Blog, Dermapen

Dermapen ile Yüzünüzde Gençlik Etkisi

Dermapen ile Yüz

Dermapen, Cilt İğneli  kollajen indüksiyon tedavisidir ve günümüzde en gelişmiş cilt gençleştirme terapilerinden biridir. Dermapen ile yüz gençleştirme, minik iğnelerle ciltte kontrollü hasar oluşturarak daha genç ve dinamik bir cilt derisi ortaya çıkarır.

Dermapenin kullanım alanları:

  • İnce Çizgiler ve kırışıklıklar
  • Yaşlı ve sarkmış cilt
  • Cilt sıkılaştırma ve gençleştirme
  • Büyük gözenekler
  • Yaralar (sivilce, cerrahi ve yanıklar)
  • Deri çatlağı
  • Dudak çevresindeki kırışıklar (sigara içenler için)

Hücrelerin gelişimini destekleyen derilerin doğal üretimi yaşlandıkça, kolajen ve elastin doğal olarak azalır, bu da ciltte kırışıklıklara, sarkmaya ve çukur oluşumuna neden olur. Daha fazla kolajen ve elastin üretmek için cildi uyarmak kollajen indüksiyonu olarak adlandırılır. Dermapeni kullanan Cilt İğnesi bu etkili kolajen indüksiyonunu bir sonraki seviyeye taşıyarak etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Dermapen ile yüzünüzde gençlik etkisi

Dermapenin gelişmiş cilt iğneleme teknolojisi, otomatik titreşimli bir işlevle ciltte dikey olarak hasar bırakacak çok sayıda iğne kullanır. Cildin yüzeyi boyunca hareket ettirildiğinde, ciltte ince kanalların oluşmasına izin verirken doğal kollajen üretimini uyarır. Kanallar,% 80e kadar daha fazla topikal besin maddesi taşıyabilir ve bu da derilerin fibroblastlarına derinlemesine muamele edilmesine izin verir. Ciltte bu artan emilim cildin onarılmasına ve cildin kendi kendine yüzeyini yenilemesine neden olur.

Neden Dermapen yaptırmalıyım?

Dermapenin diğer cilt bakımlarına göre alerji riski çok azdır, ciltte iz bırakmaz. Bu nedenle Dermapen hem çok etkili hem de pratiktir. Tek kullanımlık iğneler çapraz kontaminasyon riskini ortadan kaldırmak için kullanılırken, ayarlanabilir iğne derinlikleri kişisel ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmış bir tedaviye olanak sağlar. Dermapen o kadar gelişmiştir ki, aynı zamanda ulaşılması zor yerlerin (örneğin göz, burun ve dudakların etrafında) etkili bir şekilde tedavi edilebilmesi avantajına da sahiptir.

Dermapen acıtır mı?

Uygulamadan önce Topikal anestezik krem sürülür bu nedenle Dermapen iğnelemesi oldukça rahat geçer. Tedavi, öncesinde uygulanan topikal anestezik kremle başlar. Tedavinin kendisi yüz bölgesi için yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Dermapen ile pürüzsüz bir cilt

Dermapen cilt iğneleme sistemi, ince çizgiler, kırışıklıklar ve genişlemiş gözenekler için izsiz bir tedavi seçeneğidir. Doğal kolajen dokusunu destekliği için cildin gençleşmesine yardımcı olur. Dermapen cildinizin üzerine uygulanırken, ciltte mikro nokta delikleri oluşturur. Bu, vücut tarafından, kolajen ve elastin üretimini tetikleyen büyüme faktörlerinin salınmasını uyaran bir hasar olarak algılanır. Cildiniz iyileşme sürecini başlatarak herhangi bir yaralanmaya tepki gösterir. Bu mikro iğneleme işlemiyle cildinizi iyileştirmeye devam etmenizi sağlar. Cildiniz normalde izlerin, çatlak izlerinin ve kırışıklıkların onarıldığını varsayar, fakat Dermapen mikro iğneleme tedavileri ile cildin kendi kendini tamir etmesine izin verilir.

Anında sonuç görecek miyim?

Genellikle ilk tedaviden sonra sonuçları görürsünüz. 4 ila 6 tedaviden sonra kalıcı ve daha etkili sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Tedavinizden sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Cildinizde yanma hissi oluştuğunda ince bir nemlendirici krem sürmeniz önerilir.

Tedavi sonrası kızarıklık, 1-3 gün süren hafif bir güneş yanığı gibi görünür.

Kaç seans Dermapen yaptırmalıyım?

Gençleştirme: 4-6 seans – 4 hafta arayla

Akne Tedavisi: 6 seans -6 hafta arayla

Cilt sıkılaştırma: 10 tedavi – 4-6 hafta arayla

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.