Burun Dudak Arası Mesafe Egzersiz ile Kısalır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam. Ben ameliyattan, cerrahi işlemlerden ve özellikle anesteziden korkuyorum fakat dudak ile burun arasındaki mesafem çok uzun ve beni rahatsız ediyor. Burun ve dudak arasındaki mesafemi egzersiz ile kısaltabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 29, 2020

Merhaba, maalesef burun ve dudak arasındaki mesafeyi az da olsa kısaltabilecek herhangi bir egzersiz bulunmamaktadır. Bu mesafeyi kısaltabilecek herhangi bir cihaz bile yokken egzersizle kısalacağını düşünmeyin lütfen. Bu mesafeyi kısaltmanın tek yolu üst dudak kaldırma ameliyatıdır. Operasyonu lokal anestezi altında yaptığımız için endişelenmenize gerek yoktur. Herhangi bir sağlık probleminiz ya da kullandığınız bir ilaç yoksa lokal anestezi verilerek bu ameliyatın yapılmasında korkulacak, endişelenecek bir durum yoktur. Yaşınız ilerledikçe burun ile dudak arasındaki mesafeniz artar ve herhangi bir müdahalede bulunmazsanız o mesafe artmaya devam eder. Yaşlı bir görünüme yol açar. Çok kısa bir sürede sizi rahatsız eden burun ve dudak arasındaki mesafeyi kısaltarak dudaklarınızın daha estetik ve çekici görünmesini sağlıyoruz. Estetik ve çekici görünürken aynı zamanda ömür boyu kalıcı bir işlemdir gönül rahatlığıyla bu operasyonu tercih edebilirsiniz.

blank

İyi günler leyla hanım benım üst dudağımla burnumun arasındakı mesafe çok fazla.Dudagıma dolguda yaptırdım ama tabikide kalıcı bir etkisi olmadı istediğim sonuca ulaşamadım.Bunun ameliyatsız bir çözümü var mıdır?Egzersizle düzelebilecek bir şey mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhabalar,bunun iki çözümü vardır;Dolgu ve Lip Lift ameliyatı. Ben hastalarımı kalıcı bir sonuca ulaştırmak için Lip Lift ameliyatını öneriyorum. Lip Lift ameliyatında üst dudağı kaldırdığımız için burnunuzla dudağınızın arasındaki mesafe azalmış olur, bunun yanı sıra dudağınız daha hacimli gözükür. Tek çözümü bu operasyonlardır başka bir yöntemi yoktur.

blank

Merhaba ben 25 yaşındayım , gün geçtikçe dudak ile burnum arasında bir sorun olduğunu farkettim, çok kilo alıp verdim ondan olduğunu düşünüyorum, bir doktor olarak güvendiğim size sormak istedim,burunla dudak arasında bir uzunluk olduğunu görüyorum kendime baktıkça çok rahatsız oluyorum, sizce bu neden olabilir,burun ile dudak arası mesafeyi egzersiz kısaltabilir miyiz , bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba maalesef egzersiz ile kısaltma mümkün değildir. Ameliyattan korkan
hastalarıma dolgu öneriyorum.Dolgu ile hacim kazandırıyorum ya da dudak kontürünü belirginleştiriyorum. Bunları yapınca az da olsa o mesafe kısalmış görünüyor. Ama en kalıcı çözüm dudak kaldırma operasyonudur. Dudak kaldırma operasyonu yöntemiyle dudak ile burun mesafesini kısaltarak dudağa daha hacimli bir görüntü sağlıyoruz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar