+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Dermapen ile Yüzünüzde Gençlik Etkisi

Dermapen Cilt İğneli Terapi (veya kollajen indüksiyon tedavisi), günümüzde en gelişmiş cilt gençleştirme terapilerinden biridir. Dermapen, minik iğnelerle ciltte kontrollü hasar oluşturarak daha genç ve dinamik bir cilt derisi ortaya çıkarır.

Dermapen’in kullanım alanları:

İnce Çizgiler ve kırışıklıklar

Yaşlı ve sarkmış cilt

Cilt sıkılaştırma ve gençleştirme

Büyük gözenekler

Yaralar (sivilce, cerrahi ve yanıklar)

Deri çatlağı

Dudak çevresindeki kırışıklar (sigara içenler için)

Hücrelerin gelişimini destekleyen derilerin doğal üretimi yaşlandıkça, kolajen ve elastin doğal olarak azalır, bu da ciltte kırışıklıklara, sarkmaya ve çukur oluşumuna neden olur. Daha fazla kolajen ve elastin üretmek için cildi uyarmak kollajen indüksiyonu olarak adlandırılır. Dermapen'i kullanan Cilt İğnesi bu etkili kolajen indüksiyonunu bir sonraki seviyeye taşıyarak etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Dermapen’in gençlik dokunuşu

Dermapen'in gelişmiş cilt iğneleme teknolojisi, otomatik titreşimli bir işlevle ciltte dikey olarak hasar bırakacak çok sayıda iğne kullanır. Cildin yüzeyi boyunca hareket ettirildiğinde, ciltte ince kanalların oluşmasına izin verirken doğal kollajen üretimini uyarır. Kanallar,% 80'e kadar daha fazla topikal besin maddesi taşıyabilir ve bu da derilerin fibroblastlarına derinlemesine muamele edilmesine izin verir. Ciltte bu artan emilim cildin onarılmasına ve cildin kendi kendine yüzeyini yenilemesine neden olur.

Neden Dermapen yaptırmalıyım?

Dermapen’in diğer cilt bakımlarına göre alerji riski çok azdır, ciltte iz bırakmaz. Bu nedenle Dermapen hem çok etkili hem de pratiktir. Tek kullanımlık iğneler çapraz kontaminasyon riskini ortadan kaldırmak için kullanılırken, ayarlanabilir iğne derinlikleri kişisel ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmış bir tedaviye olanak sağlar. Dermapen o kadar gelişmiştir ki, aynı zamanda ulaşılması zor yerlerin (örneğin göz, burun ve dudakların etrafında) etkili bir şekilde tedavi edilebilmesi avantajına da sahiptir.

Dermapen acıtır mı?

Uygulamadan önce Topikal anestezik krem sürülür bu nedenle Dermapen iğnelemesi oldukça rahat geçer.  Tedavi, öncesinde uygulanan topikal anestezik kremle başlar. Tedavinin kendisi yüz bölgesi için yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Dermapen ile pürüzsüz bir cilt

Dermapen cilt iğneleme sistemi, ince çizgiler, kırışıklıklar ve genişlemiş gözenekler için izsiz bir tedavi seçeneğidir. Doğal kolajen dokusunu destekliği için cildin gençleşmesine yardımcı olur.  

Dermapen cildinizin üzerine uygulanırken, ciltte mikro nokta delikleri oluşturur. Bu, vücut tarafından, kolajen ve elastin üretimini tetikleyen büyüme faktörlerinin salınmasını uyaran bir hasar olarak algılanır. Cildiniz iyileşme sürecini başlatarak herhangi bir yaralanmaya tepki gösterir. Bu mikro iğneleme işlemiyle cildinizi iyileştirmeye devam etmenizi sağlar. Cildiniz normalde izlerin, çatlak izlerinin ve kırışıklıkların onarıldığını varsayar, fakat Dermapen mikro iğneleme tedavileri ile cildin kendi kendini tamir etmesine izin verilir.

Anında sonuç görecek miyim?

Genellikle ilk tedaviden sonra sonuçları görürsünüz. 4 ila 6 tedaviden sonra kalıcı ve daha etkili sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Tedavinizden sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Cildinizde yanma hissi oluştuğunda ince bir nemlendirici krem sürmeniz önerilir.

Tedavi sonrası kızarıklık, 1-3 gün süren hafif bir güneş yanığı gibi görünür.

Kaç seans Dermapen yaptırmalıyım?

Gençleştirme: 4-6 seans - 4 hafta arayla

Akne Tedavisi: 6 seans -6 hafta arayla

Cilt sıkılaştırma: 10 tedavi - 4-6 hafta arayla

Dermapen ile Cilt Kalitenizi Arttırın Dermapen ile Cilt Kalitenizi Arttırın

Dermapen, cilt kalitesini arttırarak cildinizin sıkılığını sağlıyor, daha g...

Dermapen ile Cilt Rengini Açma Dermapen ile Cilt Rengini Açma

Güneşin etkisi, yaşlılık faktörü ve beslenme alışkanlıkları bir araya geldi...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ