Vaser Liposuction İçin Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır?

1.65K görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Vaser Liposuction da hangi anestezi yöntemi kullanılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Hangi anestezi yönteminin uygun olacağı, uygulamanın olacağı bölgedeki yağ oranı ve alanın genişliğine göre belirlenmektedir. Vaser Liposuction genellikle geniş bölgelere uygulandığı için genel anestezi yöntemi hasta rahatlığı ve konforu açısından tercih edilir. Daha küçük ve az alandaki bölgelerde, lokal anestezi veya sedasyon yöntemi de uygulanabilir.

0

Doktor Hanım merhaba, Vaser Liposuction için hangi anestezi yöntemi kullanılır? Ben basen bölgem için düşünüyorum. Yaşım 31.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction göbek, basen vb geniş bölgelere müdahale edilmek istenen zamanlarda kullandığımız bir vücudu şekle sokma yöntemi. Operasyon gerçekleştirdiğimiz bölgeler geniş alanlar olduğu için ameliyatta da genel anestezi uyguluyoruz. Hastanın acı ya da ağrı hissi yaşamaması açısından bu anestezi türü çok daha konforlu oluyor. Muayene için gelin lütfen, birkaç gerekli analizi yapalım. Vaser Liposuction sizin için etkili bir yöntem mi diye bir bakalım sonrasında bir tedavi planı oluşturalım. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, vaser liposuction için hangi anestezi yöntemi kullanılıyor? Bizim seçme şansımız var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vaser liposuction işleminde genellikle genel anesteziden yararlanırız. Ancak işlem yapılacak bölgeye ve alınacak yağ miktarına göre lokal anestezi veya sedasyon tekniğinden de faydalanılabilir. Sizi muayene etmeden net bir cevap vermem çok zor.

0

Doktor hanım selamlar kolay gelsin, vaser liposuction olmayı düşünüyorum uzun zamandır ancak hangi anestezi yönteminin kullanıldığından emin değilim. Daha önce genel anestezi tekniği kullanılarak çok ameliyat geçirdim bu nedenle genel anestezi beni korkutmuyor değil. Rica etsem söyler misin vaser liposuction için hangi anestezi yöntemi kullanılır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction operasyonunda çoğunlukla genel anestezi yönteminden yararlanılır. Ancak bazı durumlarda hastadan alınacak yağ miktarı uygulamanın yapılacağı bölgeye göre lokal anestezi veya sedasyon tekniğine de başvurabilmekteyiz. Sizin için en uygun anestezi yönteminin ne olacağına karar verebilmem için öncesinde sizi muayene etmem gerekiyor. Bu şekilde kesin bir cevap verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 3 doğum yaptım. Göbek bölgem için liposuction olmak istiyorum. Vaser Liposuction için hangi anestezi yöntemi kullanılır? Genel anestezi mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir. Çünkü bu ameliyatta medikal yöntemlerin yeterli gelmeyeceği geniş ve yağlanmanın fazla olduğu alanlara müdahale ederiz. Dolayısıyla hastanın operasyon sırasında hiçbir acı ve ağrı hissi duymaması, çok daha rahat ve konforlu bir ameliyat geçirmesi için genel anestezi kullanmayı tercih ediyoruz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler. Ben yağ aldırma ameliyatı olmak istiyorum. Ameliyatta baygın mı oluyoruz tamamen? Vaser Liposuction için hangi anestezi yöntemi kullanılır? Bilgilendirmenizi rica ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction ile yaptığımız operasyonlarda genel anestezi yöntemi daha uygundur. Çünkü genellikle işlem gerçekleştirilecek alan geniştir ve yağlanma oranı da fazladır. Dolayısıyla genel anestezi kullanılması hastanın rahatı ve konforu için çok daha idealdir. Sadece çok ufak bölgeler için yaptığımız uygulamalarda lokal anestezi veya sedasyon yöntemini kullanabiliriz. Operasyon gerektiren bölgeyi görmem gerekli.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar