Yüzdeki dolguların ne sıklıkla yenilenmesi gerekir?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hocam ben yüzüme dolgu yaptırmak istiyorum. Elmacık kemiklerimi belirginleştirmek istiyorum. Yüzdeki dolguların ne sıklıkla yenilenmesi gerekir? bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Yapılan dolgunun yerine ve kalıcılık derecesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Hangi dolguyu ve hangi markayı uyguladığımıza da bağlıdır. Dolayısıyla hepsi için ayrı bir süre var. Cildin kalitesini arttırmaya yönelik yaptığımız yüzeyel dolgular 3 ile 6 ay arasında kalabiliyor. Onun dışında daha derin uyguladığımız özellikle burun kenarlarına uyguladığımız dolgular var, onları da belki yılda bir kez tekrarlamak gerekli. Ama altı ayda bir yapacağımız kontrollerde ufak tefek rötuşlar yapmakta fayda var. Özellikle çene ve elmacık kemikleri için yaptığımız daha derin dolguların kalıcılığı biraz daha uzun olabiliyor. Çünkü yoğunlukları daha fazla. Dolayısı ile onlarda bir yıl bazıları da iki yıl gidiyor. Dolayısı ile kişinin ihtiyacına, yapılan yere ve dolgunun miktarına göre kalıcılıkları değişmektedir.Sevgiler.

blank

Merhabalar Leyla Hocam. Yüzümdeki bazı bölgelere dolgu yaptırmak istiyorum. Yüzdeki dolguların ne sıklıkta yenilenmesi gerekir? Yani dolgular kaç sene kalıcıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhaba. Ben danışan hastalarıma işlem yaparken hyaluronik asit ve çapraz bağlı dermal dolgular kullanmayı tercih ediyorum. Bu dolgular zamanla vücudumuz tarafından emilir ve doğal olarak zaman içinde yenilenmesi gerekir. Fakat yüzümüzün her bölgesine aynı yoğunlukta dolgu uygulayamıyoruz. Örneğin çene hattı ve göz altına uygulanan dolgular, dudaklara, burna, nazolabial bölgeye, şakak bölgesine, alın bölgesine uygulanan dolgulardan daha farklıdır ve kalıcılığı daha uzun ömürlüdür. Çene hattı ve göz altı ışık dolgusu kişiden kişiye değişebilmekle birlikte ortalama 12-15 ay kadar kalıcıdır fakat yüzün diğer bölgelerine uygulanan dolgular 6-8 ay kadar kalıcıdır. Dolayısıyla bölgeye göre değişmekle birlikte 6-12 ay arasında yenilenebilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar