanlar

Beklentileri gerçekçi sınırlarda olan

2 litre veya daha az yağ aspirasyonuna ihtiyaç duyulan

2 veya 3 alanda aspirasyon planlanan

Vaser Liposuction sonrası iyileşme süreci

Operasyon sonrasında doktorun gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastane de 1 gece yatış yapılabilir. Vaser Liposuction’da cihaz yağ dokusuna karşı seçicidir ve bu sayede kas ve bağ dokuya ve damarlara zarar vermemesi, iyileşme sürecini hızlandırır.  Daha az morarma, kızarıklık görülür. Vücutta ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması ortama 1 ay civarı sürer. Ödemin atılması için çeşitli masaj terapileri uygulanabilir. Operasyon sonrasında her hastanın deri elastikiyetine göre,  2-3 hafta aralığında özel medikal korse giyilmesi operasyon sonucunun etkinliğini yükseltir. Bu süreden sonra kıvrımlı, ince hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Vaser Liposuction sonrasında genellikle 1 veya 2 gün içinde banyo yapılabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilmeye devam edilir.

Vaser Liposuction sonrası diyet ve spor alışkanlığına dikkat edilmezse, kilo alınması kaçınılmazdır. Bu durumda yağ oluşumu belirli bölgelerde değil, tüm bölgelerde eşit şekilde olur. Diyete dikkat edildiği sürece sağlıklı, şekilli ve fit bir görünüm sağlanır.

2 Yorum
Samet
45 yaşındayım. 1 yıl önce sigarayı bıraktım ve 30 kilo aldım. Bütün vücuduma yayılan bu kilolardan kurtulmak istiyorum; fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , Vaser Liposuction tekniği ile vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Vaser Liposuction karın, bel bölgesi, gıdı, kol, bacak gibi vücudun her bölgesine uygulanabilen bir uygulamadır. Ultrasonik ses dalgalarını kullanan bu sistem vücuttaki yağı parçalar ve parçalanan bu yağ ince kanüller yardımıyla vücuttan dışarı atılır. İşlem sırasında herhangi bir doku, damar ya da sinire zarar verilmez. Dilerseniz bu yöntem ile vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.
Funda
Merhabalar, 40 yaşındayım ve karın bölgemdeki fazla yağlardan şikayetçiyim. Ne kadar spor yapsam da bu yağlardan bir türlü kurtulamıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , karın bölgenizdeki fazla yağlardan son teknoloji Vaser Liposuction tekniği ile kurtulabilirsiniz. Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction tekniği, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak vücuttaki fazla yağı sıvılaştırır ve sıvılaşan bu yağ ince kanüller yardımıyla herhangi bir doku, damar ya da sinire zarar vermeden vücuttan dışarı atılır. Siz de bu şekilde fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.
 • The PowerX® Liposuction

  The PowerX® Liposuction Günümüz teknolojisi ile gelişen liposuction cihazlarının en yeni ve etkili uygulamalarından biri de PowerX oluyor. Diğer cihazlara göre daha hassas vücut şekillendirme imkânı sağlayan The Power X Liposuction hem minimal hem de büyük yüzeylerdeki yağların azalmasına yardımcı oluyor.

 • Bölgesel yağlarınızdan Liposuction ile kurtulabilirsiniz!

  Bölgesel yağlarınızdan Liposuction ile kurtulabilirsiniz! Egzersiz ve diyetle vücudunuzda olan fazla yağlardan kurtulamıyor musunuz? O halde Liposuction tam size göre. Bu yöntem ile bölgesel olarak depolanmış yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir görünüm kazandırmak hedeflenir.

 • Vaser Liposuction Nedir?

  Vaser Liposuction Nedir? Dünyada en sık uygulanan estetik cerrahi girişim; liposuction yani vakumla istenmeyen bölgelerdeki yağların alınmasıdır. Teknolojinin hızla gelişmesi sonucu artık geleneksel liposuction yerini, komplikasyon ve yan etkilerin daha az görüldüğü ve iyileşme periyodunu hızlandıran VASER Liposuction’a bırakmıştır. Klasik yöntemlere göre, operasyondan sonra daha az hasar bırakan, ağrı, morluk, şişlik-ödem ve hissizlik gibi yan etkilerin neredeyse hiç görülmediği bu yöntemin özelliği yağ dokusuna seçici

 • Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo

  Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo Vaser 4D Liposculpting, kullanılan vaser liposuction yönteminin gelişmiş bir formudur. Gelişen bu form ile beraber Vaser 4D, vücut şekillendirme, yağların damar yapısına zarar vermeden alınması, yağın altındaki kasın ortaya çıkartılması ve vücut şeklinin ortaya çıkarılmasında kullanılan etkili bir yöntemdir.

 • Vaser Lipo Fiyatları

  Vaser Lipo Fiyatları Vaser Lipo çok yönlü sonuç veren bir vücut şekillendirme sistemidir. Yıllardır uygulanan Liposuction yöntemine bir alternatif olarak VaserLipo yöntemi FDA onaylı, vücutta diyet ve sporla atılamayan yağların yakılmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

 • Vaser Liposuction ile kilo verebilir miyim?

  Vaser Liposuction ile kilo verebilir miyim? VaserLipo vücutta var olan yağ hücresi sayısı bellidir. Şişmanlama olayı bu hücrelerin sayıca artması değil, hacimce genişlemesi ile oluşur. Vaser Lipo işlemi ile bölgede var olan yağ hücrelerinin büyük bir kısmı alınır.

 • VaserLipo teknolojisiyle güvenli midir?

  VaserLipo teknolojisiyle güvenli midir? VaserLipo’da Ultrasonografik dalgalarla, sadece yağ dokusu seçici olarak parçalandığı için damar, sinir ve bağ dokusu zarar görmez. Parçalanan yağlar özel kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekilir.Bu yüzdens on derece güvenilir bir yöntemdir.

 • Vaser Lipo nasıl uygulanır ve sonrası?

  Vaser Lipo nasıl uygulanır ve sonrası? VaserLipo yağ alınacak bölge ve miktar tespit edilir. Yağların kolayca alınabilmesi için lokal anestezi içeren bir sıvı enjekte edildikten sonra ultrason ile sıvılaşan yağlar özel kanüller yardımı ile dışarı alınır. Ödemlerin geçmesi 4 haftayı bulmaktadır. Ayrıca hastaya 2-4 hafta çok sıkı olmayan bir korse giymesi tavsiye edilir. Bölge çokluğuna bağlı olarak operasyon süresi değişmektedir. 

 • Vaser Liposculpturing nedir?

  Vaser Liposculpturing nedir? Vaser Lipo çok yönlü sonuç veren bir vücut şekillendirme sistemidir. Yıllardır uygulanan Liposuction yöntemine bir alternatif olarak VaserLipo yöntemi FDA onaylı, vücutta diyet ve sporla atılamayan yağların yakılmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

 • Vaser Lipo Ameliyatı

  Vaser Lipo Ameliyatı Vaser teknolojisiyle başka hiç bir dokuya zarar vermeden yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.Liposuction vaser, ses dalgalarıyla yag dokusunu parçalama prensibine dayalıdır. Ses dalgaları sadece yağları hedef aldığı için damarlara, sinirlere, bağ dokuya zarar vermeden fazla yağlardan kurtulmanızı sağlar. Sonuç olarak daha az morluk, ödem ve daha az komplikasyon riskiyle hızlıca iyileşme sağlarsınız.VASER liposuction – Liposhaping – Liposculpturing – Liposelection – Liposakşın – Vakumla

 • Bölgesel Fazlalık İçin High Definition Vaser Liposculpture

  Bölgesel Fazlalık İçin High Definition Vaser Liposculpture Spor salonlarının, üye olup da gitmeyenler için açıldığını biliyor muydunuz? Ne yazıktır ki gitmeyenler, gidenlerden o kadar fazla ki... Siz de gerek iş yoğunluğu gerek tembellikten bir türlü spor salonuna gidemeyenlerdenseniz şayet, o zaman bu haber tam size göre... High Definition Vaser Liposculpture adlı yeni cerrahi bir teknikle yağlarınız alınıyor, başka bölgelere ekleniyor. Sonuç: 4 saatte ince ve kaslı bir vücut!