Dolgu Uygulamaları

Yüz Dolgusu

yüz dolgusu

Yüz dolgusu yüzdeki asimetriyi ve yaşılık izlerini gidermede kullanılan etkin bir tedavidir. Genç yaşlarda dolgun ve diri bir halde olan yanaklar yaşlanmanın etkisiyle daha çökük ve sarkık bir hale gelebilir. Kişiden kişiye değişebilen gereğinden çok düz, çökük ya da tombul ve dolgun yanaklar her zaman yeterli yüz orantısını sağlamayabilir.

Yanağın estetik yapısı esas olarak burun, çene ve elmacık kemikleri ile bir uyum sağlamasına dayanır. Yüzdeki ince ve derin kırışıkları azaltmak, yara izlerini tedavi etmek, ciltte oluşan çukurları ortadan kaldırmak ve yanaklara dolgunluk kazandırmak için uygulanan yüz dolgusu yağ dolgusu enjeksiyonu ile de yapılabilir.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde yüz dolgusu enjeksiyonları ile yüz estetiğinde ideal oranların yakalanması açısından çok iyi sonuçlar verebilir. Yanaklar gereğinden fazla belirginse yanağın iç bölgesinden bişektomi ile az miktar yağ dokusu alınması, yüzde hemen ve çok etkili bir değişim yaratır.

Yüze daha zayıf ve uzun bir görünüm verilerek istenilen görünüm sağlanmış olur. Bir yandan elmacık kemiklerinin ve çenenin daha da belirginleşmesi sağlanırken yumuşak kısım da kulak ön bölgesinden başlayarak ağız köşesine doğru bir çukurlaşma elde edilir.

Yanak çöküklüğü ve sarkması ileri düzeyde olduğu durumlarda ise, hastadan alınan yağ dokuları veya dışardan verilen dermal dolgu maddelerinin yüze dolgu olarak enjekte edilmesiyle de bu işlem sağlanabilir.

Bu alanlara dolgunluk kazandırarak hem daha hacimli ve daha sıkı hale getirir, hem de hafif bir lifting etkisi yaratır. Yanak ve elmacık kemiği hatları belirginleştirilir, yüze daha genç ve orantılı bir görünüm verilir.

Yüz Dolgusu İçeriği Nedir?

Yüzedolgusu içerik olarak hazır hyalüronik asit içeren dermal dolgular veya kişinin kendine ait yağ dolgusu ile yapılabilir. Dermal dolgular hazır olarak gelir ve 1 ml içeriğe sahiptir. Yüz dolgusu için 1’den fazla uygulama alanına dolgu yapılabilir buda yapılan dolgu miktarını istenen görüntüye göre arttırabilir.

Yüzündeki eksiklik fazla miktarda ise yağ dolgusu tercih edilebilir. Yağ dolgusunun yüzde kalıcılığı uzun sürelidir. Ancak istenen görünümü yakalamak için 1 ay ara ile tekrarlanabilir. Dermal dolgular alerji yapmayan içeriği ile yüze enjekte edildikten sonra 12- 18 ay kalıcılığını korur.

Yüz Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Yüz dolgusu yüzün çok çeşitli alanlarına uygulanan ve hastaların sonuçlarından oldukça memnun kaldığı bir uygulamadır. Yüz dolgusu çeşitleri;

 • Dudak Dolgusu.
 • Burun Dolgusu.
 • Nazolabial Dolgu.
 • Gözaltı Işık Dolgusu.
 • Elmacık Dolgusu.
 • Şakak Dolgusu.
 • Çene Dolgusu.
 • Jawline Dolgusu.
 • Yanak Dolgusu.
 • Nem Dolgusu.
 • Göz Kapağı Dolgusu.

Yüz Dolgusunun Amacı Nedir?

Yüz dolgusu sayesinde hızlı daha genç bir görünüm sağlayabilirsiniz. Yüzdeki yorgun ve solgun ifade giderilir. Yaş faktörüne bağlı olarak ciltte elastik lif, yağ tabakası, kollajen lif, hyaluronik asit azalır. Bu azalmaların etkisiyle yüzde sarkmalar ve kırışıklar görülür.

Bu deformeler genellikle göz, ağız, çene, boyun, burun, alın bölgesinde karşımıza çıkar. Sadece yüz bölgesinde değil yüzün alt kısımlarında da dolgu kullanılarak kişiye daha dinamik bir görüntü sağlanabilir. Bunların yanı sıra ciltteki derin yara ve akne izleri de dolgu ile doldurarak daha pürüzsüz bir hale getirilebilir.

Yüzdeki Asimetri Yüz Dolgusu ile Düzelir mi?

Yüzdeki simetri problemleri de yüze uygulanan dolgular ile kolayca giderilir. Özellikle doğuştan gelen ve aynaya baktığımızda fark ettiğimiz asimetri yani yüzdeki eşitsizlik problemi gerekli bölgelere daha fazla miktarda yüz dolgusu enjeksiyonu ile giderilir.

Burada önemli etken doktorunuzun bu bölgeleri iyi belirleyip yeterli miktarda dolgu uygulaması yapması ile çözümlenir. Yüzde istenen doğallık ve eşitleme sonrası neden olduğu belli olmayan güzel bir görünüm yakalanması amaçlanır.

Yüz Dolgusu Sonrasında İyileşme Süreci

Lokal anestezi altında yapılabilen bu operasyonlar ortalama 30-40 dakika sürmektedir. 1-2 gün içerisinde günlük rutine dönebilirsiniz. Gerekli görülen durumlarda çene protezi de konabilir. Yanak dolgusundan sonra yüzde hafif bir ödem veya kızarmalar görülebilir. Birkaç saat içinde cilt renginiz normale dönecektir. Yüzdeki ödem de bir iki gün içinde kaybolacaktır.

Yüze Yapılan Dolgular Zararlı Mı?

Yüz dolgusu için hyaluronik asit kullanılmaya başladığından beri hastalardan herhangi bir alerjik reaksiyon hikayesi duymuyoruz. Hyaluronik asit insan vücudunda doğal olarak bulunan bir madde olduğundan hiçbir yan etkisi olmayan ve size hiçbir zararı olmayan bir maddedir. Yüz dolgusunda da hyaluronik asit kullanıldığından ciltte alerjik bir tepkime yaratmaz. Yüz dolgusu sonrası herhangi bir yan etki görmek istemiyorsanız hassas davranmanız gereken nokta uzman bir cerrah seçmenizdir. Bu konuda çok titiz olmalı ve iyi araştırma yapmalısınız. Eğer bu noktada seçici olmazsanız dolgu gereğinden fazla yapılabilir veya yanlış bir uygulama sergilenebilir. Bu da sizi hüsrana uğratmanın yanında birtakım sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir.

Kalıcı Yüz Dolgusu Var Mı?

Kliniğimizde uyguladığımız tüm yüz dolgusu işlemleri geçici uygulamalardır. Sağlık açısından hiçbir zararı olmayan ve doğal içerikli dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Kalıcı dolgu maddeleri kişinin sağlığı için son derece zararlıdır. Sabit dolgu maddeleri ciltte deformasyona ve kötü görüntüye yol açmaktadır. Bu zararın telafisi için kişilerin ameliyatla kalıcı dolguların çıkartılması oldukça zahmetli bir iştir. Bu nedenle biz insan vücudunda doğal olarak bulunan hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanmaktayız. Kalıcılığı 12-18 ay arasında değişmektedir. İşlemi tekrar edebilir ve böylece kalıcılığının daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Yüz Dolgusu Fiyatları

Yüz dolgusu fiyatları, uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik gösterebilir. Yüze dolgu uygulama fiyatları  istanbul bölgesinden bilgi almak isterseniz +0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir