Burun Dudak Arası Mesafe Egzersiz ile Kısalır mı?

1.45K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

İyi günler hocam. Ben ameliyattan, cerrahi işlemlerden ve özellikle anesteziden korkuyorum fakat dudak ile burun arasındaki mesafem çok uzun ve beni rahatsız ediyor. Burun ve dudak arasındaki mesafemi egzersiz ile kısaltabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef burun ve dudak arasındaki mesafeyi az da olsa kısaltabilecek herhangi bir egzersiz bulunmamaktadır. Bu mesafeyi kısaltabilecek herhangi bir cihaz bile yokken egzersizle kısalacağını düşünmeyin lütfen. Bu mesafeyi kısaltmanın tek yolu üst dudak kaldırma ameliyatıdır. Operasyonu lokal anestezi altında yaptığımız için endişelenmenize gerek yoktur. Herhangi bir sağlık probleminiz ya da kullandığınız bir ilaç yoksa lokal anestezi verilerek bu ameliyatın yapılmasında korkulacak, endişelenecek bir durum yoktur. Yaşınız ilerledikçe burun ile dudak arasındaki mesafeniz artar ve herhangi bir müdahalede bulunmazsanız o mesafe artmaya devam eder. Yaşlı bir görünüme yol açar. Çok kısa bir sürede sizi rahatsız eden burun ve dudak arasındaki mesafeyi kısaltarak dudaklarınızın daha estetik ve çekici görünmesini sağlıyoruz. Estetik ve çekici görünürken aynı zamanda ömür boyu kalıcı bir işlemdir gönül rahatlığıyla bu operasyonu tercih edebilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, ben 2 aydır düzenli yüz yogası yapıyorum. Aslında buna burnum ve üst dudağım arasındaki mesafe kısalsın diye başladım. Çok sonuç alamadım ama devam etmeli miyim? Burun dudak arası mesafe egzersiz ile kısalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, üst dudak ve burun arasındaki mesafe açıldıysa bunu kısaltmanın en etkili yolu lip lift operasyonlarıdır. Ancak bazen dudak dolgusu ile de üst dudağa hacim vererek görünümü estetik hale getirdiğimiz durumlar var. Bu aşamada önemli olan mesafenin ne kadar açıldığı. Gerekli analizleri yapıp mevcut durumunuzu görmeden kesin bir yorum yapmam ve öneride bulunmam zor. Ancak şunu söyleyebilirim ki yüz yogası gibi egzersizlerin yüze faydası olsa da üst dudağınız ve burun arasındaki mesafeyi hiçbir egzersizle kısaltmazsınız ne yazık ki. Bunun tek yolu medikal ya da cerrahi işlemler olur. Muayene için gelebilirseniz istek ve beklentileriniz ışığında mevcut durumunuzu da analiz edelim. Sorununuzu en estetik haliyle nasıl çözeriz değerlendirelim. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, benim burnum ile dudaklarım arasındaki mesafe normalden daha uzun. Bu durum yüzüme hoş bir görüntü vermiyor. Ancak ameliyat da olmak istemiyorum. Acaba burun dudak arası mesafe egzersiz ile kısalır mı? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun ile dudak arasındaki mesafeyi egzersiz ile kısaltmak imkansızdır. Bu ve buna benzer yöntemler boşa vakit kaybıdır. Eğer burun ile dudak arasındaki uzunluktan memnun değilseniz sizin için en uygun yöntem lip lifting estetiğidir. Lip lifting estetiği ile burun tabanı ile üst dudak arasında bulunan fazla deri çıkarılır. Üst dudak yukarı doğru kaldırılarak burun ile dudak arasındaki mesafe kısalmış olur. Eğer kesin kararlıysanız en kısa sürede uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm.

0

Doktor hanım burun üst dudak arasındaki mesafe bende çok fazla, dudaklarımın ince olması da bu durumu oldukça etkiliyor. Ameliyat olmak korkuyorum acaba egzersiz ile burun dudak arası mesafe kısalır mı? Yüz yogası bunu sağlar mı? Öneriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, üst dudak yapısı ince olan ve burun ile dudak arası mesafe ayrımı çok geniş olan hastalarımız için lip lift ameliyatı öneriyoruz. Ancak mesafe kişinin abarttığı kadar fazla değil ise dudak dolgusu yaparak da bu sorunu çözebiliriz. Sizin için en uygun tedaviye sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim. Egzersiz gibi yöntemler ile bu sorunu çözmeniz mümkün değildir. Bir estetik müdahale şarttır. Sağlıklı günler.

0

Leyla Hocam merhaba, 35 yaşındayım. Üst dudaklarım çok ince. Bu yüzden dudak ve burnum arasındaki mesafe çok göze çarpıyor. Estetik durmuyor. Burun dudak arası mesafe egzersiz ile kısalır mı? Çözüm önerebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, herhangi bir yüz egzersizi ile burun ve üst dudak arasındaki mesafenin kısalması mümkün değildir. Biz yüzdeki bu görüntünün daha estetik bir hale ulaştırılmasında eğer aralık çok fazla değilse medikal estetik yöntemlerinden biri olan dudak dolgusunu kullanırız. Üst dudağa hacim vererek yukarı doğru kıvrımının artmasını sağlarız. Dudak dolgusu belirli aralıklarla yenilenmesi gereken bir uygulamadır. Eğer boşluk çok fazlaysa Lip Lift ameliyatı yapıyoruz. Bu cerrahi operasyonda burun altına ufak bir kesi atarak fazla deriyi atıyoruz ve üst dudağa bir kıvrım kazandırıyoruz. Lip Lift ameliyatlarında sonuç kalıcı oluyor. Sizin için uygun çözüm önerisini ancak sizi muayene ettikten sonra verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi akşamlar Leyla Hanım. 47 yaşındayım. Dudak ile burun arasındaki mesafem son yıllarda biraz fazla arttı. Bu görüntü beni rahatsız ediyor. Bunu tedavi etmenin tek yolu ameliyat mı? Bazı egzersiz yöntemleri de kullanılır diye okudum. Sormak istediğim, burun dudak arası mesafe egzersiz ile kısalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bir muayene sonrasında burun ve dudağınız arasındaki mesafenin ne oranda arttığını görmek en sağlıklısı olacaktır. Eğer aralık çok fazlalaştıysa ben hastalarıma kesin ve kalıcı bir çözüm olarak Lip Lift ameliyatını öneriyorum. Hem alınan sonuçlar daha net hem de geçici değil. Ameliyattan çok korkan biriyseniz dudak dolgusu yöntemiyle bazı zamanlarda bu mesafenin kısmen kapanmasını sağlayabiliyoruz. Ancak dolgu bu sorun için kalıcı bir çözüm olmuyor, tekrarlanması gerekiyor. Burun ve dudak arası mesafe için çözüm yolu olarak bu yöntemleri önerebilirim. Ne yazık ki egzersiz ile bu sorunu tedavi etmek hiçbir şekilde mümkün değil.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı