Vaser Liposuction İçin Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır?

blank
1 Cevap

Vaser Liposuction da hangi anestezi yöntemi kullanılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Hangi anestezi yönteminin uygun olacağı, uygulamanın olacağı bölgedeki yağ oranı ve alanın genişliğine göre belirlenmektedir. Vaser Liposuction genellikle geniş bölgelere uygulandığı için genel anestezi yöntemi hasta rahatlığı ve konforu açısından tercih edilir. Daha küçük ve az alandaki bölgelerde, lokal anestezi veya sedasyon yöntemi de uygulanabilir.

blank

Leyla Hocam iyi günler, yaklaşık altı aydır düzenli egzersiz yapıyorum, vücudum baya şekle girdi ama yine de vücudumun bazı bölgelerindeki yağlanmalardan Vaser Liposuction yöntemiyle kurtulmak istiyorum. Vaser Liposuction ameliyatında hangi anestezi yöntemini kullanmayı tercih ediyorsunuz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

İyi günler, Vaser liposuction ameliyatı mutlaka steril hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılması tercih edilir. Eğer Vaser yapılacak alan çok küçükse mesela gıdı bölgesi gibi o zaman lokal anestezi yada sedasyon yöntemi kullanılmakta. Ancak kişinin vücudundan alınacak yağ miktarı veya işlem yapılacak alan genişse o zaman genel anestezi altında uygulanmaktadır. Genel anestezi altında yapılan işlemin acısı kesinlikle duyulmaz ve hissedilmez. Operasyondan sonra anestezinin etkisi biraz daha devam etmektedir. Operasyondan sonra ilerleyen saatlerde hafif ağrı kesici kullanarak oluşabilecek ağrılara karşı önlem alabilirsiniz. Genel anestezi hem doktor hem de vaser yaptıracak kişi açısından her anlamda konforlu ve rahat bir uygulamadır. Yapılan çoğu uygulamada hasta özellikleri değerlendirilerek anestezi durumuna karar verilmektedir. Sevgiler.

blank

Hocam Vaser Liposuction ameliyatı acılı mıdır? Vaser Liposuction hangi anestezi yöntemiyle yapılır? Bilgi verir misiniz. Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Nisan 17, 2020

İyi günler,Vaser Liposuction mutlaka anestezi altında yapılır, böylece ameliyat boyunca ağrı veya acı hissetmezsiniz. Vaser Liposuction hastanın durumuna ve uygulama yapılacak bölgeye göre genel veya lokal anestezi ile yapılabilir. Ameliyattan sonra da ciddi bir ağrınız olmaz. Ağrı kesicilerle ağrınızı kolayca kontrol altına alabilirsiniz.Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, Vaser Liposuction ameliyatı olacağım fakat genel anesteziden korkuyorum. Lokal anestezi ile Vaser Liposuction ameliyatı olabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Şubat 19, 2020

Merhaba,Vaser Liposuction ameliyatının hangi anestezi tekniği ile yapılacağı hekimin kararına bağlıdır. Vaser Liposuction eğer geniş bir bölgeye yapılacak ise genel anestezi altında olması daha doğru olacaktır. Daha küçük bölgeler için lokal anestezi veya sedasyon tercih edilebilir. Genel anesteziden korkan hastalar mutlaka uzman bir hekimin görüşünü alarak ameliyatını planlamalıdır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar