Yüzdeki dolguların ne sıklıkla yenilenmesi gerekir?

913 görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hocam ben yüzüme dolgu yaptırmak istiyorum. Elmacık kemiklerimi belirginleştirmek istiyorum. Yüzdeki dolguların ne sıklıkla yenilenmesi gerekir? bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Yapılan dolgunun yerine ve kalıcılık derecesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Hangi dolguyu ve hangi markayı uyguladığımıza da bağlıdır. Dolayısıyla hepsi için ayrı bir süre var. Cildin kalitesini arttırmaya yönelik yaptığımız yüzeyel dolgular 3 ile 6 ay arasında kalabiliyor. Onun dışında daha derin uyguladığımız özellikle burun kenarlarına uyguladığımız dolgular var, onları da belki yılda bir kez tekrarlamak gerekli. Ama altı ayda bir yapacağımız kontrollerde ufak tefek rötuşlar yapmakta fayda var. Özellikle çene ve elmacık kemikleri için yaptığımız daha derin dolguların kalıcılığı biraz daha uzun olabiliyor. Çünkü yoğunlukları daha fazla. Dolayısı ile onlarda bir yıl bazıları da iki yıl gidiyor. Dolayısı ile kişinin ihtiyacına, yapılan yere ve dolgunun miktarına göre kalıcılıkları değişmektedir.Sevgiler.

0

Selamlar doktor hanım, yüzdeki dolguların ne sıklıkla yenilenmesi gerekiyor? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dolgu uygulamaları maalesef kalıcı değildir. Bu sebeple rutin olarak muayene olunması ve muayene sonucuna göre yenilenme isteyebilir. Fakat dolguların yenilenme süresi dolgunun uygulanacağı yere ve uygulama esnasında kullanılan dolgu malzemesine bağlı olarak değişir. Kısaca farklı bölgelere uygulanan dolguların yenilenme zamanı da farklı olacaktır. Sizin nereye dolgu uygulatacağınızı bilmeden bu soruya net bir cevap vermem doğru olmayabilir.

0

Leyla Hocam merhaba, benim elmacık kemiklerimde çökmeler olduğu için dolgu yaptırmaya karar verdim yüzüme. Daha yuvarlak olsun yüz hatlarım istiyorum. Ancak eridiğini duydum dolgunun. Yüzdeki dolguların ne sıklıkla yenilenmesi gerekir? Yardımlarınızı rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dolgularda kalıcılığın süresi dolgu yaptığımız bölgeye ve dolgu maddesinin kalitesine göre değişebiliyor. Cildin kalitesini arttırmak amacıyla yaptığımız dolgularda yüzeyel dolgu kullanıyoruz ve bunun kalıcılık süresi 3- 6 ay arasında oluyor. Derin dolgu yapmamız gereken işlemlerde ise ayda 1 defa tekrar ve 6 sonrasında da rötuş yapmamız gerekiyor. Uygun bir zamanınızda muayene için gelebilirseniz alana ve ihtiyaca bakalım. Buna yönelik nasıl bir uygulama yapabileceğimizi konuşalım. Kalıcılık süresi ve yenilenme süresi ile ilgili sorunuzun cevabı bu şekilde daha netlik kazanacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, yüzüme dolgu yaptırmayı düşünüyorum ancak bu uygulamanın kalıcı olmadığını biliyorum. Acaba ne sıklıkla yenilemesi gerekiyor? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dolgular kalıcı uygulamalar değildir. Bu nedenle düzenli aralıklar ile kontrolünün yapılması ve buna bağlı olarak yenilenmesi gerekir. Ancak dolguların ne kadar sürede yenilenmesi gerektiği dolgunun nereye uygulanacağına ve kullanılacak dolgu malzemesinin kalitesine göre değişkenlik gösterir. Örneğin çene ucu ve elmacık kemiklerine yapılan dolgular daha derin olduğu için daha uzun süre kalıcıdır ve yılda bir kez rötuş isteyebilir. Farklı bölgelere yapılan dolguların yenilenme süresi farklılık gösterecektir. Bu nedenle öncelikle sizin hangi bölgeye dolgu yaptırmak istediğinizi bilmeden kesin bir cevap vermem mümkün değil.

0

Merhaba Leyla Hanım, benim özellikle çene üst çukurumda ve elmacık kemiklerimde çökmeler oldu. Dolgu yaptırmak istiyorum. Ancak sonradan sürekli yaptırmam gerekir mi? Yüzdeki dolguların ne sıklıkla yenilenmesi gerekir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dolgunun kalıcılık süresi dolgunun yapıldığı alana, dolgu için kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Yaptığımız bazı dolgularda amacımız cildin kalitesini arttırmak oluyor. Böyle durumlarda yüzeyel dolgu kullanıyoruz ve kalıcılık süresi 3- 6 ay kadar oluyor. Bir de derin dolgu yapmamızı gerektiren durumlar var. Bunları genelde yılda 1 defa tekrarlıyoruz ancak bazı zamanlarda 6 aydan sonra rötuş da gerekebiliyor. Dolgunuzun kalıcılık süresi dolgu markasına göre değişkenlik göstermekle beraber 12-18 ay arasındadır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, eskiden elmacık kemiklerim belirgin olduğu için yüz hatlarım daha güzel görünüyordu. Yaşlanmanın ve kilo vermenin etkisiyle sanırım yüz hatlarım keskinliğini kaybetti. Dolgu uygulamasıyla yüzümün eski formuna kavuşmasını istiyorum ama bu dolguların ne sıklıkla yenilenmesi gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzümüz yaşlanma belirtilerini gösteren ilk bölgelerden biri maalesef. Yaşlandıkça cilt altındaki yağ dokusu azaldığı için ve kolajen üretimi azaldığı için yüzümüzde eski formunu kaybediyor. Yüze eski formunu kazandıran uygulamalardan biri olan dolgu uygulaması bu konuda çok fazla rağbet görüyor. Yüze uygulanan dolgu uygulamalarının iyileşme sürecinin olmaması ve etkisinin uzun sürmesi çok sık tercih edilmesini sağlıyor. Yüze uygulanan dolguların yaklaşık olarak 12-18 ay kalıcılığı vardır. Eğer kişi arzu ederse dolgu uygulamalarının etkisi geçtikten sonra yenileyebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı